MSZ: Polska zapłaci za stypendia 500 ukraińskich studentów

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformował, że Polska udzieli Ukrainie kredytu wysokości 100 milionów euro oraz ufunduje stypendia dla 500 ukraińskich studentów. Są to rezultaty wizyty premier Ewy Kopacz w Kijowie.

PATRZ RÓWNIEŻ: Polska przyznaje Ukrainie gigantyczny kredyt

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski poinformował również, że Polska i Ukraina utworzyły współną Radę Wymiany Młodzieży.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jan53 :

    I czego się chwala? Swoja beznadziejna glupota? K……… V kolumny debilom się zachciewa.Rozumiem jeszcze gdyby to dotyczyło rodzin polskich mieszkających tam od pokoleń i znających biegle j.polski.Teraz wysla „Polakow” co to Karte Polaka kupili od skorumpowanego urzędnika jakiegoś Konsulatu lub Ambasady na Ukrainie,ktory nie mowi po polsku a nawet nie zna historii kraju do którego jedzie.Takich Polakow nam przysylaja urzędasy placowek na Ukrainie.Szlag człowieka trafia ze takie g……..pracuje pod polskim godlem.