Najnowsze statystyki opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują na pozytywne zjawiska. Jak się okazuje, w pierwszym półroczu 2016 roku, nastąpił wzrost liczby urodzeń, a także zawieranych małżeństw. Spada za to liczba orzeczonych rozwodów. Wiele wskazuje na to, że może to być początek trwałej, pozytywnej tendencji.

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszej połowie 2016 roku, na świat przyszło 191 tysięcy dzieci, co oznacza wzrost, aż o 10 tysięcy w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Cieszyć mogą także statystyki dotyczące liczby zawieranych małżeństw. Wzrost także jest znaczący, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku, liczba świeżo zawartych małżeństw wynosiła 68,8 tys. W bieżącym roku statystyki wzrosły o 5,2 tys. i dały łącznie wynik 74 tys. małżeństw, które zawarto w pierwszej połowie 2016 r.

Dobrym sygnałem dla społeczeństwa jest także spadek liczby orzeczonych rozwodów, który wynosi obecnie 32,5 tys. Przed rokiem, w analogicznym okresie wyniósł on 35,9 tys.

Eksperci informują, że na pozytywne zmiany w statystkach może mieć wpływ program „Rodzina 500 plus”, a także poprawiająca się nieco sytuacja na rynku pracy. Warto przypomnieć, że w czerwcu odnotowano poziom bezrobocia na wysokości 8,8%, co stanowi najniższy wynik od 8 lat.

Pch24.pl/KRESY.PL

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz