Kukiz: w PiS trwa wewnętrzna rzeź o media tzw. narodowe

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański chce, żeby przesłuchania kandydatów na szefa TVP były niejawne – informuje „Fakt”. „W PiS trwa wewnętrzna rzeź o media tzw. „narodowe”” – komentuje Paweł Kukiz. Zgłoszony do Rady przez K’15 Grzegorz Podżorny chce zaś, by przebieg konkursu transmitowała telewizja.

„W PiS trwa wewnętrzna rzeź o media tzw. „narodowe””– napisał na Facebooku Paweł Kukiz. „Dwie koterie – Czabańskiego i Kurskiego – toczą pomiędzy sobą zacięty bój o stanowiska i synekury, wpływy i KASĘ (pis.oryg. – red.)”.

Jak informował dziennik „Fakt”, szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zdecydowanie nie chce, żeby Jacek Kurski wygrał konkursu na szefa TVP. Żeby zwiększyć szansę na to, że zostanie wybrany ktoś inny, chce, aby przesłuchania kandydatów, którzy zgłoszą się w ramach konkursu, były niejawne.

„Nie jestem w stanie w jednym poście opisać wszystkich zawiłości- personalnych powiązań czy finansowych interesów stron- ale jedno pewne: to, co się dzieje obecnie w „publicznych” mediach jeży (resztki) włosów na mojej głowie. I jest bardzo obrazowym dowodem na to, że PiS to nie partia walcząca ramię w ramię o interes publiczny a zbiór koterii tłukących sie wzajemnie o publiczną kasę”– pisze lider Kukiz’15.

Jego ugrupowanie zgłosiło do Rady Grzegorza Podżornego, wcześniej rzecznika prasowego śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. „Grzegorz od samego początku spełnia nasze oczekiwania”– pisze Kukiz. W rozmowie z „Faktem”, Podżorny zadeklarował, że na najbliższym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych chce złożyć wniosek, by przebieg konkursu na prezesa TVP był transmitowany w telewizji. W tej chwili możliwa jest jedynie rejestracja dźwięku, co później – ewentualnie – może zostać upublicznione.

„Będę się starał o zmianę tego projektu domagając się nagrywania dźwięku oraz obrazu w całości, a także transmitowania przesłuchań. To powinno być dostępne np. w telewizji sejmowej”– powiedział „Faktowi” Podżorny dodając, że wybór władz publicznych mediów powinien być transparentny.

Fakt.pl / facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz