Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Donald Trump zaostrzył retorykę wobec Teheranu po wymianie ataków w regionie Bliskiego Wschodu. Prezydent USA zapowiedział możliwość kolejnych uderzeń i przekonywał, że Iran powinien podpisać porozumienie dotyczące zakończenia konfliktu oraz programu nuklearnego. Prezydent Iranu Masud Pazeszkian odpowiedział, że groźby ataku na infrastrukturę krytyczną są „znakiem desperacji”.
W środę w Białym Domu prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone mogą „bardzo mocno” zaatakować Iran, jeśli nie dojdzie do zawarcia porozumienia pokojowego i umowy dotyczącej programu nuklearnego Teheranu.
Trump mówił o sprawie podczas uroczystości podpisania ustawy Secure America Act oraz w rozmowach z dziennikarzami i mediami. Wypowiedzi amerykańskiego prezydenta padły w czasie wzrostu napięcia w regionie Cieśniny Ormuz, po wymianie ataków między Iranem i Stanami Zjednoczonymi.
Prezydent Karol Nawrocki otrzymał zaproszenie na urodziny Donalda Trumpa i ma udać się do Stanów Zjednoczonych – dowiedział się nieoficjalnie RMF FM. Wizyta nie będzie miała charakteru oficjalnego, a jej tłem będzie gala UFC Freedom 250 organizowana na terenie Białego Domu. Wydarzenie ma upamiętnić 250. rocznicę powstania USA, Dzień Flagi oraz 80. urodziny amerykańskiego prezydenta.
W najbliższy weekend prezydent Karol Nawrocki ma udać się do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Donalda Trumpa, który będzie obchodził 80. urodziny.
Według ustaleń korespondenta RMF FM w USA Pawła Żuchowskiego, wizyta polskiego prezydenta nie będzie miała charakteru oficjalnego. Obecnie ustalane są jej szczegóły, a wylot do USA ma odbyć się w niedzielę.
Stany Zjednoczone udostępnią Polsce kolejne 4 mld dolarów w ramach programu Foreign Military Financing na zakup amerykańskiego sprzętu wojskowego — poinformował w piątek w Łasku podsekretarz stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Thomas DiNanno.
Amerykański urzędnik ogłosił decyzję podczas uroczystości oficjalnego przyjęcia samolotów F-35 do Sił Zbrojnych RP w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W rozmowie z PAP doprecyzował, że chodzi o nową pulę finansowania, która zwiększy dostępną dla Polski kwotę w ramach programu FMF do niemal 20 mld dolarów.
„Chciałbym skorzystać z dzisiejszej uroczystości by ogłosić, że USA udostępnia w ramach Foreign Military Financing kolejne 4 mld dolarów dla Polski. To istotne zobowiązanie podkreśla znaczenie Polski jako kluczowego sojusznika USA” — powiedział DiNanno.
Policja i Straż Graniczna przeprowadziły ogólnopolską akcję wymierzoną w osoby poszukiwane oraz cudzoziemców naruszających przepisy pobytowe. W działaniach uczestniczyło ponad 25 tys. funkcjonariuszy, a wśród zatrzymanych znaleźli się między innymi podejrzani o poważne przestępstwa. Straż Graniczna przeprowadziła ponad 1200 kontroli.
W dniach 8 i 9 czerwca 2026 roku policja i Straż Graniczna przeprowadziły w całej Polsce wspólną akcję wymierzoną w osoby poszukiwane oraz cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce. Jak przekazał szef MSWiA Marcin Kierwiński, zatrzymano 1952 osoby oraz blisko 140 cudzoziemców naruszających przepisy imigracyjne.
Do działań skierowano 24 503 policjantów, których wspierało blisko 650 funkcjonariuszy Straży Granicznej ze wszystkich oddziałów w Polsce. Celem operacji było zatrzymanie osób ściganych listami gończymi oraz nakazami doprowadzenia wydanymi przez polskie sądy i prokuratury.
Ukraińskie Siły Zbrojne zaatakowały trzy mosty w obwodzie chersońskim, poinformował w czwartek gubernator obwodu Wołodymyr Saldo.
„W nocy wróg zaatakował mosty na Północnym Kanale Krymskim w pobliżu Preobrażenki i Myrne, most drogowy na trasie Perekop-Armiańsk oraz most w pobliżu wsi Stawki” – napisał serwisie społecznościowym Max gubernator obwodu chersońskiego w ramach władz rosyjskich, Władimir Saldo, którego słowa zacytowała agencja informacyjna Interfax.
Według wstępnych doniesień, doszło do uszkodzeń, a konstrukcje są sprawdzane. Gubernator obiecał poinformować o możliwym do zniesienia przez uszkodzone mostynatężeniu ruchu i harmonogramie napraw w późniejszym terminie. Według Saldo, w ciągu nocy nad obwodem chersońskim, sąsiadującym z Krymem, zniszczono 45 dronów.
W niedzielę Szwajcarzy zagłosują w referendum nad projektem „Nie dla 10 milionów!”, który ma ograniczyć liczbę stałych mieszkańców kraju. Przyjęcie inicjatywy mogłoby doprowadzić do zaostrzenia polityki migracyjnej, utrudnienia łączenia rodzin i wypowiedzenia umowy z Unią Europejską o swobodnym przepływie osób.
W niedzielę 14 czerwca w Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie projektu ograniczenia liczby stałych mieszkańców kraju do 10 mln do 2050 roku. Inicjatywę pod hasłem „Nie dla 10 milionów!” zgłosiła eurosceptyczna Szwajcarska Partia Ludowa, czyli SVP. Głosowanie bywa porównywane do brytyjskiego referendum w sprawie brexitu, ponieważ jego skutki mogłyby wykroczyć daleko poza politykę migracyjną i objąć relacje Szwajcarii z Unią Europejską.
Ale jak Orban spotkał się z Putinem to skomleliście tu masz okaże się ze trumpek zakończy wojne a wy wyślecie jak pieski swoich obywateli do banderstanu i po co było wojowac? Za rok bedziecie od ruskich gaz kupowac bo was trumpek ogoli jak frajerów.
Frajerów nie golić to grzech zaniechania dla ludzi interesu!