Nie mam wątpliwości co do tego, że w Polsce będzie wolność słowa – uważa czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek.

Lubomir Zaoralek spotkał się w Pradze z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Czeski minister zaznaczył, że nie widzi żadnych zagrożeń dla demokracji w naszym kraju, skoro przewodnictwo ważnych komisji w polskim parlamencie obejmują przedstawiciele opozycji.Zaoralek zwrócił również uwagę na wspólnotę historii oraz znakomitą współpracę Polski i Czech w Grupie Wyszehradzkiej, a także wspólnotę interesów na forum NATO i Unii Europejskiej. Zadeklarował także poparcie dla przygotowań Szczytu NATO w Warszawie.

Z kolei polski minister podkreślił, że relacje z Czechami mają dla Polski szczególne znaczenie.

Wiele spraw nas łączy i mamy wspólne poglądy na rozwiązywanie różnych problemów. Cieszy mnie to, że jako sąsiedzi mamy wspólne poglądy na obecne zagrożenia regionu oraz sposoby reagowania na te zagrożenia. Mamy nadzieję, że wiele z tych problemów będzie rozwiązanych na Szczycie NATO w Warszawie– zaznaczył Waszczykowski.

Zdaniem szefa polskiego MSZ Czesi są po Niemcach naszym najważniejszym partnerem handlowym.

Republika Czeska jest dla nas ważnym partnerem w regionie, bliskim partnerem politycznym i handlowym, dobrze rozwijają się stosunki ekonomiczne, odnotowujemy stały wzrost handlu oraz inwestycji, Czesi, są drugim – po Niemczech – najważniejszym partnerem gospodarczym– mówił minister Waszczykowski.

msz.gov.pl/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz