„Czytane będą fragmenty Koranu dotyczące przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii”.

XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przebiega pod hasłem „Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii”. Centralne obchody odbędą się w domu parafialnym przy katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Ważne jest, żeby zauważyć czytanie świętych ksiąg. Dlatego zwraca się uwagę na Pismo Święte, jako bogactwo chrześcijaństwa, ale będą też czytane fragmenty Koranu dotyczące przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii. Na końcu będzie modlitwa i znak pokoju. Tak jak mówi papież Franciszek, a wcześniej Jan Paweł II, który spotykał się z wyznawcami różnych religii, chodzi o to, by zaznaczyć, że my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga– wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

radiomaryja.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  Odwaliło już niektórym katolikom… 🙂 „chodzi o to, by zaznaczyć, że my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga” – dla muzułmanów to jasne – Allaha. Chrześcijanie mogą zostać „nawróceni” pod przymusem albo zginąć. Niech już jada z całym Koranem – po co się bawić we fragmenty?

 2. Avatar
  gienek1949 :

  To nie są Katolicy, to są HERETYCY z ich przywódcą na czele, który przybrał pseudonim „Franciszek” i udaje papieża. Dziś widać i czuć wyraźnie, że „przez jakąś szczelinę, wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana”. Na szczęście nie każdego w naszym Kościele opanował diabeł i w tym nadzieja.

 3. malkontent
  malkontent :

  To matrix to sie nie dzieje to nie mozliwe :-((((( Tak dzieci jednego boga pod warunkiem , że wszyscy wyznaja allacha i czytaja tylko koran ;-(((( skąd tylu idiotów wśród nas :-(((( czy ten kleryk był w Arabii Saudów??? niech tam pojedzie i poczyta im dla równowagi pismo święte :-((((( ma tyle odwagi??? a nie pieprzy dyrdymały i maci w głowach biednym ludziom ;-(((