Wzrasta odsetek Brytyjczyków, którzy chcą pozostania ich kraju w UE – wynika z sondażu, którego wyniki opublikował dziennik ,,The Telegraph”.

Z 47 proc. do 51 proc. wzrósł w ostatnim miesiącu odsetek zwolenników pozostania w UE . Odsetek opowiadających się za Brexitem zmalał o 5 proc. i wynosi 44 proc. (w marcu 49 proc.) – pisze „The Telegraph”.

Dziennik zauważa, że ,,jeśli brać pod uwagę wyłącznie te odpowiedzi, w których ankietowani potwierdzili, że na pewno wezmą udział w referendum, to różnica między zwolennikami i przeciwnikami Brexitu, która wynosi obecnie 7 proc., topnieje do 2 proc., bowiem wśród tych, którzy wiedzą czy i jak będą głosować, za pozostaniem w UE (,,In”) jest 49 proc., podczas gdy za opuszczeniem UE (,,Out”) opowiada się 47 proc.”

Kluczowe znaczenie będzie mieć zatem licząca około 5 proc. grupa niezdecydowanych.

PAP-KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz