Ustaw stałe zlecenie. Bez Ciebie nie będzie Kresów.pl

Jeśli Czytelnicy nie będą płacić za pracę dziennikarzy, zrobią to partie polityczne, wielki biznes, obce korporacje, a nawet zagraniczne rządy. Niezależne media upadną, a w przestrzeni publicznej pozostaną tylko tabloidy i media realizujące partykularne interesy poszczególnych grup wpływu.

Nasi Czytelnicy płacą za naszą pracę ponieważ chcą, aby inni mogli korzystać z niej za darmo. Niestety, grono naszych Darczyńców – mimo iż składa się z około 250 osób – stanowi zaledwie promil wszystkich użytkowników, którzy korzystają z naszej pracy w ciągu każdego miesiąca. To zdecydowanie zbyt mało. W efekcie nasz deficyt budżetowy wynosi około 7 tys. PLN miesięcznie. Jeśli grono naszych Darczyńców nie powiększy się do około 400 osób, nie będzie nas stać na utrzymanie portalu w jego obecnej formie.

Wydawanie portalu Kresy.pl kosztuje miesięcznie 22 tys. PLN. 20 tys. PLN wydajemy na pensje 8-osobowej redakcji. Pozostałe 2 tys. PLN pochłaniają koszty stałe, takie jak serwer, obsługa informatyczna czy księgowość.

Nasze wpływy z reklam nie przekraczają 3 tys. PLN. Pozostałe 19 tys. musi pochodzić z kieszeni naszych Czytelników. W praktyce darowizny rzadko przekraczają kwotę 12 tys. PLN. Prosimy, już dziś ustaw stałe zlecenie i dołącz do grona Darczyńców portalu Kresy.pl!

Fundacja Kompania Kresowa

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03
18-400 Łomża
nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz