W związku ze zbliżającym się dniem Świętego Walentego powszechnie obchodzonym także jako dzień zakochanych Wileńska Młodzież Patriotyczna promuje miłość do ojczystego języka.

„Rozpoczął się luty, zapewne wielu czeka nadchodzącego dnia patrona zakochanych — św. Walentego! A my po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji „Kocham Polszczyznę”!” – informuje o swojej akcji młodzieżowe, wileńskie koło Związku Polaków na Litwie. Młodzi działacze będą zamieszczać w mediach społecznościowych grafiki z wybranymi fragmentami polskiej prozy i poezji wyrażające właśnie miłość. „Podobnie jak ubiegłym roku, będą zamieszczane kartki walentynkowe z inspirującymi — co najważniejsze, romantycznymi — fragmentami literatury pięknej, poezji oraz piosenek stworzonych przez znanych polskich autorów. Posługując się pięknymi cytatami na pewno uda się zaskoczyć swoją sympatię lub kochaną osobę!” – piszą młodzi działacze inicjując akcję od cytatu „W malinowym chruśniaku” Bolesława Leśmiana.

ZPL-WMP/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz