„Ukraińcy to nigdy nie byli nasi bracia. Ukraińcy to często byli mordercy naszych dziadków” – mówi Mariusz Max Kolonko w ostatnim wydaniu swojego vloga na YouTube.com.

Zdaniem polonijnego dziennikarza USA nie rozumieją i nie interesują się Rosją, Polska reprezentuje interesy Niemiec, a Rosja realizuje dziś swoją politykę zagraniczną przy pomocy nowoczesnych narzędzi, takich jak referenda i rozdawanie paszportów.Kolonko pyta czy ludzie, którzy stoją za rewolucją na Majdanie doprowadzą do „odrodzenia ukraińskiego nacjonalizmu, który stanie z koktajlami Mołotwa pod polskimi miastami na wschodzie”. Dziennikarz powstrzymuje się jednak przed udzieleniem odpowiedzi.

Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. songo1985 :

    Mam jednego, jedynego znajomego na Ukrainie. Znam go, często mu pomagam, bo ma rodzinę i korzenie polskie, i żyje na Ukrainie. W tej zachodniej Ukrainie. I On mi mówi, jak zawsze zapraszał, żebym nie przyjeżdżał teraz go odwiedzić. I mówi, że wszystko idzie w górę (ceny paliwa, żywności, a pensje w dół), a ludzie, którzy byli w tamtym systemie teraz po prostu zmienili kolor foteli – i chcą się wykazać. Jacy to oni pro-wszystkiego. \”przyjedziesz do mnie na dwa dni, pierwszego witają Cię jak bohatera, drugiego jesteś zdrajcą i ja jestem zdrajcą. I, może nas nie zabiją, ale wszystkich wezmą na przesłuchanie – czyś jest wrogiem czy też nie. Cztery dni z kalendarza wytarte. I tutaj nikt nikomu nie ufa, bo się boi\”. Dzięki, Andrew – powiedziałem. Pojechał z powrotem pod Lwów. Tak, pod LWÓW. Ten pro-Polski i pro-europejski. Ale wiem, że mam tam kogoś, jakąś Wam nie znaną osobę, która powie – jest jak jest. Ja tego nie widzę, bo nikt nie mówi, jak jest. Ale mój znajomy spod Lwowa mi powiedział, i ja mu, K, wierzę. Dzisiaj rano odbyłem tę rozmowę. Piszta, co chceta