„Polityka nie może wykreślać dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar mordowanych w bestialski sposób z naszej pamięci. Do niczego ona nie zaprowadzi, bo jest budowana na przemilczeniach i kłamstwie. Runie w gruzach, jako komunizm w Polsce budowany od początku na kłamstwie katyńskim” – mówił ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB w kazaniu na VIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę.

Duchowny odniósł się polityki Państwa Polskiego prowadzonej wobec Kresów Wschodnich i Polaków na Wschodzie:

„Wydaje się miliony na propagandowe imprezy, a nie stać nas na przyjęcie Polaków z Kazachstanu czy Ukrainy. Ucina się dotacje na polskie media na Wileńszczyźnie, Białorusi czy Ukrainie. Nie ma wypracowanych programów rzeczywistego wsparcia dla polskiej młodzieży chcącej uczyć się w ojczystym kraju” – mówił. Ksiadz zaznaczył również, że politycy polscy (rządzący i opozycyjni) są pod tym względem więźniami poprawności politycznej:

„Wreszcie w imię politycznej poprawności nie prowadzi się skutecznej polityki przeciwko wynaradawianiu Polaków na Litwie. Przymyka się oczy na banderowskie sympatie pojawiające się na Zachodniej Ukrainie, nie podnosi się w politycznych dysputach sprawy rzezi dokonanej głównie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez Ukraińską Powstańczą Armię. To ludobójstwo, staje się dzisiaj szczególnym wyrzutem sumienia polityków zarówno partii rządzących, jak i opozycji” – podkreślił ks.Jarosław Wąsowicz SAC. Dodał on, że polityka oparta na fałszy nie wyda dobrych owoców:

„Polityka nie może wykreślać dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar mordowanych w bestialski sposób z naszej pamięci. Do niczego ona nie zaprowadzi, bo jest budowana na przemilczeniach i kłamstwie. Runie w gruzach, jako komunizm w Polsce budowany od początku na kłamstwie katyńskim” – zaznaczył duchowny.

wpolityce.pl / Kresy.pl

32 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • tutejszym
    tutejszym :

    Ruski agent, gej Sylwia, w swojej podłości strzela sam sobie w swoje zadefekowane stopy, ZMIENIAJĄC TEMAT DYSKUSJI. Tematem dyskusji jest wypowiedź Ks. Wąsowicza na Jasnej Górze: „Polityka nie może wykreślać dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar mordowanych w bestialski sposób z naszej pamięci”. Panie uri, te słowa prawdy powinny dotrzeć do naszej wspólnej pamięci. A ruski agent, gej Sylwia, nie powinien stawać na drodze do wspólnych ustaleń.

    • uri
     uri :

     Istotnie, temat nie ten. Wstawki krwawego onanisty sylwii wszędzie i o każdej porze jak mantra „Bandera, Bandera, Bandera” powinny być pozostawiane bez odpowiedzi. Ale nie mogłem powstrzymać się, Panie Tutejszym od udzielenia odpowiedzi, bo jak Pan widzi, nawet kacapy szukają potwierdzenia słów Bandery wypowiedzianych ustami Zemana. Bezskutecznie. Zatem za moją wstawkę nie w temacie przepraszam (Pana, innych nie).

    • sobiepan
     sobiepan :

     Tutejszym:
     10.01.2015 22:01/. Ty śmieciu pozbawiony jakiejkolwiek godności osobistej , Panie uri, te słowa prawdy powinny dotrzeć do naszej banderowskiej wspólnej pamięci.Jak śmiesz obrażać kogoś kto reprezentuje niewątpliwie polskie stanowisko wobec faszyzmu na banderowskiej ukropii
     p Sylwia:. Obrażając jego godność osobistą i jednocześnie do zdeklarowanego chama ukropskiego zwracać się per pan.

     • tutejszym
      tutejszym :

      SobiePan: 10.01.2015 23:03 Szanowny Panie Januszu S. ( SobiePan ), znowu wysypałeś Pan ruskiego agenta „Sylwia” pisząc o nim w rodzaju męskim. Do SobiePan też piszę przez Pan, mimo że oprócz wyzwisk i chorego chamstwa nic więcej od Pana nie usłyszałem. Tematem dyskusji jest wypowiedź Ks. Wąsowicza na Jasnej Górze: „Polityka nie może wykreślać dziesiątek tysięcy niewinnych ofiar mordowanych w bestialski sposób z naszej pamięci”. Te słowa prawdy powinny dotrzeć do naszej wspólnej pamięci. Źle się dzieje, że Pan i Pan Sylwia, tak starannie staracie się tą dyskusję o polskich ofiarach na Wołyniu zwekslować na boczne tory. Postępu w zdrowieniu i terapii życzę.

     • sylwia
      sylwia :

      Alkoholik ukrokacap Tutejszym sprowadza dysksuję o rzeziach Polaków na boczne tory za pomocą wyzwisk i ataków. Prowadzi przez to banderowską robotę propagandową w myśl tajnej Uchwały Krajowego Prowydu OUN z 1990 r. „…Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK….“ „…Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…“ „…To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN…“ ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html)

   • tagore
    tagore :

    @uri Czeski Rząd w okresie międzywojennym wspierał ukraińskich nacjonalistów finansowo i politycznie
    stąd wiedza Prezydenta Zemana na ten temat może być przy niewielkim wysiłku z jego strony
    dużo większa niż przeciętnego „eksperta”. Wiele dokumentów ze względu na ich „wstydliwość” nie
    jest dostępnych do dzisiaj. Nie twierdził bym ,że Bandera Nie mógł czegoś takiego powiedzieć.

    tagore

     • krok
      krok :

      Pani Uri. Idź Pani szukaj źródła konkretów ludobójstwa dokonanego przez ukraińców, na polach, lasach, w rowach, problem w tym, że Pani rodacy nie kwapią się z ujawnieniem, gdzie zakopali, lub porzucili zwłoki. Czerń podczas zarzynania Polaków niestety nie prowadziła notatek, archiwów i zdjęć. Po prostu, chceli się wzbogacić, to szli do bezbronnych Polaków, zabijali ich, zabierali majątek, resztę palili, żeby nikt się nie dowiedział, ani nie miał dowodów, czy jak Pani to nazywa konkretów. Na wszystko można żądać dowodów, niestety czasami dowody zbrodni, czy zbrodniczych słów, pozostają po prostu zakopane, spalone.

    • uri
     uri :

     To dla Pana, Panie tagore, wyjaśnienie tej straszliwej tajemnicy:
     http://www.pr-clankuj.cz/zeman-poucoval-ukrajinisty-o-banderovi-pouzil-ale-vyrok-nekoho-jineho/

     „Citát, který Zeman přisoudil Banderovi, patří podle polského historika Władysława Filara prvnímu veliteli UPA Dmytru Kljačkivskému, jenž ho použil v červnu 1943 v tajné direktivě svým jednotkám. „Musíme podniknout velké akce k likvidaci polského elementu. Při odchodu Němců bude třeba tento vhodný moment využít k likvidaci celé mužské populace ve věku od 16 do 60 let,“ citoval historik z direktivy, jejíž text má být ve vyšetřovacím spisu v archivu tajné služby SBU pro Volyňskou oblast.”

     Widzi Pan – niektórzy Czesi znają lepiej historię polsko-ukraińskich stosunków od większości userów tego forum :)))

     • tutejszym
      tutejszym :

      Panie uri, to nie jest straszna tajemnica. Proces niszczenia niewygodnych zasobów archiwalnych na Ukrainie na temat UPA został aktualnie zatrzymany. Ale stracono bezpowrotnie olbrzymią ilość niewygodnych dla banderyzmu dokumentów. Zbrodnią było niszczenie dokumentów archiwalnych na Ukrainie. Według mnie stwierdzenie Pana tagore jest więcej niż zasadne. Nie ma się co oburzać, jaki jest stan archiwów i rzetelność badań ukraińskich historyków to widać gołym nieuzbrojonym okiem. A postać samego szefa archiwów Ukrainy wszystko mówi o „Ukraińskiej historycznej prawdzie”. Moim zdaniem cała ta ukraińska historyczna propaganda jest oparta o fikcję i kłamstwo.

  • tutejszym
   tutejszym :

   ułan kresowy: 10.01.2015 23:50 Nasz rząd stara się tłumić ujawnienie prawdy o ludobójstwie na Wołyniu. Tradycyjnie rolę obrony interesu narodowego Polaków przejmuje Kościół. Ukraińcy przed prawdą i ekspiacją nie uciekną. Jedynie prawda Ukrainę może ocalić, kłamstwo o banderyźmie niechybnie ją zniszczy. Banderyzm jest największym wrogiem państwowości Ukrainy.

    • tutejszym
     tutejszym :

     Sylwia: 11.01.2015 02:40 Piszesz ruski agencie: „Gdy ten złośliwy nowotwór na ciele Europy zostanie wypalony, zapadnie na wschodzie spokój.”. To znaczy cmentarny spokój made in szowinizm rosyjski. I temu ty, ruski pedalski agencie, służysz. Ten wschodni cmentarny spokój to też Polska. Wszystko na wschód, widziane oczyma Moskwy, to teren do zabicia i opanowania. Morderstwa Polaków dokonane przez Ukraińców – solidarnie, jako całe polskie społeczeństwo, rozliczymy. Natomiast byłe ruskie morderstwa dokonane na całych narodach dopiero czekają na rozliczenie. Docelowe, zamierzane ruskie morderstwa nie przejdą, świat dojrzał i zmądrzał, ruskie mordercze zamiary nie przejdą. Agentura ruska musi być ścigana z całą mocą naszego prawa. Na obecną Rosję należy założyć sanitarny kordon.