Kresy.pl są zagrożone likwidacją

Jeśli cenisz publikowane przez nas treści, prosimy, wyceń naszą pracę według własnego uznania i wspieraj nas wybraną kwotą regularnie co miesiąc. Tylko w ten sposób będziemy w stanie kontynuować naszą działalność.

Znaleźliśmy się w sytuacji, którą można by było określić „pułapką niskiego dochodu”. To swoiste błędne koło, które przedstawia się następująco: niskie przychody Kresów.pl przekładają się na niewielkie zatrudnienie, niewielka liczbowo redakcja oznacza, że nie jesteśmy w stanie w pełni pokryć najważniejszych obszarów naszego zainteresowania, w efekcie umyka nam wiele, czasem nawet bardzo istotnych informacji, to z kolei przekłada się na ograniczone dochody — i koło się zamyka. Na domiar złego wciąż balansujemy na granicy wypłacalności. Bardzo obawiamy się, że jeśli nie zwiększymy szybko składu redakcyjnego naszego medium, darowizny od Czytelników zaczną stopniowo spadać, a wtedy „pułapka niskiego dochodu” stanie się spiralą prowadzącą w dół: doprowadzi do kolejnych zwolnień pracowników, a wreszcie do całkowitej likwidacji naszego medium.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Uważamy, że jest tylko jedno możliwe wyjście z tej sytuacji. Jak najszybsze dokapitalizowanie portalu odpowiednio wysoką sumą, która zostanie w całości przeznaczona na zwiększenie składu redakcyjnego. Pozwoli nam to publikować przynajmniej dwukrotnie więcej artykułów niż ma to miejsce obecnie. Dokapitalizować portal mogą tylko ci, którzy mają w tym interes, a są nimi wyłącznie nasi Czytelnicy. Nikt inny nie ma żadnego interesu w tym, by Kresy.pl realizowały swoją misję. Jeśli cenisz naszą pracę, po prostu za nią zapłać. Bez Twoich pieniędzy nie będzie Kresów.pl.

Do tej pory do wzięcia odpowiedzialności za istnienie naszego medium udało nam się zmobilizować między 220 a 250 osób, które przelewają na nasze konto między 11 a 13 tys. PLN miesięcznie. Jest to wielki sukces społeczności naszego portalu, za który jesteśmy ogromnie wdzięczni. Jednak wspomniane 250 osób stanowi zaledwie 1 promil wszystkich Użytkowników korzystających z naszej pracy. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie będziemy w stanie zmobilizować do finansowego zaangażowania wielokrotnie większy odsetek naszych Czytelników, może nawet 1% wszystkich odwiedzających nasz serwis. Pytanie tylko, czy mamy przed sobą wystarczająco długą perspektywę?

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak wielokrotnie przypominaliśmy, zespół Kresów.pl składa się z 5 osób. Koszt wydawania portalu wynosi 16 tys. PLN miesięcznie. Na pensje przeznaczamy 14 tys. PLN, reszta to tzw. koszty stałe (przede wszystkim serwer, serwis informatyczny, księgowość).

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz