i ciągle szuka granicy - może ogień rozniecić w każdej swojej byłej republice... ciekawe kiedy Putin nasyci swój apetyt... ja ciągle powtarzam - dość duża grupa forumowiczów marzy o tym, żeby Putin przyszedł i do nas!!!
Scenariusz jaki Pan rysuje jest bardzo prawdopodobny, nastroje rewizjonistyczne są bardzo silne w Serbii. Co tego "bandyckiego" napadu z 1919 to nie padł tam ani jeden strzał, Czesi załatwili nas w białych rękawiczkach, mało tego sami im oddaliśmy te tereny, i właśnie tak powinno się załatwiać te sprawy, żeby nie była też potrafiliśmy to tak rozgrywać mówię tu choćby o buncie Żeligowskiego.
Tak mała społeczność Serbska nie może stanowić dla zachodu już tematu do zawracania sobie głowy. Gdy w Europie skończy się czas politykierów i łajz, a pojawią się mężowie stanu i żołnierze - czyli krótko mówiąć porządni faceci, Serbowie odzyskają Kosowo a my Kresy. Przy Zaolziu należy przypomnieć sobie bandycką napaść Czechosłowacji z 1919 roku. Stało się to ponad głowami lokalnej społeczości, która już ustaliła miedzy sobą podział graniczny. Nie spodobało to się rządowi w Pradze. W takich okolicznościach nie patrzy się co powie jakiś tam "zachód" albo jakaś tam "opinia społeczna". Ale do tego potrzeba prawdziwych mężczyzn.
Aż zatrważające jest to, ilu rusofilów jest na tym portalu, pewnie ołtarzyki z Putinem macie w domach. Skoro część osób ma problemy z odbiorem rzeczywistości to może ja pomogę.
1. Państwo ukraińskie nie jest homogeniczne
2. Następuje konflikt wewnętrzny pomiędzy obywatelami Ukrainy (proszę tu nie mylić obywatelstwa z narodowością)
3 Konflikt ten wykorzystuje Rosja anektując Krym
4 Europa nie ma interesów an Ukrainie za to ma W Rosji więc pozostaje w większości bierna
5 Rozochocona Moskwa podsyca nastoje separatystyczne w innych częściach Ukrainy i wspomaga separatystów zbrojnie
Gdzie tu USA czy Europa? Gdzie tu czyjkolwiek zysk? Wszyscy stracili tu pieniądze, jedynym wygranym jest Rosja która wygrała Krym.
Ks. Wojciech był parę lat misjonarzem na Białorusi. Pamiętam Go jako gorliwego duchownego choć nie miał standardowego zachowania. Pozostaje modlitwa za Niego.
Aha rozumiem, Pan lubi rozprawiać o problemie ale tak bez żadnych konkretów. Więc kawa na ławę - co Pan chciałby zmienić w Kościele? Konkretnie, może coś o antykoncepcji, rozluźnienie jakieś dyscypliny kościelnej, komunia dla rozwodników? Co do remendium które podałem, jestem rzymskim katolikiem (nie niedzielnym) i uważam że to są sprawy nadprzyrodzone, szczególnie Ofiara Mszy Świętej (w zasadzie najważniejsze co Kościół może na ziemi robić to składać Najświętszą Ofiarę), bo to nie jest jakieś czcze przedstawienie pod nazwą Liturgia. Zatem przywrócenie chrześcijanom tego co im odebrano musi przynieść skutki, które sam odczułem na własnej skórze po daniu sobie spokoju z Novus Ordo.
To że się u nas o Kosowie nie mówi już nie znaczy że nie ma tam problemu :). Opinia cherrisha jest wyważona, dla zachodu banderowcy nie są problemem (dla nas powinni nim być) i nikt w przypadku wkroczenia na Ukrainę by nas nie poparł. W 1938 też chcieliśmy być cwani i wykorzystaliśmy słabość Czechosłowacji do zajęcia Zaolzia. Nic dobrego to nie przyniosło.
I co z tego, że nie tylko Żydzi tam walczą? Link niewiarygodny, to Pan sobie sam poszuka, jest tego zatrzęsienie. Nie ma znaczenia pańskie przymiotnikowanie. Po prostu ci ludzie są zaangażowani w tą wojnę i to jest fakt i nic tu rozmydlanie panu nie da.
Doskonałym przykładem postępowej instytucji religijno politycznej jest Kościół Anglikański
tak doskonale się dostosowywał do potrzeb polityków ,że stał się fasadową fikcją .
Takiego losu Kościołowi Katolickiemu nie życzę . Jeżeli można jak się okazało usunąć
biskupa to można zapewne usunąć polityka pokroju Pana Lemańskiego ,którego
działania mają dziwnie nieokreślone cele .
Tuitam: 01.08.2014 13:40 ....
Dziękuję Panu za szczerą wypowiedź. Rozumiem Pana. Ja osobiście cieszę się z Pańskiej obecności na tym Forum. Pańska wypowiedź uzmysłowiła mnie osobiście problem tego Forum - rzeczywisty lub przeze mnie wydumany. Sprawa do próby zrozumienia i ustalenia. Do czego służy ban danego uczestnika na naszym Forum?. Według mnie nie służy on do niczego!!!. Dany użytkownik - jeżeli zechce - może natychmiast założyć nowe konto pod zmienionym nickiem i adresem mailowym. Kilku krotnie zmienione konta są niczym nowym, adresy mailowe niektórych kont mają jedną cechę: ich adresy IP oraz lokalizacja jest nie do ustalenia, zero danych osobowych, wszystko umowne. Więc skąd te próby wymuszenia bana za pomocą chamstwa, prowokacyjnego braku szacunku, obelg i wielu innych sposobów wymuszenia bana od Moderatora? A no aby można było głosić z góry zapodaną tezę o prześladowaniu na Forum "prawdziwych patriotów" oraz że "redaktorzy z nadzwyczajną miłością odnoszą się do u-kraińskich troli którzy jak gnidy zalęgli się na nim od wielu miesięcy". Mamy więc amunicję z której możemy strzelać w stronę Redakcji i czy o to chodziło?. Obserwujesz Pan "działalność osobnika z grona redakcji posługującego się nickiem Lipiński." Jest to przecież wielkiej łagodności człowiek, nawet niejakiemu Januszowi S. którego kilkanaście razy wyrzucał za niespotykane chamstwo i nieobyczajne wypowiedzi pozwala w dalszym ciągu funkcjonować na tym Forum. Tak więc ja osobiście uważam że Pańska tak ostra ocena jest zbyt pochopnie wystawiona. A to że ścierają się różne poglądy i oceny otaczającej nas rzeczywistości jest stanem normalnym i pożądanym. Ten stan niekoniecznie jest pożądany przez ruską agenturę wpływu na tym Forum, ale to już inna sprawa... Takie jest moje osobiste zdani na ten temat na dzisiaj. Pozdrawiam Pana
Pierwszy link link określa pierwszym przymiotnikiem głównego bohatera jako Rosjanina, dopiero potem padał słów Żyd, kwestie wyznaniowe nie zawsze muszą się przykładać na kwestie narodowościowe czy polityczne czy jakiekolwiek inne, vide polscy Tatarzy. Link dwa jest dla mnie nie wiarygodny, autor tekstu (Izrael Szamír) jest tendencyjny, link jest akurat zgodny z moja opinią że jeśli gdzieś walczą to raczej nie po stornie Ukrainy. tylko moje pytanie brzmi czy oni są jedynymi obcokrajowcami którzy walczą po jednej ze stron? Raczej nie. Zresztą Izrael nie ma tam nic do ugrania, a i sam ma poważniejsze i pilniejsze sprawy.
Państwo buduje się na wartościach. Będąc zaś do tych wartości przywiązanym czasem trzeba płacić najwyższą cenę. Powstańcy byli wierni tym Polsce i za to należy Im się cześć. Panu Korwinowi trzeba przypomnieć zasadę z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której ewidentnie nie rozumie: Sanguis martyrum est semen christianorum. Męczeństwo Powstańców wydaje swój owoc i będzie wydawać.
Rozumiem że uprawia pan autorytarny sposób wychowania dzieci, gdzie nie ma miejsca na dialog? Pańska sprawa. A statystyki mówią wszystko tutaj. Załóżmy pewną sytuację. Jestem menadżerem pewnej firmy która ma 95% udziałów w rynku płynu do mycia naczyń w danym kraju. Ludzie którzy kupują nasz płyn deklarują przywiązanie do marki i mają o niej dobre zdanie. Nagle w ciągu kilku lat tracę 15-20% udziałów w rynku. Mało tego kolejne 10% deklaruje że mój płyn jest gorszej jakości. Co więc robi menadżer? Ano zły menadżer twierdzi że spadek sprzedaży to wina tego że ludzie nie myją naczyń, tego że inne płyny są bardziej wydajne (ale za to szkodliwe), a płyn nie jest gorszej jakości tylko leci porostu twardsza woda w kranach. czyli zasadniczo świat się sprzysiągł przeciw naszej firmie ( ogólnie jest spisek, a najgorzej knują goście z takiej konkurencyjnej firmy kontrolowanej przez Rothschildów). Szef takiego menadżera dawno by zwolnił, natomiast dobry menadżer nie dopuścił by do takiej sytuacji.
Przywrócenie mszy łacińskiej dla kogo będzie remadium, na pewno nie dla Pana bo Pan się nie odwrócił od Kościoła, i na pewno też nie dla dzisiejszej młodzieży bo nie kwestia liturgii sprawiła że tych ludzi z nami nie ma.
Chciałbym tez podkreślić że nie całość wypowiedzi księdza Lemańskiego odbieram pozytywnie, krytyka na forum publicznym swoich zwierzchników na pewno dobrego nie przyniesie (i nie powinna).
Jak to Pan się boi odbierania szablą? NATO w krótkim czasie wywaliło resztki Serbów z ojczystego Kosowa i nie ma żadnych walk. Uważam, że powinniśmy wkroczyć zbrojnie na Ukrainę i zlikwidować zagrożenie banderowskie. Tak to wysyłają kontyngenty WP do walki z turbaniarzami na wielbłądach i tłumaczą to jako odsuwanie zagrożenia od Polski - dalekoidące i wyprzedzające. Jak u granic odradza nam się wróg to jadą popierać - idioci!
Pan zejdzie do rzeczywistości i przestanie się posuwać w kierunku pola manowców. Pytałem o sugerowanie czegoś przez autora. Nie ma wątpliwości że Żydzi zaangażowali się po obu stronach konfliktu.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosyjscy-ochotnicy-z-lotwy-wspieraja-doniecka-republike-ludowa
@Samuel_Dekutowski - Akurat dzieci nie będę się pytał, bo dzieci się wychowuje a nie zadaje pytania jak im się widzą sprawy fundamentalne życia ludzkiego. Artykuł, który Pan podlinkował to tylko statystyka a nic o przyczynach. Pan chyba nie przyczytał jego treścij, a tylko komentarze (fakt, też czekam z niecierpliwością na wpisy Pana Tutejszego ;-)) - stoi w artykule jak byk o Żydach, więc się pytam jak mierzą wartość człowieka?! To co się dzieje w Kościele to efekt destrukcji jaka nastąpiła po Soborze Watykańskim II. Remedium to powszechne przywrócenie prawdziwej Mszy Świętej jaka była w Kościele Katolickim przez wieki, reszta naprawi się z czasem...
Przewaznie tak jak Korwin uwazaja ci co udziału w PW nie brali.Nie spotkałem Powstanca który chciał rozliczać dowodcow i dywagować nad wojennymi sadami.Owszem były po 1970r.opracowania kilku historykow i powstancow.Jednak były opracowywane w jedynie słusznej linii czyli było "be"Wychodzilo tez ze gdyby skoordynowano je w porozumieniu z AL i GL to była szansa na sukces.Mozna tez powiedzieć ze Powstania Styczniowe,Listopadowe to hanba.Kosynierzy pod Maciejowicami to glupota.A już marsz z Napoleonem na Moskwe to kolejna tragedia narodowa.Trzeba jeszcze wziasc pod uwagę ze Polacy to nie Czesi którym akurat kto rzadzi w ich kraju jest wszystko jedno.
Przewaznie tak jak Korwin uwazaja ci co udziału w PW nie brali.Nie spotkałem Powstanca który chciał rozliczać dowodcow i dywagować nad wojennymi sadami.Owszem były po 1970r.opracowania kilku historykow i powstancow.Jednak były opracowywane w jedynie słusznej linii czyli było "be"Wychodzilo tez ze gdyby skoordynowano je w porozumieniu z AL i GL to była szansa na sukces.Mozna tez powiedzieć ze Powstania Styczniowe,Listopadowe to hanba.Kosynierzy pod Maciejowicami to glupota.A już marsz z Napoleonem na Moskwe to kolejna tragedia narodowa.Trzeba jeszcze wziasc pod uwagę ze Polacy to nie Czesi którym akurat kto rzadzi w ich kraju jest wszystko jedno.
W Kościele potrzebna jest zmiana, może nie reformacja ale zmiana, kto tego nie dostrzega jest ślepy lub głupi. Może z waszego punktu widzenia wszytko jest w jak najlepszym porządku ale zapytajcie swoje dzieci, niech wam odpowiedz szczerze co o tym myślą.
Tutaj podaje artykuł - http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140714/KRAJSWIAT/140719950
Najgorsze jest to że kościół uważa że to wina wiernych, a on bić w pierś się nie musi.
Fajnie też że koledzy z portalu jak zwykle mieszają do wszystkiego gejów i żydów a przez to rozmywają temat. A tematem tu jest próba dialogu z młodzieżą podejmowana przez ks. Lemańskiego :)
Osławionego watażkę "Leszego" żołnierze batalionu Bat'kiwszczyna dzisiaj wyprawili do Krainy Wiecznych Łowów. Zaś Prosiołkowa z DNR stuknęli bojcy z ŁNR, no cóż, szkoda, że nie rządowi. Ale efekt się w sumie liczy - bandzior nie zatruwa już powietrza.
680/690 to było w linii, a pisałem o tych w magazynach, jak ten niedaleko Słowiańska. Było tam widać wiele T-72. Poza tym Ukraińcom do zabijania cywilów wcale nie potrzeba lepszych czołgów. Nawet jeśli powstańcy zdobyli pewną ilość wozów lub naprawili uszkodzone to nie jest to żaden przeciwnik. Tragiczną sytuację powstańców potwierdzają informacje o ściąganiu z pomników i muzeów czołgów które potem służą jako ruchome punkty artyleryjskie, chociaż nie widziałem na żadnym filmie tego sprzętu w akcji. Sam T-64BM Bułat to dobry sprzęt, który posiada też zmodernizowaną optykę. Więcej tutaj:
http://btvt.narod.ru/raznoe/bulat-leo2.htm
Korwin kombinuje ja litvusy.W 1930r.w Koszedarach na Zmudzi(Lituva) w poczekalni kolejowej III klasy powolano sad nad Krolem Polskim i WKL.Zarzucono mu zdrade,przylaczenie litvusow do Polski a zwycięstwo pod Grunwaldem miał odnieść tylko i wyłącznie jego brat Witold.
Za te wszelkie "bezeceństwa" skasano go na kare śmierci oraz wykreślenie z historii lituvy.
Tylko Unia z Polska pozwolila tym głupim Zmudzinom przezyc,inaczej podzieliby los Jacgwinow czy Prusow.
Teraz Korwin zaczyna jak litvusy.
W 2005r.zaczeto modernizować T-64 do wersji Buhlat(?) jako ze była dużo tansza od T-80 której wersje eksportowa w ilości 49szt.zamowila Tajlandia.Ponoc zmodernizowano w T-64 pancerz oraz armate zas co do optyki i napedu to zostało po staremu.41szt zabrali im Rosjanie na Krymie.6szt jest w ichniejszych Akademiach Wojskowych.Separatysci tez chwala się kilkoma zniszczeniami,tak ze wiele im nie zostało.Ukraina na początku 2013r.miala 680/690 czolgow ale niezbyt wysokiej klasy.
Na Ukrainie zostały Charkowskie zakłady czołgowe. Chyba największy kompleks przemysłowy na świecie przeznaczony do produkcji broni pancernej. Na Ukrainie znajduje się przynajmniej kilka tysięcy czołgów. Jak na razie w walkach biorą udział wyłącznie T-64 kilku odmian. Gdy będzie źle poznamy to po wyciągnięciu z magazynów T-72 (nieco gorsze od T-64) i nowszych T-80. A na koniec pójdą T-62/55. Obecnie Ukraińcom brakuje raczej mięsa armatniego niż sprzętu.
Kto powiedział, że Kościół nie może sam sobie wyznaczać kursu, gdyż od samego początku ma wytyczoną drogę w postaci Pisma Św.? Ks. Lemański uważa takie opinie za zabobon - poczeka - aż "biskupi wymrą" i wtedy będziemy już mieli i małżeństwa homosiów, błogosławione przez biskupów (i biskupki) nowego chowu, szczęśliwe dzieci wychowywane w 1-plcoiwych małżeństwach, aborcję - jako usunięcie zygoty (a nie dziecka)........
Amerykanie pracują nad specjalną wersją rakiety "Rezuńska siekierka" lokalnie zwaną Tomahawk dla ukraińskich oddziałów specjalnych. Nowa wersja nie posiada napędu i jest to broń obuchowo-sieczna lub broń miotana. Amerykanie w składzie najemników Blackwater wysłali archeologów do zbadania Ziemi Wołyńskiej celem pozyskania wzoru broni. Ma charakteryzować się łatwą obsługą (tj. bez ostrzenia ma wystarczać na 100 osób) i być celna na tyle aby trafić uciekającego chłopa w plecy przelatując przez szerokość drzwi typowej wiejskiej chałupy z 10 m. Więcej wymagań technicznych banderowcy nie stawiali, tym bardziej że dawnym użytkownikom pamięć się już nieco zatarła, a i sam wywiad techniczno-metodyczny w domu spokojnej starości był nieco utrudniony.
Oooo to musieli używać BUKa w specjalnej wersji na bazie wagonu kolejowego, bo ilość uczestników podawana przez SBU zaczyna przekraczać stan obsługi pełnej baterii :-D
Wartość człowieka zmierzona stosunkiem do Żydów? Sprawa profesora Chzana to kwestia wolności sumienia, a nie nauki Kościoła Świętego? Nowy Marcin Luter, głosiciel "czystej Ewangelii"! Myślałem, że II reformacja posoborowa to jedna epidemia, ale widzę że niektórzy chcą jakiejś III fali reformacji. Zróbmy mu dowcip i przeprowadźmy II Kontrreformację! :-D
Wojna jest, straty muszą być. Ciekawe czy wybili już opozycję wewnętrzną tak jak Muzyczkę, że zapuszczają się poza granicę tworu zachodnioukraińskiego?
Świetny pomysł ze strzałem w kolano. Jeden z ulokowanych na forum agentów linkuje materiał od stacji TVN! Nie będę wskazywał nicka bo wszyscy wiedzą. Może dekadę temu na materiały gadzinówki walterowskiej ludzie się nabierali. No ale widzę, że szkolenie zagraniczne trwało dość długo i wpompowali w łepetynę nieaktualne informacje. Znaczek TVN powinien stać się międzynarodowym piktogramem oznaczającym wyłącznik elektryczny na urządzeniach RTV - WIDZISZ TVN - WYŁĄCZ TELEWIZOR!
@iwanow "...jak sobie czytam wypowiedzi niektórych to dochodzę do wniosku" - ponieważ niektórzy mieli czelność lub nieszczęście zauważyć, że sowietów już nie ma. Obecnie diabłem jest ten, który chce być żandarmem świata. W jednobiegunowym świecie tak jest, że ten silniejszy musi dręczyć słabszych więc rozsądni Polacy wolą świat wielobiegunowy.
@iwanow Pan się nie baw w Churchilla! O Panu dwa powiedzenia z ogonami: przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni; odwraca kota ogonem - oba pasują jak ulał do tego co Pan piszesz.
Ciekawe, artykuł został opatrzony zdjęciem Żydów, jakieś sugestie co do walczących najemników. Nawiasem mówiąc disapora jest skłócona i wcale nie tak potężna jak niektórzy myślą. Z Izraela przyjeżdżają wspierać banderowców, ale i Rosja ma swoich Żydów, ci wspierają separatystów.
W sytuacji gdy cały sztab armii ukraińskiej jest potencjalnie w kontakcie z rosyjskimi "kolegami", gdy wojskowi (skądinąd słusznie) przekazują informacje separatystom o ruchach bandytów z Nazgwardii i Prawego Sektora, uważając że do wojny doprowadzili nacjonaliści ta informacja jest groteskowa i widocznie na użytek wewnętrzny. Lwów który przez lata był pod okupacją sowiecką a obecnie ukraińską zamieszkują masy ludzi którzy chętnie by współpracowali z rosyjskim wywiadem, tam nikogo nie trzeba było instalować! Prawdopodobnie SBU przeszło reformę kadrową i obecnie składa się z młodszego pokolenia wyszkolonego przez USA i resztki starych KaGieBistów zaprzedanych nowemu panu, stąd takie idiotyzmy. Szpieg pewnie miał przy sobie legitymację "razwiedczik" z podpisem Putina hehe.
WIECZNA CHWAŁA I CZEŚĆ ORLĘTOM LWOWSKIM ,ŻOŁNIERZOM KORPUSU OCHRONY POGRANICZA I WSZYSTKIM OBROŃCOM POLSKOŚCI LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH RZECZPOSPOLITEJ PRZED BOLSZEWICKĄ AGRESJĄ I BANDEROWSKĄ ZARAZĄ.NIECH ŻYJE POLSKA.
Mam nadzieję, Panie Tuitam, że nie jest aż tak źle. I że redaktor Lipiński - po prostu się "zagalopował" - i dziś - sam żałuje tych "banów...". Ale rzeczywiście, niepokój budzić może "nadzwyczajna miłość do u-kraińskich troli" na tym portalu... I nie potrafię jej sobie wytłumaczyć... Może chodzi o to, żeby były takie "portalowe błazny" na wzór anachronicznych "wiejskich głupków"? Proszę bowiem zauważyć, że gdyby regulamin wykluczał osobniki o IQ < niż 80 - nie mielibyśmy takich zarzutów do redaktorów...
Nie wiem co u Pana szwankuje Panie Iwanow... Wzrok, czy coś innego... Ja w każdym razie tego nie widzę... Ale nie ważne - piszę bo mam Panu do przekazania dobrą radę... Po co masz Pan czekać na "ruskich"... Co będzie jak nie przyjdą? A jeśli zamierzają przyjść, to czy nie lepiej dać im odpór z dala od naszego kraju? Niech Pan pomyśli, ile cierpień, Bogu ducha winnych, polskich cywilów, udałoby się wtedy uniknąć...................... Proponuję batalion Azow... Wyborowe towarzystwo!-- http://www.nacjonalista.pl/2014/07/02/europejscy-ochotnicy-walcza-na-ukrainie/ --Ale, oczywiście wybór ma Pan znacznie większy... A ja z przyjemnością oczekiwał będę na Pańskie wiarygodne wiadomości z Ługańska albo Doniecka...
i ciągle szuka granicy - może ogień rozniecić w każdej swojej byłej republice... ciekawe kiedy Putin nasyci swój apetyt... ja ciągle powtarzam - dość duża grupa forumowiczów marzy o tym, żeby Putin przyszedł i do nas!!!
nie się Pan nie martwi - tutaj na takich ja my wołają banderowcy ;)
Scenariusz jaki Pan rysuje jest bardzo prawdopodobny, nastroje rewizjonistyczne są bardzo silne w Serbii. Co tego "bandyckiego" napadu z 1919 to nie padł tam ani jeden strzał, Czesi załatwili nas w białych rękawiczkach, mało tego sami im oddaliśmy te tereny, i właśnie tak powinno się załatwiać te sprawy, żeby nie była też potrafiliśmy to tak rozgrywać mówię tu choćby o buncie Żeligowskiego.
Tak mała społeczność Serbska nie może stanowić dla zachodu już tematu do zawracania sobie głowy. Gdy w Europie skończy się czas politykierów i łajz, a pojawią się mężowie stanu i żołnierze - czyli krótko mówiąć porządni faceci, Serbowie odzyskają Kosowo a my Kresy. Przy Zaolziu należy przypomnieć sobie bandycką napaść Czechosłowacji z 1919 roku. Stało się to ponad głowami lokalnej społeczości, która już ustaliła miedzy sobą podział graniczny. Nie spodobało to się rządowi w Pradze. W takich okolicznościach nie patrzy się co powie jakiś tam "zachód" albo jakaś tam "opinia społeczna". Ale do tego potrzeba prawdziwych mężczyzn.
Aż zatrważające jest to, ilu rusofilów jest na tym portalu, pewnie ołtarzyki z Putinem macie w domach. Skoro część osób ma problemy z odbiorem rzeczywistości to może ja pomogę.
1. Państwo ukraińskie nie jest homogeniczne
2. Następuje konflikt wewnętrzny pomiędzy obywatelami Ukrainy (proszę tu nie mylić obywatelstwa z narodowością)
3 Konflikt ten wykorzystuje Rosja anektując Krym
4 Europa nie ma interesów an Ukrainie za to ma W Rosji więc pozostaje w większości bierna
5 Rozochocona Moskwa podsyca nastoje separatystyczne w innych częściach Ukrainy i wspomaga separatystów zbrojnie
Gdzie tu USA czy Europa? Gdzie tu czyjkolwiek zysk? Wszyscy stracili tu pieniądze, jedynym wygranym jest Rosja która wygrała Krym.
Ks. Wojciech był parę lat misjonarzem na Białorusi. Pamiętam Go jako gorliwego duchownego choć nie miał standardowego zachowania. Pozostaje modlitwa za Niego.
Aha rozumiem, Pan lubi rozprawiać o problemie ale tak bez żadnych konkretów. Więc kawa na ławę - co Pan chciałby zmienić w Kościele? Konkretnie, może coś o antykoncepcji, rozluźnienie jakieś dyscypliny kościelnej, komunia dla rozwodników? Co do remendium które podałem, jestem rzymskim katolikiem (nie niedzielnym) i uważam że to są sprawy nadprzyrodzone, szczególnie Ofiara Mszy Świętej (w zasadzie najważniejsze co Kościół może na ziemi robić to składać Najświętszą Ofiarę), bo to nie jest jakieś czcze przedstawienie pod nazwą Liturgia. Zatem przywrócenie chrześcijanom tego co im odebrano musi przynieść skutki, które sam odczułem na własnej skórze po daniu sobie spokoju z Novus Ordo.
To że się u nas o Kosowie nie mówi już nie znaczy że nie ma tam problemu :). Opinia cherrisha jest wyważona, dla zachodu banderowcy nie są problemem (dla nas powinni nim być) i nikt w przypadku wkroczenia na Ukrainę by nas nie poparł. W 1938 też chcieliśmy być cwani i wykorzystaliśmy słabość Czechosłowacji do zajęcia Zaolzia. Nic dobrego to nie przyniosło.
I co z tego, że nie tylko Żydzi tam walczą? Link niewiarygodny, to Pan sobie sam poszuka, jest tego zatrzęsienie. Nie ma znaczenia pańskie przymiotnikowanie. Po prostu ci ludzie są zaangażowani w tą wojnę i to jest fakt i nic tu rozmydlanie panu nie da.
Doskonałym przykładem postępowej instytucji religijno politycznej jest Kościół Anglikański
tak doskonale się dostosowywał do potrzeb polityków ,że stał się fasadową fikcją .
Takiego losu Kościołowi Katolickiemu nie życzę . Jeżeli można jak się okazało usunąć
biskupa to można zapewne usunąć polityka pokroju Pana Lemańskiego ,którego
działania mają dziwnie nieokreślone cele .
tagore
Tuitam: 01.08.2014 13:40 ....
Dziękuję Panu za szczerą wypowiedź. Rozumiem Pana. Ja osobiście cieszę się z Pańskiej obecności na tym Forum. Pańska wypowiedź uzmysłowiła mnie osobiście problem tego Forum - rzeczywisty lub przeze mnie wydumany. Sprawa do próby zrozumienia i ustalenia. Do czego służy ban danego uczestnika na naszym Forum?. Według mnie nie służy on do niczego!!!. Dany użytkownik - jeżeli zechce - może natychmiast założyć nowe konto pod zmienionym nickiem i adresem mailowym. Kilku krotnie zmienione konta są niczym nowym, adresy mailowe niektórych kont mają jedną cechę: ich adresy IP oraz lokalizacja jest nie do ustalenia, zero danych osobowych, wszystko umowne. Więc skąd te próby wymuszenia bana za pomocą chamstwa, prowokacyjnego braku szacunku, obelg i wielu innych sposobów wymuszenia bana od Moderatora? A no aby można było głosić z góry zapodaną tezę o prześladowaniu na Forum "prawdziwych patriotów" oraz że "redaktorzy z nadzwyczajną miłością odnoszą się do u-kraińskich troli którzy jak gnidy zalęgli się na nim od wielu miesięcy". Mamy więc amunicję z której możemy strzelać w stronę Redakcji i czy o to chodziło?. Obserwujesz Pan "działalność osobnika z grona redakcji posługującego się nickiem Lipiński." Jest to przecież wielkiej łagodności człowiek, nawet niejakiemu Januszowi S. którego kilkanaście razy wyrzucał za niespotykane chamstwo i nieobyczajne wypowiedzi pozwala w dalszym ciągu funkcjonować na tym Forum. Tak więc ja osobiście uważam że Pańska tak ostra ocena jest zbyt pochopnie wystawiona. A to że ścierają się różne poglądy i oceny otaczającej nas rzeczywistości jest stanem normalnym i pożądanym. Ten stan niekoniecznie jest pożądany przez ruską agenturę wpływu na tym Forum, ale to już inna sprawa... Takie jest moje osobiste zdani na ten temat na dzisiaj. Pozdrawiam Pana
Pierwszy link link określa pierwszym przymiotnikiem głównego bohatera jako Rosjanina, dopiero potem padał słów Żyd, kwestie wyznaniowe nie zawsze muszą się przykładać na kwestie narodowościowe czy polityczne czy jakiekolwiek inne, vide polscy Tatarzy. Link dwa jest dla mnie nie wiarygodny, autor tekstu (Izrael Szamír) jest tendencyjny, link jest akurat zgodny z moja opinią że jeśli gdzieś walczą to raczej nie po stornie Ukrainy. tylko moje pytanie brzmi czy oni są jedynymi obcokrajowcami którzy walczą po jednej ze stron? Raczej nie. Zresztą Izrael nie ma tam nic do ugrania, a i sam ma poważniejsze i pilniejsze sprawy.
Państwo buduje się na wartościach. Będąc zaś do tych wartości przywiązanym czasem trzeba płacić najwyższą cenę. Powstańcy byli wierni tym Polsce i za to należy Im się cześć. Panu Korwinowi trzeba przypomnieć zasadę z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której ewidentnie nie rozumie: Sanguis martyrum est semen christianorum. Męczeństwo Powstańców wydaje swój owoc i będzie wydawać.
Rozumiem że uprawia pan autorytarny sposób wychowania dzieci, gdzie nie ma miejsca na dialog? Pańska sprawa. A statystyki mówią wszystko tutaj. Załóżmy pewną sytuację. Jestem menadżerem pewnej firmy która ma 95% udziałów w rynku płynu do mycia naczyń w danym kraju. Ludzie którzy kupują nasz płyn deklarują przywiązanie do marki i mają o niej dobre zdanie. Nagle w ciągu kilku lat tracę 15-20% udziałów w rynku. Mało tego kolejne 10% deklaruje że mój płyn jest gorszej jakości. Co więc robi menadżer? Ano zły menadżer twierdzi że spadek sprzedaży to wina tego że ludzie nie myją naczyń, tego że inne płyny są bardziej wydajne (ale za to szkodliwe), a płyn nie jest gorszej jakości tylko leci porostu twardsza woda w kranach. czyli zasadniczo świat się sprzysiągł przeciw naszej firmie ( ogólnie jest spisek, a najgorzej knują goście z takiej konkurencyjnej firmy kontrolowanej przez Rothschildów). Szef takiego menadżera dawno by zwolnił, natomiast dobry menadżer nie dopuścił by do takiej sytuacji.
Przywrócenie mszy łacińskiej dla kogo będzie remadium, na pewno nie dla Pana bo Pan się nie odwrócił od Kościoła, i na pewno też nie dla dzisiejszej młodzieży bo nie kwestia liturgii sprawiła że tych ludzi z nami nie ma.
Chciałbym tez podkreślić że nie całość wypowiedzi księdza Lemańskiego odbieram pozytywnie, krytyka na forum publicznym swoich zwierzchników na pewno dobrego nie przyniesie (i nie powinna).
Jak to Pan się boi odbierania szablą? NATO w krótkim czasie wywaliło resztki Serbów z ojczystego Kosowa i nie ma żadnych walk. Uważam, że powinniśmy wkroczyć zbrojnie na Ukrainę i zlikwidować zagrożenie banderowskie. Tak to wysyłają kontyngenty WP do walki z turbaniarzami na wielbłądach i tłumaczą to jako odsuwanie zagrożenia od Polski - dalekoidące i wyprzedzające. Jak u granic odradza nam się wróg to jadą popierać - idioci!
Pan zejdzie do rzeczywistości i przestanie się posuwać w kierunku pola manowców. Pytałem o sugerowanie czegoś przez autora. Nie ma wątpliwości że Żydzi zaangażowali się po obu stronach konfliktu.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosyjscy-ochotnicy-z-lotwy-wspieraja-doniecka-republike-ludowa
http://www.prawica.net/forum/38795
http://seansrussiablog.org/2014/06/04/3510/
@Samuel_Dekutowski - Akurat dzieci nie będę się pytał, bo dzieci się wychowuje a nie zadaje pytania jak im się widzą sprawy fundamentalne życia ludzkiego. Artykuł, który Pan podlinkował to tylko statystyka a nic o przyczynach. Pan chyba nie przyczytał jego treścij, a tylko komentarze (fakt, też czekam z niecierpliwością na wpisy Pana Tutejszego ;-)) - stoi w artykule jak byk o Żydach, więc się pytam jak mierzą wartość człowieka?! To co się dzieje w Kościele to efekt destrukcji jaka nastąpiła po Soborze Watykańskim II. Remedium to powszechne przywrócenie prawdziwej Mszy Świętej jaka była w Kościele Katolickim przez wieki, reszta naprawi się z czasem...
Przewaznie tak jak Korwin uwazaja ci co udziału w PW nie brali.Nie spotkałem Powstanca który chciał rozliczać dowodcow i dywagować nad wojennymi sadami.Owszem były po 1970r.opracowania kilku historykow i powstancow.Jednak były opracowywane w jedynie słusznej linii czyli było "be"Wychodzilo tez ze gdyby skoordynowano je w porozumieniu z AL i GL to była szansa na sukces.Mozna tez powiedzieć ze Powstania Styczniowe,Listopadowe to hanba.Kosynierzy pod Maciejowicami to glupota.A już marsz z Napoleonem na Moskwe to kolejna tragedia narodowa.Trzeba jeszcze wziasc pod uwagę ze Polacy to nie Czesi którym akurat kto rzadzi w ich kraju jest wszystko jedno.
Przewaznie tak jak Korwin uwazaja ci co udziału w PW nie brali.Nie spotkałem Powstanca który chciał rozliczać dowodcow i dywagować nad wojennymi sadami.Owszem były po 1970r.opracowania kilku historykow i powstancow.Jednak były opracowywane w jedynie słusznej linii czyli było "be"Wychodzilo tez ze gdyby skoordynowano je w porozumieniu z AL i GL to była szansa na sukces.Mozna tez powiedzieć ze Powstania Styczniowe,Listopadowe to hanba.Kosynierzy pod Maciejowicami to glupota.A już marsz z Napoleonem na Moskwe to kolejna tragedia narodowa.Trzeba jeszcze wziasc pod uwagę ze Polacy to nie Czesi którym akurat kto rzadzi w ich kraju jest wszystko jedno.
http://mir24.net/world-news/320-world-socium/18113-peremirie-izrailya-i-sektora-gaza-narusheno
Złe zdjęcie do artykułu, ot tyle nie posuwałbym się tak daleko w interpretacjach jak Votum_separatum ;)
W Kościele potrzebna jest zmiana, może nie reformacja ale zmiana, kto tego nie dostrzega jest ślepy lub głupi. Może z waszego punktu widzenia wszytko jest w jak najlepszym porządku ale zapytajcie swoje dzieci, niech wam odpowiedz szczerze co o tym myślą.
Tutaj podaje artykuł - http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140714/KRAJSWIAT/140719950
Najgorsze jest to że kościół uważa że to wina wiernych, a on bić w pierś się nie musi.
Fajnie też że koledzy z portalu jak zwykle mieszają do wszystkiego gejów i żydów a przez to rozmywają temat. A tematem tu jest próba dialogu z młodzieżą podejmowana przez ks. Lemańskiego :)
Osławionego watażkę "Leszego" żołnierze batalionu Bat'kiwszczyna dzisiaj wyprawili do Krainy Wiecznych Łowów. Zaś Prosiołkowa z DNR stuknęli bojcy z ŁNR, no cóż, szkoda, że nie rządowi. Ale efekt się w sumie liczy - bandzior nie zatruwa już powietrza.
Podobnie jak Korwin uważa niejeden powstaniec, niejeden historyk a także jakaś część polskiego społeczeństwa. Jego opinia nie jest odosobniona.
Wychwalanie powstania jako celu to jedno, a cześć dla powstańców, ich bohaterskich czynów i poniesionych ofiar to drugie. Rozdzielam te dwie sprawy.
680/690 to było w linii, a pisałem o tych w magazynach, jak ten niedaleko Słowiańska. Było tam widać wiele T-72. Poza tym Ukraińcom do zabijania cywilów wcale nie potrzeba lepszych czołgów. Nawet jeśli powstańcy zdobyli pewną ilość wozów lub naprawili uszkodzone to nie jest to żaden przeciwnik. Tragiczną sytuację powstańców potwierdzają informacje o ściąganiu z pomników i muzeów czołgów które potem służą jako ruchome punkty artyleryjskie, chociaż nie widziałem na żadnym filmie tego sprzętu w akcji. Sam T-64BM Bułat to dobry sprzęt, który posiada też zmodernizowaną optykę. Więcej tutaj:
http://btvt.narod.ru/raznoe/bulat-leo2.htm
Korwin kombinuje ja litvusy.W 1930r.w Koszedarach na Zmudzi(Lituva) w poczekalni kolejowej III klasy powolano sad nad Krolem Polskim i WKL.Zarzucono mu zdrade,przylaczenie litvusow do Polski a zwycięstwo pod Grunwaldem miał odnieść tylko i wyłącznie jego brat Witold.
Za te wszelkie "bezeceństwa" skasano go na kare śmierci oraz wykreślenie z historii lituvy.
Tylko Unia z Polska pozwolila tym głupim Zmudzinom przezyc,inaczej podzieliby los Jacgwinow czy Prusow.
Teraz Korwin zaczyna jak litvusy.
Korwin...moim guru nie jest:)
W 2005r.zaczeto modernizować T-64 do wersji Buhlat(?) jako ze była dużo tansza od T-80 której wersje eksportowa w ilości 49szt.zamowila Tajlandia.Ponoc zmodernizowano w T-64 pancerz oraz armate zas co do optyki i napedu to zostało po staremu.41szt zabrali im Rosjanie na Krymie.6szt jest w ichniejszych Akademiach Wojskowych.Separatysci tez chwala się kilkoma zniszczeniami,tak ze wiele im nie zostało.Ukraina na początku 2013r.miala 680/690 czolgow ale niezbyt wysokiej klasy.
Na Ukrainie zostały Charkowskie zakłady czołgowe. Chyba największy kompleks przemysłowy na świecie przeznaczony do produkcji broni pancernej. Na Ukrainie znajduje się przynajmniej kilka tysięcy czołgów. Jak na razie w walkach biorą udział wyłącznie T-64 kilku odmian. Gdy będzie źle poznamy to po wyciągnięciu z magazynów T-72 (nieco gorsze od T-64) i nowszych T-80. A na koniec pójdą T-62/55. Obecnie Ukraińcom brakuje raczej mięsa armatniego niż sprzętu.
Kto powiedział, że Kościół nie może sam sobie wyznaczać kursu, gdyż od samego początku ma wytyczoną drogę w postaci Pisma Św.? Ks. Lemański uważa takie opinie za zabobon - poczeka - aż "biskupi wymrą" i wtedy będziemy już mieli i małżeństwa homosiów, błogosławione przez biskupów (i biskupki) nowego chowu, szczęśliwe dzieci wychowywane w 1-plcoiwych małżeństwach, aborcję - jako usunięcie zygoty (a nie dziecka)........
Poleć
Lubię to!
Zgłoś nadużycie
Amerykanie pracują nad specjalną wersją rakiety "Rezuńska siekierka" lokalnie zwaną Tomahawk dla ukraińskich oddziałów specjalnych. Nowa wersja nie posiada napędu i jest to broń obuchowo-sieczna lub broń miotana. Amerykanie w składzie najemników Blackwater wysłali archeologów do zbadania Ziemi Wołyńskiej celem pozyskania wzoru broni. Ma charakteryzować się łatwą obsługą (tj. bez ostrzenia ma wystarczać na 100 osób) i być celna na tyle aby trafić uciekającego chłopa w plecy przelatując przez szerokość drzwi typowej wiejskiej chałupy z 10 m. Więcej wymagań technicznych banderowcy nie stawiali, tym bardziej że dawnym użytkownikom pamięć się już nieco zatarła, a i sam wywiad techniczno-metodyczny w domu spokojnej starości był nieco utrudniony.
Najpierw trzeba uruchomić produkcje,bo jeden zmodernizowany wojny nie wygra.To nie "Rudy"102.
Oooo to musieli używać BUKa w specjalnej wersji na bazie wagonu kolejowego, bo ilość uczestników podawana przez SBU zaczyna przekraczać stan obsługi pełnej baterii :-D
A na miejscu zamachu wideł albo siekiery nie znaleziono?
Czy chłopcy byli na obozie letnim organizowanym przez CIA. Był Kijów teraz będzie Majdan w Mińsku...
Ciekawe po co Ukraińcom czołgi z Polski skoro mają lepsze od naszych? Ostatnie modyfikacje T-64 nie ustępują Leopardom 2A4.
Zapewne bral udzial w zestrzeleniu malezyjskiego boeinga... takich swiadkow Rosja nie potrzebuje!
To jeszcze nic! Śmieszniejsze jest to, że inny osobnik, który jak sam przyznaje, "glosuje na PIS", "pięknie" mu za ten link dziękuje....
Wartość człowieka zmierzona stosunkiem do Żydów? Sprawa profesora Chzana to kwestia wolności sumienia, a nie nauki Kościoła Świętego? Nowy Marcin Luter, głosiciel "czystej Ewangelii"! Myślałem, że II reformacja posoborowa to jedna epidemia, ale widzę że niektórzy chcą jakiejś III fali reformacji. Zróbmy mu dowcip i przeprowadźmy II Kontrreformację! :-D
Wojna jest, straty muszą być. Ciekawe czy wybili już opozycję wewnętrzną tak jak Muzyczkę, że zapuszczają się poza granicę tworu zachodnioukraińskiego?
Świetny pomysł ze strzałem w kolano. Jeden z ulokowanych na forum agentów linkuje materiał od stacji TVN! Nie będę wskazywał nicka bo wszyscy wiedzą. Może dekadę temu na materiały gadzinówki walterowskiej ludzie się nabierali. No ale widzę, że szkolenie zagraniczne trwało dość długo i wpompowali w łepetynę nieaktualne informacje. Znaczek TVN powinien stać się międzynarodowym piktogramem oznaczającym wyłącznik elektryczny na urządzeniach RTV - WIDZISZ TVN - WYŁĄCZ TELEWIZOR!
@iwanow "...jak sobie czytam wypowiedzi niektórych to dochodzę do wniosku" - ponieważ niektórzy mieli czelność lub nieszczęście zauważyć, że sowietów już nie ma. Obecnie diabłem jest ten, który chce być żandarmem świata. W jednobiegunowym świecie tak jest, że ten silniejszy musi dręczyć słabszych więc rozsądni Polacy wolą świat wielobiegunowy.
@iwanow Pan się nie baw w Churchilla! O Panu dwa powiedzenia z ogonami: przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni; odwraca kota ogonem - oba pasują jak ulał do tego co Pan piszesz.
Ciekawe, artykuł został opatrzony zdjęciem Żydów, jakieś sugestie co do walczących najemników. Nawiasem mówiąc disapora jest skłócona i wcale nie tak potężna jak niektórzy myślą. Z Izraela przyjeżdżają wspierać banderowców, ale i Rosja ma swoich Żydów, ci wspierają separatystów.
W sytuacji gdy cały sztab armii ukraińskiej jest potencjalnie w kontakcie z rosyjskimi "kolegami", gdy wojskowi (skądinąd słusznie) przekazują informacje separatystom o ruchach bandytów z Nazgwardii i Prawego Sektora, uważając że do wojny doprowadzili nacjonaliści ta informacja jest groteskowa i widocznie na użytek wewnętrzny. Lwów który przez lata był pod okupacją sowiecką a obecnie ukraińską zamieszkują masy ludzi którzy chętnie by współpracowali z rosyjskim wywiadem, tam nikogo nie trzeba było instalować! Prawdopodobnie SBU przeszło reformę kadrową i obecnie składa się z młodszego pokolenia wyszkolonego przez USA i resztki starych KaGieBistów zaprzedanych nowemu panu, stąd takie idiotyzmy. Szpieg pewnie miał przy sobie legitymację "razwiedczik" z podpisem Putina hehe.
Panie Zyga - nie helikoptery ale śmigłowce, proszę nie dręczyć czytelników językiem TVN.
WIECZNA CHWAŁA I CZEŚĆ ORLĘTOM LWOWSKIM ,ŻOŁNIERZOM KORPUSU OCHRONY POGRANICZA I WSZYSTKIM OBROŃCOM POLSKOŚCI LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH RZECZPOSPOLITEJ PRZED BOLSZEWICKĄ AGRESJĄ I BANDEROWSKĄ ZARAZĄ.NIECH ŻYJE POLSKA.
Mam nadzieję, Panie Tuitam, że nie jest aż tak źle. I że redaktor Lipiński - po prostu się "zagalopował" - i dziś - sam żałuje tych "banów...". Ale rzeczywiście, niepokój budzić może "nadzwyczajna miłość do u-kraińskich troli" na tym portalu... I nie potrafię jej sobie wytłumaczyć... Może chodzi o to, żeby były takie "portalowe błazny" na wzór anachronicznych "wiejskich głupków"? Proszę bowiem zauważyć, że gdyby regulamin wykluczał osobniki o IQ < niż 80 - nie mielibyśmy takich zarzutów do redaktorów...
Nie wiem co u Pana szwankuje Panie Iwanow... Wzrok, czy coś innego... Ja w każdym razie tego nie widzę... Ale nie ważne - piszę bo mam Panu do przekazania dobrą radę... Po co masz Pan czekać na "ruskich"... Co będzie jak nie przyjdą? A jeśli zamierzają przyjść, to czy nie lepiej dać im odpór z dala od naszego kraju? Niech Pan pomyśli, ile cierpień, Bogu ducha winnych, polskich cywilów, udałoby się wtedy uniknąć...................... Proponuję batalion Azow... Wyborowe towarzystwo!-- http://www.nacjonalista.pl/2014/07/02/europejscy-ochotnicy-walcza-na-ukrainie/ --Ale, oczywiście wybór ma Pan znacznie większy... A ja z przyjemnością oczekiwał będę na Pańskie wiarygodne wiadomości z Ługańska albo Doniecka...
Uwaga! Panie Iwanow! Zapomniałeś Pan o Bogu! Jesteś Pan krok od satanizmu...