Mija druga połowa finału Ligi Europy rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizują Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC. Niestety niektórzy ukraińscy kibice nie uszanowali polskich gospodarzy.

Obecni na meczu Polacy oburzeni zachowaniem zamieszczają na portalach społecznościowych zdjęcia trybun. Widać na nich, że kibice Dnipro wywiesili czerwono-czarną flagę zrbodniczej OUN-UPA. Pojawił się także herb założonego przez ukraińskich neonazistów pułku „Azow” zawierający nazistowski znak – „wilczy hak”.

facebook.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  wepwawet :

  Ładnie, widać banderasy postanowiły „ozdobić” Stadion Narodowy w Warszawie swoją czarno-czerwoną szmatą. Zastanawiam się tylko czy nie było tam Polskiej policji, wszak służba ta powinna ochraniać takie imprezy (możliwe, że robiła to firma prywatna). Szkoda, że policjanci gonią za flagą ONR’u, a znak ludobójców znalazł sobie miejsce na Stadionie Narodowym. Co dalej ulica „Bohaterów Majdanu” w Warszawie, a może zamiast „czterech śpiących” postawić pomnik banderze i szuchewyczowi – wszak miejsce jest, a godniejszych ludzi chyba nie znajdziemy? :/

 2. Avatar
  sobiepan :

  Pewien pacjent szpitala psychiatrycznego ,któremu sprawiało dziką przyjemność … robienie coś wyjątkowo paskudnego.Do żelaznego , jego repertuaru należało – wysmarowanie klamki kałem. Tak samo zachowali się ukraińscy kibice , którzy podczas wczorajszego meczu z Hiszpanami wywiesili , na obrzeżu boiska – banderowską flagę! Na pohybel z nimi! Pod czerwonoczarnym sztandarem przegrali. Dostali łupnia… i co w tym zmaganiu było najprzyjemniejsze ? To,że uczestniczył w tym Polak Grzegorz Krychowiak . Brawo Sevilia !A fakt wywieszenia faszystowskich emblematów i flag należy oficjalnie zgłosić do UEFA niech dostaną zakaz stadionowy.

 3. Avatar
  wlkp :

  a czy ta flaga nie wisi przypadkiem „do góry kołami” – bo na stadionie ma to pewną wymowę…a flaga Azova – czy tam jest wilczy hak czy nie – nie będę polemizował – ale dla takich mniej zorientowanych – wpiszcie w Google „white legion legia” zobaczycie jedną z najważniejszych legijnych flag – która pierwotnie miałą ten znak w pełnej okazałośći, ze względu na zmianę przepisów później trochę przykryto go herbem – i jakoś nikt nie podnośi aj waj z tego powodu…

 4. Avatar
  ziemowit :

  Cholera we mnie zbiera ! jak czytam to że w tak pięknym i świętym sportowym dniu finałowym meczu Pucharu Europy pierwszy raz odbywającym w Polsce na Stadionie Narodowym gdzie polityka ma schodzić na bok .. a tu banderowska flaga wisi .. Podobno w Polsce działa dość dobrze zorganizowana policja na stadionach gdzie skutecznie walczy przeciw wszystkim kto łamie przepisy a tu prosze nie radzi sobie z flagą banderowską !? Jakieś fatum z naszym nieradzeniem przeciwko banderyzacji nawet w wolnej Polsce .. :/