Cóż... artykuł właściwie dosadnie przedstawia sytuację Polski i Polaków w UE... Dodać warto tylko, że PiSuar równie kategorycznie wiąże Polskę z Eurokołchozem jak PO-PSL-SLD
W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz. A swoją drogą, kto płaci za jej podróże i utrzymanie rodziny? CIA? Ładna mi niepodległość Pani Prezydent (wg Unii i USA).
Na jakich warunkach i przed jakimi sądami roztrzygano by sporne sprawy? Goplana należąca do Nestle wybudowała zakład na Ukrainie i utraciła go na rzecz Poroszenki. Nieprzypadkowo inwestycje zagraniczne na Ukrainie są niewielkie.Taka firma była by zakładnikiem politycznym jak Orlen na Litwie.
Droga Redakcjo, jeżeli ograniczą się Państwo w temacie wyborów w USA tylko do podawania dalej to co nadają największe amerykańskie agencje prasowe, oraz tak jak te agencje przemilczą Państwo merytoryczność stawianych w toczących się procesach zarzutów, to niezależność Waszego portalu będzie co najwyżej pustym sloganem... Niezależny dziennikarz dawno już spojrzał by na zgromadzony i dostępny publicznie materiał dowodowy, właściwie to ciężko byłoby go nawet powstrzymać bo wiedziałby, że to jego zadanie. Zamiast pisać "Reuters mówi, że nic się nie dzieje", bądź wspominać co jakiś czas jedynie że Trump się szykuje od wyprowadzki, możnaby napisać artykuł nie tylko wartościowy, ale również bardzo potrzebny. Zachęcam i pozdrawiam ;)
- mylisz się, "swoi emigranci" otrzymują więcej Euro niż Tobie i Ukraińcom się śni.
PO_gogluj to się dowiesz ile "swój emigrant" - Muslem z dwoma żonami i czwórką dzieci dostaje "na łapę", mieszkanie jest z "socjalu". Ja to wiem i widzę na codzień - mieszkam ze "swoimi emigrantami".
nawet na ukrainie dbają choć trochę o ludzi a u ns walka o koryto tuszowanie przekrętów tz. bezkarność+ a potem zaskoczenie że jest 2 fala i manipulacja statystykami plus zero rekcji pisowskie "narodowe wymieranie"
Coza nonsens. Jako satelita potepia UE, ze czepia sie jego praworzadnosci a jednoczesnie boi sie ze EUrokomuna moze sie rozpasc? To tak jakby bil go kat a on martwil sie o jego zdrowie..
Po pierwsze przyszyci deputowani, gdyż ich wybór do UE nigdy nie był pod żadną społeczną kontrolą z prawdziwego zdarzenia. Komisarze z nadania banksterów sobie werbują z polityki lokalnej co się tam wychyli i zmieniają im prioryty; od Korwina po Jakiego i resztę gudłajów, a tzw. wybory do UE to tylko przykrywka.
Ciekawe, kiedy ci deputowani zajmą się prawami człowieka obecnie eutanazowanych ludzi w Holandii, gdzie dwu/paru koniowałów od czapy orzeka sobie o śmierci człowieka przyłapanego na samotności albo wyrodnej rodzince. Jak oni orzekają? Jak już zaczną zabijać, to już idzie. To jest trochę jak w chińskiej medycynie ludowej opisującej morderców: stających się demonami bardziej z każdym zabójstwem; oczy im zielenieją, owady nie się siadają na nich z racji śmiertelnej aury. Jakie są szanse wyjścia żywym ze spotkania z takimi zabójcami (w prawie holenderskim)?
Przypomina to trochę horrory spotkań odbywajacych się do niedawna na polskich porodówkach, gdzie naprzeciw często ogłupionej ciążą albo bólem, zastraszonej jakąś komplikacja medyczną albo samą bytnością w szpitalu publicznym ciężarnej, staje tzw. lekarz z zawodu, ale skądinąd- tak wyszło- jednak coraz bardziej morderca, czyli aborcjonista wielu dzieci abortowanych i pyta na obchodzie ni z gruszki nie z pietruszki:
-"Czy zgadza się pani na łyżeczkowanie?"
-"Ale co? Ale ja nie wiem co to jest?"- odpowiada zlękniona, już nawet nie zaskoczona ciężarna; sama naprzeciwko wielokrotnego mordercy i całej bandy wlepionych w nią oskarżycielsko przyboczonych obchodowych.
-"Czy zgadza się pani na zabieg łyżeczkowania?" - twardo, tylko z lekko ukrywaną pogardą "lekarz" zadaje te samo pytanie, aby zdenominować ciężarną.
Od jej tak lub nie zależy życie jej dziecka. A jest sama naprzeciwko wielokrotnego zabójcy i jego przybocznej kohorty lizusów. Miniony robią szmer niby próbując zrozumieć ofierze "zaawansowane pojęcia medyczne", ale tak by groźne spojrzenie "lekarza" ich nie skarciło. W końcu pada "lekarskie":
-"Proszę odpowiedzieć do jutra"; nie zastanowić, nie przemyśleć, ale odpowiedzieć; nie hamować ruchu taśmowego. Za chwilę i cały następny dzień lizusy dadzą ciężarnej odczuć swoje wyrazy niezadowolenia z opieszałości w wyrażeniu zgody na łyżeczkowanie, bo oczywiście wbrew prawu to często jedyna medyczna alternatywa zaproponowana przez pseudo-lekarza. Demon zostawia ofiarę struchlałą wiedząc, że lizusy jeszcze cały dzień będą ćwiczyć nań poniżanie przez zaniechanie zaspakajania potrzeb pacjenta, łącznie z utrudnianiem kontaktu na zewnątrz. Mąż pewno dowie się o tej walce po latach.
W sumie pierwszy test siły nowonarodzonego człowieka.
Czy ty rozumiesz wogole co przedrukowujesz? Bzdury piszesz chłopie. Wstyd !!!!!nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech! Jarosława oskarżają o Węgry???? Chłopie lecz się!!!!
Nie wiem, jaki zasięg mają mieć owe zakłócacze nawigacji satelitarnej, ale ilość 18 sztuk nie powala. O ilości zakłócaczy radiolokacyjnych przez litość nie wspomnę. Obawy jeszcze potęguje główne kryterium, jakim jest cena. Nie wiem, jak z wojskowymi zamówieniami i przetargami, ale wśród cywilnych przetargów, gdzie głównym kryterium była cena, tzadko który przeterg kończył się tym, że zamawiający był zadowolony.
Oj, jankesy powoli tracą wpływy, tracą... Co ciekawe, Korea i Japonia szybko zapomniały o tym, jak bardzo kontestowały nie tak dawno istnienie sztucznych wysp na morzach Wschodnio-Chińskim i Południowo-Chińskim.
Czepiają się Polski, a ich sąd są bezczelnie stronnicze. Do dzisiaj zachód nie opublikował zdjęć satelitarnych, które by pokazały rosyjskiego Buka, który miał rzekomo zestrzelić MH17, podczas kiedy Rosjanie krótko po katastrofie opublikowali zdjęcia satelitarne, na których widać kilka zestawów Buk w okolicy, nad którą doszło do zestrzelenia samolotu pasażerskiego.
„Unia Niemiecka bez głupich Węgrów i Polaków” w niemieckiej telewizji publicznej.
Nie uda się wymiana ludności Węgier i Polski na emigrantów z Afryki.
Europa już raz przerabiała ten podobny niemiecki postulat z wiadomym skutkiem.
Powoli zanika Naród Niemiecki na rzecz ludności Niemiec złożonej z emigrantów.
Czy Naród Niemiecki popełni zbiorowe samobójstwo?
Ciekawe czemu wciąż używa się określenia "elity" w kontekście nie mających żadnego mandatu członków KE czy innych urzędników UE. Oni nie mają uprawnień, prócz realizacji zadań składanych przez członków UE.
Gdyby to polski przedstawiciel ds. Polonii został zatrzymany na obecnej granicy polsko-ukraińskiej i poinformowany o 3-letnim zakazie wjazdu na obszar Ukrainy, to zamiast wzywanie amb. A. Deszczycy do MSZ, polski minister wysłałby oficjalne przeprosiny za sprawienie ukraińskim służbom kłopotu. Jakże daleko nam do Budapesztu!
LEWACTWO i ich mocodawcy maja trzy cele,pierwszy to zniszczenie Chrześcijaństwa ,drugie zniszczenie państw narodowych,trzecie zniszczenie morale i doprowadzenie do degrengolady białej cywilizacji.Zauważcie ze te lewackie debilizmy sa wtłaczane TYLKO tam gdzie sa biali.
"jesteśmy dzisiaj winni przede wszystkim rodzinom pomordowanych. Oni nadal nie wszyscy wiedzą, gdzie spoczywają ich ojcowie, dziadkowie, stryjowie. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że te szczątki będą nazwane z imienia, nazwiska i ich rodziny będą mogły modlić się na grobach swoich zamordowanych przodków" - piękna wypowiedź! Oczekuję, a może nawet żądam, by polski ambasador na Ukrainie, powtórzył ją 11 lipca, choćby w Porycku, a może w Ostrówkach lub w innym "miejscu-pamięci" ukraińskiego ludobójstwa! Czy się doczekam?
zastanawia mnie w kontekście tych wyborów fakt że polskie społeczeństwo zamieszkujące nasze Kresy nie potrafi się zorganizować tak aby wziąć udział w lokalnych wyborach i reprezentować interesy Polaków. Czy naprawdę jesteśmy tak nieliczni czy tak niezorganizowani aby nie móc zaistnieć niezależnie politycznie i wspierać polskość na tych ziemiach?
Ukraici to ......"zapadni ukraińci" na: mordowaliście KOBIETY i dzieci !!! odpowiadają : ............... але у нас є веселі та жваві пісні !!! A Was Polaków to mordowali ruscy (ruscy, sic!) przebrani w mundury SS Galizien !!!!
Naprawdę przestańcie pisać o reformie cala ta "reforma" to wymiana ich wiernych naszych wiernych miernych typu piotrowski pawłowicz nie nazywajcie tego reformą
aplikacja będzie darmowa dla pasażerów, opłaty poniosą linie: bilety będą droższe bo dojdzie opłata manipulacyjna + szczepienia + testy na wirusa. Czyli jak ktoś wyjedzie 1xrok to do 1tys zł będzie więcej kosztować
A osiągnięcia Polski? U nas można wysłać... księdza pedofila do innej parafii co najwyżej.
Widocznie socjalizm 500+ jest gorszym ustrojstwem niż to, co tam w Chinach teraz mamy? Bo nie komunizm przecież, nie?
"Agencja podkreśla, że zdaniem przedstawicieli niektórych linii lotniczych, szczepienia na Covid-19 powinny być koniecznym warunkiem dla pasażerów, którzy chcą podróżować za granicę."
Przecież szczepienie nie gwarantuje nabycia odporności. To chyba przeciwciała mogłyby być takim warunkiem, nie? Ale biznes szczepionkowy musi się kręcić, cóż z tego, że będą chcieli szczepić wszystkich, nawet tych, co przechorowali i są odporni. Business is business!
Cóż... artykuł właściwie dosadnie przedstawia sytuację Polski i Polaków w UE... Dodać warto tylko, że PiSuar równie kategorycznie wiąże Polskę z Eurokołchozem jak PO-PSL-SLD
Ciekawe czy coś dostał w zamian..?
"Podkreślił, że jest otwarty na spotkanie z prezesem PIS" - czyli że za mało mu zaproponowali?
no i co on jeszcze robi w PiSuarze? Kolejny miękki bunt? Jak u Ardanowskiego?
100/100 ciągle słyszę podobne doniesienia.
bełkotu PiSuarskich łajzniedasię słuchać... co ma wspólnego "pozostanie w domach" z "pojawieniem się szczepionki"
Brawo. Chociaż gram dobrych wieści.
Tak strzelali na MN, że aż się wyprztykalki z amunicji.
Po co? Żeby stał pusty, jak ten na Narodowym, bo 90% pacjentów jest odprawianych z kwitkiem?
Stosunki z Litwą są niezależne od skali prześladowania Polaków w tym państwie. Faszyści wszystkich krajów łączcie się.
W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz. A swoją drogą, kto płaci za jej podróże i utrzymanie rodziny? CIA? Ładna mi niepodległość Pani Prezydent (wg Unii i USA).
Dokładnie tak. Gdyby Upaina była normalnym krajem, można byłoby to rozważać. Gdyby była normalnym krajem.
95% skuteczna. Zazdrosc az piszczy niemal z calego swiata.
Mysli, ze przestraszy kierowniczke Eurokomuny. Na dodatek jego gabinet wyglada dokladnie jakby skopiowany od prez. Putina.
Na jakich warunkach i przed jakimi sądami roztrzygano by sporne sprawy? Goplana należąca do Nestle wybudowała zakład na Ukrainie i utraciła go na rzecz Poroszenki. Nieprzypadkowo inwestycje zagraniczne na Ukrainie są niewielkie.Taka firma była by zakładnikiem politycznym jak Orlen na Litwie.
Pozdrawiamy palcem!!!!!
Droga Redakcjo, jeżeli ograniczą się Państwo w temacie wyborów w USA tylko do podawania dalej to co nadają największe amerykańskie agencje prasowe, oraz tak jak te agencje przemilczą Państwo merytoryczność stawianych w toczących się procesach zarzutów, to niezależność Waszego portalu będzie co najwyżej pustym sloganem... Niezależny dziennikarz dawno już spojrzał by na zgromadzony i dostępny publicznie materiał dowodowy, właściwie to ciężko byłoby go nawet powstrzymać bo wiedziałby, że to jego zadanie. Zamiast pisać "Reuters mówi, że nic się nie dzieje", bądź wspominać co jakiś czas jedynie że Trump się szykuje od wyprowadzki, możnaby napisać artykuł nie tylko wartościowy, ale również bardzo potrzebny. Zachęcam i pozdrawiam ;)
- mylisz się, "swoi emigranci" otrzymują więcej Euro niż Tobie i Ukraińcom się śni.
PO_gogluj to się dowiesz ile "swój emigrant" - Muslem z dwoma żonami i czwórką dzieci dostaje "na łapę", mieszkanie jest z "socjalu". Ja to wiem i widzę na codzień - mieszkam ze "swoimi emigrantami".
nawet na ukrainie dbają choć trochę o ludzi a u ns walka o koryto tuszowanie przekrętów tz. bezkarność+ a potem zaskoczenie że jest 2 fala i manipulacja statystykami plus zero rekcji pisowskie "narodowe wymieranie"
Coza nonsens. Jako satelita potepia UE, ze czepia sie jego praworzadnosci a jednoczesnie boi sie ze EUrokomuna moze sie rozpasc? To tak jakby bil go kat a on martwil sie o jego zdrowie..
A czym zaplaca ? Ukraina to bankrut,
rachunek do PIS przyjdzie ?
Tani Ukraińcy w Niemczech są niepotrzebni, Niemcy mają swoich emigrantów.
Po pierwsze przyszyci deputowani, gdyż ich wybór do UE nigdy nie był pod żadną społeczną kontrolą z prawdziwego zdarzenia. Komisarze z nadania banksterów sobie werbują z polityki lokalnej co się tam wychyli i zmieniają im prioryty; od Korwina po Jakiego i resztę gudłajów, a tzw. wybory do UE to tylko przykrywka.
Ciekawe, kiedy ci deputowani zajmą się prawami człowieka obecnie eutanazowanych ludzi w Holandii, gdzie dwu/paru koniowałów od czapy orzeka sobie o śmierci człowieka przyłapanego na samotności albo wyrodnej rodzince. Jak oni orzekają? Jak już zaczną zabijać, to już idzie. To jest trochę jak w chińskiej medycynie ludowej opisującej morderców: stających się demonami bardziej z każdym zabójstwem; oczy im zielenieją, owady nie się siadają na nich z racji śmiertelnej aury. Jakie są szanse wyjścia żywym ze spotkania z takimi zabójcami (w prawie holenderskim)?
Przypomina to trochę horrory spotkań odbywajacych się do niedawna na polskich porodówkach, gdzie naprzeciw często ogłupionej ciążą albo bólem, zastraszonej jakąś komplikacja medyczną albo samą bytnością w szpitalu publicznym ciężarnej, staje tzw. lekarz z zawodu, ale skądinąd- tak wyszło- jednak coraz bardziej morderca, czyli aborcjonista wielu dzieci abortowanych i pyta na obchodzie ni z gruszki nie z pietruszki:
-"Czy zgadza się pani na łyżeczkowanie?"
-"Ale co? Ale ja nie wiem co to jest?"- odpowiada zlękniona, już nawet nie zaskoczona ciężarna; sama naprzeciwko wielokrotnego mordercy i całej bandy wlepionych w nią oskarżycielsko przyboczonych obchodowych.
-"Czy zgadza się pani na zabieg łyżeczkowania?" - twardo, tylko z lekko ukrywaną pogardą "lekarz" zadaje te samo pytanie, aby zdenominować ciężarną.
Od jej tak lub nie zależy życie jej dziecka. A jest sama naprzeciwko wielokrotnego zabójcy i jego przybocznej kohorty lizusów. Miniony robią szmer niby próbując zrozumieć ofierze "zaawansowane pojęcia medyczne", ale tak by groźne spojrzenie "lekarza" ich nie skarciło. W końcu pada "lekarskie":
-"Proszę odpowiedzieć do jutra"; nie zastanowić, nie przemyśleć, ale odpowiedzieć; nie hamować ruchu taśmowego. Za chwilę i cały następny dzień lizusy dadzą ciężarnej odczuć swoje wyrazy niezadowolenia z opieszałości w wyrażeniu zgody na łyżeczkowanie, bo oczywiście wbrew prawu to często jedyna medyczna alternatywa zaproponowana przez pseudo-lekarza. Demon zostawia ofiarę struchlałą wiedząc, że lizusy jeszcze cały dzień będą ćwiczyć nań poniżanie przez zaniechanie zaspakajania potrzeb pacjenta, łącznie z utrudnianiem kontaktu na zewnątrz. Mąż pewno dowie się o tej walce po latach.
W sumie pierwszy test siły nowonarodzonego człowieka.
Czy ty rozumiesz wogole co przedrukowujesz? Bzdury piszesz chłopie. Wstyd !!!!!nazywając Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána „seryjnymi” naruszycielami praworządności i oskarżając tego pierwszego o skonstruowanie na Węgrzech! Jarosława oskarżają o Węgry???? Chłopie lecz się!!!!
Nie wiem, jaki zasięg mają mieć owe zakłócacze nawigacji satelitarnej, ale ilość 18 sztuk nie powala. O ilości zakłócaczy radiolokacyjnych przez litość nie wspomnę. Obawy jeszcze potęguje główne kryterium, jakim jest cena. Nie wiem, jak z wojskowymi zamówieniami i przetargami, ale wśród cywilnych przetargów, gdzie głównym kryterium była cena, tzadko który przeterg kończył się tym, że zamawiający był zadowolony.
Oj, jankesy powoli tracą wpływy, tracą... Co ciekawe, Korea i Japonia szybko zapomniały o tym, jak bardzo kontestowały nie tak dawno istnienie sztucznych wysp na morzach Wschodnio-Chińskim i Południowo-Chińskim.
Czepiają się Polski, a ich sąd są bezczelnie stronnicze. Do dzisiaj zachód nie opublikował zdjęć satelitarnych, które by pokazały rosyjskiego Buka, który miał rzekomo zestrzelić MH17, podczas kiedy Rosjanie krótko po katastrofie opublikowali zdjęcia satelitarne, na których widać kilka zestawów Buk w okolicy, nad którą doszło do zestrzelenia samolotu pasażerskiego.
„Unia Niemiecka bez głupich Węgrów i Polaków” w niemieckiej telewizji publicznej.
Nie uda się wymiana ludności Węgier i Polski na emigrantów z Afryki.
Europa już raz przerabiała ten podobny niemiecki postulat z wiadomym skutkiem.
Powoli zanika Naród Niemiecki na rzecz ludności Niemiec złożonej z emigrantów.
Czy Naród Niemiecki popełni zbiorowe samobójstwo?
Ciekawe czemu wciąż używa się określenia "elity" w kontekście nie mających żadnego mandatu członków KE czy innych urzędników UE. Oni nie mają uprawnień, prócz realizacji zadań składanych przez członków UE.
Bravo Orban!!!!
Chcą być sędziami we własnej sprawie.
z2.Czyli Polska i Węgry mają odwołać się od decyzji UE do sądu UE. Veto, taki wał dla UE.
Czyli polska i Węgry mają odwołać się od decyzji UE do sądu UE. Veto, taki wał dla UE.
Gdyby to polski przedstawiciel ds. Polonii został zatrzymany na obecnej granicy polsko-ukraińskiej i poinformowany o 3-letnim zakazie wjazdu na obszar Ukrainy, to zamiast wzywanie amb. A. Deszczycy do MSZ, polski minister wysłałby oficjalne przeprosiny za sprawienie ukraińskim służbom kłopotu. Jakże daleko nam do Budapesztu!
LEWACTWO i ich mocodawcy maja trzy cele,pierwszy to zniszczenie Chrześcijaństwa ,drugie zniszczenie państw narodowych,trzecie zniszczenie morale i doprowadzenie do degrengolady białej cywilizacji.Zauważcie ze te lewackie debilizmy sa wtłaczane TYLKO tam gdzie sa biali.
Słabo to widzę.
"jesteśmy dzisiaj winni przede wszystkim rodzinom pomordowanych. Oni nadal nie wszyscy wiedzą, gdzie spoczywają ich ojcowie, dziadkowie, stryjowie. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że te szczątki będą nazwane z imienia, nazwiska i ich rodziny będą mogły modlić się na grobach swoich zamordowanych przodków" - piękna wypowiedź! Oczekuję, a może nawet żądam, by polski ambasador na Ukrainie, powtórzył ją 11 lipca, choćby w Porycku, a może w Ostrówkach lub w innym "miejscu-pamięci" ukraińskiego ludobójstwa! Czy się doczekam?
zastanawia mnie w kontekście tych wyborów fakt że polskie społeczeństwo zamieszkujące nasze Kresy nie potrafi się zorganizować tak aby wziąć udział w lokalnych wyborach i reprezentować interesy Polaków. Czy naprawdę jesteśmy tak nieliczni czy tak niezorganizowani aby nie móc zaistnieć niezależnie politycznie i wspierać polskość na tych ziemiach?
Spryt Baćki sięga jednak tylko jednego dnia.Lepszego sposobu by pozbawić się resztek legitymizacji w oczach społeczeństwa nie mógł znaleźć.
Ciekawe kiedy przyjdzie czas na karpie wigilijne?
Kundle, powinniście konsekwentnie reprezentować stanowisko tych , którzy was wybrali!
„Prawdywi Nowyny” po ukraińsku to oksymoron.
Ukraici to ......"zapadni ukraińci" na: mordowaliście KOBIETY i dzieci !!! odpowiadają : ............... але у нас є веселі та жваві пісні !!! A Was Polaków to mordowali ruscy (ruscy, sic!) przebrani w mundury SS Galizien !!!!
A jak tam u nas z badaniami nad ukraińskim ludobójstwem? Nadal mają charakter "chałupnictwa"?
Naprawdę przestańcie pisać o reformie cala ta "reforma" to wymiana ich wiernych naszych wiernych miernych typu piotrowski pawłowicz nie nazywajcie tego reformą
aplikacja będzie darmowa dla pasażerów, opłaty poniosą linie: bilety będą droższe bo dojdzie opłata manipulacyjna + szczepienia + testy na wirusa. Czyli jak ktoś wyjedzie 1xrok to do 1tys zł będzie więcej kosztować
A osiągnięcia Polski? U nas można wysłać... księdza pedofila do innej parafii co najwyżej.
Widocznie socjalizm 500+ jest gorszym ustrojstwem niż to, co tam w Chinach teraz mamy? Bo nie komunizm przecież, nie?
"Agencja podkreśla, że zdaniem przedstawicieli niektórych linii lotniczych, szczepienia na Covid-19 powinny być koniecznym warunkiem dla pasażerów, którzy chcą podróżować za granicę."
Przecież szczepienie nie gwarantuje nabycia odporności. To chyba przeciwciała mogłyby być takim warunkiem, nie? Ale biznes szczepionkowy musi się kręcić, cóż z tego, że będą chcieli szczepić wszystkich, nawet tych, co przechorowali i są odporni. Business is business!
Jak to niezwyciężony amerykański okręt uciekł? To musi być jakaś wredna propaganda Putina!
O Jeżu Kolczasty, ale wysokie te podatki w tej Rosji! Masakra, nie to co u nas w Polsce...