Studenci z Kijowa nagrali film skierowany do Polaków w związku z rocznicą Rzezi Wołyńskiej. Na nagraniu deklarują, że przebaczają Polakom i sami proszą o przebaczenie. Ostrzegają także przed Rosją i powtarzaniu scenariusza na, który liczy Moskwa przez polityków.

Polacy, przyjaciele! W czterdziestych latach dwudziestego wieku miała miejsce okropna tragedia pomiędzy naszymi narodami. Po obie strony zginęli tysiące niewinnych osób. Ukraina i Polska mają wiele smutnych stron w historii.Stulecia wzajemnego zwalczania, nienawiść i zdrady. Razem powinniśmy nauczyć się rozmawiać o trudnej przeszłości. Nastąpił czas, gdy narody powinni powiedzieć: Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Nie pozwólmy nieodpowiedzialnym politykom powtórzyć scenariusza, na który czeka Rosja. Ukraińcy nigdy nie zapomną braterskiej ręki wyciągniętej w ciężkie czasy Majdanu.– deklarują Ukraińcy. Ostrzegają także przed Rosją, która ma zagrażać całej Unii Europejskiej.

Poniżej video:

KRESY.PL

25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. scorpio
  scorpio :

  Co za pojeb..ny narod. Pro banderowska UPAdlina nie powinna w ogole istniec. Rzygac mnie sie chce jak ogladam i slucham pro banderowskich wypowiedzi nie tylko z UPAdliny ale szczegolnie sluchajac wypowiedzi antpolskich politykow i publicystow. Uwazam ze jest zbyt duza ilosc osob w Polsce ktore nie sa Polakami z krwi i kosci a sluza tylko i wylacznie interesom swiatowej zydo komuny, Waszysngotu (najwiekszego agresora na swiecie) i zydo liberalno-lewackiej Brukseli.

 2. pro_patria
  pro_patria :

  Kolejny, niesmaczny żart w wykonaniu upaińców. Najpierw ich „intelektualiści” (o ile taką warstwę społeczną ten motłoch posiada) piszą upokarzający list, teraz młoda, banderowska latorośl stara się zamknąć Polakom usta w kwestii bestialskich mordów. ŻENADA !!! I oczywiście stare, wyświechtane frazesy w stylu: „tylko Moskwa skorzysta na waśni bratnich krajów”, „Putin się cieszy” etc. PODWÓJNA ŻENADA !!!

 3. kresmen
  kresmen :

  Coś się młodym banderowcom w główkach pomieszało ! Oni nam wybaczają ? A Humań też nam wybaczą , a Batoh ( – mordowanie 2000 jeńców – w zasadzie pierwszy „KATYŃ” ) też nam wybaczą ? Co za obłuda. Moi dziadkowie pochodzili z okolic Tarnopola i zawsze powtarzali : jak ukrainiec od Ciebie czegoś chce, to będzie Ci sprzyjał i będzie Ci lizał buty, ale odwróć się tylko do niego plecami – wbije Ci w nie widły !

 4. pro_patria
  pro_patria :

  kKolejny, niesmaczny, debilny żart ze strony upaińskiej dziczy. Najpierw ich „intelektualiści” (o ile motłoch taką warstwę społeczną posiada) pisze kretyński list, w którym zwyrodniały morderca wybacza potomkom bestialsko pomordowanych ofiar, teraz młoda, banderowska latorośl próbuje zamknąć usta Polakom krzyczącym o oddanie czci okrutnie wyrżniętym Pobratymcom. ŻENADA !!! I oczywiście nie mogło zabraknąć typowo banderowskich sformułowań: „tylko Moskwa skorzysta na waśni bratnich narodów”, „Putin się cieszy” etc. PODWÓJNA ŻENADA !!!

 5. wepwawet
  wepwawet :

  Hehe… bardzo to ucieszne. Chciałbym wiedzieć co takiego Polacy zrobili w ostatnich latach tym młodym Ukraińcom (może nie przyznali kart „polaka” jak tym chłopkom z Przemyśla), oraz co oni zrobili Polakom (pewnie coś strasznego skoro proszą o przebaczenie… może powstydzili się kultu oun-upa?). Widzę, że ktoś nadmiernie szafuje słowami polskich biskupów, które w oderwaniu od kontekstu brzmią groteskowo – tym bardziej jeśli jest powtarzane jak mantra. Wybaczyć może pokrzywdzony, podobnie jak sprawca może prosić o wybaczenie. Oni są trochę za młodzi, nie mogli działać na Wołyniu i innych terytoriach II RP. —— Tu kwestia jest inna, a mianowicie chodzi o to iż Ukraińcy na siłę próbują naw wmówić, że pamięć o ofiarach ludobójstwa jest równa nienawiści. To fałszywe założenie, mające na celu doprowadzić do zaniechania uczczenia pamięci pomordowanych, co jak widać się ładnie powiodło dzięki „niezłomnej” postawie PiS (ale czego innego można oczekiwać od człowieka skaczącego na majdanie?) Poza tym godzi się upamiętnić ofiary, jest to niejako wymóg kulturowy – przynajmniej w tym kręgu z którego wywodzi się polska państwowość). —— Ukraińcy chcieliby zapewne, aby do mitycznego „pojednania” doszło na „Prospekcie bandery” lub pod pomnikiem szuchewycza (albo najlepiej obydwu na herojów raz – którzy wcześniej zostaną zaliczeni do panteonu wybitnych mężów III czy też IV RP). Oni wybrali soją drogę, wyraźnie powiedzieli, aby nie mówić im kogo mają wybierać na bohaterów na Ukrainie… Ale w Polsce dyktują kogo mamy pamiętać a kogo zapomnieć. Dziwne podejście jak na ludzi którzy nie chcą aby ktoś wtrącał się się do tego co robią u siebie. —— Przedstawiana na klipie wizja wspólnej historii jest bardzo mroczna i pełna wzajemnych krzywd, może w takim przypadku lepiej żyć z dala od siebie, bo gdy oba narody są blisko dochodzi do fatalnych w skutkach rękoczynów. Najbardziej lubię posmak groźby… jest wszak zły Putin, który tylko czeka by powybierać nam cukierki z koszyka… i wiadomo, albo się kochamy albo nienawidzimy, tak jest w dysfunkcyjnych związkach. Jednym słowem jeśli głaskamy Ukrainę jest cacy, jeśli robimy coś co im się nie podoba, dostaniemy w mordę.

 6. sternik2
  sternik2 :

  „Dzięki” kilkudziesięcioletniej polityce przemilczania, kluczenia, a w najlepszym razie relatywizowania OKRUTNEGO LUDOBÓJSTWA mamy taki właśnie obraz. Z przykrością muszę stwierdzić , że obecna ekipa (na którą glosowałem+ PAD) dość wiernie podtrzymuje tradycje w.w. polityki. Środowiska kresowe od wielu lat upominają się tylko o PRAWDĘ, ale ta w dziwny (a może nie) sposób natrafia na uporczywe przeszkody w jej ogłoszeniu. Dla mnie jako Polaka wynika z tego jednoznaczny wniosek : Jeśli nawet w obecnym w Sejmie dominują Patrioci, to NIE ONI stanowią o „sile głosu”, a jednostki decyzyjne. I nie tyle antypolskie/to dotyczy głównie poprzedniej zbieraniny szubrawców/ co pro-usmańskie/niestety, z fatalną dla Nas polityką wschodnią/

 7. domarad
  domarad :

  Dziwne. Nie przyszłoby mi do głowy mordować niemieckich kobiet, dzieci i starców za Kulturkampf, jeśli tak bardzo im chodzi o tę „okupację” czy akcję polonizacyjno-rewindykacyjną w 38′. „Wybaczamy” – fajnie, a kiedy rozwalicie pomniki Bandery i Szuchewycza, bo te przeprosiny to coś się nieszczere wydają? Postawcie se na cokoły Melnyka, Machno, Petlurę czy Hruszczewskiego i będziecie mieć „mythos”.

 8. piotrx
  piotrx :

  „Ukraina i Polska mają wiele smutnych stron w historii. Stulecia wzajemnego zwalczania,…”
  Jakie stulecia przecież takiego państwa jak Ukraina nie było przed XX wiekiem. Rzeczypospolita nie zwalczała nigdy Ukrainy jako takiej bo to byla dawniej jedynie nazwa geograficzna jej ziemi kresowej „u-kraju” państwa położonej.

 9. leszek1
  leszek1 :

  Ta mlodziez mowi rozsadnie o przyszlosci. Natomiast szokuje ich zerowa wiedza o ludobojstwie w wykonaniu ich bohaterow narodowych. Oni po prostu nic nie wiedza ! Tak ich wychowuja od dziecka. Straszne. Nie mozna zbudowac niczego trwalego na fundamencie z klamstwa.

 10. antymajdan
  antymajdan :

  Przebaczać to wy możecie swoim starym, że was spłodzili, takich durnych, bezmyślnych i bezczelnych. A skoro już tak chcecie się pochwalić swoją dobrą wolą, to zróbcie to, co powinniście zrobić już dawno temu. Zamiast śledzić, tropić i zwalczać „Moskali” w waszym kraju, przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że połowa jego mieszkańców to albo Moskale albo Ukraińcy, którym do Moskala bliżej niż do Bandery. Z nimi się pojednajcie, im przebaczcie i proście o przebaczenie. To zakończy wreszcie tę absurdalną wojnę domową. A jeśli chcecie się pojednać z nami, to tylko jedna jest droga – odrzucić banderyzm, bez tego nie ma żadnego przebaczania.

 11. leo69
  leo69 :

  Zbrodnie popełnione na terenie II RP !!!! to taka sama prawda jak Polskie Obozy Śmierci !! Zbrodnie były popełnione na terenie Generalnego Gubernatorstwa dla okupowanych ziem polskich GG . Tworu utworzonego przez niemieckiego okupanta na części ziem II RP. Zarządzanego przez gubernatora III Rzeszyz całymi tego konsekwencjami. Mieszkańcy tych terenów w latach 1939 – 1945 nie byli obywatelami II RP , lecz GG. Używając takich sformółowań , umożliwia się różnym neo banderowcom i ich poplecznikom fałszowanie historii. Bredzenie o „bratnich narodach” a nawet bredzeniu jak dr UJ o tym , ” że odpowiedzialność ponosi rząd Polski bo to były tereny II RP !!! ”