Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Ukraiński dron trafił w budynek panoramy, w którym wystawiony był obraz „Obrona Sewastopola 1854-1855”. Rosyjskie środki masowego przekazu informuje o "kultowym" statusie dzieła, które w większości spłonęło.
Strażacy ugasili pożar w budynku, w którym znajduje się panorama „Obrona Sewastopola 1854-1855”, poinformowało w czwartek biuro prasowe Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Krymu w strukturach Federacji Rosyjskiej. „Pożar o powierzchni 600 metrów kwadratowych został całkowicie ugaszony o godzinie 8:00. Na miejscu znajdowały się 83 osoby i 22 jednostki sprzętu, w tym 36 specjalistów i 11 pojazdów rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych” - napisano w oświadczeniu, którego fragment przytoczyła agencja informacyjna Interfax.
Według biura prasowego, informacja o pożarze budynku muzeum po ataku wpłynęła w nocy 10 czerwca. Na miejsce natychmiast przybyły ekipy pożarnicze służb federalnych i miejskich. Pożar został sklasyfikowany jako czwartego stopnia, o najwyższym stopniu złożoności: prace prowadzono w warunkach dużego zagrożenia pożarowego, w pomieszczeniach o skomplikowanej konstrukcji i przy dużym zadymieniu.
Członek libańskiego parlamentu z ramienia Hezbollahu ujawnił, że ruch otrzymał od Turcji, iż protegowane przez nią nowe władz Syrii, nie podejmą akcji na terytorium Libanu, mimo zadawnionej wrogości wobec organizacji libańskich szyitów.
„Otrzymaliśmy zapewnienia, że Syria nie zamierza podejmować działań przeciwko Ruchowi Oporu” - powiedział w wywiadzie dla Al Mayadeen parlamentarzysta Hezbollahu, Ali Fajjad. Według niego, władze w Ankarze uznały "rolę Ruchu Oporu i jego legitymizację w Libanie", co w samej organizacji szyitów zostało uznane za „szczególnie godne uwagi”.
Tymczasowy prezydent Syrii, wywodzący się z Al Kaidy Ahmed asz-Szara poparł libańską głowę państwa i rząd w sporze z Hezbollahem. Nowy proamerykański premie Libanu wydał bowiem 2 marca zakaz użycia broni przeciw Izraelowi przez organizację szyitów, który został przez nią zignorowany.
Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło w działaniach wymierzonych w nielegalną migrację na terenie województwa lubelskiego. W dniach 8–9 czerwca skontrolowano legalność pobytu 146 cudzoziemców, a wobec pięciu osób wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu. (more…)
W nocy z 10 na 11 czerwca drony zaatakowały rafinerię Afipski w Kraju Krasnodarskim, powodując pożar na terenie zakładu. Obiekt należy do największych rafinerii w południowej Rosji i produkuje paliwo dostarczane między innymi rosyjskim siłom zbrojnym. Bezzałogowce odnotowano także nad okupowanym Krymem.
W nocy z 10 na 11 czerwca ukraińskie drony zaatakowały rafinerię ropy naftowej Afipski w Kraju Krasnodarskim, powodując pożar na terenie zakładu. Jak przekazało Dowództwo Operacyjne Kraju Krasnodarskiego, ogień pojawił się po upadku szczątków bezzałogowca.
Ziemowit Szczerek skomentował w piątek w Polsat News wypowiedź wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Szeptyckiego dotyczącą Ukraińskiej Powstańczej Armii. Polityk Polski 2050, z pochodzenia Ukrainiec, stwierdził wcześniej, że członkowie UPA „to byli tacy trochę – ze wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi konotacjami tego słowa – ukraińscy Żołnierze Niezłomni”.
Gazprom znów grozi