Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Kreml potwierdził, że zapoznał się z listem Wołodymyra Zełenskiego do Władimira Putina w sprawie bezpośredniego spotkania dotyczącego zakończenia wojny. Dmitrij Pieskow stwierdził, że Putin zostanie poinformowany o piśmie, ale dodał, że jeśli prezydent Ukrainy chce spotkać się z rosyjskim przywódcą, „może przyjechać do Moskwy”. (more…)
W nocy z piątku na sobotę ukraińskie drony zaatakowały cele w kilku regionach Rosji oraz na terenach okupowanych. Według mediów płonęły m.in. składy ropy, a uderzenia objęły porty w Kronsztadzie i Mariupolu. Rosyjskie źródła regionalne potwierdziły pożar na terenie bazy paliw w Ust-Łabińsku w Kraju Krasnodarskim.
Ukraińskie drony w nocy z 5 na 6 czerwca zaatakowały cele w kilku regionach Rosji oraz na terenach okupowanych — podały ukraińskie media, powołując się m.in. na rosyjski niezależny kanał Astra i nagrania publikowane w mediach społecznościowych.
Departament Stanu USA zatwierdził możliwą sprzedaż Danii pocisków manewrujących AGM-158B/B-2 JASSM-ER o wartości 824 milionów dolarów. Uzbrojenie ma trafić na wyposażenie duńskich myśliwców F-35A i zwiększyć ich zdolność do precyzyjnych uderzeń dalekiego zasięgu. (more…)
W sobotę 6 czerwca 2026 roku w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się beatyfikacja dziewięciu salezjanów męczenników zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.
Mszy świętej z obrzędem beatyfikacji przewodniczył prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kardynał Marcello Semeraro.
Pentagon podniósł ocenę zagrożenia kontrwywiadowczego ze strony Izraela do poziomu krytycznego („critical”), czyli najwyższego w stosowanej klasyfikacji – podała w piątek stacja NBC News, powołując się na dwóch obecnych i jednego byłego urzędnika USA.
Według NBC decyzję w ostatnich tygodniach podjęła Defense Intelligence Agency (DIA), czyli wywiad wojskowy Pentagonu. Agencja miała opublikować wewnętrzny komunikat opisujący zmianę oceny zagrożenia ze strony Izraela. Jeden z obecnych urzędników USA, cytowanych przez stację, miał widzieć ten dokument.
Andrij Mahera, były zastępca szefa Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, stwierdził, że wzrost nastrojów antyukraińskich w Polsce może doprowadzić do „piątego rozbioru” Polski, jeśli Ukraina przegra wojnę. Wypowiedź padła po zwrocie ukraińskiego orderu przez byłego ambasadora RP w Kijowie Bartosza Cichockiego oraz po zdjęciu ukraińskiej flagi z ratusza w Lublinie. (more…)
Ten człowiek jak coś palnie tak bez składu i ładu zupełnie jak u Wałęsy konieczny tłumacz ;-((( Ma poważne problemy z logicznym przedstawianiem swych myśli ;-(((( Obozy koncentracyjne ??? epoka mu sie pomyliła :-((((
Za to jak Pan coś napisze to istny ład i skład. Obozy koncentracyjne to inna epoka? https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_koncentracyjny Obóz koncentracyjny – miejsce przetrzymywania, zwykle bez wyroku sądu, dużej liczby osób, uznawanych z różnych powodów za niewygodne dla władz. Jeżeli mamy ich przetrzymywać na siłę w kraju to definicja jest spełniona nie zależnie od epoki.
Bredzisz jak zwykle :-(( hehehe idź na wiec PISdzielców albo innej ekstremy tam się dowartościujesz , ONR też do ciebie pasuje. Stąd w twojej głowie taka mieszanka bredni i ekstremalnych zawirowań umysłowych. Jeśli Polska zdecyduje się na przyjęcie uchodźców to musi im zagwarantować : zakwaterowanie, opiekę lekarską, naukę języka, szkołę dla dzieci …. itd przecież nie spadłeś z księżyca , że tego nie wiesz , więc nie udawaj głupiego i nie wypisuj tu coś o obozach koncentracyjnych :-(((( To, że ten gość Kowalski o tym bredzi to jego kapitał , bo chce nadal istnieć w mediach , bo przecież niczym mądrym nie zabłyśnie, tylko jakąś ekstremą ;-((( hehehe głoszeniem której zyskuje poparcie u ciebie i tobie podobnych. Widzę, że masz poważny kompleks na moim tle hehehe :-))) daj na luzik kolego nie spinaj się za bardzo bo ci żyłka pęknie :-((((. Pozdrawiam :-)))
tylko nie kolego chłoptasiu, bo wódki z tobą nie piłem.
Idź malkontent na demonstracje zaKODowanych baranów – tam twoje miejsce. Może Petru Pierdu cię wysłucha i utuli.
Jak zwykle Kojoto nie masz nic sensownego do powiedzenia hehehe ,znalazły się dwa pieski i obszczekują hehehe w grupie jakby raźniej Kojoto i Marcinek hehehehe , jesteście tak nieporadni i śmieszni, że czasem pękam ze śmiechu heheheh fakt niskich lotów to humor ale jest się z czego pośmiać :-))))) hehehehe Nic nowego do humoru światowego nie wnosicie przed wami juz było kilka znanych par na których sie za pewne wzorujecie heheh : Pat i Patachon, Flip i Flap … Tońcio i Szczepcio hehehe Pozdrawiam
“bez składu i ładu”. Podziwiam śmiałość ludzi wypowiadających się na tematy o których kompletnie nic nie wiedzą. Weźmiesz przybyszy do domu? Wiadomo, że nie weźmiesz. Więc gdzie będą mieszkać? Pod mostem? Wiadomo, że w obozach. A ponieważ nie będą mogli wyjechać z Polski. To będą tu więzieni w obozach. A potem trzeba będzie płacić odszkodowania. Bo wiadomo, że więzienie kogoś bez wyroku jest przestępstwem. Kowalski powiedział oczywisty fakt.
Zdanie uchodźców nie powinno nas obchodzić. Kowalki – taki kark z ludu, taki pyskaty, a w temacie uchodźców gada ostrożniutko, waży każde słowo, nie powie jak jest. Jest w internecie nagranie w którym Kowalki mówi, że Polska powinna być dla każdego kto chce się w niej osiedlić. Nie wiem jakim trzeba być baranem aby brać go za autentycznego narodowca.
Zan – pokaz to nagranie – chyba je znam jesli to to samo to wyrwałeś kilka słów z kontekstu.
Tak czy siak,to jednak narodowiec to nie ten który oświadcza,że Polska toten kraj w którym każda k..wa może się osiedlić.Wyrwane,czy nie wyrwane z kontekstu,ale nie powinien.Każda muslimska łajza nie ma prawa do osiedlania się w Polsce.