Patrząc na załączoną mapę Krym nie jest ukraiński i nie jest rosyjski. Czyj zatem? Czyżby Polski, gdyż Polska nigdy nie uzna aneksji Krymu. Gdyby tak miało być, to proszę jeszcze o piękną Odessę.
To jak Polska będzie wypowiadać się o Rosji zależy wyłącznie od USA, gdyż nasza niepodległość przypomina niepodległość z okresu komuny. No może wtedy byliśmy bardziej niezależni.
Biedni ludzie którzy kompletnie nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, a Duda to taki typ człowieka, że osobiście lepiej się czuje, że może sobie pochodzić po białym domu i to są jego ambicje.
Pan profesor był uprzejmy powiedzieć to, co na tym portalu wielu Polaków pisze od lat. Szkoda, że pewnie zostanie przemilczany przez główny ściek medialny. Być może szerokie rozpropagowanie jego opinii ruszyło by mózgami lemingów biegających od promocji do promocji w Biedronce czy innym Lidlu a interesujących się losem swojego kraju jak zeszłorocznym śniegiem.
W Polsce co bardziej aktywnych kibiców wyłapano by i mieli by sprawę za "mowę nienawiści". No chyba, że rzecz dotyczyła by Rosjanina to wtedy łże media piały by z zachwytu nad "obywatelską postawą".
Panie Jaro7, toć to nie jest żaden lewak tylko wrogi nam,
zawzięty upowiec, sierota po Banderze.
Na zbrodnie Ukraińców nie patrzy, to były ich zasługi?
Merkel wpuściła do Niemiec ponad 1,1mln uchodźców, wydała na nich ponad 25 mld. euro.
Teraz szuka tych, którzy będą ich utrzymywać w Niemczech albo u siebie.
Tak skończył się były niemiecki sen o "czystości rasowej"?
Teraz Niemcy powinni zakasać rękawy i pracować na swoich uchodźczych panów?
Dodam jeszcze, że musimy o tym pamiętać, bo oni dobrze wiedzą i pamiętają, że Polacy to Polachy, to Lechici - to Lechistan. Dobrze się dzieje, że Polacy coraz bardziej to sobie uświadamiają i wracają do swoich korzeni etniczno-kulturowych
Racja. Nazwa Iran wywodzi się wprost ze słowa Airian, co oznacza Arian=w sensie Aryjczyków. JHakieś 2500 lat pne grupy etniczne Aryjskie wyruszyły z obszarów Kujaw, Pomorza i Wielkopolski w kierunku Azji Mniejszej i Indii. To była wędrówka jakby do korzeni, bo wcześniej ponad 8000 lat pne wędrowaliśmy z rejonu Zagros i jeziora Wan oraz żyznego półksiężyca do Azji i Europy. To dlatego Kurdowie, Persowie, większość Asyryjczyków, Pusztuni oraz bramini w Indiach to nasi bracia po mieczu, ta sama grupa etniczna i kulturowa co Słowianie. Ariowie to MY.
a tu dalszy ciąg histrii, ale "żetelne kresy" juz o tym milczą...
https://yle.fi/uutiset/osasto/news/is_finland_looking_to_repatriate_terrorists_5_relevant_questions_about_the_security_issues_around_finns_held_at_al-hol/11118523
"...Żeby nie pozostawić u czytelnika niedosytu, opiszemy krótko dzieje Rusinów zakarpackich. Obszar ten należał do Panonii, a jego ludność z węgierska nazywano Oroszok. Nazwa ta nie ma nic wspólnego z Unżegami, którzy najprawdopodobniej słowo „Ruś" nad Dniepr przynieśli, bo Waregowie nad Karpatami nigdy nie panowali. Tym samym kreślenie przez dzisiejszych mitomanów map, na których za czasów Włodzimierza Karpaty są w granicach „wielkiej Ukrainy", jest zwyczajną fikcją. Oroszok, to jakiś archaiczny zabytek językowy, który, Bóg wie, skąd w Karpaty przywędrował, a później cicho zginął, jak potok górski w nurtach Dniestru.
Chrześcijaństwo dotarło na Zakarpacie już w dobie działalności świętych Cyryla i Metodego oraz jego uczniów. Łacińscy Madziarzy lansowali znów swój obrządek. Dlatego na Zakarpaciu współżyły obok siebie w pełnej zgodzie świątynie obrządku słowiańskiego i łacińskiego.
Trochę Rusi na obszar zakarpacki wprowadził książę Fiodor Koriatowicz, wnuk Gedymina. Stało się to za zgodą króla Ludwika Węgierskiego (1370-1382), ojca królowej Jadwigi. Bracia Fiodora mieszkali na Podolu, ale chyba nie kochali swej krainy, która w herbie miała złote słońce na białym tle, skoro zamienili ją na inne krainy. Jerzy upodobał sobie Ruś Czerwoną, a potem Multany, Aleksander -Wołyń, Fiodor - Węgry.
Fiodor zasłużył się królowi Ludwikowi i jego ojcu Robertowi i od nich otrzymał we włodarstwo kraj Oroszok. Nowy żupan sprowadził tu swoich wielmoży i urzędników oraz liczne zastępy osadników ruskich z Podola. W taki sposób rozpoczęła się rzeczywista kolonizacja kraju Oroszok, który odtąd miał się stać „Rusią węgierską". Swój gród warowny i stolicę Fiodor założył w Mukaczewie, a sam zaczął się tytułować Dux Mukacianis. Ruski charakter opisanej krainy utrwalać zaczęli mnisi ruscy z klasztoru założonego przez Fiodora na Czerwonej Górze - monastyru Św. Mikołaja Cudotwórcy.
Taka jest prawda „goła i gorzka". Zakarpacie za Włodzimierza nie było jeszcze ziemią ruską, tak jak nie była nią Chełmszczyzna czy obecna Galicja ...."
Nie przeczé, ze wielu Ukrainców w Polsce to normalni pracujacy ludzie, pewnie wiekszosc. Jednak odsetek wsród nich zwyrodnialych psychopatów jest zatrwazajacy...
Na to wychodzi, że samorządowcy z Jeleniej Góry sympatyzuje z banderowcami, którzy stawiają pomniki mordercom małych polskich dzieci i kobiet. Chyba, że są zwykłymi Jeleniami i nie wiedzą z kim się 'swatają', ale w to raczej wątpię. Ja tutaj widzę lukę w polskim prawie. Wszelkie stosunki z ludźmi czy instytucjami, które wychwalają faszyzm, banderowców powinny być prawnie zabronione i zerwane.
Tak skończył Rzym. Nie chcieli walczyć ani pracować więc wyręczali się barbarzyńcami, którzy po przejęciu zdobyczy ich cywilizacji obrócili broń i wiedzę przeciwko swoim dawnym zwycięzcom i panom. Czy się skończyło - wiadomo.
I jak takiemu dronowi (czy innym robotom bojowym) będzie poddać się, gdy walka straci sens? Nastąpi dalsza eskalacja bezwzględności i okrucieństwa, wszak na litość maszyny raczej nie ma co liczyć.
do @gutek: Biorąc pod uwagę ruinę kraju po Wielkiej Wojnie i wojnach z Ukraińcami i bolszewią, fakt że kraj w zasadzie był zlepkiem trzech krajów (po zaborcach), dwa kryzysy światowe w tym jeden zwany Wielkim (nie bez przyczyny) to i tak nieźle. Nie żebym był fanatykiem Sanacji, ale trzeba odrzucić uprzedzenia i oceniać racjonalnie. Co do dzisiejszych "elit" nie wypowiadam się, bo nie chcę sobie (i innym) popsuć dnia. Gdyby wojna wybuchła kilka lat później, wskaźniki gospodarcze były by o niebo lepsze. Los podłożył nam nogę przy samym wybiciu się do skoku w lepsze jutro, skutki upadku odczuwamy do dziś.
Dron, który musi zbliżyć się do celu na odległość strzału, sam będzie łatwym celem do zniszczenia, szczególnie, że nie będzie mógł wykorzystać żadnych naturalnych osłon (budynki, drzewa zagłębienia terenu itp.) w przeciwieństwie do naziemnego przeciwnika.
Do @Czeslaw PO PIERWSZE to nie były żadne "Legiony Piłsudskiego" a Naczelnego Komitetu Narodowego
PO DRUGIE Prezydent USA Wilson i jego zaoceaniczni krajanie delikatnie pisząc "w głębokim poważaniu" mieli Piłsudskiego i to co robi, dla "sprawy polskiej" najwiecej tam zrobił Ignacy Paderewski
PO TRZECIE podczas Konferencji Wersalskiej dzięki Romanowi Dmowskiemu i Ignacemu Paderewskiemu "pamiętano" o "Błękitnej Armii" gen. Hallera wchodzacej w skład sił zbrojnych zwycięskiej ENTANTY, a nie o jakiś tam "legionach" walczących po stronie pokonanych państw centralnych
ten wasz wyidealizowany i zmitologizowany okres międzywojenny to sanacja, korupcja, analfabetyzm, bieda i debilizm elit. Wg badań Uniwersytetu Groningen (Holandia) W 1938 roku PKB na mieszkańca w Polsce wynosiło 2801 dol. rocznie. W porównaniu podczas zaborów, w 1910 - 2169 dolarów. Biorąc pod uwagę inflację dolara to gołym okiem widać "sukcesy" waszej obsranej sanacji.
a czym jest to ciągłe szczekanie na Rosję, absolutny brak jakichkolwiek artykułów nt Rosji z chociażby cieniem pozytywizmu, o decyzji o niepodjęciu wznowienia małego ruchu granicznego z Kaliningradem nie wspominając? Gadu gadu, piardu piardu, smrodu smrodu. Demagog ze wsi.
To dzięki właśnie tej "obrzydliwej sanacji" odzyskaliśmy niepodległość w 1918 r a potem w 1920 r. pokonaliśmy bolszewików. Gdyby nie legiony Piłsudskiego to nikt by o nas na Konferencji Wersalskiej nie pamiętał, chyba nawet i prezydent Willson nie umieścił by w swojej deklaracji punktu o Polsce z dostępem do morza. Na Konferencji w Wersalu żadna granica nie była nam przyznana dzięki dyplomacji, o wszystkie granice musieliśmy toczyć boje.
Irańczykom, Persom nie tylko można ale trzeba pomagać. To nasi bracia po mieczu - Indoeuropejczycy. Kswar to Słońce a u nas skwar to słoneczna spiekota, Swaróg i Swarożyc to nasi prasłowiańscy bogowie. Poza tym to nasi sprzymierzeńcy i sojusznicy, prawdziwi bo mamy wspólnego zajadłego wroga. Brawo Polacy = Lechici.
Po ostatnich tekstach JKM - wygląda na to, że on jednak sie wypalił... Niedawno krytykowałem Zietek-Wielomską za atakowanie JKM podczas gdy startowała z list Konfederacji. Dziś ta sama miara zeruje moje dawne poparcie dla JKM. Mam nadieję, że młodsi liderzy Konserwatywnych-Liberałów okażą więcej rozsądku niż Korwin.
Obecność na tym obszarze ropy i gazu metodami sejsmicznymi stwierdzili już dawno polscy geolodzy i geofizycy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych i to oni są ich odkrywcami a nie kanadyjczycy. Kanadyjczycy chcą tylko eksploatować zasoby surowcowe kolonii Polin.
Polaków potępiających niemieckich nazistów, ukraińskich szowinistów i rosyjskich, żydowskich i wszystkich innych komunistów. Oskarża się z paragrafu, który powinien być stosowany wobec wielbicieli Marksa i Trockiego, czy neo-banderowców którzy łeb podoszą w RP.
Skazał bo kobieta którą obrażał to żona polityka PiS.Poniewierał długi okres ,wiele osób,poniżał ,pochwalał nazizm i dostał (biznesmen) 20 tys kary.A Polak który odpowiedział ukraińcowi zwykłym potocznym zdaniem(podrasowanym przez wymiar sprawiedliwości do tzw "mowy nienawiści") otrzymał 7,5 tys plus 800 zł kosztów
Należy więc chronić przed obcym przejęciem nie tylko najbogatsze na Świecie, dolnośląskie złoże polimetaliczne, ale także śląskie złoża Zn,Pb metali rzadkich - Mo, W, Sn oraz metali ziem rzadkich - skandowce i lantanowce. Jest to rejon Zawiercia, Myszkowa, Mrzygłodu aż do miejscowości Kozie Głowy. Firmie Rathdowney nie chodzi o cynki ołów, tylko o te pozostałe od których nie będzie ponosiła opłat eksploatacyjnych i podatków od wielkości wydobycia. Polska ma jeszcze kilka złóż metali ziem rzadkich i radioaktywnych.
Panowie z Konfederacji. Powielacie błędny slogan jakoby złoże, którym dysponuje KGHM było jedynie złożem miedzi. Otóż tak nie jest, bo jest to złoże polimetaliczne zawierające tak ok. pół tablicy układu okresowego pierwiastków do odzyskiwania. Miedzi jest najwięcej, ale obok niej występują pierwiastki, metale szlachetne, metale rzadkie oraz metale ziem rzadkich i inne strategiczne. Takie np. jak Ag, Au, Pt i inne platynowce, Ti, V, W, Mo, Ni, Co, Re, Cd, Ga, Ge, Sn, Se, skandowce i lantanowce, U. Zagranicznych inwestorów bardziej interesuje odzyskiwanie tych metali i pierwiastków towarzyszących niż samej miedzi. Należy zadać pytanie dlaczego KGHM przez dziesiątki lat istnienia nie podjął ich produkcji ze złoża?????, prowadząc tak zwaną "rabunkową gospodarkę złożem, ograniczając się tylko do produkcji Cu i daleko później Ag, szczątkowo Pb, Re, Ni, ten ostatni jako siarczan niklu.
Putin, Erdogan, trochę Macron, reszta to marionetki
Patrząc na załączoną mapę Krym nie jest ukraiński i nie jest rosyjski. Czyj zatem? Czyżby Polski, gdyż Polska nigdy nie uzna aneksji Krymu. Gdyby tak miało być, to proszę jeszcze o piękną Odessę.
oko za oko, nie ma co kałbojom popuszczać
To jak Polska będzie wypowiadać się o Rosji zależy wyłącznie od USA, gdyż nasza niepodległość przypomina niepodległość z okresu komuny. No może wtedy byliśmy bardziej niezależni.
Biedni ludzie którzy kompletnie nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, a Duda to taki typ człowieka, że osobiście lepiej się czuje, że może sobie pochodzić po białym domu i to są jego ambicje.
Pan profesor był uprzejmy powiedzieć to, co na tym portalu wielu Polaków pisze od lat. Szkoda, że pewnie zostanie przemilczany przez główny ściek medialny. Być może szerokie rozpropagowanie jego opinii ruszyło by mózgami lemingów biegających od promocji do promocji w Biedronce czy innym Lidlu a interesujących się losem swojego kraju jak zeszłorocznym śniegiem.
Erdogan Brawo
To teraz pora na uznanie ludobójstwa Indian (i wszelkich innych nacji od Wietnamu po Irak)
W Polsce co bardziej aktywnych kibiców wyłapano by i mieli by sprawę za "mowę nienawiści". No chyba, że rzecz dotyczyła by Rosjanina to wtedy łże media piały by z zachwytu nad "obywatelską postawą".
Panie Jaro7, toć to nie jest żaden lewak tylko wrogi nam,
zawzięty upowiec, sierota po Banderze.
Na zbrodnie Ukraińców nie patrzy, to były ich zasługi?
100/100 ) Panie @Beresteczko1651
Merkel wpuściła do Niemiec ponad 1,1mln uchodźców, wydała na nich ponad 25 mld. euro.
Teraz szuka tych, którzy będą ich utrzymywać w Niemczech albo u siebie.
Tak skończył się były niemiecki sen o "czystości rasowej"?
Teraz Niemcy powinni zakasać rękawy i pracować na swoich uchodźczych panów?
Dodam jeszcze, że musimy o tym pamiętać, bo oni dobrze wiedzą i pamiętają, że Polacy to Polachy, to Lechici - to Lechistan. Dobrze się dzieje, że Polacy coraz bardziej to sobie uświadamiają i wracają do swoich korzeni etniczno-kulturowych
Racja. Nazwa Iran wywodzi się wprost ze słowa Airian, co oznacza Arian=w sensie Aryjczyków. JHakieś 2500 lat pne grupy etniczne Aryjskie wyruszyły z obszarów Kujaw, Pomorza i Wielkopolski w kierunku Azji Mniejszej i Indii. To była wędrówka jakby do korzeni, bo wcześniej ponad 8000 lat pne wędrowaliśmy z rejonu Zagros i jeziora Wan oraz żyznego półksiężyca do Azji i Europy. To dlatego Kurdowie, Persowie, większość Asyryjczyków, Pusztuni oraz bramini w Indiach to nasi bracia po mieczu, ta sama grupa etniczna i kulturowa co Słowianie. Ariowie to MY.
a tu dalszy ciąg histrii, ale "żetelne kresy" juz o tym milczą...
https://yle.fi/uutiset/osasto/news/is_finland_looking_to_repatriate_terrorists_5_relevant_questions_about_the_security_issues_around_finns_held_at_al-hol/11118523
Ruś Zakarpacka
http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/zakarpacka.html
"...Żeby nie pozostawić u czytelnika niedosytu, opiszemy krótko dzieje Rusinów zakarpackich. Obszar ten należał do Panonii, a jego ludność z węgierska nazywano Oroszok. Nazwa ta nie ma nic wspólnego z Unżegami, którzy najprawdopodobniej słowo „Ruś" nad Dniepr przynieśli, bo Waregowie nad Karpatami nigdy nie panowali. Tym samym kreślenie przez dzisiejszych mitomanów map, na których za czasów Włodzimierza Karpaty są w granicach „wielkiej Ukrainy", jest zwyczajną fikcją. Oroszok, to jakiś archaiczny zabytek językowy, który, Bóg wie, skąd w Karpaty przywędrował, a później cicho zginął, jak potok górski w nurtach Dniestru.
Chrześcijaństwo dotarło na Zakarpacie już w dobie działalności świętych Cyryla i Metodego oraz jego uczniów. Łacińscy Madziarzy lansowali znów swój obrządek. Dlatego na Zakarpaciu współżyły obok siebie w pełnej zgodzie świątynie obrządku słowiańskiego i łacińskiego.
Trochę Rusi na obszar zakarpacki wprowadził książę Fiodor Koriatowicz, wnuk Gedymina. Stało się to za zgodą króla Ludwika Węgierskiego (1370-1382), ojca królowej Jadwigi. Bracia Fiodora mieszkali na Podolu, ale chyba nie kochali swej krainy, która w herbie miała złote słońce na białym tle, skoro zamienili ją na inne krainy. Jerzy upodobał sobie Ruś Czerwoną, a potem Multany, Aleksander -Wołyń, Fiodor - Węgry.
Fiodor zasłużył się królowi Ludwikowi i jego ojcu Robertowi i od nich otrzymał we włodarstwo kraj Oroszok. Nowy żupan sprowadził tu swoich wielmoży i urzędników oraz liczne zastępy osadników ruskich z Podola. W taki sposób rozpoczęła się rzeczywista kolonizacja kraju Oroszok, który odtąd miał się stać „Rusią węgierską". Swój gród warowny i stolicę Fiodor założył w Mukaczewie, a sam zaczął się tytułować Dux Mukacianis. Ruski charakter opisanej krainy utrwalać zaczęli mnisi ruscy z klasztoru założonego przez Fiodora na Czerwonej Górze - monastyru Św. Mikołaja Cudotwórcy.
Taka jest prawda „goła i gorzka". Zakarpacie za Włodzimierza nie było jeszcze ziemią ruską, tak jak nie była nią Chełmszczyzna czy obecna Galicja ...."
Nie przeczé, ze wielu Ukrainców w Polsce to normalni pracujacy ludzie, pewnie wiekszosc. Jednak odsetek wsród nich zwyrodnialych psychopatów jest zatrwazajacy...
Droga Redakcjo - zmiencie zdjécie, podejrzewam, ze kazdy kto zna tego zolnierza z ilustracji - przezywa szok po przeczytaniu tytulu. Uszanowanie.
pedalski kraj...
Poplakal sie w szatni..? Istotnie zachowanie godne ukrainskiego szowinisty. Nie interesuje sie pilka, ale zarzuty kibiców moga nie byc bezpodstawne.
aktywista LGBT brzmi jak jebana pedalska kurwa
dobra, a ktoś zadał pytanie kto i co z tego będzie miał?
Popieram w 100%
To teraz rodzice powinni złożyć pozew przeciwko placówce, urzędowi miasta i pozew cywilny.
A w Polsce to wielbiciele Bandery rządzą przy wsparciu władz i części samorządów III RP. Wstyd i hańba.
Może w przyszłości nie będzie, ale w czasie teraźniejszym robi to nieustannie.
Imperializmu amerykańskiego c.d.
Na to wychodzi, że samorządowcy z Jeleniej Góry sympatyzuje z banderowcami, którzy stawiają pomniki mordercom małych polskich dzieci i kobiet. Chyba, że są zwykłymi Jeleniami i nie wiedzą z kim się 'swatają', ale w to raczej wątpię. Ja tutaj widzę lukę w polskim prawie. Wszelkie stosunki z ludźmi czy instytucjami, które wychwalają faszyzm, banderowców powinny być prawnie zabronione i zerwane.
Tak skończył Rzym. Nie chcieli walczyć ani pracować więc wyręczali się barbarzyńcami, którzy po przejęciu zdobyczy ich cywilizacji obrócili broń i wiedzę przeciwko swoim dawnym zwycięzcom i panom. Czy się skończyło - wiadomo.
I jak takiemu dronowi (czy innym robotom bojowym) będzie poddać się, gdy walka straci sens? Nastąpi dalsza eskalacja bezwzględności i okrucieństwa, wszak na litość maszyny raczej nie ma co liczyć.
do @gutek: Biorąc pod uwagę ruinę kraju po Wielkiej Wojnie i wojnach z Ukraińcami i bolszewią, fakt że kraj w zasadzie był zlepkiem trzech krajów (po zaborcach), dwa kryzysy światowe w tym jeden zwany Wielkim (nie bez przyczyny) to i tak nieźle. Nie żebym był fanatykiem Sanacji, ale trzeba odrzucić uprzedzenia i oceniać racjonalnie. Co do dzisiejszych "elit" nie wypowiadam się, bo nie chcę sobie (i innym) popsuć dnia. Gdyby wojna wybuchła kilka lat później, wskaźniki gospodarcze były by o niebo lepsze. Los podłożył nam nogę przy samym wybiciu się do skoku w lepsze jutro, skutki upadku odczuwamy do dziś.
Dron, który musi zbliżyć się do celu na odległość strzału, sam będzie łatwym celem do zniszczenia, szczególnie, że nie będzie mógł wykorzystać żadnych naturalnych osłon (budynki, drzewa zagłębienia terenu itp.) w przeciwieństwie do naziemnego przeciwnika.
.Współczuję mieszkańcom,bo takie libacje podejrzewam co weekend.To że obawiają się o swoje życie tez sa to słuszne obawy.O służby nie pytam,bo po co.
Do @Czeslaw PO PIERWSZE to nie były żadne "Legiony Piłsudskiego" a Naczelnego Komitetu Narodowego
PO DRUGIE Prezydent USA Wilson i jego zaoceaniczni krajanie delikatnie pisząc "w głębokim poważaniu" mieli Piłsudskiego i to co robi, dla "sprawy polskiej" najwiecej tam zrobił Ignacy Paderewski
PO TRZECIE podczas Konferencji Wersalskiej dzięki Romanowi Dmowskiemu i Ignacemu Paderewskiemu "pamiętano" o "Błękitnej Armii" gen. Hallera wchodzacej w skład sił zbrojnych zwycięskiej ENTANTY, a nie o jakiś tam "legionach" walczących po stronie pokonanych państw centralnych
ten wasz wyidealizowany i zmitologizowany okres międzywojenny to sanacja, korupcja, analfabetyzm, bieda i debilizm elit. Wg badań Uniwersytetu Groningen (Holandia) W 1938 roku PKB na mieszkańca w Polsce wynosiło 2801 dol. rocznie. W porównaniu podczas zaborów, w 1910 - 2169 dolarów. Biorąc pod uwagę inflację dolara to gołym okiem widać "sukcesy" waszej obsranej sanacji.
a czym jest to ciągłe szczekanie na Rosję, absolutny brak jakichkolwiek artykułów nt Rosji z chociażby cieniem pozytywizmu, o decyzji o niepodjęciu wznowienia małego ruchu granicznego z Kaliningradem nie wspominając? Gadu gadu, piardu piardu, smrodu smrodu. Demagog ze wsi.
To dzięki właśnie tej "obrzydliwej sanacji" odzyskaliśmy niepodległość w 1918 r a potem w 1920 r. pokonaliśmy bolszewików. Gdyby nie legiony Piłsudskiego to nikt by o nas na Konferencji Wersalskiej nie pamiętał, chyba nawet i prezydent Willson nie umieścił by w swojej deklaracji punktu o Polsce z dostępem do morza. Na Konferencji w Wersalu żadna granica nie była nam przyznana dzięki dyplomacji, o wszystkie granice musieliśmy toczyć boje.
Wspaniale, z Persami należy utrzymywać dobre relacje, byli naszymi sojusznikami przeciwko Imperium Osmańskiemu i nie tylko, handel, kultura itp.
Obrzydliwa masońska satanistyczna sanacja
Irańczykom, Persom nie tylko można ale trzeba pomagać. To nasi bracia po mieczu - Indoeuropejczycy. Kswar to Słońce a u nas skwar to słoneczna spiekota, Swaróg i Swarożyc to nasi prasłowiańscy bogowie. Poza tym to nasi sprzymierzeńcy i sojusznicy, prawdziwi bo mamy wspólnego zajadłego wroga. Brawo Polacy = Lechici.
Szowinistyczne gnidyrozumieją tylko język siły.... Szkoda, że "Warszawa" w ogóle podejmuje z nimi rozmowy.
Po ostatnich tekstach JKM - wygląda na to, że on jednak sie wypalił... Niedawno krytykowałem Zietek-Wielomską za atakowanie JKM podczas gdy startowała z list Konfederacji. Dziś ta sama miara zeruje moje dawne poparcie dla JKM. Mam nadieję, że młodsi liderzy Konserwatywnych-Liberałów okażą więcej rozsądku niż Korwin.
Obecność na tym obszarze ropy i gazu metodami sejsmicznymi stwierdzili już dawno polscy geolodzy i geofizycy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych i to oni są ich odkrywcami a nie kanadyjczycy. Kanadyjczycy chcą tylko eksploatować zasoby surowcowe kolonii Polin.
Polaków potępiających niemieckich nazistów, ukraińskich szowinistów i rosyjskich, żydowskich i wszystkich innych komunistów. Oskarża się z paragrafu, który powinien być stosowany wobec wielbicieli Marksa i Trockiego, czy neo-banderowców którzy łeb podoszą w RP.
11m - twój wpis wygląda na próbę prowokacji... nie udało Ci się.
Skazał bo kobieta którą obrażał to żona polityka PiS.Poniewierał długi okres ,wiele osób,poniżał ,pochwalał nazizm i dostał (biznesmen) 20 tys kary.A Polak który odpowiedział ukraińcowi zwykłym potocznym zdaniem(podrasowanym przez wymiar sprawiedliwości do tzw "mowy nienawiści") otrzymał 7,5 tys plus 800 zł kosztów
Brawo,dobra inicjatywa,Irańczykom można pomagać.
Należy więc chronić przed obcym przejęciem nie tylko najbogatsze na Świecie, dolnośląskie złoże polimetaliczne, ale także śląskie złoża Zn,Pb metali rzadkich - Mo, W, Sn oraz metali ziem rzadkich - skandowce i lantanowce. Jest to rejon Zawiercia, Myszkowa, Mrzygłodu aż do miejscowości Kozie Głowy. Firmie Rathdowney nie chodzi o cynki ołów, tylko o te pozostałe od których nie będzie ponosiła opłat eksploatacyjnych i podatków od wielkości wydobycia. Polska ma jeszcze kilka złóż metali ziem rzadkich i radioaktywnych.
Panowie z Konfederacji. Powielacie błędny slogan jakoby złoże, którym dysponuje KGHM było jedynie złożem miedzi. Otóż tak nie jest, bo jest to złoże polimetaliczne zawierające tak ok. pół tablicy układu okresowego pierwiastków do odzyskiwania. Miedzi jest najwięcej, ale obok niej występują pierwiastki, metale szlachetne, metale rzadkie oraz metale ziem rzadkich i inne strategiczne. Takie np. jak Ag, Au, Pt i inne platynowce, Ti, V, W, Mo, Ni, Co, Re, Cd, Ga, Ge, Sn, Se, skandowce i lantanowce, U. Zagranicznych inwestorów bardziej interesuje odzyskiwanie tych metali i pierwiastków towarzyszących niż samej miedzi. Należy zadać pytanie dlaczego KGHM przez dziesiątki lat istnienia nie podjął ich produkcji ze złoża?????, prowadząc tak zwaną "rabunkową gospodarkę złożem, ograniczając się tylko do produkcji Cu i daleko później Ag, szczątkowo Pb, Re, Ni, ten ostatni jako siarczan niklu.
Bandersyny nie chca pokoju, ich istnienie i kasa zalezy od wojny domowej. Bez tego sa i beda zwyklym gównem