Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson spotkał się w piątek ze swoim rosyjskim odpowiednikiem w Moskwie.

Według Johnsona, Rosja i Wielka Brytania mogłyby znaleźć obszary możliwe współpracy w takich sprawach jak porozumienie nuklearne z Iranem.

„Myślę, że możemy znaleźć możliwości współpracy w kwestiach, w których mamy wspólne wspólne interesy, takie jak Iran, i potrzebę kontynuowania irańskiego porozumienia nuklearnego, takie jak imperatyw powstrzymania Korei Północnej przed nabyciem broni nuklearnej i potrzebę rozwijania przyszłości dla mieszkańców Syrii” – powiedział Johnson.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zwórcił uwagę, że problemy w relacjach z Londynem nie wynikają z działań Moskwy. „Nie jest tajemnicą, że nasze stosunki są na niskim poziomie, ale to nie wynika z naszej inicjatywy. Zauważyliśmy, że wy i inne kraje zachodnie macie swoje powody i wolicie o nich mówić publicznie. Wolelibyśmy omówić te kwestie bezpośrednio, a nie publicznie przez mikrofony ” – powiedział szef rosyjskiego MSZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Johnson skomentował swoje spotkanie i pobyt w Moskwie na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Boris Johnson: Rosji nie można porównywać do Związku Radzieckiego

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz