Vaclav Klaus, były prezydent Czech, wyraził opinię w wywiadzie dla austriackiej gazety „Tiroler Tageszeitung”, że konflikt na Ukrainie wywołał Zachód. Polityk podkreślił, że zdaje sobie sprawę, iż ze swoją opinią znajduje się w mniejszości.

„Należę do tej mniejszości polityków, dziennikarzy i intelektualistów, którzy uważają, że presja przyszła z Zachodu. Z tego punktu widzenia Rosja nie jest winna. To, co zrobiła Rosja, jest według mnie reakcją, ruchem wymuszonym” – powiedział Klaus.

Vaclav Klaus był prezydentem Republiki Czeskiej w latach 2003-2013. Jego polityka charakteryzowała się zdystansowanym podejściem do procesu tzw. integracji europejskiej. Publicznie wyrażał również opinię, że tzw. globalne ocieplenie to mit.

„Tiroler Tageszeitung” / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   andrz :

   do jerzyjj. MOZG MA KAŻDY A NAWET KURA NATOMIAST ROZUM JAKO POCHODNA TEGO TWORU NATURY TO MIAŁEŚ MIEĆ ALE TYLKO W ZAŁOŻENIACH TYCH CO CIEBIE SPŁODZILI. A MYŚLENIE? NO CÓŻ JEST TO COŚ CO SIĘ TOBIE NIGDY NIE PRZYTRAFIŁO JAK WIĘKSZOŚCI ,,POLONOFOBÓW” STEROWANYCH PRZEZ POLSKOJĘZYCZNE z końcówką su.Trzeba było milczeć i wyglądać jak głupek niż zabrać głos i rozwiać wszelkie wątpliwości. P. S. Poznajesz gościu ten tekst? Ja go trochę zmodyfikowałem. Wklejasz go na wszystkich możliwych forach, od marca 2014, a więc mniej więcej od czasu kiedy zaczął się konflikt.Sprawdziłem to. A Polakami to ty se gębę nie wycieraj, bo zdradzasz swoje pochodzenie i rolę jaką tu odgrywasz.

  • Avatar
   sylwia :

   jerzyjj:
   08.03.2015 17:34

   OKAZUJE SIE,ZE NIE WSZYSCY W EUROKOLCHOZIE SA IDOTAMI JAK ,,polacy”… Dinozaury były głupsze od Polaków. Skoro jednak one wyginęły ileś tam milionów lat temu, to teraz najgłupsi na świecie sa Polacy:P. Jerzy JJ: Napadły na Pana banderowskie hieny udające Polaków. Jednakże same urodziny w ukraińskiej rodzinie z Operacji ‘Wisła’ nigdy z zach.
   Ukraińca Polaka nie uczyni. To, że dobrze znają polski świadczy jedynie o wysokiej jakości polskiej oświaty. W dyskusje z nimi wdawać się nie warto bo ich Pan do niczego nie przekona i Europejczyków z ukrokacapów nigdy nie zrobi. Syzyfowa to praca. Co do Pana opinii, że najgłupsi na świecie są Polacy, zgodzić się nie mogę. Żyjąc za granicą w różnych częściach świata, wiem że głupsze narody istnieją, lecz wszystkie narody mogą być sterowane przez propagandę środków masowego przekazu. Dobrym przykładem jest narzucenie totalitarnej psychozy wysoko cywilizowanym narodom niemieckim i francuskim. Rewolucja francuska przyniosła pogorszenie warunków bytowych ludu francuskiego a hitleryzm doprowadził Niemcy do krwawej katastrofy. Teraz do takiej katastrofy zmierzają zach. Ukraińcy. Dobra analiza przyczyn i metod tego zjawiska jest w dziele “La Foule” autorstwa Gustave’a Le Bon dostępego po angielsku tu: https://archive.org/details/crowdastudypopu00bongoog Caveat do hien: Z powodu szerzącego tu się chamstwa Ukraińców, nie polemizuję z tymi, którzy zwracają się do mnie per ‘ty’ a na obelgi odpowiem obelgami.

   • Avatar
    andrz :

    Broni swój swego, ale Internet nie zapomina, wystarczy tylko trochę poszukać.Przypominam pewne wpisy: „Sylwia:13.12.2014 00:56
    Moim sąsiadem jest komendant policji. Gramy często w brydża. Na naszym patrolowanym osiedlu prawie wszystkie rodziny są uzbrojone. Ċwiczymy na pobliskiej strzelnicy kółka strzeleckiego. Trupy przestępców policja tu oddaje do prosektorium gdzie studenci medycyny uczą się na nich anatomi. Rżną te trupy piłami w odróżnieniu od was Ukraińców, którzy rżnęliście polskie kobiety piłami gdy jeszcze żyły i błagały o litość, której im nie dawaliście.”_____ i pewna inna wypowiedź____ „Tutejszym:09.02.2015 23:22 „Pan Sylwia jest ruskim agentem wpływu. Nadaje z terenu jednostki koło Kaliningradu. Teren jest zamknięty i ostro pilnowany. Było kilka zastrzeleń pijanych osób które wkroczyły na teren tego wydzielonego zamkniętego osiedla. Ciała zastrzelonych podobno trafiają na stół sekcyjny jako materiał dla ćwiczeń studentów medycyny. Wartownicy ostro strzelają bez ostrzeżenia, może rywalizacja, a może ze strachu. W sumie to jednak ostro pilnują personelu tej spec jednostki.” i dalej „Panie Sylwia, ja naprawdę chcę się tylko dowiedzieć i skonfrontować. Obecnie jestem prawie przekonany że ten Wędkarz to trochę koloryzował, jak to wędkarz. Ale tak na marginesie, czy na tym osiedlu na którym mieszkasz doszło do likwidacji napastnika przez jego uzbrojoną ochronę? Co się potem stało z ciałem? Ja na prawdę tylko pytam, plotki bywają tak głupie i niedorzeczne. Chociaż w każdej bajce…” Ciekawe to prawda?????

 1. Avatar
  horodenka :

  Polacy naopowiadali Ukraińcom , że będą w Unii , w NATO i będą żyli jak pączki w maśle. Ukraińcy w te brednie uwierzyli i narobili sobie bałagan. Nie dość że nie będą w Unii , ani w NATO to stracili bez powrotnie Krym, Lugańsk i Donieck. Czy Ukraińcy nie rozomią że z Polską nikt w Europie się nie liczy, a Polska jest na aucie. Sami sobie wmawiają że są ważni.

 2. Avatar
  pha1 :

  Uznanie międzynarodowe, jakim cieszy się obecnie Polska, Ukraina nie osiągnie nawet za sto lat. Nikt nie będzie szanował narodu, który nie chce walczyć za swój kraj i skamle gdzie może o pomoc. A jak już znajdą się tacy, co idą bić się z okupantem, to jest nim faszystowski pomiot spod znaku Bandery i Szuchewycza.

  Polacy na własnym przykładzie pokazywali i pokazują Ukraińcom jak się żyje pod „opieką” UE i NATO. I że nie wszystkim w Polsce się to podoba też. Wystarczy do nas przyjechać i się rozejrzeć. Tymczasem Ukraińcy uznali, że ich państwo polskie do tych struktur na własnych plecach zaniesie i dlatego nie muszą właściwie nic robić. Mogą za to pluć nam w twarz i mówić, że deszcz pada, a my we wszystko uwierzymy w imię dobrosąsiedzkich stosunków. Koniec i bomba, kto w to wierzy ten trąba!