Istotnie w przyśpieszonym tempie coś się wykluwa ,ale aktualnie w kwestii ,która nas najbardziej interesuje ,czyli stosunku do sąsiadów nie widać istotnych różnic pomiędzy przepychającymi się
stronnictwami ,które na użytek polityki wewnętrznej konkurują w coraz skrajniejszej niestety
nie tylko retoryce. Tak formuje się postawy społeczeństwa.Nie mamy tam partnerów do
rozmowy.
Przepraszam Panie Votum_separatum, że w tym miejscu odpowiadam Panu Tutejszym'emu... Żeby użyć jego słów tutaj nie "śmierdzi". Inne jego ulubione powiedzenie "rżniesz Pan glupa" jak ulał do niego pasuje... Co zaraz postaram się udowodnić... Przyznaję, że jestem wierzący. A ponieważ w Pismie napisane jest "pukajcie, a będzie wam otworzone", więc wielekrotnie, ryzykując porażkę, pukalem do organu myślowego (co nie oznacza "myślącego) Pana Tutejszym'ego. Ale on (ten organ) był szczelnie zamknięty i nie odpowiadał. Więc poleglem. I nie mialem ochoty do tego wracać... Dlatego w swojej wypowiedzi nie wymieniałem nawet jego nicka. Ale Pan Tutejszym był czujny! Wychwycił mój wpis o 5 nad ranem - typowe dla ludzi ciężkiej, fizycznej pracy... No, a ja tylko chcialem być uprzejmy i wszedlem na portal, ktory sam Pan Tyutejszym polecal jako podający informacje obiektywne i neutralne - bo jakże inaczej? Skoro pisze o kłamstwach Putna? Już na 1-ej stronie SFORY znalazlem szereg interesujących artykułów. Powtórzę, bo może Pan Tutejszym jeszcze ich nie czytał, a z pewnością "warto": jak kobieta urodziła przy pomocy szczypiec do grilla, jak okrutna ślicznotka chwali się łupami i dlaczego jej grożą, co wygrała Brytyjka, która w ciągu 2 minut wzięła 24 penisy do ust… A także, co chyba najciekawsze: dlaczego dzieci par homoseksualnych są szczęśliwsze od dzieci par heteroseksualnych... Czyż nie wydaje się Panu dziwne, że Pan Tutejszym poleca na tym forum portal Sfora, a gdy z jego rady korzystam i probuję podzielić się swoimi wrażeniami z innymi, wylewa na mnie swoją żółć i jad? Czy tylko "rżnie głupa" czy czuje się na czymś przyłapany...?
Bo to jest klip propagandowy, nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością, Ale te Ruskie są niechlujne, namolne, wciskają bezwstydnie kit w oczy i uszy. To jest wina produkcji i dystrybucji ruskiej jaczejki. Pan "Wladyslaw" jest nie winny, jest głupi jak but z lewej nogi. Puszcza co kazali, nawet nie ogląda. Ruskie badziewie i chłam. A ruskie agenty bezmyślnie kłapią dziobami, za to im płacą. Co za kretyństwo.
A nie uważa Pan że obecnie powstaje na naszych oczach nowe więzy spajające cały naród ukraiński. Powstają więzy i wartości które pomogą Ukraińcom odrzucić ideologię banderyzmu. Powstaje nowy czynnik spajający cały naród, i to czynnik odrzucający ideologię bandery, zamiast tego powstaje etos walki z Rosją o wolność Ukrainy?. Bo widzi Pan, TEORETYZUJĄC - jeżeli Rosja wchłonie Ukrainę pozbawiając ją niezawisłości, niepodległości, możliwości decydowania o swoim losie, to nazwa "Ukraina" - bo taki twór na pewno będzie, będzie tylko pustym pojęciem bez państwowości. Rosja nie dopuści do upadku banderyzmu, jest i będzie jej potrzebny jako pretekst do zwalczania dążeń niepodległościowych Ukrainy i straszenia państw przyległych upiorami przeszłości. Dla Polski - moim zdaniem - pożądanym jest istnienie wolnej, niezawisłej Ukrainy. Takie jest moje zdanie, odkładając na bok moje sentymenty, obawy oraz chciejstwo. A to że toczy się też wojna informacyjna to wszyscy wiemy, jest to typowy przejaw działań ofensywnych na wojnie. Rosja ma bezwzględną przewagę z tytułu doświadczeń , zasobów ludzkich i finansowych. Poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam.
Niezbyt trafnie, bo te pluskwiaki owszem w Galicji żyją, ale tej hiszpańskiej. Kolorady - akurat bardzo trafne, na rucholskich zasrańców. Długo się to ciągnie, prawda, akcja antyterrorystyczna przeprowadzana jest nieudolnie, w sposób mało zdecydowany. Ale i tak zbliża się czas rozdeptania wszystkich koloradów. Ruski faszyzm nie przejdzie.
Kłopy to pluskwiaki. Istnieje gatunek którego kolor pancerza odpowiada barwom ukraińskich nacjonalistów:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Клопы#mediaviewer/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Becho_Bastavales_Galicia_5.jpg
i tak są określani przez swoich przeciwników, natomiast ci wyzywają ich od koloradów, od żuka kolorado który ma kolor pancerza podobny do wstążki powstańców Donbasu.
Co do propagandy tak jak pisałem, dostrzegam i drugą stronę medalu tyle, że popieranie ukraińskiego nacjonalizmu przez Polaków jest dla mnie skrajnie obrzydliwe i nieakceptowalne. Uważam, że zwycięstwo ukraińskich sił na wschodzie spowoduje umocnienie banderyzmu i powstanie wrogiej Polsce proniemieckiej Ukrainy. Niestety wbrew propagandzie GazetoWyborczej nacjonaliści to główna siła napędowa tego cyrku. Na pohybel czerwono-czarnym!
Nie mam ochoty sprawdzać prawdziwości tych faktów, ale sądzę że w całości odrzucić się ich nie da. Wierzę niezłomnie że istnieje wodospad Niagara, jezioro Czad, chociaż nigdy ich nie widziałem. Nawet gdyby było inaczej to jak przekonać niewiernego Tomasza, a wycieczkę fundnę sobie a nie jemu. Kłótnia jest absolutnie niepożądana, może poszukam potwierdzenia / zaprzeczenia tych faktów, ale co to da?. Chyba że dotrę do źródła i znajdę potwierdzenie oszustw rosyjskiej propagandy. Druga strona też ma spory garb na plecach. Niech Pan objaśni mnie: co to są kłopy i kolorady. "Kolorady" to stonka ziemniaczana, a "kłopy" to co? Dobrze rozumuję?. Pozdrawiam.
Co się stało z Panem Januszem, gdzie ta umiejętność rozgrywki, gdzie ta inteligencja. Żądanie aby we Francuskim Froncie Narodowym ujawnił się jakiś Żyd, który w dodatku chce do pieniędzy jest szczytem nierozsądku. Żydów we Froncie na pewno nie brakuje, wystarczyło poprosić o zwłokę, przeprowadzić konsultacje i zaproponować uzgodnioną kandydaturę. Miałby Pan Janusz punkty i zasługę oraz całkiem obiecującą perspektywę awansu przed sobą. A tak wyszedł na człowieka który z góry chce zdyskredytować kandydata na skarbnika. Myślałem że znalazł dla siebie odpowiednie otoczenie. W 1966 roku, na Brydżowych Mistrzostwach Europy w PKiN ( Warszawa ) całkiem znośnie porozumiewał się z Francuzami w ich języku. Na zakończenie Mistrzostw odbył się Otwarty Turniej Par, JKM zajął 5-te miejsce w turnieju, w dodatku jako najmłodsza para turnieju. Dostał pieniądze i tyle punktów że za te pieniądze i punkty wykupił sobie tytuł Międzynarodowego Mistrza Brydżowego. Jako ciekawostkę podam, że 6-te miejsce w tym turnieju zajął Slavenburg z partnerem, ówczesna mistrzowska para świata!!! A teraz panie Januszu gdzie się podział Pański geniusz analizy i modelowania uwarunkowań rzeczywistości. Jestem zdegustowany!.
Przypadkowy strzał pijanej załogi banderowskiego T-64BW. Chłopaki do tej pory nie wiedzą, że ktoś nacisnął spust - dym w wieży to pewnie od papierosa dowódcy który akurat śpi przewieszony przez zamek armaty.
Panie Tutejszym właśnie o tym pisałem, o doborze źródeł. Widzę istotną różnicę między tym czym jest ranga takiego medium jak telewizja a portal na którym każdy może wrzucać co mu się podoba. Akurat to co pan nam tu przedstawił ze sfora.pl nie jest żadnym wytworem "poważnych, sprawdzonych portali". Przynajmniej zachowuję zdrowy rozsądek i wiem, że obie strony uprawiają propagandę, przy czym kłamstwa mediów na usługach junty kijowskiej są po prostu większe, a zjawisko o nazwie "Putin" nie działa jakbyście z panem Tennenbaumem chcieli. Jeśli chodzi o kłopy i kolorady to znowuż powinien to tu wyjaśnić żydobanderowski prowokator pan Uri Tennenbaum. Przy czym jeśli chodzi o kolorady to mieszkańcom wschodu kojarzy się to bardziej z amerykańską zarazą niż ze znakiem powstańców Donbasu, dlatego raczej tego nie podchwycili.
przemówił ten, który do niedawna był ministrem "sprawiedliwości" w tym bagnie. Dla ciebie nie ma miejsca na prawicy, ale za to miejsce na latarni znajdziemy dla ciebie bez problemu.
jaki stosunek do ,,banderowcow,, maja artillerisci z-pod Odessy czy desant z garnizonow dniepropetrowskich jaki tam walcza w tych krajach..? )) teraz tam wszyscy albo na kordonie..rozumiem,ze jakis obrazy historyczne, i t.p. ale po co pisac bredni? z naszego miasta kupa ludzi walcza,jak z poboru tak i ochotnicy..ludzi,jaki w lepszym przypadku moze cos wie na temat Bandery (a moze i nie), polowa z nich maje rosijski nazwiska..,,Ajdar,, ,,Donbass,, ,,Artemowsk,,(gdzie Matejczenko ) w ogole ludzi ze wschodu..wlasnie oni i zmusili Poroszenko do walki znowu..W Ukrainie w ogole historia jak taka malo komu ciekawa..
Szanowny Panie Votum_Separatum, Informacje które ja podałem w swojej wypowiedzi zostały podane przez http://www.sfora.pl/swiat/Tak-klamie-Putin-Wielkie-wpadki-rosyjskiej-propagandy-s68349-slide7. Dział świat tego portalu podaje informacje z poważnych, sprawdzonych portali. Pan jesteś łaskaw pracować w oparciu o rosyjskie agencje propagandowe, są one ukierunkowane na obywateli Rosji, izolowanych od agencji i wiadomości z otwartego świata. A tak na marginesie, co ma oznaczać wyrażenie: " dwa kłopy banderowskie ", może Pan uri pomoże w zrozumieniu co też Pan miał na myśli i co oznacza ten zwrot. A co do ruskich kłamstw które podałem w swoim poście, to te kłamstwa są prawdziwe. A z faktami nie dyskutuje się, chyba że Русский пропагандист.
Panie alexmich - Pan ems po prostu nie postrzega konfliktu toczącego się we wschodniej części Ukrainy za wojnę domową. Zupełnie niesłusznie pomimo faktu że z jednej strony są Ukraińcy a z drugiej Rosjanie to jednak w dalszym ciągu konflikt ten wyczerpuje znamiona wojny domowej. Z całym jej okrucieństwem i trudnym do zasypania podziałem po ewentualnym zwycięstwie jakiejkolwiek strony. No chyba że wschód zdoła strząsnąć z siebie zależność od Kijowa i będzie funkcjonował na zasadzie odrębnego państwa lub co bardziej prawdopodobne przyklei się do matki Rosji :) O ile oczywiście do jakiegokolwiek podziału dojdzie bo póki co obie strony ( Ukraina i stojący za nimi Amerykanie z jednaj a Rosja z drugiej strony ) graja o całą pule.
Remonty Grippena miały być przeprowadzane w fabryce w Mielcu - miejscu ich produkcji na rynek polski lub w zakładach w Bydgoszczy w razie potrzeby. Odpadały wiec spore koszty, ludzie mieliby prace, państwo podatki itd. Jak zawsze nadstwiliśmy 4 litery i daliśmy się ...
Panowie tagore i alexmich - ależ oczywiście że Amerykanie wywiązali się ze swojej części offsetu. Kupili za drobne zakłady lotnicze w Rzeszowie ( tu miały być produkowane silniki do Grippena gdyby wygrał) oraz zakłady lotnicze w Mielcu (tu miał być produkowany Grippen przeznaczony dla Polski) W Mielcu produkują- dobry żart :) - składają z dostarczonych części helikoptery Black Hawk chyba 2 sztuki od chwili przejęcia fabryki przez koncern Sikorsky oraz montują budy do tych helikopterów które składa już ktoś inny. Z mieleckich produktów to tylko An 28 Bryza jest w produkcji, słyszalem coś o kcji Dromadera - dobry samolot pożarniczo- rolniczy na który był zbyt ale usmanom nie pasowało kontynuowanie produkcji, teraz zdaje sie zmienili zdanie. W Rzeszowie klepią silniki do Black Hawka ale nie mam pojęcia w jakiej ilości - pewnie do znalezienia w necie jak ktoś się uprze. Reasumując - kupiliśmy nieuzbrojone, stare nieloty ale są super bo amerykańskie i sprawdzone w boju :), zamiast nowszego konstrukcyjnie, produkowanego w Polsce Grippena - taka była propozycja Szwedów - w zamian sprzedając "sojusznikom" za drobną kasę dwa z czterech zakładów lotniczych w Polsce zdolnych do produkcji zaawansowanych technologicznie aparatów latających.
Jak widać, ukraińska demokracja nie zmieniła się zbytnio od tej opisanej przez H. Sienkiewicza w "Ogniem i Mieczem"(z tą różnicą, że opozycji nie roznoszą na spisach a rozstrzeliwują z automatów)
Sz. P. Ukraiński Rezunie I...(?), mimo wszystko powstańcom rosyjskim w Donbasie jednak do nazizmu daleko. A owe doniesienia powstańców pomimo wszystko są bardziej realne niż te o 1000 zabitych przez ukraińską armię i banderowskie bojówki na służbie państwa(zwane Gwardią Narodową) separatystów
Tylko tyle że jest to antyk, który nie będzie już modernizowany, pyzatym nie posiada konstrukcji modułowej. Czyli wypada słabo w porównaniu np z Szweckim Gripenem. Dodaj do tego, że wszystkie poważniejsze remonty muszą odbywać się za oceanem, oraz awaryjność tej maszyny. W efekcie nie mamy nawet tych 48 tylko może 24-30 maszyn zdolnych do działań bojowych. Ta liczba stale się zmniejsza, a na wysłanie nich za ocean na generalny remont nas po nie stać. Do tego fakt że wersja 52f została wyprodukowana tylko dla Polski utrudnia zakup części zamiennych.
Brawo Panie Podlaszuk... Trochę to trwało, ale za to jakie efekty. Ani jednego błędu! No i stylistycznie poprawnie. Gratuluję tym bardziej, że jak się domyślam, język polski nie jest Pana ojczystym językiem.
Obłuda, zakłamanie i niekonsekwencja: dwóch prowokatorów na tym forum usilnie wmawia, że tzw. "Putin" (to w propagandzie banderowskiej już nie człowiek a zjawisko) wysyła wyszkolonych najemników do walki z biednymi Ukraińcami. Piszą o oficerach GRU itp. a więc o ludziach wyszkolonych pod względem wojskowym. Z drugiej strony zaprzeczają, że właśnie ci najemnicy "Putina" mogą zadać poważne straty formacjom/zbieraniną ludzi których łączy tylko ideologia ukrofaszystowska i są żołnierzami z przypadku. Oczywiście po stronie separatystów są przeszkoleni ludzie z Rosji i masa miejscowych co nie zmienia faktu, że Tennenbaum i nieTutejszym żyją w matrixe.
O dziękuję za poprawki panie prowokatorze. Niestety z tych skurczybyków została tylko sotnia. Striełkow już ma flotę i atakuje od morza. No przestań Tennenbaum proszę...;-)
Taka przymulona mołojecka fantazja - od 1991 minęło już trochę. Chyba, że imputujesz nam pan tutaj, że wolność nastąpiła wraz z ostatnią wymianą przestępców na stołku prezydenckim - tego nie kupuję.
Panie Tutejszym, jak mało trzeba mieć oleju w głowie lub jakim trzeba być permanentnym kłamcą, aby robić takie wklejki z kont prywatnych osób na portalach typu twitter itp. Oszustwa ukraińskiej propagandy są nam aż nadto znane. Już nam się nie chce oglądać kolejnych kłamstw banderowskich o kolumnach czołgów dostarczanych z Rosji:
http://asaratov.livejournal.com/4568807.html
Albo jak mieszkańcy Słowiańska witają banderowskich wyzwolicieli ukraińskimi flagami:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=Bacfhzkd9WE
Albo słuchać wywiadów z wynajętymi mieszkańcami Słowiańska, którzy opowiadają o "mordach" wykonywanych przez "rosyjskich" najemników:
http://cs613527.vk.me/v613527480/17474/W8IxpPOXvPA.jpg
http://cs613527.vk.me/v613527480/1747b/aEtPmjRx49c.jpg
nieTutejszym i Tenennbaum - dwa kłopy banderowskie które trzeba zwalczać
http://ru.wikipedia.org/wiki/Клопы#mediaviewer/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Becho_Bastavales_Galicia_5.jpg
Nie za wcześnie na klej, Votum_separatum? Chyba, że ciągniesz od wczoraj, a może nawet od soboty?
Poza tym batalion to nie "sotnia" tylko "kuriń", jakbyś chciał analogie do UPA uwiarygodnić. To prawda, batalion złupił skórę dywersantom atakującym od strony Morza Azowskiego, tak jak piszesz.
Ku niezadowoleniu naszego forumowego żydobanderowcy i prowokatora Uri Tennenbauma takie straty po stronie ukropów są całkowicie możliwe. Ci ludzie nie są nawet w stanie poprawnie założyć oporządzenia i uzbrojenia które otrzymują dzięki pomocy ludzi oszukanych lub wyznających satanistyczne ideologie ukrainizmu. O tym, że batalion Azow niby nie został zniszczony zapewnia nas poza panem Tennenbaumem ukraiński watażka, rezun i terrorysta Igor Mosijczuk i banderowskie tuby propagandowe. Dość powiedzieć, że o ile część sotni Azow znajduje się nad morzem Azowskim (sic!) to znaczy, że już wcześniej tak im złoili skórę, że odesłano ich z linii frontu do uzupełnienia i wylizania ran. Zresztą, kto ma choćby przeszkolenie z zasadniczej służby wojskowej i zobaczy na licznych filmach jak "walczą" sotnie banderowskich chłoptasi, to... ;-) Ci ludzie są dobrzy tylko w strzelaniu w plecy własnej armii i męczeniu ludności cywilnej.
"Jakie to szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy za ślęczenie w Internecie biorą te swoje rubelki, hrywienki, a może nawet dolarki. Gdyby nie oni, ja człowiek ciężkiej pracy" - czyżby czytanie ze zrozumieniem dla Pana Jan_De to naprawdę taka ciężka praca?
"Tak kłamie Putin. ... Wielkie wpadki rosyjskiej propagandy..." "Przyznam, nie czytałem…" oświadcza Pan Jan_De. Po co sobie masz Pan jakimiś dysonansami w uwielbieniu FR zawracać. "Byle nie myśleć" - jak w znanej bajce Lema ( Bajki robotów ). Nie czytałem, nie wiem czyli tego nie ma. Czyżby swoista pochwała rozumu w wykonaniu myślącego inaczej? A skąd się biorą dzieci - z tym pytaniem do sąsiada, tutaj nie miejsce... Ale ja Panu nie wierzę, czytasz Pan, czytasz, i to ze zrozumieniem. Tylko jeżeli jakaś informacja jest nie wygodna to "rżniesz Pan głupa" to patrz wyżej: nie czytałem, nie rozumiem...
Panie Podlaszuk, czekam i czekam na Pańską celną ripostę, ale już dłużej nie mogę... Nie wiem co Panu zabiera tyle czasu (może Pan sprawdzasz każde słówko, by błędu ortograficznego nie zrobić, może Pana "konsultanci" akurat nie w formie - nie wiem - wiem - że idę dzisiaj do pracy. Zwloka może też wynikać ze zrozumienia, co znaczy "myśleć po polsku". Na dobranoc dedykuję panu coś, co Pan na pewno zrozumiesz. Roman Dmowski; "Co bym zrobił, gdybym był wrogiem Polski: "Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa. Utrzymywałbym w Polsce na swój koszt legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętu pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów. Ilekroć bym zauważył, że Polacy zaczynają widzieć jasno swe położenie i wchodzić na drogę do naprawy stosunków i do wzmocnienia państwa, natychmiast bym zrobił wszystko, żeby odwrócić ich uwagę w inną stronę, wysunąć im przed oczy jakieś nowe idee, nowe plany, wytworzyć jakiś nowy ruch, w którym by rodząca się myśl zdrowa utonęła". Miłych snów o wielkiej Ukrainie!
Panie Podlaszuk, więc Pan z kniaziów pochodzisz, a nie z chłopów? A co do patrioty, to przede wszystkim powinien myśleć po polsku, dopiero w następnej kolejności pisać poprawnie. To wydaje się jednak nie do ogarnięcia przez Pana, bo - pech - tej akurat umiejętności Pan nie posiadasz...
Panie Janie, nie było moją intencją wytykać błędów dla samego wytykania. Jednakże patriota powinien dbać o swój język. Nie mam nic wspólnego z Panem Tutejszym i nie cierpię na rozdwojenie jaźni. Co do wdzięczności to sprawa lekko komplikuje się, ponieważ nawet w cesarstwie rosyjskim moi przodkowie nie mieszkali w ziemiankach.
Niech Pan to "olewa" Panie sugarless. Możliwe, że piszą po polsku bez błędów, że wysławiają się lepszą polszczyzną od nas... Ale jednego nie potrafią: myśleć po polsku... Przypominają mi się slowa R.Dmowskiego o tym, co by zrobił, gdybym był wrogiem Polski: "Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa. Utrzymywałbym w Polsce na swój koszt legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętu pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów. Ilekroć bym zauważył, że Polacy zaczynają widzieć jasno swe położenie i wchodzić na drogę do naprawy stosunków i do wzmocnienia państwa, natychmiast bym zrobił wszystko, żeby odwrócić ich uwagę w inną stronę, wysunąć im przed oczy jakieś nowe idee, nowe plany, wytworzyć jakiś nowy ruch, w którym by rodząca się myśl zdrowa utonęła".
To mówi wszystko...
To prawda - giną jak muchy - Ukraińcy nabili ich już z kilkanaście tysięcy (opierając się na oficjalnych doniesieniach, a te przecież muszą być prawdziwe) i to nie licząc kobiet oraz dzieci. Ale Pan Putin wciąż wysyła nowych. Ten przebiegły człek postanowił oczyścić rosyjskie więzienia z przestępców oraz miasta z bezdomnych żuli. Wygląda to tak - pod granice zajeżdżają wojskowe ciężarówki - następnie ludzi tych wyładowują pod lufami karabinów, dają im stary i zdezelowany sprzęt oraz po 2-3 naboje, następnie dostają kopa w dupę na drogę i już są po drugiej stronie granicy. Jeśli zechcą wrócić to kula w łeb. Obie strony zyskują - Pan Putin pozbywa się niepożądanego społecznie elementu, a Ukraińcy zyskują mołojecka sławę oraz chwałę jako ludzie bitni i odważni.
A Pan to kto? Jakaś nowa wersja Pana Tutejszym'ego, ktory lubi wytykać błędy ortograficzne? Myślałem, że na tym forum jest Pan Tutejszym - jako Dr (prawie) Jakyll, i Pan Uri - jako Mr Hyde. Ale teraz widzę, że możemy mieć tu problem nie tylko z rozdwojeniem, ale nawet z roztrojeniem jażni jakiegoś osobnika... Ale, ma pan rację każe od kazać, karze od karać. Jednocześnie zapewniam Pana, Panie Podlaszuk, że błędy popełniam tylko wówczas, gdy używam klawiatury i piszę szybko. Doceniam też, że nie wstydzi się Pan swoich korzeni. Mam także nadzieję, że jest Pan wdzięczny Polsce, że nie musiał Pan wychowywać sę w ziemiance... A na przyszłość: będę wdzięczny, jeśli będzie odnosił się Pan do meritum. Mam nadzieję, że wie Pan co to słowo znaczy!
Ależ nie ma się co dziwić, Panie Podlaszuk. Nie bez przyczyny wątpiłem w promocję "sugarless'a" do szóstej klasy szkoły podstawowej. Bo moje dzieci już w czwartej-piątej, najpóźniej, poprawniej pisały i składniej formułowały myśli. W ogóle to forum jest jakimś szczególnym skupiskiem mało gramotnych, takie mam wrażenie. Ale cóż, dostęp do internetu jest niemalże powszechny, nie wszyscy rodzice kontrolują w pełni bujne netowe życie swoich pociech ....
@Sugarless. Rosyjskim nie władam, chociaż rozumiem słowo pisane (nie jest to znajomość biegła), a i ze słuchu coś zrozumiem;). Znam tylko tyle, ile nauczyli w szkole podstawowej i średniej. A u Pana z polszczyzną chyba słabo (umią, kto budowali:))
Istotnie w przyśpieszonym tempie coś się wykluwa ,ale aktualnie w kwestii ,która nas najbardziej interesuje ,czyli stosunku do sąsiadów nie widać istotnych różnic pomiędzy przepychającymi się
stronnictwami ,które na użytek polityki wewnętrznej konkurują w coraz skrajniejszej niestety
nie tylko retoryce. Tak formuje się postawy społeczeństwa.Nie mamy tam partnerów do
rozmowy.
tagore
Przepraszam Panie Votum_separatum, że w tym miejscu odpowiadam Panu Tutejszym'emu... Żeby użyć jego słów tutaj nie "śmierdzi". Inne jego ulubione powiedzenie "rżniesz Pan glupa" jak ulał do niego pasuje... Co zaraz postaram się udowodnić... Przyznaję, że jestem wierzący. A ponieważ w Pismie napisane jest "pukajcie, a będzie wam otworzone", więc wielekrotnie, ryzykując porażkę, pukalem do organu myślowego (co nie oznacza "myślącego) Pana Tutejszym'ego. Ale on (ten organ) był szczelnie zamknięty i nie odpowiadał. Więc poleglem. I nie mialem ochoty do tego wracać... Dlatego w swojej wypowiedzi nie wymieniałem nawet jego nicka. Ale Pan Tutejszym był czujny! Wychwycił mój wpis o 5 nad ranem - typowe dla ludzi ciężkiej, fizycznej pracy... No, a ja tylko chcialem być uprzejmy i wszedlem na portal, ktory sam Pan Tyutejszym polecal jako podający informacje obiektywne i neutralne - bo jakże inaczej? Skoro pisze o kłamstwach Putna? Już na 1-ej stronie SFORY znalazlem szereg interesujących artykułów. Powtórzę, bo może Pan Tutejszym jeszcze ich nie czytał, a z pewnością "warto": jak kobieta urodziła przy pomocy szczypiec do grilla, jak okrutna ślicznotka chwali się łupami i dlaczego jej grożą, co wygrała Brytyjka, która w ciągu 2 minut wzięła 24 penisy do ust… A także, co chyba najciekawsze: dlaczego dzieci par homoseksualnych są szczęśliwsze od dzieci par heteroseksualnych... Czyż nie wydaje się Panu dziwne, że Pan Tutejszym poleca na tym forum portal Sfora, a gdy z jego rady korzystam i probuję podzielić się swoimi wrażeniami z innymi, wylewa na mnie swoją żółć i jad? Czy tylko "rżnie głupa" czy czuje się na czymś przyłapany...?
Bo to jest klip propagandowy, nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością, Ale te Ruskie są niechlujne, namolne, wciskają bezwstydnie kit w oczy i uszy. To jest wina produkcji i dystrybucji ruskiej jaczejki. Pan "Wladyslaw" jest nie winny, jest głupi jak but z lewej nogi. Puszcza co kazali, nawet nie ogląda. Ruskie badziewie i chłam. A ruskie agenty bezmyślnie kłapią dziobami, za to im płacą. Co za kretyństwo.
Aleś Pan spostrzegawczy, tagore. Szacun :)
A nie uważa Pan że obecnie powstaje na naszych oczach nowe więzy spajające cały naród ukraiński. Powstają więzy i wartości które pomogą Ukraińcom odrzucić ideologię banderyzmu. Powstaje nowy czynnik spajający cały naród, i to czynnik odrzucający ideologię bandery, zamiast tego powstaje etos walki z Rosją o wolność Ukrainy?. Bo widzi Pan, TEORETYZUJĄC - jeżeli Rosja wchłonie Ukrainę pozbawiając ją niezawisłości, niepodległości, możliwości decydowania o swoim losie, to nazwa "Ukraina" - bo taki twór na pewno będzie, będzie tylko pustym pojęciem bez państwowości. Rosja nie dopuści do upadku banderyzmu, jest i będzie jej potrzebny jako pretekst do zwalczania dążeń niepodległościowych Ukrainy i straszenia państw przyległych upiorami przeszłości. Dla Polski - moim zdaniem - pożądanym jest istnienie wolnej, niezawisłej Ukrainy. Takie jest moje zdanie, odkładając na bok moje sentymenty, obawy oraz chciejstwo. A to że toczy się też wojna informacyjna to wszyscy wiemy, jest to typowy przejaw działań ofensywnych na wojnie. Rosja ma bezwzględną przewagę z tytułu doświadczeń , zasobów ludzkich i finansowych. Poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam.
Ciekawe dlaczego widzimy na ekranie datę 2007 01 01 ,proponował bym lepiej wybierać filmy.
tagore
Niezbyt trafnie, bo te pluskwiaki owszem w Galicji żyją, ale tej hiszpańskiej. Kolorady - akurat bardzo trafne, na rucholskich zasrańców. Długo się to ciągnie, prawda, akcja antyterrorystyczna przeprowadzana jest nieudolnie, w sposób mało zdecydowany. Ale i tak zbliża się czas rozdeptania wszystkich koloradów. Ruski faszyzm nie przejdzie.
Kłopy to pluskwiaki. Istnieje gatunek którego kolor pancerza odpowiada barwom ukraińskich nacjonalistów:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Клопы#mediaviewer/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Becho_Bastavales_Galicia_5.jpg
i tak są określani przez swoich przeciwników, natomiast ci wyzywają ich od koloradów, od żuka kolorado który ma kolor pancerza podobny do wstążki powstańców Donbasu.
Co do propagandy tak jak pisałem, dostrzegam i drugą stronę medalu tyle, że popieranie ukraińskiego nacjonalizmu przez Polaków jest dla mnie skrajnie obrzydliwe i nieakceptowalne. Uważam, że zwycięstwo ukraińskich sił na wschodzie spowoduje umocnienie banderyzmu i powstanie wrogiej Polsce proniemieckiej Ukrainy. Niestety wbrew propagandzie GazetoWyborczej nacjonaliści to główna siła napędowa tego cyrku. Na pohybel czerwono-czarnym!
Banderowcy aktywni, walą z grubej rury.......
Nie mam ochoty sprawdzać prawdziwości tych faktów, ale sądzę że w całości odrzucić się ich nie da. Wierzę niezłomnie że istnieje wodospad Niagara, jezioro Czad, chociaż nigdy ich nie widziałem. Nawet gdyby było inaczej to jak przekonać niewiernego Tomasza, a wycieczkę fundnę sobie a nie jemu. Kłótnia jest absolutnie niepożądana, może poszukam potwierdzenia / zaprzeczenia tych faktów, ale co to da?. Chyba że dotrę do źródła i znajdę potwierdzenie oszustw rosyjskiej propagandy. Druga strona też ma spory garb na plecach. Niech Pan objaśni mnie: co to są kłopy i kolorady. "Kolorady" to stonka ziemniaczana, a "kłopy" to co? Dobrze rozumuję?. Pozdrawiam.
Co się stało z Panem Januszem, gdzie ta umiejętność rozgrywki, gdzie ta inteligencja. Żądanie aby we Francuskim Froncie Narodowym ujawnił się jakiś Żyd, który w dodatku chce do pieniędzy jest szczytem nierozsądku. Żydów we Froncie na pewno nie brakuje, wystarczyło poprosić o zwłokę, przeprowadzić konsultacje i zaproponować uzgodnioną kandydaturę. Miałby Pan Janusz punkty i zasługę oraz całkiem obiecującą perspektywę awansu przed sobą. A tak wyszedł na człowieka który z góry chce zdyskredytować kandydata na skarbnika. Myślałem że znalazł dla siebie odpowiednie otoczenie. W 1966 roku, na Brydżowych Mistrzostwach Europy w PKiN ( Warszawa ) całkiem znośnie porozumiewał się z Francuzami w ich języku. Na zakończenie Mistrzostw odbył się Otwarty Turniej Par, JKM zajął 5-te miejsce w turnieju, w dodatku jako najmłodsza para turnieju. Dostał pieniądze i tyle punktów że za te pieniądze i punkty wykupił sobie tytuł Międzynarodowego Mistrza Brydżowego. Jako ciekawostkę podam, że 6-te miejsce w tym turnieju zajął Slavenburg z partnerem, ówczesna mistrzowska para świata!!! A teraz panie Januszu gdzie się podział Pański geniusz analizy i modelowania uwarunkowań rzeczywistości. Jestem zdegustowany!.
Przypadkowy strzał pijanej załogi banderowskiego T-64BW. Chłopaki do tej pory nie wiedzą, że ktoś nacisnął spust - dym w wieży to pewnie od papierosa dowódcy który akurat śpi przewieszony przez zamek armaty.
Panie Tutejszym właśnie o tym pisałem, o doborze źródeł. Widzę istotną różnicę między tym czym jest ranga takiego medium jak telewizja a portal na którym każdy może wrzucać co mu się podoba. Akurat to co pan nam tu przedstawił ze sfora.pl nie jest żadnym wytworem "poważnych, sprawdzonych portali". Przynajmniej zachowuję zdrowy rozsądek i wiem, że obie strony uprawiają propagandę, przy czym kłamstwa mediów na usługach junty kijowskiej są po prostu większe, a zjawisko o nazwie "Putin" nie działa jakbyście z panem Tennenbaumem chcieli. Jeśli chodzi o kłopy i kolorady to znowuż powinien to tu wyjaśnić żydobanderowski prowokator pan Uri Tennenbaum. Przy czym jeśli chodzi o kolorady to mieszkańcom wschodu kojarzy się to bardziej z amerykańską zarazą niż ze znakiem powstańców Donbasu, dlatego raczej tego nie podchwycili.
Samochod z turystami z Rosji...
Samochód z dywersantami?
Krotke video. Samochod jedze po ulichac Luganska i w niego trafe ukrainska artyleria https://www.youtube.com/watch?v=5Z-apfxToxY
przemówił ten, który do niedawna był ministrem "sprawiedliwości" w tym bagnie. Dla ciebie nie ma miejsca na prawicy, ale za to miejsce na latarni znajdziemy dla ciebie bez problemu.
Owady takie, Panie Tutejszym. Ale co miał na myśli ten wąchacz kleju, tego nie wiem, bo nie używam :)
jaki stosunek do ,,banderowcow,, maja artillerisci z-pod Odessy czy desant z garnizonow dniepropetrowskich jaki tam walcza w tych krajach..? )) teraz tam wszyscy albo na kordonie..rozumiem,ze jakis obrazy historyczne, i t.p. ale po co pisac bredni? z naszego miasta kupa ludzi walcza,jak z poboru tak i ochotnicy..ludzi,jaki w lepszym przypadku moze cos wie na temat Bandery (a moze i nie), polowa z nich maje rosijski nazwiska..,,Ajdar,, ,,Donbass,, ,,Artemowsk,,(gdzie Matejczenko ) w ogole ludzi ze wschodu..wlasnie oni i zmusili Poroszenko do walki znowu..W Ukrainie w ogole historia jak taka malo komu ciekawa..
Szanowny Panie Votum_Separatum, Informacje które ja podałem w swojej wypowiedzi zostały podane przez http://www.sfora.pl/swiat/Tak-klamie-Putin-Wielkie-wpadki-rosyjskiej-propagandy-s68349-slide7. Dział świat tego portalu podaje informacje z poważnych, sprawdzonych portali. Pan jesteś łaskaw pracować w oparciu o rosyjskie agencje propagandowe, są one ukierunkowane na obywateli Rosji, izolowanych od agencji i wiadomości z otwartego świata. A tak na marginesie, co ma oznaczać wyrażenie: " dwa kłopy banderowskie ", może Pan uri pomoże w zrozumieniu co też Pan miał na myśli i co oznacza ten zwrot. A co do ruskich kłamstw które podałem w swoim poście, to te kłamstwa są prawdziwe. A z faktami nie dyskutuje się, chyba że Русский пропагандист.
Panie alexmich - Pan ems po prostu nie postrzega konfliktu toczącego się we wschodniej części Ukrainy za wojnę domową. Zupełnie niesłusznie pomimo faktu że z jednej strony są Ukraińcy a z drugiej Rosjanie to jednak w dalszym ciągu konflikt ten wyczerpuje znamiona wojny domowej. Z całym jej okrucieństwem i trudnym do zasypania podziałem po ewentualnym zwycięstwie jakiejkolwiek strony. No chyba że wschód zdoła strząsnąć z siebie zależność od Kijowa i będzie funkcjonował na zasadzie odrębnego państwa lub co bardziej prawdopodobne przyklei się do matki Rosji :) O ile oczywiście do jakiegokolwiek podziału dojdzie bo póki co obie strony ( Ukraina i stojący za nimi Amerykanie z jednaj a Rosja z drugiej strony ) graja o całą pule.
Remonty Grippena miały być przeprowadzane w fabryce w Mielcu - miejscu ich produkcji na rynek polski lub w zakładach w Bydgoszczy w razie potrzeby. Odpadały wiec spore koszty, ludzie mieliby prace, państwo podatki itd. Jak zawsze nadstwiliśmy 4 litery i daliśmy się ...
reaktywacji Dromadera - przepraszam ale nie zauważyłem że ucięło mi słowo.
Panowie tagore i alexmich - ależ oczywiście że Amerykanie wywiązali się ze swojej części offsetu. Kupili za drobne zakłady lotnicze w Rzeszowie ( tu miały być produkowane silniki do Grippena gdyby wygrał) oraz zakłady lotnicze w Mielcu (tu miał być produkowany Grippen przeznaczony dla Polski) W Mielcu produkują- dobry żart :) - składają z dostarczonych części helikoptery Black Hawk chyba 2 sztuki od chwili przejęcia fabryki przez koncern Sikorsky oraz montują budy do tych helikopterów które składa już ktoś inny. Z mieleckich produktów to tylko An 28 Bryza jest w produkcji, słyszalem coś o kcji Dromadera - dobry samolot pożarniczo- rolniczy na który był zbyt ale usmanom nie pasowało kontynuowanie produkcji, teraz zdaje sie zmienili zdanie. W Rzeszowie klepią silniki do Black Hawka ale nie mam pojęcia w jakiej ilości - pewnie do znalezienia w necie jak ktoś się uprze. Reasumując - kupiliśmy nieuzbrojone, stare nieloty ale są super bo amerykańskie i sprawdzone w boju :), zamiast nowszego konstrukcyjnie, produkowanego w Polsce Grippena - taka była propozycja Szwedów - w zamian sprzedając "sojusznikom" za drobną kasę dwa z czterech zakładów lotniczych w Polsce zdolnych do produkcji zaawansowanych technologicznie aparatów latających.
Jak widać, ukraińska demokracja nie zmieniła się zbytnio od tej opisanej przez H. Sienkiewicza w "Ogniem i Mieczem"(z tą różnicą, że opozycji nie roznoszą na spisach a rozstrzeliwują z automatów)
Sz. P. Ukraiński Rezunie I...(?), mimo wszystko powstańcom rosyjskim w Donbasie jednak do nazizmu daleko. A owe doniesienia powstańców pomimo wszystko są bardziej realne niż te o 1000 zabitych przez ukraińską armię i banderowskie bojówki na służbie państwa(zwane Gwardią Narodową) separatystów
Tylko tyle że jest to antyk, który nie będzie już modernizowany, pyzatym nie posiada konstrukcji modułowej. Czyli wypada słabo w porównaniu np z Szweckim Gripenem. Dodaj do tego, że wszystkie poważniejsze remonty muszą odbywać się za oceanem, oraz awaryjność tej maszyny. W efekcie nie mamy nawet tych 48 tylko może 24-30 maszyn zdolnych do działań bojowych. Ta liczba stale się zmniejsza, a na wysłanie nich za ocean na generalny remont nas po nie stać. Do tego fakt że wersja 52f została wyprodukowana tylko dla Polski utrudnia zakup części zamiennych.
Proszę powiadomić Pana Podlaszuka... On to bardzo lubi i na pewno się ucieszy...
Brawo Panie Podlaszuk... Trochę to trwało, ale za to jakie efekty. Ani jednego błędu! No i stylistycznie poprawnie. Gratuluję tym bardziej, że jak się domyślam, język polski nie jest Pana ojczystym językiem.
Obłuda, zakłamanie i niekonsekwencja: dwóch prowokatorów na tym forum usilnie wmawia, że tzw. "Putin" (to w propagandzie banderowskiej już nie człowiek a zjawisko) wysyła wyszkolonych najemników do walki z biednymi Ukraińcami. Piszą o oficerach GRU itp. a więc o ludziach wyszkolonych pod względem wojskowym. Z drugiej strony zaprzeczają, że właśnie ci najemnicy "Putina" mogą zadać poważne straty formacjom/zbieraniną ludzi których łączy tylko ideologia ukrofaszystowska i są żołnierzami z przypadku. Oczywiście po stronie separatystów są przeszkoleni ludzie z Rosji i masa miejscowych co nie zmienia faktu, że Tennenbaum i nieTutejszym żyją w matrixe.
tak, banderowcy odnoszą sukcesy w swojej wyobraźni
uri, tam są wyłącznie banderowskie naziole.
Murzyn zrobił swoje...
O dziękuję za poprawki panie prowokatorze. Niestety z tych skurczybyków została tylko sotnia. Striełkow już ma flotę i atakuje od morza. No przestań Tennenbaum proszę...;-)
Taka przymulona mołojecka fantazja - od 1991 minęło już trochę. Chyba, że imputujesz nam pan tutaj, że wolność nastąpiła wraz z ostatnią wymianą przestępców na stołku prezydenckim - tego nie kupuję.
Panie Tutejszym, jak mało trzeba mieć oleju w głowie lub jakim trzeba być permanentnym kłamcą, aby robić takie wklejki z kont prywatnych osób na portalach typu twitter itp. Oszustwa ukraińskiej propagandy są nam aż nadto znane. Już nam się nie chce oglądać kolejnych kłamstw banderowskich o kolumnach czołgów dostarczanych z Rosji:
http://asaratov.livejournal.com/4568807.html
Albo jak mieszkańcy Słowiańska witają banderowskich wyzwolicieli ukraińskimi flagami:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=Bacfhzkd9WE
Albo słuchać wywiadów z wynajętymi mieszkańcami Słowiańska, którzy opowiadają o "mordach" wykonywanych przez "rosyjskich" najemników:
http://cs613527.vk.me/v613527480/17474/W8IxpPOXvPA.jpg
http://cs613527.vk.me/v613527480/1747b/aEtPmjRx49c.jpg
nieTutejszym i Tenennbaum - dwa kłopy banderowskie które trzeba zwalczać
http://ru.wikipedia.org/wiki/Клопы#mediaviewer/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Becho_Bastavales_Galicia_5.jpg
Nie za wcześnie na klej, Votum_separatum? Chyba, że ciągniesz od wczoraj, a może nawet od soboty?
Poza tym batalion to nie "sotnia" tylko "kuriń", jakbyś chciał analogie do UPA uwiarygodnić. To prawda, batalion złupił skórę dywersantom atakującym od strony Morza Azowskiego, tak jak piszesz.
Ku niezadowoleniu naszego forumowego żydobanderowcy i prowokatora Uri Tennenbauma takie straty po stronie ukropów są całkowicie możliwe. Ci ludzie nie są nawet w stanie poprawnie założyć oporządzenia i uzbrojenia które otrzymują dzięki pomocy ludzi oszukanych lub wyznających satanistyczne ideologie ukrainizmu. O tym, że batalion Azow niby nie został zniszczony zapewnia nas poza panem Tennenbaumem ukraiński watażka, rezun i terrorysta Igor Mosijczuk i banderowskie tuby propagandowe. Dość powiedzieć, że o ile część sotni Azow znajduje się nad morzem Azowskim (sic!) to znaczy, że już wcześniej tak im złoili skórę, że odesłano ich z linii frontu do uzupełnienia i wylizania ran. Zresztą, kto ma choćby przeszkolenie z zasadniczej służby wojskowej i zobaczy na licznych filmach jak "walczą" sotnie banderowskich chłoptasi, to... ;-) Ci ludzie są dobrzy tylko w strzelaniu w plecy własnej armii i męczeniu ludności cywilnej.
To jest wpływ gier komputerowych. Call of Duty do 00.30 a potem komentarz na kresy.pl
"Jakie to szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy za ślęczenie w Internecie biorą te swoje rubelki, hrywienki, a może nawet dolarki. Gdyby nie oni, ja człowiek ciężkiej pracy" - czyżby czytanie ze zrozumieniem dla Pana Jan_De to naprawdę taka ciężka praca?
"Tak kłamie Putin. ... Wielkie wpadki rosyjskiej propagandy..." "Przyznam, nie czytałem…" oświadcza Pan Jan_De. Po co sobie masz Pan jakimiś dysonansami w uwielbieniu FR zawracać. "Byle nie myśleć" - jak w znanej bajce Lema ( Bajki robotów ). Nie czytałem, nie wiem czyli tego nie ma. Czyżby swoista pochwała rozumu w wykonaniu myślącego inaczej? A skąd się biorą dzieci - z tym pytaniem do sąsiada, tutaj nie miejsce... Ale ja Panu nie wierzę, czytasz Pan, czytasz, i to ze zrozumieniem. Tylko jeżeli jakaś informacja jest nie wygodna to "rżniesz Pan głupa" to patrz wyżej: nie czytałem, nie rozumiem...
Panie Podlaszuk, czekam i czekam na Pańską celną ripostę, ale już dłużej nie mogę... Nie wiem co Panu zabiera tyle czasu (może Pan sprawdzasz każde słówko, by błędu ortograficznego nie zrobić, może Pana "konsultanci" akurat nie w formie - nie wiem - wiem - że idę dzisiaj do pracy. Zwloka może też wynikać ze zrozumienia, co znaczy "myśleć po polsku". Na dobranoc dedykuję panu coś, co Pan na pewno zrozumiesz. Roman Dmowski; "Co bym zrobił, gdybym był wrogiem Polski: "Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa. Utrzymywałbym w Polsce na swój koszt legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętu pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów. Ilekroć bym zauważył, że Polacy zaczynają widzieć jasno swe położenie i wchodzić na drogę do naprawy stosunków i do wzmocnienia państwa, natychmiast bym zrobił wszystko, żeby odwrócić ich uwagę w inną stronę, wysunąć im przed oczy jakieś nowe idee, nowe plany, wytworzyć jakiś nowy ruch, w którym by rodząca się myśl zdrowa utonęła". Miłych snów o wielkiej Ukrainie!
Panie Janie, z kniaziów nie pochodzę, a moi przodkowie w ziemiankach nie mieszkali.
Panie Podlaszuk, więc Pan z kniaziów pochodzisz, a nie z chłopów? A co do patrioty, to przede wszystkim powinien myśleć po polsku, dopiero w następnej kolejności pisać poprawnie. To wydaje się jednak nie do ogarnięcia przez Pana, bo - pech - tej akurat umiejętności Pan nie posiadasz...
Panie Janie, nie było moją intencją wytykać błędów dla samego wytykania. Jednakże patriota powinien dbać o swój język. Nie mam nic wspólnego z Panem Tutejszym i nie cierpię na rozdwojenie jaźni. Co do wdzięczności to sprawa lekko komplikuje się, ponieważ nawet w cesarstwie rosyjskim moi przodkowie nie mieszkali w ziemiankach.
Niech Pan to "olewa" Panie sugarless. Możliwe, że piszą po polsku bez błędów, że wysławiają się lepszą polszczyzną od nas... Ale jednego nie potrafią: myśleć po polsku... Przypominają mi się slowa R.Dmowskiego o tym, co by zrobił, gdybym był wrogiem Polski: "Otóż przede wszystkim używałbym wszelkich wysiłków i nie żałowałbym żadnych ofiar na to, ażeby nie dopuścić do zapanowania w tym kraju zdrowego rozsądku, ażeby postępowaniem Polaków nie zaczęła kierować trzeźwa ocena stosunków i położenia ich państwa. Utrzymywałbym w Polsce na swój koszt legion ludzi, których zajęciem byłoby szerzenie zamętu pojęć, puszczanie w obieg najrozmaitszych fałszów, podsuwanie najbardziej wariackich pomysłów. Ilekroć bym zauważył, że Polacy zaczynają widzieć jasno swe położenie i wchodzić na drogę do naprawy stosunków i do wzmocnienia państwa, natychmiast bym zrobił wszystko, żeby odwrócić ich uwagę w inną stronę, wysunąć im przed oczy jakieś nowe idee, nowe plany, wytworzyć jakiś nowy ruch, w którym by rodząca się myśl zdrowa utonęła".
To mówi wszystko...
To prawda - giną jak muchy - Ukraińcy nabili ich już z kilkanaście tysięcy (opierając się na oficjalnych doniesieniach, a te przecież muszą być prawdziwe) i to nie licząc kobiet oraz dzieci. Ale Pan Putin wciąż wysyła nowych. Ten przebiegły człek postanowił oczyścić rosyjskie więzienia z przestępców oraz miasta z bezdomnych żuli. Wygląda to tak - pod granice zajeżdżają wojskowe ciężarówki - następnie ludzi tych wyładowują pod lufami karabinów, dają im stary i zdezelowany sprzęt oraz po 2-3 naboje, następnie dostają kopa w dupę na drogę i już są po drugiej stronie granicy. Jeśli zechcą wrócić to kula w łeb. Obie strony zyskują - Pan Putin pozbywa się niepożądanego społecznie elementu, a Ukraińcy zyskują mołojecka sławę oraz chwałę jako ludzie bitni i odważni.
A Pan to kto? Jakaś nowa wersja Pana Tutejszym'ego, ktory lubi wytykać błędy ortograficzne? Myślałem, że na tym forum jest Pan Tutejszym - jako Dr (prawie) Jakyll, i Pan Uri - jako Mr Hyde. Ale teraz widzę, że możemy mieć tu problem nie tylko z rozdwojeniem, ale nawet z roztrojeniem jażni jakiegoś osobnika... Ale, ma pan rację każe od kazać, karze od karać. Jednocześnie zapewniam Pana, Panie Podlaszuk, że błędy popełniam tylko wówczas, gdy używam klawiatury i piszę szybko. Doceniam też, że nie wstydzi się Pan swoich korzeni. Mam także nadzieję, że jest Pan wdzięczny Polsce, że nie musiał Pan wychowywać sę w ziemiance... A na przyszłość: będę wdzięczny, jeśli będzie odnosił się Pan do meritum. Mam nadzieję, że wie Pan co to słowo znaczy!
Ależ nie ma się co dziwić, Panie Podlaszuk. Nie bez przyczyny wątpiłem w promocję "sugarless'a" do szóstej klasy szkoły podstawowej. Bo moje dzieci już w czwartej-piątej, najpóźniej, poprawniej pisały i składniej formułowały myśli. W ogóle to forum jest jakimś szczególnym skupiskiem mało gramotnych, takie mam wrażenie. Ale cóż, dostęp do internetu jest niemalże powszechny, nie wszyscy rodzice kontrolują w pełni bujne netowe życie swoich pociech ....
Odnoszą, a jakże :))) W swojej wyobraźni.
@Sugarless. Rosyjskim nie władam, chociaż rozumiem słowo pisane (nie jest to znajomość biegła), a i ze słuchu coś zrozumiem;). Znam tylko tyle, ile nauczyli w szkole podstawowej i średniej. A u Pana z polszczyzną chyba słabo (umią, kto budowali:))