Ukraiński portal cytuje agencję AFP według, której amerykański wiceprezydent wyraził gotowość USA do dostarczenia ukraińskiej armii nowych rodzajów uzbrojenia.

W czasie spotkania z Petro Poroszenką wiceprezydent USA Joe Biden obiecał dostarczenie sprzętu wojskowego w postaci 30 uzbrojonych samochdów terenowych (chodzi prawdopowodobnie o Humvee) i 200 nieuzbrojonych. Oprócz tego Amerykanie mieli by dostarczyć znalne aparaty latające typu RQ-11 Raven. Wsparcie kosztować będzie Amerykanów łączną kwotę 75 milionów dolarów.

eurointegration.com.ua/kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jajec
  jajec :

  Fajnie 🙂 Wujek z Ameryki. Gdyby nie rozłożyli komuny nie mieszkał bym w dużym domu i nigdy bym pewnie nie wybrał się na wakacje na drugi koniec Świata gdzie kobiety nie mówią tylko śpiewają uśmiechając się swoimi skośnymi oczami. Chwała Ameryce 😀 . Choć karabin mam kanadyjski AR 15.

  • zan
   zan :

   jankeska agentura traci już instynkt samozachowawczy. Tak trzymać :). Oczywiście banderowski łeb jest za słąby aby pojąć, że to są OCHŁAPY, a nie realna pomoc. W ogóle wiesz co to jest milion dolarów nieszczęsny człowieku? Co to jest Humvee? Wiesz ile zer jest w miliardzie?

  • robin_robinski
   robin_robinski :

   Hhhhahhhahaaaa!!!! Wyjazd nad Dnipro, poza Kijów, to „drugi koniec świata”, hhhahhahhaha. Pochwal się zatem, ilu ruskim naplułeś tam do piwa, bo póki co, to 5* kurorty na krańcach świata nadal są opanowane przez ruskich turystów, pomimo sankcji murzynka i rudzielca, hhhhahhhahaaaa. Ba!!! Spotkałem tam też Ukraińców, którzy bawili się wspólnie z ruskimi, mając w dupie politykę!!! Przyłączenie się do wspólnej zabawy Polaków było przyjęte z entuzjazmem! Bajeczki opowiadaj swym plemniczkom, które wywalisz z walenia siwka – może uwierzą zdychając w kiblu.