W sobotę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 120 osób, byli to między innymi obywatele Libanu i Gambii. 17 osób próbowało przedostać się przez barierę.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 120 osób. Byli to między innymi obywatele Libanu i Gambii. 17 osób próbowało przedostać się przez barierę.

Zatrzymano również trzech przemytników. Dwóch obywateli Rosji przyjechało po ośmiu obywateli Iranu i Syrii. Obywatel Ukrainy wiózł dwóch obywateli Tadżykistanu i dwóch obywateli Iranu.

Przypomnijmy, że Straż Graniczna przekazała w sobotnim komunikacie, że poprzedniej doby na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 29 cudzoziemców. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG Bobrowniki zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 6 nielegalnych imigrantów z Egiptu i Syrii.

SG poinformowała, że we wrześniu odnotowano 1298 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Rok wcześniej, we wrześniu 2021 takich prób odnotowano 7667.

Zobacz także: Obywatele Ukrainy zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów 

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w lipcu rozbito transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply