W niedzielę około godziny 14:20 czasu lokalnego doszło do wybuchu na deptaku Istiklal – zatłoczonej alei Stambułu.

Taką godzinę wybuchu podał w swoim tweecie gubernator Stambułu Ali Yerlikaya, na którego powołuje się Al Jazeera. Twierdzi on, że są zabici i ranni, ale nie skonkretyzował liczby ofiar. CNN Turk twierdzi, że jest 11 ofiar. Nagranie z momentem wybuchu również pojawiło się na Tweeterze.

Portal telewizji Al Jazeera potwierdza relacje o ofiarach pisząc o karetkach jakie pojawiły się na miejscu zdarzenia. Przyjechały również pojazdy straży pożarnej. Deptak został zamknięty.

Na razie brak dokładniejszych informacji. „Istnieją poważne podejrzenia, że ​​był to zamach samobójczy, ale nie mamy jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia [w tej sprawie]”, powiedziała Sinem Koseoglu korespondentka Al Jazeery w Turcji.

Koseoglu powiedziała, że eksplozja jest szokiem, ponieważ w mieście nie było ostatnio żadnych alarmów przeciwterrorysytcznych. Jednak środki bezpieczeństwa w okolicy “pozostały na wysokim poziomie” – powiedziała.

Począwszy od 2015 r. Turcja stała się obszarem działalności terrorystycznych powiązanych z tak zwanym “Państwem Islamskim”. W tymże roku doszło też do odmrożenia konfliktu z separatystami spod znaku Partii Pracujących Kurdystanu, której niektóre frakcje także stosują metody terrorystyczne.

aljazeer.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply