Po raz nie wiadomo który, naiwną politykę proukraińską naszych elit, spotyka potwarz i arogancja ze strony ukraińskich "przyjaciół". Czas najwyższy chyba zrozumieć, że proamerykańska polityka wspierania politycznie tego postsowieckiego konglomeratu, szkodzi nie tyle Rosji jakbyśmy chcieli, ale przede wszystkim Polsce. Jej pozycji w UE i Europie Środkowej, a z czasem coraz bardziej naszym interesom gospodarczym, bo o politycznych to nawet nie ma co marzyć. Elity ukraińskie, podobnie jak rosyjskie, od dziesięcioleci są przesiąknięte syndromem imperialnym i pomimo swojej moralnej i gospodarczej nędzy, są w swoim nacjonalistycznym mniemaniu, europejską "potęgą" (chwilowo uśpioną). Ten przedłużający się frustrujący okres "uśpienia", wywołuje u Ukraińców konwulsje aroganckiego lekceważenia bezpośrednich sąsiadów, zwłaszcza tych zamożniejszych i na lepszych pozycjach geopolitycznych. Psychologicznie zrozumiałe, politycznie absolutnie nie do zaakceptowania. Wydaje się absolutnie niemożliwe, a przynajmniej niemożliwe jest odnalezienie w ukraińskich umysłach, jakiejkolwiek płaszczyzny wspólnoty interesów naszych narodów i harmonijnego współdziałania na polu gospodarczym czy politycznym. Dla ukraińskiego "mocarstwa" ( większego od każdego z krajów UE) Polska nie jest partnerem jak np. Niemcy czy Anglia i Francja, a zatem jest w gruncie rzeczy przeszkodą w zajęciu przez Ukrainę przyszłej "właściwej" pozycji w UE. Dlatego tez bezczelna arogancja ukraińskich elit, jak w tym przypadku, kieruje się w stronę Polski, która wydaje im się przeciwnikiem !!!! (tak,tak, przeciwnikiem) o wiele słabszym niż Rosja i nieporównanie łatwiejszym "do ogrania". Czas najwyższy żeby też w końcu polskie elity, porzuciły ukrainofilskie sentymenty i zaczęły realizować bezwzględnie politykę polskich interesów wobec Ukrainy, a nie tylko iść posłusznie na pasku Ameryki.
Marzyciel ?
Tym byl w trakcie bialoruski Majdan
Zabici, wojna domowa tj. Majdan 2.0
Kaczynski PIS byl na Majdanie w Kijowie
7 lat, zabici, ruiny, bieda z nedza
jeśli chodzi o Konfederację to dość łatwo krytykować posunięcia czy czasami brak reakcji rządu i do tego kontestować rzeczywistość, która dla naszych rodaków staje się naprawdę opresyjna i prześladowcza. Ja jednak oczekiwałbym propozycji jakie stanowisko Polska powinna zająć wobec tego bezprecedensowego w tej części Europy łamania praw człowieka, że o prawach mniejszości narodowych nie wspomnę. Sądzę że watro byłoby tu wysłuchać stanowiska tamtejszych Polaków i być może rozkręcić na szeroką skalę maksymalny izolacjonizm Białorusi. Nie wiem ale chyba metoda marchewki wobec tego karal...ucha Łukaszenki już zawiodła, a obojętność to chyba najgorsze co Polska może teraz zrobić. Przykład Węgier chyba powinien być tu zastosowany do naśladowania. Na koniec przyznam że serducho rośnie jak widzę kiedy we współczesnym czasie Polacy potrafią tak walczyć o swoją polskość nie zważając na to co ich za to czeka...wielki szacun dla nich.
Pożyjemy - zobaczymy, czy pan burmistrz i radni będą konsekwentni czy też jednak przeważy poprawność polityczna. Wszak żyjemy w kraju gdzie przygarnia się wydalonych nazistów (Semeniaka) oraz załatwia im natychmiast stypendia polskich instytucji, to i naciski na Radę Nysy mogą być nie byle jakie.
Do "Zbigniew2707". Co ty wypisujesz za brednie . Podaj dowody , ze byly jakies "bledy" Unii Lubelskiej z 1569r Chyba , ze uznamy sama "Unie ", ze to byl blad, bo nakladal na Polske nowe zobowiazania, glownie wojny z Tatarami, Turcja , Moskwa. Na sejmie w 1569 r to szlachta Rusinska byla glownym zwolennikiem Unii, poniewaz dawalo im to rowne prawa w stosunku do Litwinow, ktorzy wczesniej byli uprzywilejowani. Wystarczy spojrzec , jak wygladala "pomoc" militarna Litwy w wyprawie Sobieskiego pod Wieden. Litwini i Rusini korzystali cywilizacyjnie kulturalnie na Unii (lokacja miast na prawie niemieckim). Podaj , jaka byla "podstepnosc " Polski przy proklamowaniu Unii, jaki byl sprzeciw Litwinow i Rusinow?, gdyby byl jakikolwiek sprzeciw to Unia nigdy by nie powstala, byly to podmioty rownoprawne. Sprzeciwiala sie jedynie czesc magnaterii litewskiej (Radziwillowie) bojac sie utraty swoich wplywow. Piszesz narracje banderowska historii , o bezwzglednej polonizacji Ukraincow w II RP, przeczytaj cos na temat polityki oswiatowej Grabskiego dotyczyla wszystkich mniejszosci w Polsce. W latach 23- 26r zlikwidowano 1944 szkoly ukrainskie ,otwart 1786 szkol utrawistycznych (dwujezycznych). Tworca ustawy (Grabski) uwazal , ze suwerenem Panstwa Polskiego jest Narod Polski, a nie ogol zamieszkujacej go ludnosci. Zalozeniem ustawy mialo byc wspolne szkoly wychowujace na dobrych obywateli uczniow narodowosci polskiej i niepolskiej we wzajemnym szacunku wobec siebie . W zadnym wypadku nie dotyczylo to szkolnictwa prywatnego moglo rozwijac sie bez przeszkod . Czyli wszystkie mniejszosci mogly kultywowac swoj jezyk bez przeszkod, dotyczylo to jezyka ukrainskiego , bialoruskiego, czeskiego, ormianskiego , zydowskiego, niemieckiego. Spojrz na obecna na Ukrainie ustawe Jezykowa i Oswiatowa, porownaj ilosc szkol polskich na obecnej Ukrainie i Bialorusi to moze choc troche oczy ci sie otworza. Nastepna glupota to o niszczeniu cerkwi 190?, chyba te dane sa wziete od historykow ukrainskich. W latach 37- 39 r zniszczono dokladnie 91 cerkwi, 10 kaplic, 26 domow modlitwy. Byly to cerkwie nieczynne , zrujnowane, powstale na tym terenie w ramach rusifikacji tych ziem podczas zaboru rosyjskiego. Kosciol prawoslawny w 1914 r. byl w posiadaniu 640 cerkwi pounickich, 240 kosciolow lacinskich. W latach 18- 24 r kosciol katolicki przejal 315 obiektow (175 pounickich, 140 lacinskich) W rekach prawoslawnych pozostalo 350 swiatyn pounickich i 80 katolickich. Ilosc katolikow na 1 kosaciol wynosila - 60 tys. ilosc prawoslawnych na 1 cerkiew - 3tys. Tam gdzie prawoslawni mogli utrzyma cerkiew , czyli bylo ich pow 1 tys. tam cerkwie pozostawiano. Problem z Ukraincami byl nie w polityce mniejszosciowej IIRP, (ocenianej obecnie , jako bardzo dobr lub dobra przez historykow na tle panstw osciennych - Niemcy, Rosja Sowiecka) lecz w tym , ze nacjonalizm ukrainski domagal sie wlasnego panstwa , co w tamtej sytuacji bylo nierealne.
Czyli nic nowego w "świetnych" relacjach polska-ukraina.Wstaliśmy z kolan ,tylko szkoda ze padliśmy na twarz.Oczywiście polskojęzyczne media o tym cicho sza.Niepoprawne i nie pasujące do oficjalnej pro ukraińskiej propagandy.
Niestety za FATALNĄ polityke wschodnia "naszych" polityków nie zapłacą oni tylko Polacy mieszkający na Kresach.Jak sątraktowani nasi rodacy na ukrainie i litwie to wiadomo,ale do tej pory na białorusi tak źle nie mieli,teraz jak dali kolejny popis "geniusze dyplomacji" z MSZ będa mieć równie źle jak w państwach osciennych.
Białoruś wyraźnie nie może zrozumieć, że tylko na demokratycznym zachodzie (np. w Polsce, Francji, Hiszpanii i USA)można pałować ludzi i zamykać do pudła. Im nie wolno. Taka jest istota demokracji.
Nie rozumiem po co ten cudzysłów. Jak pamiętam, to Ukraina napadła na Donbas, który nie zaakceptował zbrojnego puczu, nie Donbas napadł na Ukrainę. Kresom coś się w głowie pomieszało?
Siły asertywne i autorytarne oraz podmioty niepaństwowe kwestionują porządek międzynarodowy oparty na zasadach, w tym poprzez zagrożenia hybrydowe i cybernetyczne, wrogie wykorzystanie nowych technologii, a także inne zagrożenia asymetryczne to jest dobra definicja działań państw NATO, należy jedynie dodać, że państwa NATO prowadzą agresję przeciwko ludom i krajom na Bliskim Wschodzie.
Głupia baba, niech pójdzie po rozum do głowy, jeżeli w jej głowie jakieś szczątki rozumu pozostały. Ona zdradziła swój kraj, teraz Unia zdradziła ją - naturalna kolej rzeczy.
Jeżeli już to logicznym było by upominanie się UE o prawa chrześcijan w ChRL a o muzułmanów niech się upominają kraje muzułmańskie: Pakistan, Turcja, Iran, Indonezja itd.
Znane i powszechne kiedyś słynne BOLSZE-wickie hasło nadal jest w użyciu "towarzysze wszystkich krajów łączcie się!".
Więc się łączą jak kiedyś tzw. proletariusze и сейчас; кто хочет, как хочет, с кем хочет ... по-разному по словам Юрека Овсяка - делай, что хочешь!!!!
Po naszemu hulaj duszo piekła nie ma!!!!....
dla mnie to wygląda na rosyjskie działanie. Podobne do naszych działań w relacji z naszym sojusznikiem. Przykre, że nie słychać o reakcji naszej dyplomacji. Tym bardziej, że właśnie teraz minął termin ubiegania się o zapisane reparacje od Rosji, i do tej pory, że czesi nie oddali i winni są 340ha.
Co do angoli: pozwólmy im się rozpaść na 3 kraje. Nie będą mówili o innych.
Gdyby Polska nie wtrącała się w sprawy Białorusi i żeby nie wybierała Białorusinom prezydenta (niejaką Cichanouską), a do tego, żeby Polska nie gloryfikowała niejakiego Burego - mordercę Białorusinów, to prawdopodobnie władze Białorusi miałyby inny stosunek do Polaków. PO wychwala banderowską UPA, PiS chwali morderców przeklętych. Taka jest Polska właśnie, a potem narzekamy, że inni nas nie lubią.
"klipy promujące Ukrainę" - całkiem już tych lewackich sprzedawczyków posrało... może będa zachęcać do emigracji na UJPAdlinę? Właściwie jeśli znajdzie się głupi, który sie da namówić, to bym go nie żałował.
Wydawało by się, że nie można upaść niżej niż POPiSowe mendy w Polsce, ale jak widać można. Białoruskie bękarty po Stalinie robią wszytsko żeby dorównać UPAdlińskim wielbicielom nazistowskich zbrodniarzy.
No pewnie! Po co w ogóle Polacy się organizują? To jest grubo podejrzane, powinni się cieszyć i dziękować, że wolno im uczyć sie rosyjskiego, i że jak na razie białorusini, nie zgotowali Polakom takiej rzezi jak UPAdlińcy, tylko rozmaite fale prześladowań i pomniejszych rzezi, to na zlecenie bolszewików, to na zlecenie nazistowskich niemiec (teraz wreszcie przejmują inicjatywę etniczni białorusini, choć nie bez uciechy Berlina i Kremla). Ale jak Polacy dalej będą dumnie podnosić te bezczelne łby, to jeszcze nic nie przesądzone... może małe ludobójstwo ich nauczy moresu.
Po raz nie wiadomo który, naiwną politykę proukraińską naszych elit, spotyka potwarz i arogancja ze strony ukraińskich "przyjaciół". Czas najwyższy chyba zrozumieć, że proamerykańska polityka wspierania politycznie tego postsowieckiego konglomeratu, szkodzi nie tyle Rosji jakbyśmy chcieli, ale przede wszystkim Polsce. Jej pozycji w UE i Europie Środkowej, a z czasem coraz bardziej naszym interesom gospodarczym, bo o politycznych to nawet nie ma co marzyć. Elity ukraińskie, podobnie jak rosyjskie, od dziesięcioleci są przesiąknięte syndromem imperialnym i pomimo swojej moralnej i gospodarczej nędzy, są w swoim nacjonalistycznym mniemaniu, europejską "potęgą" (chwilowo uśpioną). Ten przedłużający się frustrujący okres "uśpienia", wywołuje u Ukraińców konwulsje aroganckiego lekceważenia bezpośrednich sąsiadów, zwłaszcza tych zamożniejszych i na lepszych pozycjach geopolitycznych. Psychologicznie zrozumiałe, politycznie absolutnie nie do zaakceptowania. Wydaje się absolutnie niemożliwe, a przynajmniej niemożliwe jest odnalezienie w ukraińskich umysłach, jakiejkolwiek płaszczyzny wspólnoty interesów naszych narodów i harmonijnego współdziałania na polu gospodarczym czy politycznym. Dla ukraińskiego "mocarstwa" ( większego od każdego z krajów UE) Polska nie jest partnerem jak np. Niemcy czy Anglia i Francja, a zatem jest w gruncie rzeczy przeszkodą w zajęciu przez Ukrainę przyszłej "właściwej" pozycji w UE. Dlatego tez bezczelna arogancja ukraińskich elit, jak w tym przypadku, kieruje się w stronę Polski, która wydaje im się przeciwnikiem !!!! (tak,tak, przeciwnikiem) o wiele słabszym niż Rosja i nieporównanie łatwiejszym "do ogrania". Czas najwyższy żeby też w końcu polskie elity, porzuciły ukrainofilskie sentymenty i zaczęły realizować bezwzględnie politykę polskich interesów wobec Ukrainy, a nie tylko iść posłusznie na pasku Ameryki.
Marzyciel ?
Tym byl w trakcie bialoruski Majdan
Zabici, wojna domowa tj. Majdan 2.0
Kaczynski PIS byl na Majdanie w Kijowie
7 lat, zabici, ruiny, bieda z nedza
jeśli chodzi o Konfederację to dość łatwo krytykować posunięcia czy czasami brak reakcji rządu i do tego kontestować rzeczywistość, która dla naszych rodaków staje się naprawdę opresyjna i prześladowcza. Ja jednak oczekiwałbym propozycji jakie stanowisko Polska powinna zająć wobec tego bezprecedensowego w tej części Europy łamania praw człowieka, że o prawach mniejszości narodowych nie wspomnę. Sądzę że watro byłoby tu wysłuchać stanowiska tamtejszych Polaków i być może rozkręcić na szeroką skalę maksymalny izolacjonizm Białorusi. Nie wiem ale chyba metoda marchewki wobec tego karal...ucha Łukaszenki już zawiodła, a obojętność to chyba najgorsze co Polska może teraz zrobić. Przykład Węgier chyba powinien być tu zastosowany do naśladowania. Na koniec przyznam że serducho rośnie jak widzę kiedy we współczesnym czasie Polacy potrafią tak walczyć o swoją polskość nie zważając na to co ich za to czeka...wielki szacun dla nich.
Pożyjemy - zobaczymy, czy pan burmistrz i radni będą konsekwentni czy też jednak przeważy poprawność polityczna. Wszak żyjemy w kraju gdzie przygarnia się wydalonych nazistów (Semeniaka) oraz załatwia im natychmiast stypendia polskich instytucji, to i naciski na Radę Nysy mogą być nie byle jakie.
Należy go niezwłocznie zaszczepić AstraZenecą
Powinien być apel jasnogórski w intencji Polaków w Polsce
100 %
Czym różni się propaganda ruska od rusińskiej?
Niczym bo należą do tej samej cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny - Cywilizacje).
Do "Zbigniew2707". Co ty wypisujesz za brednie . Podaj dowody , ze byly jakies "bledy" Unii Lubelskiej z 1569r Chyba , ze uznamy sama "Unie ", ze to byl blad, bo nakladal na Polske nowe zobowiazania, glownie wojny z Tatarami, Turcja , Moskwa. Na sejmie w 1569 r to szlachta Rusinska byla glownym zwolennikiem Unii, poniewaz dawalo im to rowne prawa w stosunku do Litwinow, ktorzy wczesniej byli uprzywilejowani. Wystarczy spojrzec , jak wygladala "pomoc" militarna Litwy w wyprawie Sobieskiego pod Wieden. Litwini i Rusini korzystali cywilizacyjnie kulturalnie na Unii (lokacja miast na prawie niemieckim). Podaj , jaka byla "podstepnosc " Polski przy proklamowaniu Unii, jaki byl sprzeciw Litwinow i Rusinow?, gdyby byl jakikolwiek sprzeciw to Unia nigdy by nie powstala, byly to podmioty rownoprawne. Sprzeciwiala sie jedynie czesc magnaterii litewskiej (Radziwillowie) bojac sie utraty swoich wplywow. Piszesz narracje banderowska historii , o bezwzglednej polonizacji Ukraincow w II RP, przeczytaj cos na temat polityki oswiatowej Grabskiego dotyczyla wszystkich mniejszosci w Polsce. W latach 23- 26r zlikwidowano 1944 szkoly ukrainskie ,otwart 1786 szkol utrawistycznych (dwujezycznych). Tworca ustawy (Grabski) uwazal , ze suwerenem Panstwa Polskiego jest Narod Polski, a nie ogol zamieszkujacej go ludnosci. Zalozeniem ustawy mialo byc wspolne szkoly wychowujace na dobrych obywateli uczniow narodowosci polskiej i niepolskiej we wzajemnym szacunku wobec siebie . W zadnym wypadku nie dotyczylo to szkolnictwa prywatnego moglo rozwijac sie bez przeszkod . Czyli wszystkie mniejszosci mogly kultywowac swoj jezyk bez przeszkod, dotyczylo to jezyka ukrainskiego , bialoruskiego, czeskiego, ormianskiego , zydowskiego, niemieckiego. Spojrz na obecna na Ukrainie ustawe Jezykowa i Oswiatowa, porownaj ilosc szkol polskich na obecnej Ukrainie i Bialorusi to moze choc troche oczy ci sie otworza. Nastepna glupota to o niszczeniu cerkwi 190?, chyba te dane sa wziete od historykow ukrainskich. W latach 37- 39 r zniszczono dokladnie 91 cerkwi, 10 kaplic, 26 domow modlitwy. Byly to cerkwie nieczynne , zrujnowane, powstale na tym terenie w ramach rusifikacji tych ziem podczas zaboru rosyjskiego. Kosciol prawoslawny w 1914 r. byl w posiadaniu 640 cerkwi pounickich, 240 kosciolow lacinskich. W latach 18- 24 r kosciol katolicki przejal 315 obiektow (175 pounickich, 140 lacinskich) W rekach prawoslawnych pozostalo 350 swiatyn pounickich i 80 katolickich. Ilosc katolikow na 1 kosaciol wynosila - 60 tys. ilosc prawoslawnych na 1 cerkiew - 3tys. Tam gdzie prawoslawni mogli utrzyma cerkiew , czyli bylo ich pow 1 tys. tam cerkwie pozostawiano. Problem z Ukraincami byl nie w polityce mniejszosciowej IIRP, (ocenianej obecnie , jako bardzo dobr lub dobra przez historykow na tle panstw osciennych - Niemcy, Rosja Sowiecka) lecz w tym , ze nacjonalizm ukrainski domagal sie wlasnego panstwa , co w tamtej sytuacji bylo nierealne.
Czy MSZ Polski podejmie stanowcze kroki w sprawie uwolnienia Pani Borys (także Pani Paniszewskiej) czy tylko będzie walczył o uwolnienie Navalnego
To jest ten słynny" patriotyzm" a la PiS.
Choćby konsul Dzwonkiewicz która jak widać z jej działalności zajmuje sie przekazywaniem pieniędzy i darów....ukraińcom.Polacy dalej tam klepią biedę.
Jak mi wiadomo i Węgrzy i Włosi utrzymują dobre stosunki z Rosją,więc jak to pogodzą ze swoją rusofobią "nasi geniusze dyplomacji"?
Czyli nic nowego w "świetnych" relacjach polska-ukraina.Wstaliśmy z kolan ,tylko szkoda ze padliśmy na twarz.Oczywiście polskojęzyczne media o tym cicho sza.Niepoprawne i nie pasujące do oficjalnej pro ukraińskiej propagandy.
Niestety za FATALNĄ polityke wschodnia "naszych" polityków nie zapłacą oni tylko Polacy mieszkający na Kresach.Jak sątraktowani nasi rodacy na ukrainie i litwie to wiadomo,ale do tej pory na białorusi tak źle nie mieli,teraz jak dali kolejny popis "geniusze dyplomacji" z MSZ będa mieć równie źle jak w państwach osciennych.
Zrobili blisko 100 tys. testów więc zbliżyli się do upragnionej przez nich liczby zakażeń
Czy są jakieś dowody, że doszło do takiego zdarzenia, czy to czysty wymysł propagandy ruskiej.
Faszyści wszystkich krajów łączcie się - w Polsce.
Kiedy wreszcie ktoś napisze dlaczego Nord Stream II narusza interesy Polski, bo ukraińskie i amerykańskie mnie nie interesują.
Białoruś wyraźnie nie może zrozumieć, że tylko na demokratycznym zachodzie (np. w Polsce, Francji, Hiszpanii i USA)można pałować ludzi i zamykać do pudła. Im nie wolno. Taka jest istota demokracji.
Nie rozumiem po co ten cudzysłów. Jak pamiętam, to Ukraina napadła na Donbas, który nie zaakceptował zbrojnego puczu, nie Donbas napadł na Ukrainę. Kresom coś się w głowie pomieszało?
Polską rządzą banderowcy i syjoniści, dlatego oni tak ochoczo sprowadzają do naszego kraju banderowców.
Siły asertywne i autorytarne oraz podmioty niepaństwowe kwestionują porządek międzynarodowy oparty na zasadach, w tym poprzez zagrożenia hybrydowe i cybernetyczne, wrogie wykorzystanie nowych technologii, a także inne zagrożenia asymetryczne to jest dobra definicja działań państw NATO, należy jedynie dodać, że państwa NATO prowadzą agresję przeciwko ludom i krajom na Bliskim Wschodzie.
Na szczęście mamy drugi Związek Polaków na Białorusi.
POPiS i Lewica PRLowska robią w Polsce taki bajzel... a większość obywateli i tak na nich zagłosuje.
Ciekawe jak zareaguje tandem POPiS
Kto pracuje w tych konsulatach???
Łapy precz!
Plemię żmijowe.
Głupia baba, niech pójdzie po rozum do głowy, jeżeli w jej głowie jakieś szczątki rozumu pozostały. Ona zdradziła swój kraj, teraz Unia zdradziła ją - naturalna kolej rzeczy.
Niech Polska przestanie się wtrącać w sprawy Białorusi, to jej władze będą lepsze dla Polaków.
Może by Prezydent RP wsparł panią prezydent Tichanowską (chociażby zapraszając ją na wspólne narty).
Nihil novi sub sole.
Jeżeli już to logicznym było by upominanie się UE o prawa chrześcijan w ChRL a o muzułmanów niech się upominają kraje muzułmańskie: Pakistan, Turcja, Iran, Indonezja itd.
Po "dampingu płacowym" polskich kierowców to kolejny sposób na ograniczenie konkurencyjności polskiej gospodarki wobec "starej" unii.
Ciekawe bo Polska też powinna podnieść stopy żeby zahamować inflacje
Bidon niech się zajmie USA a nie innymi krajami.
Znane i powszechne kiedyś słynne BOLSZE-wickie hasło nadal jest w użyciu "towarzysze wszystkich krajów łączcie się!".
Więc się łączą jak kiedyś tzw. proletariusze и сейчас; кто хочет, как хочет, с кем хочет ... по-разному по словам Юрека Овсяка - делай, что хочешь!!!!
Po naszemu hulaj duszo piekła nie ma!!!!....
Jeśli żydzi rozrzucają po morzu śródziemnym miny podwodne, to niedługo usłyszymy o katastrofach wycieczkowców i kutrów... czy tak?
Dobry ojciec.
dla mnie to wygląda na rosyjskie działanie. Podobne do naszych działań w relacji z naszym sojusznikiem. Przykre, że nie słychać o reakcji naszej dyplomacji. Tym bardziej, że właśnie teraz minął termin ubiegania się o zapisane reparacje od Rosji, i do tej pory, że czesi nie oddali i winni są 340ha.
Co do angoli: pozwólmy im się rozpaść na 3 kraje. Nie będą mówili o innych.
Aby zadrwić z normalnego małżeństwa i odreagować zboczenia.
Gdyby Polska nie wtrącała się w sprawy Białorusi i żeby nie wybierała Białorusinom prezydenta (niejaką Cichanouską), a do tego, żeby Polska nie gloryfikowała niejakiego Burego - mordercę Białorusinów, to prawdopodobnie władze Białorusi miałyby inny stosunek do Polaków. PO wychwala banderowską UPA, PiS chwali morderców przeklętych. Taka jest Polska właśnie, a potem narzekamy, że inni nas nie lubią.
Po co im te małżeństwa są potrzebne?
"klipy promujące Ukrainę" - całkiem już tych lewackich sprzedawczyków posrało... może będa zachęcać do emigracji na UJPAdlinę? Właściwie jeśli znajdzie się głupi, który sie da namówić, to bym go nie żałował.
szkopy jak widać wspierają antypolska politykę Kremla (tym razem realizowaną przez białoruskich przydupasów)
"udział w I wojnie czeczeńskiej" = czyli świr, który jest gotowy współpracować nawez z islamistami.
Wydawało by się, że nie można upaść niżej niż POPiSowe mendy w Polsce, ale jak widać można. Białoruskie bękarty po Stalinie robią wszytsko żeby dorównać UPAdlińskim wielbicielom nazistowskich zbrodniarzy.
No pewnie! Po co w ogóle Polacy się organizują? To jest grubo podejrzane, powinni się cieszyć i dziękować, że wolno im uczyć sie rosyjskiego, i że jak na razie białorusini, nie zgotowali Polakom takiej rzezi jak UPAdlińcy, tylko rozmaite fale prześladowań i pomniejszych rzezi, to na zlecenie bolszewików, to na zlecenie nazistowskich niemiec (teraz wreszcie przejmują inicjatywę etniczni białorusini, choć nie bez uciechy Berlina i Kremla). Ale jak Polacy dalej będą dumnie podnosić te bezczelne łby, to jeszcze nic nie przesądzone... może małe ludobójstwo ich nauczy moresu.
Ten związek to agentura polskich służb, dlatego trudno się dziwić władzom białoruskim, że ich nie uznają.