Ambasador obecny chyba NICZYM na plus nie różni sie od poprzednika Piekły więc na nic bym z jego strony nie liczył.O min. SZ Ciaputowiczu szkoda pisać bo każdy wie co soba prezentuje.Bosak i Konfa sa w TVPiS sekowani(ciekawe czy z woli prezesa czy narodu wybranego)więc ciężko się przebić.W depolonizacji i ukrywaniu spraw związanych z Kresami TVN i Polsat ida ręka w rękę z TVPiS.
Ciekawe czy IPN (jeśli w artykule jest prawda) wybieliłby nawet niektórych zbrodniarzy hitlerowskich - nie wiedzieli, nie wydawali bezpośrednio rozkazów, zabili, gdyż we wsi byli zwolennicy komunizmu. Hitlerowcy też rozstrzeliwali ludność polską np. za działania partyzantów (nazywanych bandytami).
Tego należało się spodziewać ,teraz będą czekać i oceniać polskie reakcje na sytuację. Być może pragną sprowokować konflikt mający dać argumenty Berlinowi do obrony decyzji zwalniającej Gazprom na 20 lat z ograniczeń wynikających z dyrektywy gazowej UE.
Trudno to poważnie traktować w sytuacji gdy na uzbrojeniu armii ukraińskiej są
cztery "opłoty" w kiepskim stanie technicznym co pokazano na zawodach czołgowych w RFN. Choć produkują je u siebie. Bajki o żelaznym wilku.
jakaż straszna troska o życie montera..he he...zbójecka instytucja nie martwi sie o miliony ludzkich żyć,o zdychanie na raty w koktailu chorób które powoduje to gówno.Szumowina klepnęła 100 krotne dopuszczalne promieniowanie elmagnetyczne na rozkaz gigantów tel kom czyli korporacji,powinna szumowin iść pod mur ,tak wiec niech płona i pomyslnych wiatrów
Panie Karolu.
Szczerze mówiąc ni grzeje mnie, ni ziębi informacja, że polską chmurę będzie tworzyć wuj Bill. Równie dobrze może to być wuj Cheng, wuj Wasyl lub wuj Helmut. Mówiąc kolokwialnie, jeden pies. Czy nam sie to podoba, czy nie, Polska ma obecnie takie znaczenie międzynarodowe i geopolityczne, jakie ma i obojętnie kogo sobie obierzemy za sojusznika, czy to będzie Waszyngton, Moskwa, Pekin, czy Berlin, fakt jest taki, że ów sojusznik będzie w zasadzie takim samym protektorem, a my wobec niego lokajem. Dzisiaj To jest efekt nie tylko działań PiS-u, ale wszystkich rządów począwszy od 1989 roku. Niestety potencjał polski jest rozbijany od dekad przez różnej maści serwilistów, obcych agentów, czasem zwykłych złodziei lub wręcz idiotów, którzy to zasiadają w ławach sejmowych i rządowych. Ale skoro społeczeństwo na to pozwala... Starszych pokoleń się nie zmieni, są wychowani na modłę homo sovieticus, młodsze mają prane mózgi przez lewacką propagandę, bo jest trendy (czy raczej stara się pozować na trendy). Toteż ważna dla nas jest praca u podstaw, ale i organiczna -w sensie zarówno ideologicznym, tudzież mentalnym, jak i ekonomicznym. I cieszy mnie, że jeszcze są miejsca w internecie, gdzie mogą toczyć się ciekawe dyskusje i wzbogacające polemiki.
Wg mnie najważniejsze to poukładać rzeczy na naszym własnym podwórku, zadbać nowoczesne i silne wojsko (bo to konieczne w naszym położeniu geograficznym) oraz ratować gospodarkę. A na zewnątrz nie wychylać się za bardzo, starać się lawirować. A to, z kim pod rękę pójdziemy ku nowemu światowemu konfliktowi, naprawdę nie ma większego znaczenia w tym momencie. Oczywiście najlepiej pójść ze zwycięzcą, choć i to nie da nam gwarancji, że nie zostaniemy kopnięci w zadek, jak to miało miejsce podczas II wś (tak, znów efekt WIELOLETNIEJ błędnej polityki), bo takie mamy znaczenie międzynarodowe, jakie mamy. Ale zwycięzcy nie da sie przewidzieć do końca, bo to jest jak loteria lub obstawianie wyścigów w Derby. Nie wystarczy dokonać bilansu sił zbrojnych, czy dynamiki rozwoju stron konfliktu lub sprawdzić, kto ile wydaje na zbrojenia. Zależy to także od splotu różnych, czasem nieprzewidzianych wydarzeń, od cech charakteru poszczególnych polityków bądź przywódców, także od przypadkowości, od której nigdy w stu procentach nie uciekniemy, no i wciąż w dużej mierze od szczęścia. Natomiast, żeby zająć się naszym podwórkiem, odbudować siły zbrojne i prowadzić rozsądną polityke zewnętrzną, potrzeba prawdziwego i polskiego rządu z charyzmatycznym mężem stanu na czele. Nie wiem, czy doczekam się takiego, ale wciąż czekam.
Pozdrawiam.
A tak gdyby w Polsce ktoś nie wiedział, to Doroszewska ambasador była w towarzystwie m.in. zapiekłych polakożerców jak młody Landsbergis czy były premier Kubilius za którego strasznie nas tu szykanowano, zamykano polskie szkoły, a za dwujęzyczne tablice z językiem polskim urzędy nakładały potężne kary w tym olbrzymie kwoty grzywien. Czyli dobrze widać w jakim towarzystwie lubi się obracać ta ambasador, która też sama występuje przeciwko Wilniukom jak na przykład gdy atakowała Związek Polaków i jego prezesa. Za takich "dyplomatów" z Warszawy to serdecznie dziękujemy ale tu ich nie trzeba. Bo tylko więcej szkody przynoszą a pożytek żaden
Wilenszczyzna wydała wielu wielkich patriotów jak Pilecki Piłsudski Żeligowski i inni. Do dziś dla nas Bóg-Honor-Ojczyzna to nie puste hasła. Nasi liderzy z p. Tomaszewskim na czele dbają o pamięć histryczna ale też budują dziś i jutro, choć jak wiadomo łatwo nie jest ale z pomocą Opatrzności idzie do przodu.
A jesteś pewien że im naprawdę paliwo przywieźli? Poza tym "jedyne światowe supermocarstwo" sie wygrażało że nie dopuści do tego żeby irańskie statki sobie pływały pod ich "nosem", i co?
Ci dwaj powyżej mają to co Jan Ludwik Popławski pod koniec XIX wieku nazwał "mentalnością lokajską", czyli jeżeli oni "służą" USA to ich "przeciwnicy" też muszą "służyć" komuś innemu (Chinom, Rosji etc)
Bardzo dobra analiza. Z wieloma jej stwierdzeniami zgadzam się w zupełności.
@Czesław - myślę, że nieprawidłowo odczytał Pan przesłanie. Ja bym je odczytywał jako ostrzeżenie przed nadmiernym angażowaniem się w konflikt, który przez to może się rozegrać u nas, a nie daleko; angażowanie się po stronie wątpliwego zwycięzcy; a jeśli nawet zwycięzcy to takiego który do poniesionych może chętnie zaliczyć NAS.
Oczywiście uwaga anatomiczna jest poprawna: jest z tyłu - sprawdzałem!
@Tagore - myślę, że błędnie Pan odczytał preferencje autora. Według mnie z artykułu nie wynika upodobanie do bycia pod cudzym protektoratem, ale raczej zdolność do myślenia w kategoriach niezależności od protektoratów.
Oczywiście Polska jest w bardzo trudnej sytuacji i wielu wydarzeniom nie da się zapobiec, ale to nie znaczy, że nie można zrobić nic. Być może skutki działań okażą się w długim okresie, być może zakres swobody ruchu jest niewielki, ale kilka rzeczy można zrobić i dziś, przy obecnym układzie w polityce światowej, europejskiej i krajowej.
Pierwsza z nich to wyznaczenie wizji - nawet w postaci negatywnej (np. nie chcemy, żeby wojna między USA a Chinami, Rosją czy kimkolwiek innym rozegrała się na teranie Polski). Można też wyznaczyć kilka wizji ambitnych i pozytywnych.
Dalej trzeba zaproponować strategię osiągnięcia tej wizji, tj. w jakich kierunkach powinny zmierzać nasze działania a w jakich zdecydowanie nie.
Następnie taktykę osiągnięcia każdego z celów strategicznych, które następnie rozbija się na działania operacyjne.
Po sformułowaniu tych wszystkich punktów może się okazać, że sytuacja wygląda o wiele lepiej niż się zdawało przedtem.
Zacząć jednak należy od analizy tego gdzie jesteśmy i analiza Pana Kazimierczaka nadaje się do tego w sam raz.
Pozdrawiam serdecznie i życzę niegasnącego zapału.
Dawny wielki producent ropy importuje paliwo z Iranu, kolejny etap budowy socjalistycznego raju . Miłośnicy PRL-u będą mogli jechać nasycić się blaskiem zdrowej postępowej idei budującej nowe społeczeństwo.
Pan Kaźimierczak woli protektorat Moskwy czy Berlina jako alternatywę? Jakoś jasno to nie wynikało z tekstu. To jak trzech "kolegów" w klasie dwuch zabiera kieszonkowe i połowę śniadania ,a trzeci oczekuje pomocy w zamian za sińce na pysku. Gra się takimi kartami jakie są dostępne. Ważne jest aby konsekwentnie.
Dla zwolenników co to zamiast St.Zj. i Żydów to lepiej z Chińczykami takie przesłanie - imperia (mocarze) wszyscy są jednakowi, tylko metody stosują inne
W zwykłych okolicznościach Chiny może i puściłyby płazem australijskie wysiłki jako zgoła niepoważne i niegodne reakcji. Ale to nie są normalne czasy. Przecież już od miesięcy propagandowa „maseczkowa dyplomacja” Chin pracowała usilnie nad odwróceniem koronawirusowych pretensji i wykazaniem, że to oni są bohaterami kryzysu. Australijskie działania, padając na podatny grunt, groziły zniweczeniem tego wysiłku. Toteż kilka dni temu chiński ambasador w Australii udzielił wywiadu, w którym otwarcie groził, że w obliczu takich aktów nieprzyjaźni chiński naród może przestać jeść australijską wołowinę i pić australijskie wino…
Chiny splunęły, w Australii spadł deszcz
http://www.pch24.pl/efekt-motyla-po-australijsku,76121,i.html#ixzz6N8vbBkyn
A dla słabych polecam takie ludowe przysłowie "obojętnie w którą stronę się obrócisz, zawsze du...a z tyłu"
takich radnych,którzy występują przeciwko interesom narodowym Polski winno się napiętnować.Publikując ich nazwiska.Wówczas będziemy widzieli kto jest polakiem a kto się sprzeniewierza polskim interesom.....Ci radni z Przemyśla co udają głupków to zapewne ukraińcy....
Jakby się nie upierać przy betonie katolickim (kontrreformacja), ale stworzyć trzeci prawosławny człon państwa (ruski), to byśmy sięgali po Ural i nie mieli rozbiorów.
Ale tu zawsze zwyciężą interesy watykańskie, a nie polskie :(
Żeby było inaczej wreszcie jacyś Polacy by musieli rządzić tym naszym biednym krajem
Cywilizacja turańska (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) uznaje; mediację, kompromis za słabość i uległość strony która próbuję to z nimi robić!
Nasi odwieczni przyjaciele - Węgrzy podobnie jak i Bułgarzy czy Rumuni w sprawie swoich mniejszości z przedstawicielami cywilizacji turańskiej, tzw. Ukraińcami rozmawiają z pozycji siły!
Z nimi tak samo jak z Ruskimi tylko i wyłącznie rozmawiać należy z pozycji siły!
Nas poniżają, pogardzają na każdym kroku, dowód poniżej - na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Szlak ich trafia jak widzą, że mamy lepiej niż oni aaa... sami nie potrafią u siebie zrobić porządek z: wszechwładną korupcją, pospolitym bandytyzmem, złodziejstwem, brudem, smrodem i swoją mentalnością!
Łudzą się, że jak wejdą do tzw. UE to z nieba manna im spadnie!
Potrafimy potrafimy, tylko wciąż nie uporaliśmy się z sowieckimi шпионы, którzy wciąż działają i torpedują wszelkie próby rozwoju przemysłu zbrojeniowego, do tego dochodzi etatyzm w wojskowych instytutach badawczych w których kierownictwo projektów powierza się byłym wojskowym z tytułami, rzadko po elitarnych uczelniach jak WAT. I wieczne błędne próby ratowania źle zarządzanych pozostałości zakładów wojskowych poprzez zastrzyk gotówki w formie ustawianych przetargów na realizacje projektów. W obliczu zbliżającego się konfliktu tylko bezpośredni zakup sprzętu może podnieść zdolności bojowe naszej armii, tylko znów decydentami w sprawie wyboru sprzętu i uzbrojenia są ludzie niekompetentni i kupujemy za drogo i niepotrzebnie.
To teraz wszystkich protestujących poddadzą kwarantannie bo jeden był być może chory? Ten kraj jest chory jeśli władza ma takie narzędzia do tłumienia jakichkolwiek protestów
Polska nie powinna zezwalac na stawianie, jakichkolwiek upamietnien zbrodniarza OUN- UPA. Byli to zdrajcy Panstwa i Narodu Polskiego, dzialajacy na jego szkode, probujacy oderwac czesc jego terytorjum. Dzialalnosc faszystowsko- szowinistycznej OUN - UPA doprowadzila do ludobojstwa Zydow, Polakow i innych narodowosci. Oprawcy z OUN- UPA dokonywali przepotwornych zbrodni glownie w stosunku do niewinnych, bezbronnych kobiet i dzieci. Nigdzie we wspolczesnym swiecie nie mialy miejsca takiego typu potwornosci. Niemniej tragiczne jest to , ze mlodziez szkolna na Ukrainie jest wychowywana w duchu kultu zbrodniarzy i ich ideologii, to moze w przyszlosci zaowocowac tylko powtorka z minionej historii.
Ukraińcy nie napiszą prawdy, więc nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął. A mina jak wybucha, to każda jest wroga, bez względu na to kto ją tam umieścił.
Jak nie c"potrafią" skonstruowali gniota BWP Borsuk który ma ...pływać a więc jest tak słabo opancerzony że na miejscu żołnierzy nie wsiadałbym do niego w razie walki.Niestety w sprawach zbrojeniowych NIC nie potrafimy zrobić.
A "nasi geniusze polityki" opierają sie na kims takim jak Okińczyc nad którym też wisi sprawa współpracy z KGB
Ambasador obecny chyba NICZYM na plus nie różni sie od poprzednika Piekły więc na nic bym z jego strony nie liczył.O min. SZ Ciaputowiczu szkoda pisać bo każdy wie co soba prezentuje.Bosak i Konfa sa w TVPiS sekowani(ciekawe czy z woli prezesa czy narodu wybranego)więc ciężko się przebić.W depolonizacji i ukrywaniu spraw związanych z Kresami TVN i Polsat ida ręka w rękę z TVPiS.
A z czego to wynika?
Kolaboracji wobec USA jednych oraz wobec Niemiec drugich??....
PiS jest na Kresach antypolski, ale PO jeszcze bardziej
Ciekawe czy IPN (jeśli w artykule jest prawda) wybieliłby nawet niektórych zbrodniarzy hitlerowskich - nie wiedzieli, nie wydawali bezpośrednio rozkazów, zabili, gdyż we wsi byli zwolennicy komunizmu. Hitlerowcy też rozstrzeliwali ludność polską np. za działania partyzantów (nazywanych bandytami).
Na tle niemieckich "sukcesów" to bardzo dobre informacje.
Tego należało się spodziewać ,teraz będą czekać i oceniać polskie reakcje na sytuację. Być może pragną sprowokować konflikt mający dać argumenty Berlinowi do obrony decyzji zwalniającej Gazprom na 20 lat z ograniczeń wynikających z dyrektywy gazowej UE.
Trudno to poważnie traktować w sytuacji gdy na uzbrojeniu armii ukraińskiej są
cztery "opłoty" w kiepskim stanie technicznym co pokazano na zawodach czołgowych w RFN. Choć produkują je u siebie. Bajki o żelaznym wilku.
Porownywanie Pilsudzkiego do Bandery , to tak jak bysmy porownali Georga Washingtona do zwyrodnialego seryjnego mordercy.
czas na nas...dzis musimy byc takimi ŁUPASZKAMI w ten beznadziejny czas ,inaczej nawóz z nas talmudczyki zrobią
jakaż straszna troska o życie montera..he he...zbójecka instytucja nie martwi sie o miliony ludzkich żyć,o zdychanie na raty w koktailu chorób które powoduje to gówno.Szumowina klepnęła 100 krotne dopuszczalne promieniowanie elmagnetyczne na rozkaz gigantów tel kom czyli korporacji,powinna szumowin iść pod mur ,tak wiec niech płona i pomyslnych wiatrów
Panie Karolu.
Szczerze mówiąc ni grzeje mnie, ni ziębi informacja, że polską chmurę będzie tworzyć wuj Bill. Równie dobrze może to być wuj Cheng, wuj Wasyl lub wuj Helmut. Mówiąc kolokwialnie, jeden pies. Czy nam sie to podoba, czy nie, Polska ma obecnie takie znaczenie międzynarodowe i geopolityczne, jakie ma i obojętnie kogo sobie obierzemy za sojusznika, czy to będzie Waszyngton, Moskwa, Pekin, czy Berlin, fakt jest taki, że ów sojusznik będzie w zasadzie takim samym protektorem, a my wobec niego lokajem. Dzisiaj To jest efekt nie tylko działań PiS-u, ale wszystkich rządów począwszy od 1989 roku. Niestety potencjał polski jest rozbijany od dekad przez różnej maści serwilistów, obcych agentów, czasem zwykłych złodziei lub wręcz idiotów, którzy to zasiadają w ławach sejmowych i rządowych. Ale skoro społeczeństwo na to pozwala... Starszych pokoleń się nie zmieni, są wychowani na modłę homo sovieticus, młodsze mają prane mózgi przez lewacką propagandę, bo jest trendy (czy raczej stara się pozować na trendy). Toteż ważna dla nas jest praca u podstaw, ale i organiczna -w sensie zarówno ideologicznym, tudzież mentalnym, jak i ekonomicznym. I cieszy mnie, że jeszcze są miejsca w internecie, gdzie mogą toczyć się ciekawe dyskusje i wzbogacające polemiki.
Wg mnie najważniejsze to poukładać rzeczy na naszym własnym podwórku, zadbać nowoczesne i silne wojsko (bo to konieczne w naszym położeniu geograficznym) oraz ratować gospodarkę. A na zewnątrz nie wychylać się za bardzo, starać się lawirować. A to, z kim pod rękę pójdziemy ku nowemu światowemu konfliktowi, naprawdę nie ma większego znaczenia w tym momencie. Oczywiście najlepiej pójść ze zwycięzcą, choć i to nie da nam gwarancji, że nie zostaniemy kopnięci w zadek, jak to miało miejsce podczas II wś (tak, znów efekt WIELOLETNIEJ błędnej polityki), bo takie mamy znaczenie międzynarodowe, jakie mamy. Ale zwycięzcy nie da sie przewidzieć do końca, bo to jest jak loteria lub obstawianie wyścigów w Derby. Nie wystarczy dokonać bilansu sił zbrojnych, czy dynamiki rozwoju stron konfliktu lub sprawdzić, kto ile wydaje na zbrojenia. Zależy to także od splotu różnych, czasem nieprzewidzianych wydarzeń, od cech charakteru poszczególnych polityków bądź przywódców, także od przypadkowości, od której nigdy w stu procentach nie uciekniemy, no i wciąż w dużej mierze od szczęścia. Natomiast, żeby zająć się naszym podwórkiem, odbudować siły zbrojne i prowadzić rozsądną polityke zewnętrzną, potrzeba prawdziwego i polskiego rządu z charyzmatycznym mężem stanu na czele. Nie wiem, czy doczekam się takiego, ale wciąż czekam.
Pozdrawiam.
A tak gdyby w Polsce ktoś nie wiedział, to Doroszewska ambasador była w towarzystwie m.in. zapiekłych polakożerców jak młody Landsbergis czy były premier Kubilius za którego strasznie nas tu szykanowano, zamykano polskie szkoły, a za dwujęzyczne tablice z językiem polskim urzędy nakładały potężne kary w tym olbrzymie kwoty grzywien. Czyli dobrze widać w jakim towarzystwie lubi się obracać ta ambasador, która też sama występuje przeciwko Wilniukom jak na przykład gdy atakowała Związek Polaków i jego prezesa. Za takich "dyplomatów" z Warszawy to serdecznie dziękujemy ale tu ich nie trzeba. Bo tylko więcej szkody przynoszą a pożytek żaden
Wilenszczyzna wydała wielu wielkich patriotów jak Pilecki Piłsudski Żeligowski i inni. Do dziś dla nas Bóg-Honor-Ojczyzna to nie puste hasła. Nasi liderzy z p. Tomaszewskim na czele dbają o pamięć histryczna ale też budują dziś i jutro, choć jak wiadomo łatwo nie jest ale z pomocą Opatrzności idzie do przodu.
Czy im się wydaje, że dostaną te samoloty od jankesów za darmo?..
Na targach, rynkach w Kostrzyniu czy Przmyslu sa takowe karty na sprzedaz po 15 zlotych za sztuke. Chyba jako skrobaczki do patelni.
A jesteś pewien że im naprawdę paliwo przywieźli? Poza tym "jedyne światowe supermocarstwo" sie wygrażało że nie dopuści do tego żeby irańskie statki sobie pływały pod ich "nosem", i co?
Ci dwaj powyżej mają to co Jan Ludwik Popławski pod koniec XIX wieku nazwał "mentalnością lokajską", czyli jeżeli oni "służą" USA to ich "przeciwnicy" też muszą "służyć" komuś innemu (Chinom, Rosji etc)
Ciekawe czy policja i sanepid wlepili kary?
Bardzo dobra analiza. Z wieloma jej stwierdzeniami zgadzam się w zupełności.
@Czesław - myślę, że nieprawidłowo odczytał Pan przesłanie. Ja bym je odczytywał jako ostrzeżenie przed nadmiernym angażowaniem się w konflikt, który przez to może się rozegrać u nas, a nie daleko; angażowanie się po stronie wątpliwego zwycięzcy; a jeśli nawet zwycięzcy to takiego który do poniesionych może chętnie zaliczyć NAS.
Oczywiście uwaga anatomiczna jest poprawna: jest z tyłu - sprawdzałem!
@Tagore - myślę, że błędnie Pan odczytał preferencje autora. Według mnie z artykułu nie wynika upodobanie do bycia pod cudzym protektoratem, ale raczej zdolność do myślenia w kategoriach niezależności od protektoratów.
Oczywiście Polska jest w bardzo trudnej sytuacji i wielu wydarzeniom nie da się zapobiec, ale to nie znaczy, że nie można zrobić nic. Być może skutki działań okażą się w długim okresie, być może zakres swobody ruchu jest niewielki, ale kilka rzeczy można zrobić i dziś, przy obecnym układzie w polityce światowej, europejskiej i krajowej.
Pierwsza z nich to wyznaczenie wizji - nawet w postaci negatywnej (np. nie chcemy, żeby wojna między USA a Chinami, Rosją czy kimkolwiek innym rozegrała się na teranie Polski). Można też wyznaczyć kilka wizji ambitnych i pozytywnych.
Dalej trzeba zaproponować strategię osiągnięcia tej wizji, tj. w jakich kierunkach powinny zmierzać nasze działania a w jakich zdecydowanie nie.
Następnie taktykę osiągnięcia każdego z celów strategicznych, które następnie rozbija się na działania operacyjne.
Po sformułowaniu tych wszystkich punktów może się okazać, że sytuacja wygląda o wiele lepiej niż się zdawało przedtem.
Zacząć jednak należy od analizy tego gdzie jesteśmy i analiza Pana Kazimierczaka nadaje się do tego w sam raz.
Pozdrawiam serdecznie i życzę niegasnącego zapału.
Mają co chcieli,a będą nmieć jeszcze "lepiej" z czasem. Niemcy zajete własnymi kłopotami to mniej problemów dla Polski.
Przypomina to poczynania De Gaulle wobec USA, a najlepszym komentarzem są niemieckie ustawy blokujące wykup niemieckich firm przez Chiński kapitał.
Nie poto Berlin wpompowuje w niemieckie fundacje partyjne w Polsce ok 250 mln euro rocznie aby nie mieć nadziei na obronę drenażu kapitału z Polski.
Dawny wielki producent ropy importuje paliwo z Iranu, kolejny etap budowy socjalistycznego raju . Miłośnicy PRL-u będą mogli jechać nasycić się blaskiem zdrowej postępowej idei budującej nowe społeczeństwo.
Chiny nie wpisują się w tą zabawę ,a najlepszym konkretem na ten temat jest polski bilans handlowy z Chinami jak 1 do 10 dla Chin.
Pan Kaźimierczak woli protektorat Moskwy czy Berlina jako alternatywę? Jakoś jasno to nie wynikało z tekstu. To jak trzech "kolegów" w klasie dwuch zabiera kieszonkowe i połowę śniadania ,a trzeci oczekuje pomocy w zamian za sińce na pysku. Gra się takimi kartami jakie są dostępne. Ważne jest aby konsekwentnie.
Lewactwo zawsze było przciwko Polsce,więc taki układ SLD+PiS nikogo nie powinien dziwić.
Dla zwolenników co to zamiast St.Zj. i Żydów to lepiej z Chińczykami takie przesłanie - imperia (mocarze) wszyscy są jednakowi, tylko metody stosują inne
W zwykłych okolicznościach Chiny może i puściłyby płazem australijskie wysiłki jako zgoła niepoważne i niegodne reakcji. Ale to nie są normalne czasy. Przecież już od miesięcy propagandowa „maseczkowa dyplomacja” Chin pracowała usilnie nad odwróceniem koronawirusowych pretensji i wykazaniem, że to oni są bohaterami kryzysu. Australijskie działania, padając na podatny grunt, groziły zniweczeniem tego wysiłku. Toteż kilka dni temu chiński ambasador w Australii udzielił wywiadu, w którym otwarcie groził, że w obliczu takich aktów nieprzyjaźni chiński naród może przestać jeść australijską wołowinę i pić australijskie wino…
Chiny splunęły, w Australii spadł deszcz
http://www.pch24.pl/efekt-motyla-po-australijsku,76121,i.html#ixzz6N8vbBkyn
A dla słabych polecam takie ludowe przysłowie "obojętnie w którą stronę się obrócisz, zawsze du...a z tyłu"
takich radnych,którzy występują przeciwko interesom narodowym Polski winno się napiętnować.Publikując ich nazwiska.Wówczas będziemy widzieli kto jest polakiem a kto się sprzeniewierza polskim interesom.....Ci radni z Przemyśla co udają głupków to zapewne ukraińcy....
Jakby się nie upierać przy betonie katolickim (kontrreformacja), ale stworzyć trzeci prawosławny człon państwa (ruski), to byśmy sięgali po Ural i nie mieli rozbiorów.
Ale tu zawsze zwyciężą interesy watykańskie, a nie polskie :(
Żeby było inaczej wreszcie jacyś Polacy by musieli rządzić tym naszym biednym krajem
Ktoś musi tych islamskich terrorystów przywiezionych przez Erdogana wybić
Tacy już ci wszyscy socjaliści są, czy to z sld czy to z pis. Jakichś Polaków w ogóle w składzie mają?
To chyba najdłuższy wyrok odsiedziany przez hitlerowca w Rosji
Cywilizacja turańska (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje) uznaje; mediację, kompromis za słabość i uległość strony która próbuję to z nimi robić!
Nasi odwieczni przyjaciele - Węgrzy podobnie jak i Bułgarzy czy Rumuni w sprawie swoich mniejszości z przedstawicielami cywilizacji turańskiej, tzw. Ukraińcami rozmawiają z pozycji siły!
Z nimi tak samo jak z Ruskimi tylko i wyłącznie rozmawiać należy z pozycji siły!
Nas poniżają, pogardzają na każdym kroku, dowód poniżej - na elewacji polskiej szkoły we Lwowie Rada Miasta Lwowa powiesiła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej polskiej ludności :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
Szlak ich trafia jak widzą, że mamy lepiej niż oni aaa... sami nie potrafią u siebie zrobić porządek z: wszechwładną korupcją, pospolitym bandytyzmem, złodziejstwem, brudem, smrodem i swoją mentalnością!
Łudzą się, że jak wejdą do tzw. UE to z nieba manna im spadnie!
No i dobrze.
Skończył się parasol polityczny ,a i Rząd Portugalii głosuje przeciw interesom Polski w UE.
Wydaje mi się, że to wskazuje, iż Trzaskowski nie ma swojego zdania, lecz wykonuje konkretną, zleconą robotę.
Potrafimy potrafimy, tylko wciąż nie uporaliśmy się z sowieckimi шпионы, którzy wciąż działają i torpedują wszelkie próby rozwoju przemysłu zbrojeniowego, do tego dochodzi etatyzm w wojskowych instytutach badawczych w których kierownictwo projektów powierza się byłym wojskowym z tytułami, rzadko po elitarnych uczelniach jak WAT. I wieczne błędne próby ratowania źle zarządzanych pozostałości zakładów wojskowych poprzez zastrzyk gotówki w formie ustawianych przetargów na realizacje projektów. W obliczu zbliżającego się konfliktu tylko bezpośredni zakup sprzętu może podnieść zdolności bojowe naszej armii, tylko znów decydentami w sprawie wyboru sprzętu i uzbrojenia są ludzie niekompetentni i kupujemy za drogo i niepotrzebnie.
Sorry, coś mnie zaćmiło. ?♂️
Na portalu wgołos nie ukrywają satysfakcji z tej sytuacji.
Wypada zadać sobie pytanie, w jakim stanie są rafinerie Wenezueli ,że importuje się paliwo z Iranu?
To teraz wszystkich protestujących poddadzą kwarantannie bo jeden był być może chory? Ten kraj jest chory jeśli władza ma takie narzędzia do tłumienia jakichkolwiek protestów
Skoro Duda i Trzaskowski robią podobne zbiegowiska, to dlaczego Tanajno nie może?
Polska nie powinna zezwalac na stawianie, jakichkolwiek upamietnien zbrodniarza OUN- UPA. Byli to zdrajcy Panstwa i Narodu Polskiego, dzialajacy na jego szkode, probujacy oderwac czesc jego terytorjum. Dzialalnosc faszystowsko- szowinistycznej OUN - UPA doprowadzila do ludobojstwa Zydow, Polakow i innych narodowosci. Oprawcy z OUN- UPA dokonywali przepotwornych zbrodni glownie w stosunku do niewinnych, bezbronnych kobiet i dzieci. Nigdzie we wspolczesnym swiecie nie mialy miejsca takiego typu potwornosci. Niemniej tragiczne jest to , ze mlodziez szkolna na Ukrainie jest wychowywana w duchu kultu zbrodniarzy i ich ideologii, to moze w przyszlosci zaowocowac tylko powtorka z minionej historii.
Szanowny Panie, wszystko jest w porządku ;) Pozdrawiam!
Ukraińcy nie napiszą prawdy, więc nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął. A mina jak wybucha, to każda jest wroga, bez względu na to kto ją tam umieścił.
To mi się podoba. Nie poddawać się szantażowi bandytów amerykańskich.
Jak nie c"potrafią" skonstruowali gniota BWP Borsuk który ma ...pływać a więc jest tak słabo opancerzony że na miejscu żołnierzy nie wsiadałbym do niego w razie walki.Niestety w sprawach zbrojeniowych NIC nie potrafimy zrobić.
Chyba Panu kilka zer wcięło panie Adamie.
Gospodarz mini-STER won bydło polińskie do chlewu https://youtu.be/fTl3ctqnXXI
Dyskryminowana AFRYKA nie otrzyma pandemii https://youtu.be/bcLPQCZIIHU