• Niemożliwe ! To separatyści odnoszą w ogóle jakieś sukcesy militarne ? Przecież giną tysiącami na dobę ... więc już ich nie ma.

  • bakerinho 7 July 2014, 22:17 Putin spotka się z premierem Serbii

    wynuRZał*

  • Jakie to szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy za ślęczenie w Internecie biorą te swoje rubelki, hrywienki, a może nawet dolarki. Gdyby nie oni, ja człowiek ciężkiej pracy nigdy nie dowiedziałbym się, że istnieje taki portal…
    Chcecie informacji obiektywnych, całkiem neutralnych bez opowiadania się po żadnej ze stron? Zajrzyjcie na SEORę!
    Dowiecie się, jak kobieta urodziła przy pomocy szczypiec do grilla, jak okrutna ślicznotka chwali się łupami i dlaczego jej grożą, oraz co wygrała Brytyjka, która w ciągu 2 minut wzięła 24 penisy do ust… To nie wszystko: homoseksualnych są szczęśliwsze od dzieci par heteroseksualnych zostaniecie przekonani (jeśli jeszcze mieliście wątpliwości), że dzieci par i że Putin kłamie…
    Przyznam, nie czytałem… Ale jeśli to ktoś zrobi, będę wdzięczny zwłaszcza za informację, skąd homo „mają” dzieci...

  • Rosja podpisując kontrakt gazowy z Chinami pokazała że Zachód traci dla niej znaczenie polityczne i gospodarcze. Kierunek na Azję jest logiczny z punktu widzenia interesów Rosji . Same Chiny są w stanie zastąpić Rosji UE i USA. To gigantyczny rynek zbytu ale tez coraz częściej dostawca dobrych technologii.

  • wepwawet 7 July 2014, 22:13 Znów strzelają na Majdanie [+VIDEO]

    Najwyraźniej zaczęli korzystać z ciężko odzyskanej wolności - taka mołojecka fantazja.

  • sugarless 7 July 2014, 22:05 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    podlaszuk podziwiam twój rosyjski !!!!!

  • Panie Janie, w języku polskim "każe" nie piszemy przez "rz", od kazać. Wstyd, żeby potomek ruskich chłopów musiał Pana poprawiać.

  • Brawo ! Mam nadzieję że już niedługo państwo polskie będzie Was hojnie wspierać w Waszej dobrej robocie. Pamiętajmy : JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI ! link:
    http://mysl24.pl/polityka/1737-jeden-narod-ponad-granicami.html

  • podlaszuk 7 July 2014, 21:42 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Sugarless, z polszczyzną coś nietęgo - "umią"

  • Zauważylem, że nasze media lubią poświęcać wschodniej Ukrainie dużo miejsca w swoich serwisach informacyjnych, tylko wówczas, gdy wojska ekspedycyjne odnoszą sukcesy, gdy doznają porażek - nabierają wody w usta, zmuszone - informują półgębkiem lub enigmatycznie. Tak było wczoraj, gdy Rosjanie, tzn. "terroryści", zostali zmuszeni do opuszczenia kilku miast. Dzisiaj natomiast o Ukrainie ani słowa. Stąd wniosek, że tak mogło być... Czy 200? Ukraińcy informowali już nawet o 1000 zlikwidowanych terrorystach, więc do "rekordu" jeszcze dużo brakuje... A rozsądek karze pamiętać, że nie tylko bronią, ale i propagandą walczą obie strony.

  • sugarless 7 July 2014, 21:35 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Uri historii nie zmienisz za żadne pieniądze, bo może teraz mieszkałbyś gdześ w Anatolii ,a tak jasyr odbity, .........in medium armorum

  • matsilver 7 July 2014, 21:22 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Niestety nie ma Pan racji. W uni osoby fizyczne mogą starać się o zwrot majątku!!! Na tej samej zasadzie niemcy odzyskuja nieruchomości to samo zydzi. To samo bedzie z polakami . Przynajmniej wyjdzie na jaw ze Lwów to było Polskie miasto +35% żydów. Już nie mówie o kijowie 70% mieszkańców to żydzi. Musi byc sprawiedliwosć!!!

  • sugarless 7 July 2014, 21:22 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Ukraina historia białych plam. pusto pusto.......do początku dwudziestego wieku. i nagle rozjasnalo w glowkach rusinom , oczywiście za pieniadze politykow wiedeńskich, i stali się ukraińcami.

  • Mylisz się, to ty żyjesz z moich podatków synek, zapewniam cię :)

  • Wybacz ale Mig-29 to latające muzeum w porównaniu do F16. Amerykański samolot to najlepsza jednosilnikowa maszyna wielozadaniowa w historii lotnictwa. Zakupiliśmy maszyny nowe, wyprodukowane specjalnie na nasze zamówienie. Powinniśmy mieć tych samolotów nie 48 a co najmniej 96.

  • Chciałeś powiedzieć ruskich nazioli? Tak, faktów ci nie potrzeba, wystarczy historia (tzn. w twoim przypadku chyba "chistoria"), mówiłeś już o tym.

  • sugarless 7 July 2014, 21:11 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    uri politologu z bożej laski , mieszkasz w Polsce , zyjesz z naszych podatków, zamiast słoneczniki łuskać na rusi, macie kompleksy ,, proweniencji galicyjskiego chłopa,śmiac mi się chce jak w lwowie , przewodnicy nie umią wytłumaczyc kto budowali kto mieszka w starym mieście, żal dupe ściska jak się marnuje tyle zabytkow architektury , w koncu czemu mamy się dziwić , polaków usunięto , czerń zasiedliła stare polskie miasto.

  • No to jest tak jak się nie przeczyta własnego tekstu. Wersja poprawiona: A offset wykonano??? Nie dość że kupiliśmy złom i jeden z najgorszych możliwych samolotów ( lepsza była oferta Szwedów, a nawet Rosjan), to jeszcze Jankesi nie wywiązali się ze swojej części umowy. Moja rada Po prostu nie płaćmy, a te nieloty odsprzedajmy Irakijczykom.

  • Banderowcy też już nie raz informowali o zwycięstwach, które były fikcyjne, poczekam na konkrety. Aczkolwiek mając do wyboru źródła neonazistowskie i powstańców wybieram powstańców.

  • Hm, batalion Azow nie bierze chyba udziału w "aktywnej fazie ATO". Obecnie ochrania wybrzeże morza, od którego wziął nazwę:
    http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/07/6/7031150/

  • alexmich 7 July 2014, 20:59 Znów strzelają na Majdanie [+VIDEO]

    Trwa od już trochę czasu. Jak można tego nie zauważyć?

  • A offset wykonano??? Nie dość że kupiliśmy złom i jedną z najgorszych samolotów ( lepsza była oferta Szwedów, a nawet Rosjan), tio jeszcze nie Jankesi nie wywiązali się ze swojej części umowy. Moja rada Po prostu nie płaćmy, a te nieloty odsprzedajmy Irakijczykom.

  • alexmich 7 July 2014, 20:55 Separatyści w odwrocie

    Trochę dziwny ten odwrót, o Słowiańsk nie walczono, powstańcy po prostu zapakowali się na czołgi oraz transportery i odjechali. Opór jest dość symboliczny. Albo armia ukraińska zaczęła wreszcie wykonywać rozkazy, albo powstańcy chcą uniknąć zagłady ludności cywilnej w miastach ( każdy chyba wie co czek ludność w miastach które dadzą opów banderowcom), albo nazistowskie siły czeka jakas przykra niespodzianka. Czas pokarze.

  • No to może precyzyjniej, wojna domowa między Ukraińcami ?

  • No szok i niedowierzanie, że takie rzeczy się dzieją. Bez jaj do togo nie trzeba żadnych relacji światków, tylko zwykła znajomość historii.

  • Widać ze ktoś nie wie jak wysadzać toty kolejowe. Trzeba podłożyć ładunki, które wygną same tory. Oj ktoś nie walczył podczas drugiej wojny światowej.

  • ulan-kresowy 7 July 2014, 20:42 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Polsce nie jest do niczego potrzebna ukraina oparta na banderowskiej ideologii. Zachód ukrainy jest tradycyjne wrogi względem Polski o czym świadczą liczne ołtarzyki barbarzyńskiej "chwały" upa. W UE ukraina nigdy nie będzie. Unia uzyska co chce czyli rynek zbytu i korzystne dla jej krajów członkowskich przekształcenia majątkowe. To co dostanie ukraina od UE to tanie świecidełka dla "tubylców" a potem kopa w cztery litery do Unii Euro Azjatyckiej prosto w objęcia "wuja" Putina.

  • alexmich 7 July 2014, 20:42 Znów strzelają na Majdanie [+VIDEO]

    Pan tak na serio pytasz? Gdzie Pan był prze ostatnie 3 miesiące?

  • JKM pracował na swój sukces jakieś 20 lat a Palikot wyskoczył znikąd. To robi różnicę. Z naszego punktu widzenia NP jest etapem przejściowym w dojściu do władzy przez Ruch Narodowy. Co by nie pisać to JKM jest inteligentniejszy od Palikota więc może uniknąć jego losu.

  • Istotnie w pewnym momencie relacje oficjalne z Ukrainy stały się trochę enigmatyczne.

    tagore

  • To także możliwe, nawet jeszcze wcześniej.

  • Żarty. Parę lat temu też podobnie wyskoczył Palikot i gdzie on teraz? Znaczy jeszcze niby jest, a jakoby już go nie było :)))

  • tagore 7 July 2014, 20:25 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Jak na razie temat jest raczej hipotetyczny,bieg wydarzeń na Ukrainie może postawić pod znakiem zapytania wdrożenie tego co wynika z umowy o stowarzyszeniu nie mówiąc już o akcesji.
    Co najmniej trzy państwa graniczące z Ukrainą mają powody związane z polityką wewnętrzną aby
    blokować akcesję Ukrainy. I kształtowanemu propagandą wielkiej , niemal mocarstwowej in spe
    Ukrainy (nie żartuję) trudno będzie to przełknąć. Widać to dobrze gdy politycy Ukrainy próbują
    zająć pozycję międzynarodową , w której ich rozmówcy (mam na myśli zachód) absolutnie jej
    nie widzą. Wytyczenie granic Ukrainy ,to dopiero może okazać się wyzwaniem.

    tagore

  • System władzy oparty o PO,PSL,SLD I TR ulega samozniszczeniu i przechodzi do historii. PiS też jest coraz częściej widziany jako część tego systemu. W tej sytuacji nadchodzi Kongres Nowej Prawicy który przejmie władzę. Po nim władzę przejmie Ruch Narodowy. W tym momencie o przyjęciu Ukrainy do UE będzie decydować stosunek Ukraińców do Polaków na Kresach a nie gospodarka. Ruch Narodowy będzie realizował politykę wobec Litwy, Białorusi i Ukrainy poprzez Polaków na Kresach. Być może we współpracy z naszymi bratankami Węgrami.

  • nina-pl 7 July 2014, 20:09 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Prędzej kaktus mi wyrośnie w majtkach niż Ukraina wejdzie do UE. Zero szans przez najbliższe 20 lat... zresztą do tego ten euro kołchoz przestanie istnieć.

  • kazoo 7 July 2014, 20:09 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Czy jest tutaj jakiś admin? Sądziłem, że to polski portal lecz ciągle bredzą tu banderowskie ścierwa typu j(uri),poleszuk itp. Won-na banderivets org lub tym podobne.;

  • No to przecież pisałem Panu, że z umowy o "wymianie ludności" z 1944 zawartej pomiędzy Polską a USRR wynika, że wszelkie roszczenia majątkowe osób przesiedlonych spadają na kraj ich przyjmujący. Czyli roszczenia Polaków przesiedlonych z Ukrainy zaspokaja Polska, a roszczenia Ukraińców przesiedlonych z Polski - Ukraina (tj. USRR). I jest niby równość, ale równość pozorna. Bowiem jedni i drudzy posiadali w momencie przesiedlenia obywatelstwo polskie (w regulacjach międzynarodowych Polska chyba przyjmuje stan na 31.08.1939) zatem Ukraińcy mogą dochodzić od Polski prawa do zadośćuczynienia, o czym wcześniej pisałem. Rozumie Pan - z Polski przesiedlano obywateli polskich, natomiast z Ukrainy nie ukraińskich, czy sowieckich, ale także polskich. Ale zdaję sobie sprawę, że takie roszczenia też raczej będą bezskuteczne. Ma Pan rację, że my zadecydujemy o tym, że Ukraina stanie się członkiem UE. I tak będzie. Zależy to nie od "zabezpieczenia interesów państwa polskiego" ale od sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej na Ukrainie. Wyłącznie.

  • tagore 7 July 2014, 19:58 Znów strzelają na Majdanie [+VIDEO]

    Ostatnim razem trochę emocji było gdy Prawy Sektor chciał odwiedzić budynek parlamentu ,a
    samoobrona majdanu do tego nie dopuściła. Pewnie będzie wesoło i coraz weselej.

    tagore

  • O, to nie tylko w Polsce tzw. ruch narodowy idzie ramię w ramię z interesami Kremla.

  • Może i żarty ... ale prawda jest taka że Ukraina musi sobie ułożyć stosunki dobrosąsiedzkie z Polską. A naszym zadaniem jest w tym momencie zabezpieczyć interesy państwa polskiego i interesy naszych rodaków na Ukrainie. Bo to my zadecydujemy czy Ukraina stanie się członkiem UE czy nie. A to już nie jest żart z mojej strony. To wynika z procedur prawnych parlamentu europejskiego.

  • podlaszuk 7 July 2014, 19:50 Znów strzelają na Majdanie [+VIDEO]

    Raczej ciężka praca chłopców od Putina.

  • Żarty jakoweś w stylu byłego "hawranka" Pan sobie stroisz, Panie ems :)))

  • Wojna domowa ?

  • Tylko że my już jesteśmy w UE a Ukraina będzie się o to starć. W tym momencie mamy przewagę którą musimy wykorzystać.
    Co do prawa międzynarodowego to raczej bym się na nie nie powoływał:
    http://wirtualnapolonia.com/2014/06/30/oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-nie-ma-i-nigdy-nie-bylo/#more-36759
    To może być dla Ukrainy bardzo niebezpieczne.

  • Do autora tego artykułu. Cyt:"gdzie Polacy również padli ofiarą ataku UPA" . A ileż to narodowości w Kisielinie zostało wymordowanych oprócz Polaków ? Albo inaczej. Którą narodowość ukraińcy i UPA chcieli wymordować całą jaką istnieje na Polskich Kresach ?

  • O, tu jest dobre. W czerwcu 2013 roku w sanatorium dziecięcym w wyniku oberwania balkonu zginęła 10-letnia dziewczynka, Ukrainka ze Lwowa, czyli według koloradów "mała banderówka". Nie przeszkodziło to sukinsynom przedstawić jej w necie jako dziecko zabite podczas ATO w Słowiańsku!!!
    http://www.stopfake.org/en/another-outdated-photo-of-a-deceased-child-is-attributed-to-sloviansk/

  • Otrzymałeś promocję do szóstej? Nie to, żebym się czepiał, ale śmiem wątpić ....

  • Tu jest też kopalnia zdemaskowanych fejków:
    http://www.stopfake.org/en/

  • Żeby to miało ręce i nogi to trzeba podnieść budżet MON do 3% PKB. Zorganizować terytorialne oddziały Obrony Narodowej, oraz zmienić ustawę o broni i amunicji tak by praworządni obywatele Polski mieli dostęp do broni. Wtedy powstanie kompletny system obrony kraju.

  • sugarless 7 July 2014, 18:56 Lwów znowu stanie się Lembergiem?

    Zach, ukraina w tym Lwow to bieda , wprowadzenie zmian na modłe europy zach , doprowadzi do zamknięcia starych zakładów , fakt już austryjacka swołcz cieszy się , wykupując co lepsze kąski , i tak czasie przyszłym neobanderowcy z pod znaku svobody i innych bedą czyścić buty austryjackim inwestorom, ps. uri ..... historie to znasz na bakier,,zapomiałeś ty i inni że zach . ukraina czyli pogranicze nalezała do państwa polskiego, tam hulal wiatr i tatarzy , pisze to bo rodzina moja tlukła tatarów pod białą cerkwią i etc...........