Straż Graniczna zatrzymała siedmiu cudzoziemców opuszczających zakłady karne. Wobec wszystkich wydano decyzje o wydaleniu oraz wieloletnie zakazy wjazdu.

W miniony weekend funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili działania kontrolne wobec cudzoziemców opuszczających areszty śledcze oraz zakłady karne. W wyniku podjętych czynności zatrzymano siedmiu mężczyzn będących obywatelami Gruzji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

Zobacz też: Zatrzymania w sprawie organizowania nielegalnej imigracji. Wpadło dwóch kolejnych Ukraińców

Wszyscy zatrzymani odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione na terytorium Polski. Wśród zarzucanych im czynów znajdowały się m.in. rozboje, kradzieże, prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, kierowanie pojazdami bez wymaganych uprawnień, a także posiadanie substancji psychotropowych. Odnotowano również przypadki stosowania przemocy oraz kierowania gróźb bezprawnych.

Część zatrzymanych była wcześniej wielokrotnie notowana przez służby, a niektórzy figurowali w systemach jako osoby niepożądane na terytorium Polski. Z uwagi na zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego wobec wszystkich mężczyzn wydano decyzje zobowiązujące do opuszczenia kraju.

Jednocześnie orzeczono wobec nich zakazy ponownego wjazdu na obszar państw strefy Schengen. Okres obowiązywania tych zakazów wynosi od 5 do 10 lat.

Decyzją sądu większość zatrzymanych została umieszczona w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, gdzie będą przebywać do czasu wykonania decyzji o powrocie. Pozostali zostali doprowadzeni pod konwojem funkcjonariuszy Straży Granicznej bezpośrednio do granicy państwa.

Zobacz też: Akcja służb w całej Polsce. Zatrzymano ponad 140 cudzoziemców [+VIDEO]

Kresy.pl/Straż Graniczna 

Tagi: , , , , ,
forma płatności