– Dzisiaj głównym problemem narodu rosyjskiego jest brak pokajania się za zbrodnie popełnione w czasach sowieckich. Rosjanie stracili szansę, którą otrzymali na początku lat 90. To rodzi takie problemy jak sowiecki rewanżyzm, powrót do totalitarnej przeszłości i islamizacja społeczeństwa. To są główne problemy Rosji – mówi Aleksandr Orszulewicz, lider rosyjskiej organizacji nacjonalistycznej „BARS” w wywiadzie dla Kresów.pl.

Kaliningrad, niegdyś niemiecki Königsberg, dziś stolica obwodu kaliningradzkiego, sąsiadującego z Polską i Litwą. Ten „niezatapialny lotniskowiec” Federacji Rosyjskiej naszpikowany jest bazami wojskowymi, czołgami, samolotami, a w ostatnim czasie pojawiły się tam również rakiety Iskander-M, zdolne do przenoszenia głowic jądrowych. Podobno są w stanie uderzyć w centrum Warszawy w zaledwie dwie minuty po odpaleniu.

4 listopada, w Dzień Jedności Narodowej Rosji, przez ulice Kaliningradu powinien był przejść marsz rosyjskich nacjonalistów, znany na wschodzie pod nazwą „Ruski Marsz”. Władze miasta nie wydały zgody na marsz nacjonalistów tłumacząc, że na ten dzień na jego trasie zaplanowane są już inne wydarzenia społeczne. Przy okazji administracja miejska otrzymała zgłoszenie o demonstracji środowisk LGBT. Zgłoszenie, w przeciwieństwie do „Ruskiego Marszu”, nie zostało odrzucone. W tej chwili trwają negocjacje między urzędnikami i organizatorami dotyczące daty przeprowadzenia akcji.

O sytuację w Kaliningradzie oraz o rosyjski nacjonalizm zapytaliśmy Aleksandra Orszulewicza, lidera znanej rosyjskiej organizacji nacjonalistycznej „Bałtycka Awangarda Rosyjskiego Sprzeciwu”, znanego szerszej publiczności w Rosji z pomysłu, by przywrócić miastu jego dawną, niemiecką nazwę – Königsberg.

– „Ruski Marsz” został zakazany, a geje i lesbijki będą mogli przemaszerować przez Kaliningrad. Dlatego, że obecne władze Federacji Rosyjskiej, a szczególnie Kaliningradu, bardziej niepokoi opozycja, niż dbanie o moralność narodu– mówi Aleksandr Orszulewicz w wywiadzie przeprowadzonym przez Tomasza Maciejczuka dla Kresów.pl.

W rozmowie poruszono również wątek tego, dlaczego wielu Rosjan uważa czekistów za swoich bohaterów. – Przez lata Rosjanom wkładano do głów, że czekiści to byli bohaterowie, ratujący ojczyznę przed wewnętrznymi i zewnętrznymi wrogami– tłumaczy lider rosyjskich nacjonalistów. Krytycznie wypowiada się również nt. obecnej nazwy swojego miasta, Kaliningradu. Przypomina, że wiąże się ona z „przestępcą z totalitarnej sowieckiej przeszłości”. – Opowiadamy się za przywróceniem historycznej nazwy, Königsberg, nie dlatego, że jesteśmy niemieckimi agentami czy dlatego, że podoba nam się niemiecka kultura, tylko dlatego, że to miasto ma swoją wielowiekową historię, którą szanujemy– mówi Rosjanin.

– Dzisiaj głównym problemem narodu rosyjskiego jest brak pokajania się za zbrodnie popełnione w czasach sowieckich. Rosjanie stracili szansę, którą otrzymali na początku lat 90., np. w sferze lustracji. To rodzi takie problemy jak sowiecki rewanżyzm, powrót do totalitarnej przeszłości i islamizacja społeczeństwa. To są główne problemy Rosji– mówi Orszulewicz podkreślając, że islamizacja Rosji, poprzez napływ muzułmańskich imigrantów, jest faktem. Nie wyklucza też, że mogłoby w dojść do konfliktu NATO z Rosją. – Przy czym winą za taki ewentualny konflikt już teraz mogę obarczyć Federację Rosyjską, która prowadzi agresywną politykę względem państw zachodnich. W szczególności, w stosunku do Polski– zaznacza. Pozytywnie wypowiada się również nt. polskich nacjonalistów.

WIĘCEJ NA NAGRANIU PONIŻEJ:

KRESY.PL / Tomasz Maciejczuk / mt

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

117 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   fiesta :

   W/g moich spostrzezen, A.Orszulewicz to podejrzany typ poniewaz nie tylko, ze nie ma rysow slowianskich to jeszcze klamie o „niemieckosci” Kaliningradu, ktory jest tak samo „niemiecki” jak Berlin, ktory powstal na dwoch osadach slowiankich: Balin i Kopanica.
   Poza tym nieuk A.Orszulewicz bezczelnie obwinia Rosjan za zbrodnie sowieckie okresu ZSRR oraz twierdzi, ze wina Rosjan jest rowniez nie wykorzystanie szansy na przeprowadzenie lustracji w panstwie na poczatku lat 1990-tych, jakby te sprawy rzeczywiscie zalezaly od Rosjan.
   Otoz faktem jest, ze w dzisiejszej Rosji rzadza osobniki z dawnego ukladu, czyli byli agenci KGB oraz byla nomenklatura komunistyczna, posrod ktorych bylo pelno zydow i w momencie rozpadu ZSRR przejmowali majatek panstwowy za bezcen stajac sie nowymi wlascicielami bankow, mediow, fabryk i zakladow przemyslowych etc.
   Tym samym Rosjanie po raz kolejny zostali okradzeni, a majatek panstwowy zostal przejety przez rosyjskich zydow i agentow spec sluzb – w Polsce bylo identycznie tylko, ze o wiele wczesniej, bo juz w 1988r. Poza tym w Moskwie zyje wiecej miliarderow niz w Nowym Jorku, USA i sa to glownie rosyjscy zydzi i to jest dowod wielkich przekretow jakie mialy miejsce na poczatku lat 1990-tych w rozpadajacym sie ZSRR, na co Rosjanie nie mieli wplywu.
   A.Orszulewicz poruszyl sprawe islamizacji dzisiejszej Rosji, ale nie wspomnial jednym slowem o judaizacji Rosji za rzadow W.Putina, ktory odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w Rosji oraz ze Putin stal sie wielkim opiekunem zydow w Rosji i przyjacielem rasistowskiej organizacji zydowskiej Chabad-Lubawicz, a takze podpisal ustawe zakazujaca krytykowania zapisow z talmudu, ktore odnosza sie zle do nie-zydach (gojach, ktorych zydzi nazywaja bydlem).
   A swoja droga Krolewiec nalezal do Polski, ktory przywlaszczyla sobie Rosja w swoich podbojach i pochodzie na zachod – identycznie postepowaly Niemcy w swoich podbojach i pochodzie na wschod (Drang nach Osten).
   Agresywnosc Rosji wobec zachodu wziela sie z anty-rosyjskiej polityki rzadow B.Obamy i jego zydowskich doradcow syjonistycznych, ktorzy dazyli do oslabienia globalnych wplywow Rosji. Zas wczesniej Rosja wspolpracowala z USA przeciw S.Hussejnowi i M.Kadafiemu, a nawet poparla wraz z Chinami sankcje ekonomiczne Rady Bezpieczenstwa ONZ nalozone na Iran. Skoro A.Orszulewicz stwierdzil, ze to Rosja rozpoczela wojne z zachodem to znaczy, ze albo nie zna faktow historycznych, albo celowo propaguje zydowska propagande plynaca z mediow zachodnich i robi zamet na stronie KRESY.PL

 1. Avatar
  przebraze :

  Dobrze mówi, polać mu. Problemem Rosji są właśnie jej władze i ludzie łykający radziecką propagandę. Jednak normalni Polacy i Rosjanie potrafią się obecnie spokojnie dogadać i razem się bawić. Polski rząd też jest winny bo powinien ludziom w Rosji tłumaczyć, że Polacy nie są ich wrogami, ale niestety pewne kroki Polska musi podjąć ze względu na działania ich rządu. Tak to powinno wyglądać.

 2. tagore
  tagore :

  Niestety ale ludzie akceptujący współpracę z Polską ,a nie podporządkowanie jej interesom gospodarczym Rosji nie mają wpływu na rosyjską politykę. Niejednego Rosjanina przeraża coraz mniejsza przewaga kulturowa i polityczna Rosjan w obrębie federacji nad innymi narodowościami.
  Co nie oznacza ,że są wstanie coś zmienić. Rosyjska polityka wobec Polski jest taka sama nie zależnie od tego jaką politykę wobec Rosji prowadzi polski Rząd w przeszłości czy teraz.

  tagore

 3. kojoto
  kojoto :

  Bardzo rozsądna wypowiedź. Gdyby wszyscy Rosjanie tak mówili, to nie było by na tym forum agresywnych post-sowieckich trolli, a tych co są wziął bym za banderowskich, lub usraelskich prowokatorów. Przyznam, że nawet niepotrzebnie uwypukla kwestie agresywnego podejścia rządzących kręgów rosyjskich do Polski, dlatego, że po pierwsze obecnie ta agresja nieco zelżała (nawet jeśli jest to wywołane bardziej istotnymi dla Rosji problemami to w/g mnie nalezy docenić ich zdrowy rozsądek), a po drugie dlatego, że w Polsce też są kręgi (obecnie przy władzy) które dolewają oliwy do ognia.

 4. kojoto
  kojoto :

  Co ciekawe użył w pewnym momencie zwrotu „naród sowiecki” mówiąc o Rosjanach, jest to wyjątkowo interesujące w ustach kogoś kto tak zdecydowanie odcina się od ZSRR, ale może chodziło tylko o kontekst historyczny. Zwraca też uwagę na istotny problem z islamizacją (już rządzący ZSRR przewidywali wzrost zagrożenia ze strony islamu). Obecnie Rosja mam nie mniejszy problem z muzułmanami, niż Francja.

  • Avatar
   gryzli :

   Jakiś czas temu miałem przyjemność być w kontakcie z rosyjskim nacjonalistą i trochę rozjaśnił mi ich spojrzenie na pewne sprawy w tym również na kwestię Ukrainy. Otóż, nacjonaliści rosyjscy w kwestii poparcia Ukrainy w konflikcie z Rosją są mniej więcej podzieleni poł na pół. I jest prawdą, że w tej połowie popierających Ukrainę znajdują się rosyjscy naziści (ale nie wszyscy), ale akurat większą część tej połowy stanowią ci, którzy uważają Ukraińców i Rosjan za jeden Ruski naród. Sprawa ma się więc tak, iż dla nich Ukraina to spadkobierczyni tradycji Rusi Kijowskiej i podniesienie na nią przez Rosję ręki równa się podniesiniu ręki na starszą siostrę lub matkę, więc tą ruską kolebkę należy ze wszech miar bronić przed sowietami (tak, sowietami, bo za takich uważają obecnie rządzących Rosją, gdyż prawdziwa Rosja skończyła się według nich wraz z upadkiem caratu). Natomiast co zaś tyczy się Królewca to wcale nie chodzi tutaj o nadanie miastu niemieckiej nazwy Koenigsberg, tylko jej zruszczonej wersji Konigsberg- https://polacywkaliningradzie.wordpress.com/2013/09/26/krolewiec-konigsberg-kaliningrad/

  • Avatar
   gryzli :

   Jakiś czas temu miałem przyjemność być w kontakcie z rosyjskim nacjonalistą i trochę rozjaśnił mi ich spojrzenie na pewne sprawy w tym również na kwestię Ukrainy. Otóż, nacjonaliści rosyjscy w kwestii poparcia Ukrainy w konflikcie z Rosją są mniej więcej podzieleni poł na pół. I jest prawdą, że w tej połowie popierających Ukrainę znajdują się rosyjscy naziści (ale nie wszyscy), ale akurat większą część tej połowy stanowią ci, którzy uważają Ukraińców i Rosjan za jeden Ruski naród. Sprawa ma się więc tak, iż dla nich Ukraina to spadkobierczyni tradycji Rusi Kijowskiej i podniesienie na nią przez Rosję ręki równa się podniesiniu ręki na starszą siostrę lub matkę, więc tą ruską kolebkę należy ze wszech miar bronić przed sowietami (tak, sowietami, bo za takich uważają obecnie rządzących Rosją, gdyż prawdziwa Rosja skończyła się według nich wraz z upadkiem caratu). Natomiast co zaś tyczy się Królewca to wcale nie chodzi tutaj o nadanie miastu niemieckiej nazwy Koenigsberg, tylko jej zruszczonej wersji Konigsberg- https://polacywkaliningradzie.wordpress.com/2013/09/26/krolewiec-konigsberg-kaliningrad/

  • Avatar
   gryzli :

   Jakiś czas temu miałem przyjemność być w kontakcie z rosyjskim nacjonalistą i trochę rozjaśnił mi ich spojrzenie na pewne sprawy w tym również na kwestię Ukrainy. Otóż, nacjonaliści rosyjscy w kwestii poparcia Ukrainy w konflikcie z Rosją są mniej więcej podzieleni poł na pół. I jest prawdą, że w tej połowie popierających Ukrainę znajdują się rosyjscy naziści (ale nie wszyscy), ale akurat większą część tej połowy stanowią ci, którzy uważają Ukraińców i Rosjan za jeden Ruski naród. Sprawa ma się więc tak, iż dla nich Ukraina to spadkobierczyni tradycji Rusi Kijowskiej i podniesienie na nią przez Rosję ręki równa się podniesiniu ręki na starszą siostrę lub matkę, więc tą ruską kolebkę należy ze wszech miar bronić przed sowietami (tak, sowietami, bo za takich uważają obecnie rządzących Rosją, gdyż prawdziwa Rosja skończyła się według nich wraz z upadkiem caratu). Natomiast co zaś tyczy się Królewca to wcale nie chodzi tutaj o nadanie miastu niemieckiej nazwy Koenigsberg, tylko jej zruszczonej wersji Konigsberg- https://polacywkaliningradzie.wordpress.com/2013/09/26/krolewiec-konigsberg-kaliningrad/

  • Avatar
   gryzli :

   Jakiś czas temu miałem przyjemność być w kontakcie z rosyjskim nacjonalistą i trochę rozjaśnił mi ich spojrzenie na pewne sprawy w tym również na kwestię Ukrainy. Otóż, nacjonaliści rosyjscy w kwestii poparcia Ukrainy w konflikcie z Rosją są mniej więcej podzieleni poł na pół. I jest prawdą, że w tej połowie popierających Ukrainę znajdują się rosyjscy naziści (ale nie wszyscy), ale akurat większą część tej połowy stanowią ci, którzy uważają Ukraińców i Rosjan za jeden Ruski naród. Sprawa ma się więc tak, iż dla nich Ukraina to spadkobierczyni tradycji Rusi Kijowskiej i podniesienie na nią przez Rosję ręki równa się podniesiniu ręki na starszą siostrę lub matkę, więc tą ruską kolebkę należy ze wszech miar bronić przed sowietami (tak, sowietami, bo za takich uważają obecnie rządzących Rosją, gdyż prawdziwa Rosja skończyła się według nich wraz z upadkiem caratu). Natomiast co zaś tyczy się Królewca to wcale nie chodzi tutaj o nadanie miastu niemieckiej nazwy Koenigsberg, tylko jej zruszczonej wersji Konigsberg- https://polacywkaliningradzie.wordpress.com/2013/09/26/krolewiec-konigsberg-kaliningrad/

   • Avatar
    zan :

    Brednie dla debili. Na majdanie skandowano „kto nie skacze ten moskali” i generalnie stworzono paranoję antyrosyjską na poziomie kultury (zakaz książek, banderyzm itd). Jeśli „nacjonalista” rosyjski jest krytyczny wobec Kremla – OK. Jeśli reakcję na proamerykański pucz w 2013 uznał za „agresję” Rosji na Ukrainę, to sorry – taki ktoś ma kompeltnie namieszane we łbie.

  • Avatar
   tutejszym :

   Dr Sam Perlo-Freeman, szef oddziału SIPRI zajmującego się wydatkami zbrojeniowymi podaje ranking: USA – 596 : Rosja – 66,4. Biorąc -pod uwagę ilość ludności: USA – 323,4 : Rosja – 144,1 czyli stosunek 1/2,44 z pominięciem poziomu technologii daje nam kwotę wydatków Rosji na zbrojenia w wysokości 162 mld USD. A więc wydatki Rosji na zbrojenia to nie 1/9 wydatków USA ale mniej niż 3,7 razy niż USA. Wydatki Rosji na zbrojenia są ukrywane w budżetach ministerstw żywności, zdrowia i innych. Statystyka Rosji podlega ministerstwu propagandy!!! UE wydaje około 280 mld $, ale to jest oddzielna sprawa, nie traktował bym tych kwot łącznie. NATO jest sojuszem obronnym z dużą dozą indywidualizmu. Rosja doskonale rozgrywa ten fakt tnąc segmenty NATO i rozgrywając je indywidualnie.

   • upadlina
    upadlina :

    nie bredź żydo-bolszewicki kapusiu !!……..Łżesz i prowadzisz anty-polską działalność przez całe swoje życie !!…………Ten twój sojusz”obronny” nato napadł na dziesiątki krajów (Irak, Afganistan, Libia, Syria, Jugosławia…………itd) i zamordował miliony ludzi !!……..To nie Rosja buduje bazy i rozmieszcza swoja wojskową infrastrukturę wokół uSSmanii i nato, tylko odwrotnie!!………Nie kłam więc żydo-bolszewicka anty-polska mendo !!……………………..Tutejszym urodził się 21 maja 1942 r. w Kowlu w ZSRR w rodzinie ukraińsko-żydowskiej. Nazywa się naprawdę Zbigniew Sułek. ‘Sułek’, to po poprzedniej zmianie nazwiska. Adamiec to nazwisko jego matki. Jego wujek (brat matki) był członkiem bandy UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii) i został zabity w 1944 r. Po wojnie Zbigniew Sułek zamieszkał z rodzicami w Chełmie Lubelskim. Jego ojciec był oficerem politycznym (politrukiem) w WP. Tylko komunistów rekrutowano na politruków. W grudniu 1961 r. Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec dobrowolnie wstąpił do stalinowskiej zbrodniczej organizacji założonej przez wroga Polski gen. NKWD Sierowa: został agentem Służby Bezpieczeństwa PRL. Tutejszym – Sułek pobierał wynagrodzenie za służbę w Bezpiece. Był płatnym konfidentem i donosicielem. Używał kryptonimu Żelisław. W SB był chwalony za gorliwość. Jako członek ZMS, czyli komunista, Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław wstąpil na wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Warszawskiego ale był na ten kierunek studiów za głupi i musiał powtarzać lata studiów aż go w 1964 r. skreślono z listy studentów. Przeniósł się na Ekonomię Polityczną ale i na to był za głupi i go znów skreślono z listy studentów w 1966 r. Potem dostał się do Działu Maszyn Matematycznych w Zakładach Kasprzaka w Warszawie. W związku z tym uczestniczył w sprzedaży starych komputerów na Kubę o czym napisał na tym forum. Zetknął się z Korwinem-Mikke i też na niego i innych opozycjonistów donosił. W 1967 r. został członkiem żydowskiego klubu ‘Babel’ i zaprzyjaźnił się z Natanem Erdbergiem. Nie spodobała mu się akcja antysyjonistyczna gen. Moczara i jako protest przeciwko antysemityzmowi Tutejszym vel Zbigniew Sułek vel Zbigniew Adamiec vel Żelisław opuścił SB w kwietniu 1968 r. Na tzw. ‘Liście Wildsteina’ Zbigniew Sułek’ ma numer IPN BU 00283/1083. Więcej materiałów o Tutejszym jest publicznie dostępnych na str. 81 – 84 Biuletynu Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) z marca 2008 r.: http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/52592/1-13378.pdf Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław jest nadal głupi, bo gdy się ma taką haniebną przeszłość do ukrycia to powinno się ‘wsadzić mordę w kubeł’ i siedzieć cicho a nie urągać ludziom na publicznych forach. Z materiałów IPN wynika, że Tutejszym – Sułek – Adamiec – Żelisław to esbek, stalinowiec i komunista. Z jego działalności na tym forum wynika, że jest probanderowskim ukraińskim nacjonalistą. On temu zaprzecza ale ja wierzę kartotece IPN a nie płatnemu kapusiowi Tutejszym – Żelisławowi – Sułkowi, zdrajcy i chamowi. Pozwalam ten tekst kopiować i wklejać wszędzie bez potrzeby cytowania.

    • Avatar
     fiesta :

     re: Upadlina…. na NATO nalezy patrzec z roznych punktow widzenia interesow, bo takimi kryteriami kieruja sie obecnie przywodcy panstw, pomimo, ze z moralnego punktu widzenia NATO jest organizacja zbrodnicza i sluzy glownie do realizacji zydowskich interesow lokalnych i globalnych.
     Na przyklad w 2012r W.Putin wyrazil zgode na otwarcie bazy przerzutowej NATO w Uljanowsku, bo jak sam twierdzil, tego wymaga interes Rosji.
     Mielismy rowniez do czynienia z taka sytuacja, ze Rosja i Chiny niby byly przeciwne nalozeniu zaostrzonych sankcji na Iran przez Rade Bezpieczenstwa ONZ, ale mimo wszystko poparly zaostrzone sankcje na Iran – rezolucja ONZ nr 1929 z 2010r ; na zmiane decyzji Rosji wplynal Izrael, ktory oznajmil, ze nie sprzeda Rosji dronow (Izrael i Rosja zawarly wczesniej tajne porozumienie wojskowe w sprawie budowy i sprzedazy przez Izrael dronow dla Rosji) oraz Rosja nawet zerwala wczesniej podpisana umowe z Iranem na dostawe przeciwlotniczych systemow obronnych S300.
     Z kolei Chiny zostaly zastraszone przez USA nalozeniem cla na chinskie towary i produkty naplywajace z Chin do USA i utrate przez Chiny statusu specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA – Chiny nawet ograniczyly import ropy naftowej z Iranu, zeby wejsc Ameryce w dupe.
     W zwiazku z powyzszym nie kibicuje ani Rosji, ani Ameryce, ani Chinom, bo nie sa tego warci.
     A z drugiej strony nalezy skupic sie na najwiekszym zagrozeniu dla Polski i Polakow jakim jest zydostwo – letnia i zimowa szarancza, jak ich nazwal ksiadz S.Staszic 200 lat temu, bo zydostwo jest zaraza wewnatrz Polski, zaraza ciagle oslabiajaca Polske m.inn. rowniez poprzez rozsiewanie dezinformacji, zeby oglupic Polakow oraz podsunac Polakom tematy zastepcze, zeby mysleli o czym innym, a nie o zydowskim zagrozeniu i to niestety udaje sie zydom, ktorzy uprawiaja gre psychologiczna z Polakami, a zarazem prowadza inwigilacje kazdego forum dyskusyjnego i przekazuja dane do centrali.

     • upadlina
      upadlina :

      oczywiście fiesta !!……….Trudno się z tobą nie zgodzić !!……….My wszyscy widzimy tylko to, co na powierzchni, a co głębiej jest dla nas niewidoczne !!………..Pytanie tylko, czy niewielka i niewiele znacząca na świecie dziś Polska jest w stanie walczyć z tym, o czym mówisz, jeżeli taki moloch jak uSSmania jest pod całkowitą kontrolą tego czegoś ??…………Ja wiem, że w tych wyborach ewentualnego sojusznika nie ma „dobrych”, ale na te ku*wy żydo-SSmańskie, które od 89 roku rozje**ły ten kraj w pi*du i reaktywowały nam banderyzm na upadlinie nie mogę już patrzeć i nie trawię ich !!………..Dlatego skłaniam się ku Rosji i Chinom, choć daleko do ideału i jednym i drugim !!…….Nie ma idealnego rozwiązania, ale ja nie wierzę, że bez potężnych sojuszników Polacy mogą cokolwiek zrobić !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Upadlina…. mozna zwalczyc kazde zagrozenie lub chorobe, jesli sie tego naprawde chce, czego przykladem jest ISLANDIA, ktora jest 3-krotnie mniejsza terytorialnie od Polski i ponad 100-krotnie mniejsza ludnosciowo. Ale zeby to nastapilo to nalezy uswiadomic polskie spoleczenstwo i caly narod, poczawszy od uswiadamiania najblizszych czlonkow rodziny, przyjaciol i znajomych przy pomocy PRAWDY HISTORYCZNEJ do czego rowniez powinno posluzyc forum dyskusyjne KRESY.PL i Polacy czekaja na poznanie prawdy, ktora ich rzeczywiscie wyzwoli, bo MADRY POLAK TO SWIADOMY POLAK.
      Mozg czlowieka jest ukladem centralnym organizmu i jesli jest zatruty propaganda to caly organizm nie funkcjonuje normalnie i jego dzialania sa bezsensowne. A biorac pod uwage setki i tysiace takich organizmow, panuje chaos w spoleczenstwie i na tym chaosie szczegolnie zalezy wrogom Polski i Polakow co jest widoczne w ich komentarzach, bez potrzeby ogladania osoby piszacej.
      Poza tym ostry wulgarym obniza poziom dyskusji i czyni z forum KRESY.PL pospolity rynsztok i zalezy na tym szczegolnie wrogom Polski, Polakow i polskosci, zeby pokazac, ze Polacy to bydlo i chamstwo i na tym rowniez polega taktyka dzialania wroga, zeby osmieszyc Polakow.
      Nie czas rowniez na sentymenty, poniewaz polityka to brudna gra i kalkulacja, tym bardziej, ze Polska ma do czynienia z silniejszymi od siebie i nie ma szans w bezposrednim starciu.
      Silniejsze od czlowieka i zelastwa jakie zdolal wybudowac czlowiek sa sily natury, a mimo tego czlowiek walczy o przetrwanie i podobnie jest z wielkimi silaczami tego swiata, ktorych sila i wielkosc sa przemijajace jak dowiodla tego historia, bo prawdziwa sila czlowieka to JEGO SILNA WOLA, w czym pomocny jest oczywiscie MOZG.
      Zdolny czlowiek jest w stanie znalezc rozwiazanie i pokonac przeszkody na swojej drodze, zamiast walic glowa w mur, ktorego nie jest w stanie przebic.
      Ale nawet kazdy mur mozna zniszczyc, jesli bedziemy to robic z uporem i rozbierac go cegla po cegle – vide sila kropli wody, ktora spadajac wielokrotnie w to samo miejsce potrafi wydrazyc twardszy od kropli kamien.
      Wez przyklad z zydow, ktorzy nie byli silnym militarnie narodem, a potrafili przejac kontrole nad takimi potegami jak USA i Rosja oraz wieloma panstwami Europy i swiata.
      Teraz biorac pod uwage slowa A.Hitlera o Polakach – cytat:
      „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

      Na podstawie ostatnich badań, prowadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”…..

      Teraz wyciagnij z tego wnioski.

     • upadlina
      upadlina :

      cieszy mnie twój optymizm, ale popatrz na większość Polaków !!……….Jak w każdym społeczeństwie ta większość to lemingi !!……..Od poniedziałku do piątku praca, w sobotę impreza, w niedzielę leczenie kaca na następny tydzień !!……..A na resztę kładą lachę !!……..Nie obchodzi ich nic !!…….Jeżeli chodzi o Islandię to rzeczywiście to niesamowita historia, ale ja myślę, że żydo-banksterka po prostu im odpuściła, bo być może Islandia nie ma dla nich wielkiego znaczenia !!……….Normalnie przecież wiesz, jak oni załatwiają takie sprawy !!……..Jakaś prowokacja i ogłoszenie, że w danym kraju gwałcona jest „demokracja” i potrzebna jest interwencja wojskowa !!……….Powtarza się to w kółko we wszystkich ścieko-mediach i lemingi w końcu nie mają wątpliwości, że tak właśnie jest !!………A potem jak w Iraku czy Libii !!………….Nie mam wątpliwości, że gdyby to nie była Islandia, tylko Polska, to bylibyśmy już po demokratycznych bombardowaniach !!………..

     • Avatar
      fiesta :

      UPAdlina….. uwazam, ze nalezy zmienic slowa w czyny w przeciwnym wypadku Polacy beda dyskutowac latami w jaki sposob walczyc z wrogami Polski i nic z tego nie wyniknie.
      W praktyce stosuje PIEC PRZYKAZAN POLAKA: 1. Nie kupuj u zyda. 2. Nie pozyczaj u zyda. 3. Nie pracuj u zyda. 4. Nie glosuj na zyda. 5. Zwalczaj zydowskie zlo.
      Widzialem na stronie KRESY.PL apel swinskiego ryja „Bolka” Kohne vel „Walesy”, ktory napuszczal na Polske komisarzy z Brukseli w sprawie „lamania demokracji” i gdybym mial taka mozliwosc to obcialbym leb tej swini w ludziej skorze i zdrajcy Polski i Polakow. Ale, ze nie moge tego zrobic osobiscie to probuje glosno napietnowac jego wrogie dzialania przeciw Polsce.
      Wiekszosc Polakow to chocholy i przyczyny tego stanu nalezy upatrywac w zaklamanej propagandzie swieckiej i koscielnej, ideologii poprzedniego i obecnego systemu oraz cechach osobistych kazdego z nich i dodam rowniez, ze nie wszyscy Polacy posiadaja polskie korzenie rodowe co ujawnia sie, gdy takie osobniki znajda sie poza granicami Polski, bo wowczas odkrywaja swoje prawdziwe oblicze i nagle odnajduja w sobie korzenie: ukrainskie, litewskie, niemieckie, zydowskie etc – tak to wyglada na kontynecie Ameryki Polnocnej, podczas gdy w Polsce siedza cicho i ryja po cichu jak krety, ale do czasu.

 5. Avatar
  franciszekk :

  RUSY to nie cukierki ale w PORÓWNANIU z okrutnymi i zwyrodniałymi UKRAIŃSKIMI bandytami, którzy w bestialski sposób mordowali bezbronną cywilną ludność: kobiety, starców, dzieci a nawet niemowlęta oraz dzieci nie narodzone jeszcze (w łonie matki), są „ANIOŁAMI” na ludzkim padole!……Z dwojga złego lepiej starać się o jakieś poprawne stosunki z Rusami niż z niepoczytalnymi i okrutnymi NEO-bandziorami, których zasady postępowania są znane i określone w bandyckim kodeksie postępowania z tzw. cudzeńcami !

  • Avatar
   fiesta :

   Na Kremlu rzadzi zydostwo i agenci bylych spec sluzb, podobnie jak w Polsce, na UPA-inie etc, wiec nalezy o tym pamietac i jednoczesnie umiec odroznic narod od wladz panstwowych.
   Istotna jest rowniez znajomosc faktow historycznych, zeby nie dac sie oglupic jakiejkolwiek propagandzie, ktora powoduje zamieszanie.
   Uwazam rowniez, ze sprawy Polski powinny byc traktowane priorytetowo, bo Polska jest jak wspolny dom wszystkich Polakow i Polek i obowiazkiem kazdego Polaka i Polki jest walczyc z zagrozeniami w obronie domu – Polski, zeby go zachowac dla siebie i przyszlych polskich pokolen.
   Z kolei, zeby sie nie przeliczyc to nalezy liczyc na siebie i Polacy powinni wziac w swoje rece sprawy wyzwolenia Polski spod okupacji zydowskiej, bez ogladania sie na innych, bo przez kolejne 27 lat Polacy sa dymani przez bande zydow wywodzacych sie tym razem z KOR i Solidarnosci.

  • Avatar
   fiesta :

   O zbrodniach popelnionych w Katyniu etc poinformowal oficjalnie B.Jelcyn i udostepnil stronie polskiej archiwa NKWD, ktore z kolei zamknal przed Polakami W.Putin.
   Z kolei w 70-ta rocznice wybuchu II w.s. i m.inn. napasci ZSRR na Polske 17 wrzesnia 1939r, W.Putin powiedzial w Gdansku w 2009r, ze ZSRR bronilo mniejszosci narodowych i Putin powtorzyl propagande Stalina nie wspominajac ani slowa o ukladzie Hitlera ze Stalinem (pakt Ribbentrop-Molotow) z 23 sierpnia 1939r, ktory wlasciwie byl CZWARTYM ROZBIOREM POLSKI.
   Gloryfikacja zyda Rufina vel „Dzierzynskiego” (prawdziwy F.Dzierzynski zostal zeslany na Syberie, a zyd Rufin przejal po nim majatek i nazwisko) i CZEKA to dowod swiadczacy o przyznawaniu sie do zydo-bolszewickich korzeni ZSRR i obecnego ZSRR”bis” zwanego „Rosja”.
   Nic nie dzieje sie przypadkiem w polityce, ale jest zaplanowane, a nastepnie realizowane punkt po punkcie.
   Poza tym skoro Putin wymysla nowe swieto panstwowe tzw. „dzien jednosci narodowej” w rocznice wyrzniecia Polakow w Moskwie w 1612r to tym samym wskazuje na Polske jako glownego wroga „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”), pomimo tego, ze to carowie Rosji prowadzili wroga polityke wobec Rzeczpospolitej i wraz z germanska zaraza dokonali rozbiorow Polski (1772-1795).
   To sa wyraznie sygnaly swiadczace o tym, ze zydobolszewik W.Putin nie jest przyjacielem Polski i Polakow.

   • upadlina
    upadlina :

    ja staram się być obiektywny fiesta i dlatego pytam cię, czy nie uważasz, że Rosjanie mieli prawo zabijać okupantów na terenie swojego kraju??………To, że tymi okupantami w tamtym momencie byli Polacy to nie ma znaczenia !!…….Albo jesteśmy obiektywni i rozumiemy, że Polacy nie są święci jak każdy, albo nie jesteśmy obiektywni i zawsze stajemy po stronie Polaków, bo………….. to Polacy !!……..Przecież niemcy równie dobrze mogliby nazwać Powstanie Warszawskie agresją Polaków na niemców !!……….Tak więc trudno zgodzić mi się z tym, że święto, które Putin ustanowił ma wydźwięk anty-polski, bo na tej zasadzie nasze święto z 1 sierpnia mogłoby zostać potraktowane przez niemców jako akt wrogości wobec nich !!

    • kojoto
     kojoto :

     Padlina ty jesteś cyniczny i wredny. Nawet jeśli was w Rosji w szkołach nie uczyli, że Państwo Moskiewskie od początku swego istnienia postawiło sobie za cel podgryzanie Rzeczypospolitej, to juz dowiedziałeś się tego z portalu Kresy.pl – ta tematyka tez się tu pojawia. Więc wyprawa na Rosję, która była wówczas w antypolskiej koalicji ze Szwedami, była po prostu dla Polski konieczna. Szkoda dla was, że się nie udała – mieliście wtedy szanse na rozwój cywilizacji w waszym kraju. Te represje, które była od czasu do czasu zmuszona podjąć polska załoga na Kremlu, były DOSŁOWNIE NICZYM w porównaniu do terroru jaki utrzymywali kniaziowie w Państwie Moskiewskim i później Carstwie, z Iwanem IV Groźnym na czele. Nie wierzę, że nic o tym nie wiesz, po prostu cynicznie to pomijasz.

     • upadlina
      upadlina :

      nie powtarzaj się banderowski rzygu, bo to nie o to chodzi kretynku, czy oni byli wrodzy wobec Polski, czy nie byli wrodzy, tylko o to, że Polacy okupowali ich terytorium, więc jak można kwestionować atak na nich dokonany przez Rosjan ??……….I ty nadal bronisz takiej opcji !!……….Jak typowy błazen !!……..Powtarzam ci jeszcze raz hrywnowy trollu, że na tej zasadzie atak Polaków na okupanta niemieckiego podczas Powstania Warszawskiego powinno się potępić jako agresję Polaków na niemców!!………….Przecież ty jesteś kretynem do n-tej potęgi !!……….

    • Avatar
     fiesta :

     UPAdlina….. obiektywnosc to fakty historyczne. Po pierwsze to owczesny wladca Rosji W.Szujski zawarl przymierze ze Szwedami w 1609r przeciwko Rzeczpospolitej i napadl na Rzeczpospolita.
     Po drugie Polacy spuscili wpierdol wojskom rosyjsko-szwedzkim i znalezli sie pod Moskwa.
     Po trzecie Polacy pojawili sie w Moskwie za przyzwoleniem bojarow, z ktorymi zawarli umowe wynegocjowana z hetmanem koronnym S.Zolkiewskim w sprawie osadzenia na tronie moskiewskim syna krola Polski Zygmunta III Wazy, Wladyslawa.
     Po czwarte ambicje Zygmunta III Wazy zepsuly uklad jaki zawarl hetman S.Zolkiewski z bojarami i rozpoczelo sie oblezenie Kremla przez Rosjan, w ktorym znajdowaly sie wojska Rzeczpospolitej, az do tragicznego konca w 1612r.
     Zydobolszewik W.Putin zrobil z tego wydarzenie polityczne i wymyslil nowe swieto „jednosci narodowej” w 2005r przemilczajac agresje Rosji na Rzeczpospolita w 1609r po nowa „przestrzen zyciowa”, jak to uczynil A.Hitler w 1939r z pomoca zydowskich bankierow i ZSRR.
     Napad Rosji na Rzeczpospolita w 1609r nie byl odosobnionym przypadkiem, poniewaz Rosja robila to systematycznie w kolaboracji z germanska zaraza.
     Do smierci krola Jana III Sobieskiego w 1696r panowal wzgledny spokoj, bo Rzeczpospolita stanowlila duza potege w Europie, ale po tym czasie Rosja i germanska zaraza zaczely na nowo dazyc do rozerwania Rzeczpospolitej na kawalki, bo taka byla mentalnosc wrogow Rzeczpospolitej, ktorzy byli rowniez wrogami cywilizacyjnymi – cywilizacja turanska (Rosja) i cywilizacja bizantyjska (Niemcy) sa wrogie cywilizcji lacinskiej (Polska) co opisal polski historyk i filozof prof. F.Koneczny w oparciu o fakty historyczne, ktore sa przemilczane przez wszystkich ideologow panslawizmu, bo okazuje sie, ze wladcy Rosji nie kierowali sie sentymentami do narodow slowianskich tylko w barbarzynski sposob prowadzili ich podboj i rusyfikacje i nie mieli litosci – vide wywozki Polakow na Syberie za carskich czasow.
     Sprawa wyglada inaczej jesli chodzi o samych Rosjan, poniewaz Rosjanie doznali wielkiego ucisku od carow i zydo-bolszewikow i wspolczuje Rosjanom, ze doznali krzywd od wladcow Rosji i ZSRR.

     • upadlina
      upadlina :

      chyląc czoła dla twojej wiedzy historycznej mimo tego muszę powiedzieć, że bez względu na wszystko Polacy w Moskwie byli okupantami !!…….Nie wyobrażam sobie, żeby Rosjanie powiedzieli wtedy do siebie: „Ok!……Fajnie, że Polacy okupują nasze terytorium !!…….Nie będziemy ich atakować, bo to będzie ocenione jako nasza agresja !!”………..Sorry, ale obiektywizm mi nie pozwala na takie myślenie !!………Na całym świecie sąsiadujące ze sobą narody prowadziły od wieków wojny i raz szala przechylała się na jedną, a raz na druga stronę, ale zawsze obce wojska na terenie kraju były wojskami okupacyjnymi !!………Byli to najeźdźcy !!……..Tak jest i w tym wypadku !!………..Nie wyobrażam sobie, że niemcy mogliby powiedzieć, iż ataki Polaków na ich wojska w 1944 w W-wie były aktem bezprawnej agresji !!…..

     • kojoto
      kojoto :

      Fiesta na miłość boską – że tez ty nie widzisz, że ten troll strzeli ci raz na jakiś czas jakiś komplement, a potem i tak bełkocze o tym, że Polacy bezprawnie i okrutnie okupowali biedna Moskwę, i nic sobie nie robi z faktów, które mu przytaczasz (nawiasem mówiąc dokładnie tych samych co ja, wcześniej w skrócie). Nie widzisz tego, że Twoja merytoryczna argumentacja wpada tu w próżnię? Po drugiej stronie nie ma odbiorcy, tylko jest troll, który bełkocze tak jak mu każą, niezależnie od tego ile czasu będziesz sie starał go przekonać. Mało tego, nawet dałeś się już wcześniej podpuścić temu prowokatorowi w jego kłamstwach na mój temat. Tylko dlatego, że ja Ci walę prosto z mostu to co myślę, nawet jeśli często się z Tobą nie zgadzam. Przy szacunku za wiele informacji które wrzucasz na forum, muszę Ci znowu wypomnieć, że jesteś czasem naiwny jak dziecko i dajesz się niemiłosiernie podpuszczać. Oczywiście się obrazisz niestety i będe dla Ciebie „be”.

     • upadlina
      upadlina :

      zostaw fiestę w spokoju rzygu banderowski, bo on już dawno cię docenił !!………Na pewno czytał, jak się ku*wo upadlińska od tymy odezwałeś do kobiety, która w swoim poście nie użyła wobec ciebie nawet drobnej obelgi !!……..Ostatnio widzę, że próbujesz wyżebrać nieco przychylności u tych, którzy już poznali cię kur**szonie upadliński !!……….Ciekawe, czy twoje ku*wy do Sylwii ci pomogą skur**synu banderowski !!…………PS: Polacy w Moskwie kretynie byli okupantami, tak jak Rosjanie byliby w Warszawie, więc naród rosyjski miał prawo ich zabić, tak jak naród polski miałby prawo to zrobić z ewentualnymi okupantami !!……….Czego tu hu** banderowski nie jarzysz??

 6. upadlina
  upadlina :

  Niejednokrotnie komunistyczna propaganda przedstawia „rewolucję październikową” 1917 roku wyłącznie jako wynik oddolnego, zbiorowego wysiłku proletariatu, uciskanego i wyzyskiwanego przez „klasy rządzące”. Wszystko to miało się dziać w sposób spontaniczny, jedynie dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu „klas pracujących” oraz talentowi takich przywódców jak Lenin-Uljanow /Blank/ czy Trocki /Bronstein/. Sama też „rewolucja październikowa” określana jest często mianem „rosyjskiej” dla podkreślenia tego, iż rzekomo była ona wyłącznym dziełem samych Rosjan, czy też wręcz „prostym wynikiem całej historii Rosji”. Jak się jednak okazuje rewolucja bolszewicka nie była ani „rosyjską”, ani też „proletariacką”, gdyż jej celem nie była wcale poprawa bytu narodu rosyjskiego, a wręcz przeciwnie jego destrukcja, zaś przebieg tej rewolucji był wcześniej dokładnie zaplanowany a potem stale kontrolowany i finansowany z zewnątrz przez międzynarodowy kapitał.
  Prof. Antony C. Sutton poświęcił problemowi finansowania rewolucji bolszewickiej w Rosji przez elity bankierskie z Wall Street swoją pracę zatytułowaną „Wall Street and the Bolshevik Revolution”. Powstała ona w oparciu o liczne dokumenty rządowe i inne źródła, znajdujące się między innymi w archiwach Departamentu Stanu USA. Badania Suttona pozwalają obalić także inną legendę mówiącą o tym, że Rosja 1917 roku była krajem bardzo zacofanym, co miało być jednym z decydujących czynników warunkujących wybuch rewolucji właśnie w tym kraju. Okazuje się, że już wówczas funkcjonowały setki średnich i wielkich przedsiębiorstw przemysłowych wokół Moskwy, Petersburga, Niżnego Nowogrodu, Samary czy Omska. Istotną rolę w gospodarce rosyjskiej odgrywały także ogromne bogactwa naturalne. Dla przykładu można podać, iż w 1900 r. pola naftowe Baku wydobywały więcej ropy naftowej niż Stany Zjednoczone, a w 1901 r. więcej niż połowę całego światowego wydobycia.
  Zaczęła się także pojawiać zaawansowana technologia w takich dziedzinach jak: lotnictwo, produkcja samochodów, chemia przemysłowa, kolejnictwo i budowa portów morskich. Wszystko to zostało przerwane przez wybuch rewolucji. Kadry fachowców zaczęły uchodzić za granicę, brakowało wykwalifikowanej siły roboczej, masowo zamykano zakłady przemysłowe. W przededniu 1920 roku gospodarka nie osiągnęła w niektórych dziedzinach nawet jednej czwartej swojej aktywności z roku 1917.
  Tak więc rewolucja bolszewicka 1917 roku nie była spowodowana wyłącznie spontanicznym wybuchem niezadowolenia „mas”. Można się raczej skłaniać to przypuszczenia, iż została ona przeprowadzona według wcześniejszych wytycznych międzynarodowej finansjery. Pierwsze poufne spotkanie w który ustalono dyrektywy dotyczące sposobu rozegrania rewolucji bolszewickiej, rewolucji, która wstrząśnie światem, odbyło się 14 lutego 1916 roku w Nowym Jorku. Wzięły w nim udział 62 osoby, z których aż 50 było weteranami rewolucji z 1905 roku. Śmiało można powiedzieć, że inżynierami rewolucji bolszewickiej z 1917 roku byli: Jakub H.Schiff, Felix Warburg, Otto H. Kahn, M.L.Schiff, Max Breitung, Isaac Seligman, M.Guggenheim oraz Kuhn, Loeb & Co. Wiosną 1917 roku Jakub H.Schiff rozpoczął rozpoczął hojniej finansować Leivę Bronsteina-Trockiego. Jego inwestycja w rewolucję bolszewicką miała osiągnąć zawrotną sumę około 20 milionów dolarów.
  Należy pamiętać, że wartość dolara była wówczas o wiele większa niż obecnie. W przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze suma ówczesnych 20 milionów dolarów odpowiadałaby mniej więcej jednemu miliardowi dolarów w dniu dzisiejszym. Warto zauważyć jeszcze jeden fakt, otóż na początku marca 1917 roku rosyjski rząd liberalny Kiereńskiego-Adlera kazał zwolnić z internowania na Syberii, Stalina i Kamieniewa-Rosenfelda. Przybyli oni do Petersburga 12 marca , Lenin – 3 kwietnia, zaś Trocki z uwagi na czasowe internowanie w kanadyjskim Halifax, na początku maja.
  Nie było to przypadkowe, gdyż jedną z pierwszych decyzji Rządu Tymczasowego było zezwolenie na powrót z zesłania wszystkich więźniów politycznych z Syberii i wygnańców z zagranicy. To z pozoru dziwne działanie rządu Kiereńskiego-Adlera wynikało najprawdopodobniej z tego, że realizował on jedynie powierzone mu wcześniej zadanie, polegające na doprowadzeniu Rosji do stanu rewolucyjnego wrzenia. Wedle opinii Grigorija Aronsona rewolucja lutowa w Rosji była bowiem dziełem rosyjskich lóż masońskich afiliowanych do „Wielkiego Wschodu Francji”, co po latach potwierdził również sam Kiereński. Przewodnikiem duchowym Aleksandra Kiereńskiego był mistrz loży B’nai B’rith na Rosję – Sliozberg, a sam Kiereński był masonem 32° w Obrządku Szkockim.
  W wyniku tej tragicznej w skutkach decyzji, z Syberii sprowadzono 80 000 ludzi, zaś ze Szwajcarii, Francji, Skandynawii, USA, Argentyny i innych krajów dalsze 10 000. W sumie w okresie od od kwietnia do lipca 1917 r. przybyło do Rosji 90 000 ludzi, w większości o sympatiach lewicowych. Jak pisze Frank L.Britton: „Te 90 000 uchodźców stanowiło serce zbliżającej się bolszewickiej rewolucji. Prawie wszyscy byli zawodowymi rewolucjonistami i z małymi wyjątkami byli również Żydami . Stalin Swierdłow i Zinowiew byli między zesłańcami z Syberii, Lenin, Martow, Radek i Kamieniew powrócili ze Szwajcarii. Trocki powrócił z setką swoich żydowskich braci z East Side w Nowym Jorku. Wszyscy oni byli spadkobiercami rewolucji. Do ich powrotu rewolucja była kierowana przez podrzędnych przywódców. Teraz powróciła elita!”
  Do tego dochodziło poparcie ze strony dużej części małomiasteczkowych Żydów w Rosji szacowanych na 1.5 milona , którzy w nadchodzącej rewolucji widzieli wypełnienie się czasów mesjańskich. Tak więc dzięki różnym zakulisowym działaniom, niemal w jednym czasie różne grupy zawodowych rewolucjonistów zostały przerzucone do Petersburga celem rozpoczęcia i pokierowania przebiegiem wcześniej zaplanowanej rewolucji. Wśród nich największą rolę odegrały grupy Lenina i Trockiego, za których plecami działał Izrael Lazarewicz Gelfond , występujący pod pseudonimem „Parvus”. Ten fanatyczny zwolennik marksistowskiej rewolucji permanentnej i jednocześnie „geszefciarz na skalę międzynarodową” był głównym pośrednikiem między rządem niemieckim i grupą zawodowych rewolucjonistów. Przygotowania do wybuchu rewolucji bolszewickiej były wcześniej doskonale znane, między innymi rządom USA i Wielkiej Brytanii. Przykładowo rząd brytyjski wezwał swoich obywateli do opuszczenia Rosji na ponad sześć tygodni przed jej wybuchem. Z kolei liczne raporty Departamentu Stanu USA wskazywały wyraźnie na coraz słabszą pozycję rządu Kiereńskiego i coraz intensywniejsze przygotowania bolszewików do przejęcia władzy. 28 listopada 1917 r. prezydent USA W.Wilson wydał polecenie, aby nie ingerować w rewolucję bolszewicką. Tym niemniej 15 lutego 1918 r. zalecono ambasadorowi USA w Petersburgu utrzymywanie poufnych kontaktów z władzami bolszewickimi. O przychylne przyjęcie nowopowstałego państwa bolszewickiego stale zabiegał doradca i „alter ego” prezydenta W.Wilsona, pułkownik Mandel-House /własciwe nazwisko Mendel-Hans/…………
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

  • Avatar
   ivvvv :

   To nie jest dziwne, to jest zupełnie postawione na głowie, żeby nacjonalista-narodowiec wspierał obce, wrogie państwo w walce z własną ojczyzną ? No chyba że to jest nacjonalista ukraiński lub niemiecki, który wspiera Ukrainę i chce przywrócenia niemieckiej nazwy obecnie rosyjskiemu miastu:)

     • kojoto
      kojoto :

      „nie potrafię sobie wyobrazić polskiego nacjonalisty-narodowca, (…) aby wspierał np. Rosję, czy Niemcy lub Ukrainę w walce z Polską” i słusznie, podobnie jak na tym forum są takie głosy (np: UPAdlina), że w razie konfliktu Rosji z NATO – poprą Rosję, choć Polska jest częścią NATO. Mimo wszystko ten Rosjanin nie stwierdził, że w razie konfliktu zbrojnego będzie walczył przeciwko Rosji.

     • Avatar
      ivvvv :

      Polski patriota nie musi kochać NATO, a niby dlaczego? Tak samo jak nie musi kochać UE (a przecież Polska do Unii należy). Kiedyś Polska była pod rozbiorami, czy należała do tzw. Bloku wschodniego i Układu Warszawskiego, czy wtedy polski patriota i narodowiec miał kochać i popierać Rosję, Niemcy, Austrię, czy Blok Wschodni i Układ Warszawski? Jedno jest pewne Polski patriota kocha Polskę. I jeśli to Rosja wywołałaby konflikt światowy i napadła na Polskę, myślę, że wszyscy tutaj stanęli by przeciw Rosji w obronie ojczyzny. Problem jest w tym, że większe prawdopodobieństwo jest w tym, że to USA i NATO ten konflikt wywołają. Rosja ma obecnie własne poważne problemy i potrzebuje czasu i spokoju, aby je rozwiązywać i bardzo wątpię, aby w jej interesie było rozpętywanie obecnie wojny światowej.
      I stąd zapewne bierze się u wielu Polaków taki stosunek wobec Rosji, pomimo zachodniej, agresywnej propagandy -nie czują z jej strony zagrożenia. A co by o Polakach nie powiedzieć, to lata spędzone w Bloku Wschodnim, jako satelita ZSRR nauczyły ich odporności na nachalną, agresywną propagandę. Tyle, że taką propagandę stosują obecnie media zachodnie (75% kapitału , to obcy-kapitał zachodni na polskim rynku mediów).

     • Avatar
      ivvvv :

      Co gorsza, ja nie czuję żadnych obaw o to, że w razie konfliktu z Rosją Polacy murem stanęliby przeciw Rosji. Zrobiliby to. Niestety, czuję obawy, że w razie hipotetycznego konfliktu z banderowska Ukrainą w Polsce znalazłoby się bardzo wielu, którzy stanęliby po stronie … Ukrainy. Ale to na pewno nie byliby polscy patrioci i narodowcy.

     • kojoto
      kojoto :

      Jest w Polsce sporo ukraińców, a rząd PiS jeszcze chce więcej – niestety wielu Rusinów mogło by stanąc po stronie UPAdliny, ale wcale bym sie nie zdziwił, jeśli była by to zdecydowana mniejszość. A odnośnie tego co napisałeś wcześniej: „Problem jest w tym, że większe prawdopodobieństwo jest w tym, że to USA i NATO ten konflikt wywołają.” – to mam nadzieję, że w takim wypadku nie stanął byś po stronie Rosji żeby zabijac pro-NATOWskich Polaków (a w praktyce prostych żołnierzy z zaciągu). Bo rublowy troll Padlina deklarował juz nie raz, że należy stanąć po stronie Rosji przeciwko Polsce i NATO.

     • upadlina
      upadlina :

      to nie są prości żołnierze z zaciągu banderowska kanalio tylko najemnicy, którzy za pieniądze jadą do obcych krajów mordować obcych ludzi !!………..Jakoś wszo nie żal ci prostych ludzi na Donbasie, którzy walczą z banderowska juntą, a których ty ku*wo banderowska nazywasz bandytami !!……..Nie można stanąć przeciwko Polsce szmaciarzu chachłaty, bo Polska jako taka to dziś „huj, dupa i kamieni kupa” (były minister sienkiewicz) !!…….Polska dziś jest pod zarządem żydo-uSSmanii a „polskie” władze to marionetki na ich usługach !!………Ciekawe, że w analogicznej sytuacji, gdy kiedyś Polskę okupowała żydo-bolszewia, to pewnie nie miałbyś nic przeciwko temu, żeby strzelać do żołnierzy z rzeczywistego poboru, którzy tej żydo-bolszewii zmuszeni byli by bronić !!………Zakłamany banderowski trollu !!

     • kojoto
      kojoto :

      Złapano cię za rączkę rublowa kurewko, a ty krzyczysz – „to nie moja ręka!” 🙂 znowu dostarczasz mi rozrywki. Tak trzymać. Deklarowałeś nie raz, że w razie konfliktu z Rosją ty staniesz do walki przeciwko NATO – w tym i Polski (a to sa kurwo rublowa żołnierze z zaciągu – normalne Polskie chłopaki, których ty chciałbyś zabijać… to znaczy nie ty, bo ty jesteś pryszczatym żydowskim tchórzem, ale nawołujesz do tego, żeby zabijać Polaków). Tam gdzie jest Padlina są i Kojoty 🙂 Padliny los jest przesądzony…

     • upadlina
      upadlina :

      żadne hu** polskie chłopaki !!………..To ku*wo banderowska najemnicy, którzy za pieniądze jadą tysiące kilometrów od domu i zabijają obcych ludzi w interesie uSSmańskiego hegemona, kretynie upadliński !!………Żołnierz szmato banderowska broni granic swojego kraju a nie napada na inne kraje, a najemnik jakiejkolwiek narodowości walczący w interesie okupanta to dla mnie ściera !!…..Obecnie Polska jest pod zarządem żydo-uSSmanii i tak jak jej władze, tak i wojsko nie reprezentują Polski tylko okupanta !!……….Nie mógłbym stanąć po ich stronie !!………To proste szmaciarzu, choć pewnie nie dla tępego skakuna z majdanu zamulonego jak staw stuletni !!

     • upadlina
      upadlina :

      nie zmieniam baranie tematu !!……….W potencjalnym konflikcie nato-Rosja agresorem jest nato, bo to nato tworzy swoją infrastrukturę wojskową wokół Rosji nie na odwrót !!………A po stronie agresora stają tylko kanalie takie jak ty !!………Ja nie staję po stronie agresora i okupanta Polski, którego ty wszo upadlińska popierasz !!………..Banderowcami nie nazywam Polaków, bo ty gnido nie jesteś Polakiem, co widać nie tylko po twoich anty-polskich postach, których celem jest judzenie do nienawiści między Rosją i Polską (w interesie uSSmanii, którą popierasz, popierając bandyckie nato), ale także po twoich niezliczonych błędach ortograficznych: ‘chałastra’ – ‘inteligętny’ – ‘okrótne’ – ‘wturuje’…………to tylko część dowodów na twoją „polskość” chachle !!

   • Avatar
    tutejszym :

    W jednej z rozmów z obecnymi mieszkańcami Kaliningradu, w luźnej kameralnej rozmowie, stwierdziłem „Wy Rosjanie”, spotkałem się ze stanowczą ripostą: „My nie jesteśmy Rosjanie, my Bałty.” Nikt z obecnych nie zaprotestował przeciwko jego stwierdzeniu. Na ile jest to popularne odczucie obecnie stałych mieszkańców Kaliningradu – nie wiem. Ale że takie odczucie jest, to według mnie jest faktem.

    • Avatar
     ivvvv :

     No tak, ale w tym wypadku nie można mówić o nacjonaliście, czy narodowcu rosyjskim, bo jeśli ktoś nie czuje się Rosjaninem, to z miejsca nie może być rosyjskim patriotą, czy rosyjskim narodowcem. I wtedy jest zrozumiałe, że jako nacjonalista nie-rosyjski może działać przeciw Rosji albo domagać się zmiany nazwy Kaliningradu na jego nazwę niemiecką. Wówczas staje się to logiczne.

     • kojoto
      kojoto :

      Mawia się niekiedy: „Rosja jest wielka”, ja to rozumiem w tym kontekście, w jakim opisał to „Wilno”, że „w Rosji wszystko jest możliwe”. W Polsce pewne kwestie są jak by to powiedzieć, ustawione dużo prościej, szczególnie teraz kiedy (oby tymczasowo) utraciliśmy kresy wschodnie. Bo kiedyś w Rzeczpospolitej też bywało, że wielkimi patriotami byli nie tylko Polacy. Jednak w Rosji zawirowania historyczne wytworzyły naprawdę dziwną mozaikę społeczno-narodowościową.

 7. kojoto
  kojoto :

  Nic ci nie pomoże rublowy prowokatorze – nikt już się na twój bełkot i podpuszczanie nie nabiera. Zacząłem was (o ile nie jesteś jednym trollem z kilkoma kontami), nazywać rublowymi kurwami PO TYM, kiedy bezpodstawnie zaczęliście oskarżać mnie o poparcie dla banderowców – dla mnie to jedna z najgorszych obelg. Wasze łgarstwa was zgubiły.

   • Avatar
    wlkp :

    To skąd wiesz kto się kryje za tym nickiem ? Znasz te osoby ? Czy wiesz na zasadzie wiedzy o życiu codziennym w Rosji na podstawie anonimowego tekstu”Polaka który tam mieszka” ? Innym zarzucasz często brak refleksji – a sam bazujesz na takich uproszczeniach że wygląda to na zwykłą i tanią propagandę!

    • upadlina
     upadlina :

     wystarczy nieco wyczucia i inteligencji (nie inteligĘcji, jaką charakteryzuje sie twoja upadlińska nacja), aby wiedzieć, czytając posty, że mentalność faceta i sposób wypowiedzi różni się od kobiety !!………Ale ty, jako inteligĘtny na pewno nie zauważasz takich szczegółów !!……….Sylwia to kobieta, a hujoto to tępy cham chachłaty, którego jako kolegę z jednej stajni próbujesz nieudolnie bronić !!…….