Idą dostawy ku złości i problemowi Rosji. Votum_separatum rozpacza nad tym faktem razem z "Sylwia". Jeden agent ruski profanuje banderę Polski, drugi z grobu ukradł krzyż NSZ i przywłaszczył sobie. Ukraińcom trzeba dawać broń, żeby mieli czym bronić się przed agresją ruskich.
On celowo zaniżył ocenę potencjalu sił rosyjskich. Tu raczej chodzi o godziny ponieważ zostały by gęsto zastosowane zrzuty wojska i sprzętu przeciwko zdemoralizowanemu przeciwnikowi.
Chłopcy widać walczą tak samo jak arabskie dzikusy. Walą gdzie popadnie bez celowania. Ciekawe, że banderowcy każdą bandę nazywają batalionem. Myślę, że co najwyżej może być około setki, a więc w sile kompani, lecz zwykle jest ich dużo mniej. Zapewne gradobicie rozwiąże problemy zaopatrzeniowe banderowców (nie będzie kogo zaopatrywać), podobnie jak rozwiązało problemy zaopatrzeniowe baterii BM-21 z okolic Szczastia z której ukropy zdołały odpalić zaledwie jedną salwę:
Jakie 200, przecież 1200. "Sylwia" czyli ruska jaczejka propagandy tylko powiela zadane teksty. W sejmie polskim w 1935 roku odjęto immunitet posłom lewicy i postawiono udokumentowany zarzut brania pieniędzy za dywersję ideologiczna ( czytanie dostarczonych im tekstów) we złotych frankach szwajcarskich.Przemówienia posłów nie mogły być ocenzurowane, mogły być drukowane i rozpowszechniane. Po wyrokach błagali żeby nie wydalać ich do ZSRR. Argumentowali że są obywatelami Polski i chcą siedzieć w polskim więzieniu, tych którzy trafili do ZSRR Stalin natychmiast zlikwidował.
W sumie facet ma słuszne obiekcje. Przez Polskę jedzie tranzyt z amerykańską pomocą wojskową. Oczywiście kraje rządzone przez ludzi normalnych zablokowały chazarom ten manewr i została tylko Polska.
stadion, 60 tys ludzi i te gwizdy dla Rosjan - coś pięknego - Polacy nie lubią sowietów - jedynie Pani Sylwia biła brawo i doznawała orgazmu na widok współbraci
stadion, 60 tys ludzi i te gwizdy dla Rosjan - coś pięknego - Polacy nie lubią sowietów - jedynie Pani Sylwia biła brawo i doznawała orgazmu na widok współbraci
'Motorola', jak wielu Rosjan i Polaków, uważa nieprzepuszczenie samolotu z rosyjskim ministrem za niepotrzebną prowokację i zniewagę oraz niedyplomatyczne chamstwo. Można było jego cywilnemu samolotowi po prostu dać eskortę myśliwców. Jednakże 'Motorola' winien zrozumieć, że zwykli Polacy nie mieli nic wspólnego z tą decyzją bezmyślnych biurokratów.
Jedno jest pewne ten nawiedzony czlowiek nie ma wcale na uwadze polskich interesow I bezpieczenstwa narodowego Tak jest szabelke mu kupic
I niech goni w bezkresny step rabac Moskala Szybko o takim idiocie sluch zaginie...
Jedno jest pewne ten nawiedzony czlowiek nie ma wcale na uwadze polskich interesow I bezpieczenstwa narodowego Tak jest szabelke mu kupic
I niech goni w bezkresny step rabac Moskala Szybko o takim idiocie sluch zaginie...Tylko niech to zrobi w imieniu swoim I wlasnej rodziny.
Kilkakrotnie informacyjne źródła powstańcze donosiły o obecności polskich najemników w szeregach wroga. Przyczynia się do tego p. Sienkiewicz z jego firmą Othago. Jeśli naprawdę p. Sienkiewicz jest członkiem wielkiego narodu żydowskiego, jak donoszą, to powninien skorzystać z jego przysłowiowej mądrości i nie odpiłowywać gałęzi, na której siedzi, antagonizując ew. przyszłych sąsiadów Polski. Właśnie doniesiono, że faszyści okupujący lotnisko w Doniecku poddali się i było wśród nich 200 Polaków: 'Аэропорт в Донецке, ... взяли... сдалось 200 поляков, укры - отморозились.' http://www.dnrsvoboda.ru/422-1092014-vse-svodki-ot-opolcheniya-za-tekuschie-sutki-post-obnovlyaetsya-kruglosutochno.html Dla symetrii, podawano też, iż wśród powstańców są walczący przeciwko faszystom Polacy.
@ Sylwia: 01.09.2014 20:43 Cieszy fakt realnego spojrzenia na sytuację , sądzę że jeszcze kilkanaście tygodni i zapomnimy o ukrainie Kijowskiej . Oczywiście że Putin zrobi z nimi co zechce . Zanim w Brukseli oprzytomnieją już obecnie nie mają żadnego interesu w popieraniu bankruta, Widzę że jeszcze na tym portalu jest kilku patriotów dających odpór propagandzie ,,kijowsko Warszawowskiej" -czytaj banderowskiemu faszyzmowi.
Wołoszański w jednym z programów ( gdzieś w 1997 roku?), swojego autorstwa przypomniał o zwołaniu przez Hitlera na 22.08.1939 roku do Berchtesgaden kadry dowódczej swoich wojsk. Tam Hitler rozpoczął naradę od przedstawienia sytuacji geopolitycznej. Przemawiał 2 godziny. Uzasadniał zdumionemu dowództwu decyzję o rozpoczęciu wojny z Polską. Niemcy szykowały się do inwazji na zachód już wiele lat. Wolta Hitlera wydawała się niespodziwwaną. Hitler uzasadnił to bardzo prosto: w przypadku inwazji Niemiec na Francję Polska na pewno zaatakuje Niemcy. W przypadku inwazji na Polskę zachód ograniczy się jedynie do werbalnych protestów.
Tego samego dnia Canaris przekazał info do MSZ NL, które miało swojego człowieka w MSZ UK. Gdy następnego dnia Ribentropp z Mołotowem podpisywał słynny już pakt - zachód był spokojny. To Polska zapłaci za szaleństwa Hitlera.
W polityce trzeba o uczciwości zapomnieć. Szczególnie gdy chodzi o zdrowie i życie narodów.
My nie potrafimy porządnie uregulować spraw z 10-12 razy mniejszą Litwą a co dopiero z wielkimi państwami Europy. Faktem jest, że Litwie oddaliśmy dobrowolnie kilkaset tysięcy rodaków wraz z ca 6,5tys km2 terenu. Litwa okupując rdzennie polskie terytorium robi sobie z Polakami co chce.
Przegrane na wojnie przeciwko narodowi b. wschodniej Ukrainy mogą nakłonić Kijow do rokowań pokojowych. Zbrojenie Ukrainy to przedłużanie cierpień ludności cywilnej i pomoc wrogiemu Polsce faszystowskiemu reżymowi kijowskiemu. Silna faszystowska Ukraina, która już wysunęla żądania terytorialne wobec Polski, to zagrożenie dla Polski. To jest wrogi nam kraj. A Ukraina nie została napadnięta. To fałsz i demagogia. Tam jest powstanie ludności przeciwko inwazji sił faszyzmu. Bajeczną demagogią jest też gadanina Przemka o szablach i twardych przeciwnikach. Gdyby Rosja zdecydowała się na ekspansję, rosyjska armia byłaby w Kijowie w ciagu 24 godzin, zanim by sobie w Brukseli nalano poranną kawę. Fakty: Rosja, sąsiad Polski, żądań terytorialnych wobec Polski nie wysunęla. Ukraina, sąsiad Polski, tak. Polskimi hasłami patriotycznymi są 'Słaba Ukraina!' - 'Chora i słaba!', jako nasza odpowiedź na ich banderowskie hasła 'Sława Ukraini' - 'Herojam sława'.
Panu Uriemu Tennenbaumowi już się tak pochrzaniło, że nawet "Motorola" o nim słyszał. Hallo Panie Tennenbaum, jak tam w Strefie Gazy? Niech Uri nic nie podaje, nie komentuje i nie wypisuje. To stary żydowski prowokator, z tych co Czerwonoarmistów chlebem i solą 17 września witali.
Uri, podawanie incydentu jako przykład nie jest dobrym zwyczajem. Oszołomy są wszędzie, u ruskich, na ukrainie i w Polsce. Zresztą wystarczy wejść na jakikolwiek większy portal informacyjny w Polsce, niemal co drugi post to groźby pod adresem rosjan, przekleństwa, obelgi. Czytając takie posty ma się wrażenie, że każdy Polak chce zabić rosjanina. Myślę, że to piszą po części smarki nastoletnie, czasami furiaci omamieni fenomenem PIS, no i ostatnią grupą to ukraińcy w Polsce. Nadmienię, że już ponad 15 tysięcy ukraińcom przyznano status uchodźcy. Zaczynam mieć obawy, że II WŚ niczego Polaków nie nauczyła, ciągłe wymachiwanie szabelką, kłótnie i wyzwiska. Może to agentura - ok, lecz czy nie mamy już własnego rozumu ?
Dla Rosji wojna z Polską to wojna z NATO czyli nowa wojna światowa. Putin nie powtórzy błędu Hitlera któremu wydawało się że wojna z nami to kolejna wojna lokalna.
Kiedyś napisałem na Frondzie albo tu na Kresach że nie możemy popełnić drugi raz błędu litewskiego. Cieszy mnie to że Rafał Ziemkiewicz myśli tak samo jak ja.
To zupełnie inna sytuacja. Tutaj w Donbasie milicja i inne służby mundurowe były obsadzone przez przyszłych powstańców. Na Wołyniu Polacy nie mieli nic.
Kto by się przejmował opiniami faceta, który jeszcze nie ustalił jak się naprawdę nazywa!
Niech ogoli łeb, zapuści osełedec i sam niech jedzie na Ukrainę z Rosją wojować.
Dlaczego polski podatnik ma finansować jednego z naszych wrogów?
Ukraina korzysta z najgorszych totalitarnych wzorców: rozkrzewiły się hasła i formacje hitlerowskie a teraz bolszewickie. A w Polsce w środkach masowego przekazu, w polityce i na forach plenią się proukraińskie banderowskie mendy.
Poplątanie argumentacji merytorycznej z emocjonalną, typu "Polska będzie w centrum gry" - już J. Beckowi także wydawało się, że robi wielką politykę ze znanymi skutkami. Zurawski chce dawać, ale z czego ...? Potencjalnie zagrożonych jest więcej Litwa, Rumunia, nawet Niemcy ... dlaczego Polska ma się wystawiać na cel Rosji jak w 1939 r. na cel Niemiec? A już wręczanie broni ze staropolską inskrypcją to chyba dowód braku kontaktu z rzeczywistością. Współcześni Ukraińcy to nie Rusini, z którymi czasem wspólnie biliśmy Turka, ale ludzie widzący w Polakach wrogów ! I to wynika z wojny o Lwów, września 1939 r. Wołynia i współczesnych wypowiedzi nacjonalistycznych sił ukraińskich, a w trochę łagodniejszej formie mniejszość ukraińska. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mamy wspierać inne państwo, zgoda Rosja nam zagraża, a Ukraina już nie? Jak się oni wymieniają między sobą "przyjacielskie gesty" to nam nic do tego. Jak UE postanowi o sprzedaży broni Ukrainie, to możemy ją sprzedać i zarobić ... proponuję sprzedaż zabezpieczyć kilkunastoma hektarami ukraińskiej ziemi!
Myślę, że Putin się myli. Mógłby zająć Kijów w kilka dni. Pamiętacie tą aferę gdy jakiś szwedzki generał zdradził, że Szwecja w konfrontacji z Rosją nie utrzyma się dłużej niż tydzień? Wojska szwedzkie są dużo lepsze niż ukraińskie.
Obawiam się, że p. Rafał nie założył jeszcze jednej możliwości - im dłużej trwa wojna ukraińsko-rosyjska, tym większe wsparcie zdobywają ukraińscy nacjonaliści. Ta wojna daje im nowych zwolenników, zaś przez bezczynność Europy - prodemokratyczni i proeuropejscy Ukraińcy są coraz bardziej w mniejszości.
prowokująca i zupełnie nietrafiona teza, bo z długotrwałej wojny miedzy rosja a ukraina nic nie będzie. Bo co niby? Jeszcze większy burdel na kontynencie? Polska, jako terytorium podbite i skolonizowane nic na niej nie zyska. Bo co niby, odbierzemy Lwów? Do tego trzeba być niepodległym pańśtwem albo mieć Orbana jak Węgrzy. Możliwe że Węgrzy i Rumuni swoje terytoria odbiorą. My podmiotem nie jesteśmy, a państwem papierowym i nic na tej wojnie przecież nie zyskamy. Na razie straciliśmy bardzo duzo w sferze symbolicznej, bo zmuszono Polskę i polaków do wycia pochwalnych bzdur na ruch polityczny który Polski i polaków nienawidzi i ma naszą krew na rękach. Będzie jak z więzieniami CIA - znów brudne sprawki USA to Polska :/
całe to szambo będzie trwało dopóty, dopóki będziemy tolerować żydowską V kolumnę zarówno w Agorze, ITI, ale też tzw. Krytyce Politycznej, której obsada "zaprosiła" niemieckich gnojów na Marsz Niepodległości w 2011 r. Żeby nie być gołosłownym w tej ostatniej "redakcji" są prawdziwe żydowskie perełki - jak Agnieszka Graff – córka żydowskich stalinowskich prokuratorów http://yelita.pl/artykuly/art/graff-agnieszka. Potem jeszcze dochodzi współczesna żydowska opozycja licencjonowana jak Wildsteiny, Krajkiemany. To, że w Polsce media "publiczne" nie spełniają swojej domyślnej misji to też wynik obsadzania żydostwem. Eugeniusz Smolar był w zarządzie "Polskiego" Radia i później jego dyrektorem programowym, Adam Halber, były poseł SLD i członek KRRiT, Bolesław Sulik (Szteinberg) - swojego czasu przewodniczący KRRiT, Krzysztof Gottesman, wieloletni szef działu politycznego Rzeczpospolitej, były zastępca dyrektora programu I "Polskiego" Radia. U nas jest oto samo co wszędzie. Żydostwo pcha się do polityki - wszystkie opcje, do zawodów prawniczych (żyd Safjan prezes TK - zgroza. Typ bezczelnie obrażał Polaków na łamach pisemka tatusia w z/w/z Jedwabnem, Engelking - zastępca prokuratora generalnego), do prasy i telewizji oraz infekują zawsze wydziały historii i politologii oraz można się na pejsatych stosunkowo często natknąć na wydziałach prawa. Przy czym żydy uniwersyteckie to już jest najgorsze z najgorszych towarzystwo. A wiem to od pracowników naukowych jednego z uniwersytetów. Albo będziemy udawać, że w Polsce nie ma V kolumny żydowskiej i wszystkie zabiegi by obudzić masowo polskiego ducha można sobie wsadzić w pewno miejsce.
Pan Ziemkiewicz zawsze był prawicowym publicystom... I o ile na początku bliżej mu było do konserwatywnych-liberałów, to teraz bliżej mu do narodowych-liberałów.... Nie widzę w tym nic złego- Nawet więcej, chwali mu się to i oby tak dalej... A co do wypowiedzi- zaskoczyła mnie, a to dlatego, że odkąd pracuje w TV Republika, przytępił swoje antypisowskie ostrze(co mnie zmartwił) i nie spodziewałem się że wyłamie się z oficjalnej Pisowskiej narracji odnośnie Ukrainy(bezwzględnie zły Putin- bezwzględnie dobra Ukraina).... Myślę, że powinien wrócić do swojej słusznej tezy że rządzi nami wojna między mafią, a sektą, z czego ja mimo wszystko wolę mafię- po prostu łatwiej jej się jest pozbyć odcinając od choćby np. pieniędzy... Z sektą już jest gorzej.... O mafi nie będę mówił- bo jak jest, każdy widzi...Natomiast co do sekty gdyby to była sekta racjonalna i propolska- to zgoda, ale jak jest to tylko ekspozytura amerykańsko-izraelska, konfliktująca nas z Unią, i wpychającą do konfrontacji z Moskwą(gdyby choć nie za darmo)... A tak to jeszcze za to płacimy, embargiem(Ukraińskim też !!!), datkami na Ukrainę(pomoc humanitarna, dozbrajanie, szkolenie, przyjmowanie uchodźców) oraz wypychaniem z rosyjskiego czy ukraińskiego rynku, na który gładko wchodzi biznes niemiecki, francuski czy amerykański(czyli to jest poniekąd w ich interesie by nas tam nie było!!!)... Trzeba popierać Narodowców, a kto nie lubi Dmowskiego, niech już od biedy
poprze KNP, byleby nikogo z tej bandy czworga!!!!
Niemcy niewielką CZĘŚĆ swojego złota mają jako depozyt w USA, już go zresztą spisały na straty, wiedząc że USA żadnego złota nie posiada. Proszę poczytać dokładnie prasę niemiecką komentującą tą sprawę. Mają zaś u siebie największe zasoby w Europie wg wielu źródeł, w dużej części z uwagi na zaszłości historyczn nie ujawniane. Do tego jak Pan słusznie zauwazył wielka część gospodarki rosyjskiej także do nich należy, na dodatek głównie surowce. Kto w takiej sytuacji chce wojny?;)
Podsumowując prostą analizę: Niemcy i Rosja posiadają surowce i AU zaś USA papierowy pusty dolar i wielkie pretensje że go nikt nie chce. Teraz, po tak prostym postawieniu sprawy już widać komu bardziej zależy na wojnie? ;)
Niemcy nie posiadają swojego złota ,teoretycznie jest ono głównie w USA ,a zasoby finansowe w kwocie kilkuset miliardów euro pozostałe po klęsce inwestycji w USA zainwestowali w Rosyjską gospodarkę. Muszą uważać co robią i mówią.
Ależ oczywiście że tak. Z prostej przyczyny - Niemcy podobnie jak Rosja nie są bankrutami, nie posiadają dolara, który właśnie przestał być światowa walutą, posiadają zaś solidne rezerwy AU i na collaps usa są przygotowane. Obydwu krajom nie zależy na wojnie, wystarczy że poczekają. USA zaś w wojnie widzi szansę na obronę upadającej pozycji jedynego supermocarstwa oraz odbicia się od finansowego i gospodarczego dna. Wyautowanie USA z Europy (oby się udało!) oznacza przeniesienie tych wojenek bankrutującej ameryki gdzie indziej, nie wyautowanie - przeniesienie wojen na nasze boisko.
Naziści z tych karnych batalionów, bo to przecież nie było normalne wojsko a coś w rodzaju SS do karania nieprawomyślnych, myśleli że pójdzie im jak z Polakami na wołyniu. Przyjadą, popija, zabawią się i wyrżną. A tu niespodzianka. Ruscy sie chyba aż tak łątwo wyrżnać nie dadzą jak my. Można powiedziec, trafił swój na swego.
Idą dostawy ku złości i problemowi Rosji. Votum_separatum rozpacza nad tym faktem razem z "Sylwia". Jeden agent ruski profanuje banderę Polski, drugi z grobu ukradł krzyż NSZ i przywłaszczył sobie. Ukraińcom trzeba dawać broń, żeby mieli czym bronić się przed agresją ruskich.
@Tutejszym, Pan natomiast za chazarskie szekle (lub wódę) informuje nas ciągle o setkach rosyjskich czołgów i żołnierzy w Noworosji!
Ciekawe czy jest to samodzielna inicjatywa społeczna ,czy też zorganizowana przez działaczy partii regionów akcja dyskretnie wspierana przez Rosjan.
tagore
On celowo zaniżył ocenę potencjalu sił rosyjskich. Tu raczej chodzi o godziny ponieważ zostały by gęsto zastosowane zrzuty wojska i sprzętu przeciwko zdemoralizowanemu przeciwnikowi.
Chłopcy widać walczą tak samo jak arabskie dzikusy. Walą gdzie popadnie bez celowania. Ciekawe, że banderowcy każdą bandę nazywają batalionem. Myślę, że co najwyżej może być około setki, a więc w sile kompani, lecz zwykle jest ich dużo mniej. Zapewne gradobicie rozwiąże problemy zaopatrzeniowe banderowców (nie będzie kogo zaopatrywać), podobnie jak rozwiązało problemy zaopatrzeniowe baterii BM-21 z okolic Szczastia z której ukropy zdołały odpalić zaledwie jedną salwę:
https://www.youtube.com/watch?v=pGH1je7oIfE
Morze baltyckie tez:)))
Jakie 200, przecież 1200. "Sylwia" czyli ruska jaczejka propagandy tylko powiela zadane teksty. W sejmie polskim w 1935 roku odjęto immunitet posłom lewicy i postawiono udokumentowany zarzut brania pieniędzy za dywersję ideologiczna ( czytanie dostarczonych im tekstów) we złotych frankach szwajcarskich.Przemówienia posłów nie mogły być ocenzurowane, mogły być drukowane i rozpowszechniane. Po wyrokach błagali żeby nie wydalać ich do ZSRR. Argumentowali że są obywatelami Polski i chcą siedzieć w polskim więzieniu, tych którzy trafili do ZSRR Stalin natychmiast zlikwidował.
W Doniecku na lotnisku zalano betonem wejścia do podziemi z najemnikami.
http://vk.com/antimanipulator?w=wall-42578918_172715
Wszyscy nasi sąsiedzi są wrogami. Ukraińcy też.
Suwerenności Ukrainy się swoim istnieniem nie przysłużą.
tagore
W sumie facet ma słuszne obiekcje. Przez Polskę jedzie tranzyt z amerykańską pomocą wojskową. Oczywiście kraje rządzone przez ludzi normalnych zablokowały chazarom ten manewr i została tylko Polska.
@Sylwia, litosci, jakich 200 Polakow wzieli do niewoli?
Boze, Boze, do czego to juz doszlo, Lem to jedank mial racje...
stadion, 60 tys ludzi i te gwizdy dla Rosjan - coś pięknego - Polacy nie lubią sowietów - jedynie Pani Sylwia biła brawo i doznawała orgazmu na widok współbraci
stadion, 60 tys ludzi i te gwizdy dla Rosjan - coś pięknego - Polacy nie lubią sowietów - jedynie Pani Sylwia biła brawo i doznawała orgazmu na widok współbraci
po takich jak ty przyjdzie!!
Jeśli okrążyli Mariupol to kolej na szansę Ukraińców na okrążenie Rosjan, to im teraz teren sprzyja.
tagore
P. Anarchisto: Dziękuję za wsparcie w walce z panoszącym się w kraju banderyzmem, w której czasem się czuję osamotniona. Ale nie ustąpię.
'Motorola', jak wielu Rosjan i Polaków, uważa nieprzepuszczenie samolotu z rosyjskim ministrem za niepotrzebną prowokację i zniewagę oraz niedyplomatyczne chamstwo. Można było jego cywilnemu samolotowi po prostu dać eskortę myśliwców. Jednakże 'Motorola' winien zrozumieć, że zwykli Polacy nie mieli nic wspólnego z tą decyzją bezmyślnych biurokratów.
Jedno jest pewne ten nawiedzony czlowiek nie ma wcale na uwadze polskich interesow I bezpieczenstwa narodowego Tak jest szabelke mu kupic
I niech goni w bezkresny step rabac Moskala Szybko o takim idiocie sluch zaginie...
Jedno jest pewne ten nawiedzony czlowiek nie ma wcale na uwadze polskich interesow I bezpieczenstwa narodowego Tak jest szabelke mu kupic
I niech goni w bezkresny step rabac Moskala Szybko o takim idiocie sluch zaginie...Tylko niech to zrobi w imieniu swoim I wlasnej rodziny.
Kilkakrotnie informacyjne źródła powstańcze donosiły o obecności polskich najemników w szeregach wroga. Przyczynia się do tego p. Sienkiewicz z jego firmą Othago. Jeśli naprawdę p. Sienkiewicz jest członkiem wielkiego narodu żydowskiego, jak donoszą, to powninien skorzystać z jego przysłowiowej mądrości i nie odpiłowywać gałęzi, na której siedzi, antagonizując ew. przyszłych sąsiadów Polski. Właśnie doniesiono, że faszyści okupujący lotnisko w Doniecku poddali się i było wśród nich 200 Polaków: 'Аэропорт в Донецке, ... взяли... сдалось 200 поляков, укры - отморозились.' http://www.dnrsvoboda.ru/422-1092014-vse-svodki-ot-opolcheniya-za-tekuschie-sutki-post-obnovlyaetsya-kruglosutochno.html Dla symetrii, podawano też, iż wśród powstańców są walczący przeciwko faszystom Polacy.
@ Sylwia: 01.09.2014 20:43 Cieszy fakt realnego spojrzenia na sytuację , sądzę że jeszcze kilkanaście tygodni i zapomnimy o ukrainie Kijowskiej . Oczywiście że Putin zrobi z nimi co zechce . Zanim w Brukseli oprzytomnieją już obecnie nie mają żadnego interesu w popieraniu bankruta, Widzę że jeszcze na tym portalu jest kilku patriotów dających odpór propagandzie ,,kijowsko Warszawowskiej" -czytaj banderowskiemu faszyzmowi.
Wołoszański w jednym z programów ( gdzieś w 1997 roku?), swojego autorstwa przypomniał o zwołaniu przez Hitlera na 22.08.1939 roku do Berchtesgaden kadry dowódczej swoich wojsk. Tam Hitler rozpoczął naradę od przedstawienia sytuacji geopolitycznej. Przemawiał 2 godziny. Uzasadniał zdumionemu dowództwu decyzję o rozpoczęciu wojny z Polską. Niemcy szykowały się do inwazji na zachód już wiele lat. Wolta Hitlera wydawała się niespodziwwaną. Hitler uzasadnił to bardzo prosto: w przypadku inwazji Niemiec na Francję Polska na pewno zaatakuje Niemcy. W przypadku inwazji na Polskę zachód ograniczy się jedynie do werbalnych protestów.
Tego samego dnia Canaris przekazał info do MSZ NL, które miało swojego człowieka w MSZ UK. Gdy następnego dnia Ribentropp z Mołotowem podpisywał słynny już pakt - zachód był spokojny. To Polska zapłaci za szaleństwa Hitlera.
W polityce trzeba o uczciwości zapomnieć. Szczególnie gdy chodzi o zdrowie i życie narodów.
My nie potrafimy porządnie uregulować spraw z 10-12 razy mniejszą Litwą a co dopiero z wielkimi państwami Europy. Faktem jest, że Litwie oddaliśmy dobrowolnie kilkaset tysięcy rodaków wraz z ca 6,5tys km2 terenu. Litwa okupując rdzennie polskie terytorium robi sobie z Polakami co chce.
Przegrane na wojnie przeciwko narodowi b. wschodniej Ukrainy mogą nakłonić Kijow do rokowań pokojowych. Zbrojenie Ukrainy to przedłużanie cierpień ludności cywilnej i pomoc wrogiemu Polsce faszystowskiemu reżymowi kijowskiemu. Silna faszystowska Ukraina, która już wysunęla żądania terytorialne wobec Polski, to zagrożenie dla Polski. To jest wrogi nam kraj. A Ukraina nie została napadnięta. To fałsz i demagogia. Tam jest powstanie ludności przeciwko inwazji sił faszyzmu. Bajeczną demagogią jest też gadanina Przemka o szablach i twardych przeciwnikach. Gdyby Rosja zdecydowała się na ekspansję, rosyjska armia byłaby w Kijowie w ciagu 24 godzin, zanim by sobie w Brukseli nalano poranną kawę. Fakty: Rosja, sąsiad Polski, żądań terytorialnych wobec Polski nie wysunęla. Ukraina, sąsiad Polski, tak. Polskimi hasłami patriotycznymi są 'Słaba Ukraina!' - 'Chora i słaba!', jako nasza odpowiedź na ich banderowskie hasła 'Sława Ukraini' - 'Herojam sława'.
Oczywiście dać im kilka wagonów wideł kilka wagonów siekier i ze dwa samochody cepów aby mieli czy walić pukniętych redaktorów z GPC
Panu Uriemu Tennenbaumowi już się tak pochrzaniło, że nawet "Motorola" o nim słyszał. Hallo Panie Tennenbaum, jak tam w Strefie Gazy? Niech Uri nic nie podaje, nie komentuje i nie wypisuje. To stary żydowski prowokator, z tych co Czerwonoarmistów chlebem i solą 17 września witali.
To katastrofa. Dziwi mnie bierność wojsk ukraińskich. Przebieg wydarzeń pod Mariupolem jest porażający.
Uri, podawanie incydentu jako przykład nie jest dobrym zwyczajem. Oszołomy są wszędzie, u ruskich, na ukrainie i w Polsce. Zresztą wystarczy wejść na jakikolwiek większy portal informacyjny w Polsce, niemal co drugi post to groźby pod adresem rosjan, przekleństwa, obelgi. Czytając takie posty ma się wrażenie, że każdy Polak chce zabić rosjanina. Myślę, że to piszą po części smarki nastoletnie, czasami furiaci omamieni fenomenem PIS, no i ostatnią grupą to ukraińcy w Polsce. Nadmienię, że już ponad 15 tysięcy ukraińcom przyznano status uchodźcy. Zaczynam mieć obawy, że II WŚ niczego Polaków nie nauczyła, ciągłe wymachiwanie szabelką, kłótnie i wyzwiska. Może to agentura - ok, lecz czy nie mamy już własnego rozumu ?
Dla Rosji wojna z Polską to wojna z NATO czyli nowa wojna światowa. Putin nie powtórzy błędu Hitlera któremu wydawało się że wojna z nami to kolejna wojna lokalna.
Kiedyś napisałem na Frondzie albo tu na Kresach że nie możemy popełnić drugi raz błędu litewskiego. Cieszy mnie to że Rafał Ziemkiewicz myśli tak samo jak ja.
To zupełnie inna sytuacja. Tutaj w Donbasie milicja i inne służby mundurowe były obsadzone przez przyszłych powstańców. Na Wołyniu Polacy nie mieli nic.
Kto by się przejmował opiniami faceta, który jeszcze nie ustalił jak się naprawdę nazywa!
Niech ogoli łeb, zapuści osełedec i sam niech jedzie na Ukrainę z Rosją wojować.
Dlaczego polski podatnik ma finansować jednego z naszych wrogów?
otrute jabłka im wysłać :) czym nie broń :)
Kiedyś tu już pisałem że Rosja podpisała gigantyczna umowę gazową z Chinami po to by pokazać że UE nie jest pępkiem świata. Rosja kieruje się na Azję.
Ukraina korzysta z najgorszych totalitarnych wzorców: rozkrzewiły się hasła i formacje hitlerowskie a teraz bolszewickie. A w Polsce w środkach masowego przekazu, w polityce i na forach plenią się proukraińskie banderowskie mendy.
Poplątanie argumentacji merytorycznej z emocjonalną, typu "Polska będzie w centrum gry" - już J. Beckowi także wydawało się, że robi wielką politykę ze znanymi skutkami. Zurawski chce dawać, ale z czego ...? Potencjalnie zagrożonych jest więcej Litwa, Rumunia, nawet Niemcy ... dlaczego Polska ma się wystawiać na cel Rosji jak w 1939 r. na cel Niemiec? A już wręczanie broni ze staropolską inskrypcją to chyba dowód braku kontaktu z rzeczywistością. Współcześni Ukraińcy to nie Rusini, z którymi czasem wspólnie biliśmy Turka, ale ludzie widzący w Polakach wrogów ! I to wynika z wojny o Lwów, września 1939 r. Wołynia i współczesnych wypowiedzi nacjonalistycznych sił ukraińskich, a w trochę łagodniejszej formie mniejszość ukraińska. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mamy wspierać inne państwo, zgoda Rosja nam zagraża, a Ukraina już nie? Jak się oni wymieniają między sobą "przyjacielskie gesty" to nam nic do tego. Jak UE postanowi o sprzedaży broni Ukrainie, to możemy ją sprzedać i zarobić ... proponuję sprzedaż zabezpieczyć kilkunastoma hektarami ukraińskiej ziemi!
zapomniałem , niech kupi za swoje pieniądze broń, kamasze i w.....la do Ługańska
dopalaczy się nawąchał, wąsy mu szablą ciach ... ciach
tv republika , GP to pseudoprawicowe tuby propagandowe syjonistycznego banksterstwa
Myślę, że Putin się myli. Mógłby zająć Kijów w kilka dni. Pamiętacie tą aferę gdy jakiś szwedzki generał zdradził, że Szwecja w konfrontacji z Rosją nie utrzyma się dłużej niż tydzień? Wojska szwedzkie są dużo lepsze niż ukraińskie.
Obawiam się, że p. Rafał nie założył jeszcze jednej możliwości - im dłużej trwa wojna ukraińsko-rosyjska, tym większe wsparcie zdobywają ukraińscy nacjonaliści. Ta wojna daje im nowych zwolenników, zaś przez bezczynność Europy - prodemokratyczni i proeuropejscy Ukraińcy są coraz bardziej w mniejszości.
Niech sie w leb palnie!
Od "sukcesów" im się całkiem już w łepetynach pop ...... Kozłobrody "Motorola" grozi Polsce:
https://www.youtube.com/watch?v=B4zTM8FvJR4
prowokująca i zupełnie nietrafiona teza, bo z długotrwałej wojny miedzy rosja a ukraina nic nie będzie. Bo co niby? Jeszcze większy burdel na kontynencie? Polska, jako terytorium podbite i skolonizowane nic na niej nie zyska. Bo co niby, odbierzemy Lwów? Do tego trzeba być niepodległym pańśtwem albo mieć Orbana jak Węgrzy. Możliwe że Węgrzy i Rumuni swoje terytoria odbiorą. My podmiotem nie jesteśmy, a państwem papierowym i nic na tej wojnie przecież nie zyskamy. Na razie straciliśmy bardzo duzo w sferze symbolicznej, bo zmuszono Polskę i polaków do wycia pochwalnych bzdur na ruch polityczny który Polski i polaków nienawidzi i ma naszą krew na rękach. Będzie jak z więzieniami CIA - znów brudne sprawki USA to Polska :/
całe to szambo będzie trwało dopóty, dopóki będziemy tolerować żydowską V kolumnę zarówno w Agorze, ITI, ale też tzw. Krytyce Politycznej, której obsada "zaprosiła" niemieckich gnojów na Marsz Niepodległości w 2011 r. Żeby nie być gołosłownym w tej ostatniej "redakcji" są prawdziwe żydowskie perełki - jak Agnieszka Graff – córka żydowskich stalinowskich prokuratorów http://yelita.pl/artykuly/art/graff-agnieszka. Potem jeszcze dochodzi współczesna żydowska opozycja licencjonowana jak Wildsteiny, Krajkiemany. To, że w Polsce media "publiczne" nie spełniają swojej domyślnej misji to też wynik obsadzania żydostwem. Eugeniusz Smolar był w zarządzie "Polskiego" Radia i później jego dyrektorem programowym, Adam Halber, były poseł SLD i członek KRRiT, Bolesław Sulik (Szteinberg) - swojego czasu przewodniczący KRRiT, Krzysztof Gottesman, wieloletni szef działu politycznego Rzeczpospolitej, były zastępca dyrektora programu I "Polskiego" Radia. U nas jest oto samo co wszędzie. Żydostwo pcha się do polityki - wszystkie opcje, do zawodów prawniczych (żyd Safjan prezes TK - zgroza. Typ bezczelnie obrażał Polaków na łamach pisemka tatusia w z/w/z Jedwabnem, Engelking - zastępca prokuratora generalnego), do prasy i telewizji oraz infekują zawsze wydziały historii i politologii oraz można się na pejsatych stosunkowo często natknąć na wydziałach prawa. Przy czym żydy uniwersyteckie to już jest najgorsze z najgorszych towarzystwo. A wiem to od pracowników naukowych jednego z uniwersytetów. Albo będziemy udawać, że w Polsce nie ma V kolumny żydowskiej i wszystkie zabiegi by obudzić masowo polskiego ducha można sobie wsadzić w pewno miejsce.
Pan Ziemkiewicz zawsze był prawicowym publicystom... I o ile na początku bliżej mu było do konserwatywnych-liberałów, to teraz bliżej mu do narodowych-liberałów.... Nie widzę w tym nic złego- Nawet więcej, chwali mu się to i oby tak dalej... A co do wypowiedzi- zaskoczyła mnie, a to dlatego, że odkąd pracuje w TV Republika, przytępił swoje antypisowskie ostrze(co mnie zmartwił) i nie spodziewałem się że wyłamie się z oficjalnej Pisowskiej narracji odnośnie Ukrainy(bezwzględnie zły Putin- bezwzględnie dobra Ukraina).... Myślę, że powinien wrócić do swojej słusznej tezy że rządzi nami wojna między mafią, a sektą, z czego ja mimo wszystko wolę mafię- po prostu łatwiej jej się jest pozbyć odcinając od choćby np. pieniędzy... Z sektą już jest gorzej.... O mafi nie będę mówił- bo jak jest, każdy widzi...Natomiast co do sekty gdyby to była sekta racjonalna i propolska- to zgoda, ale jak jest to tylko ekspozytura amerykańsko-izraelska, konfliktująca nas z Unią, i wpychającą do konfrontacji z Moskwą(gdyby choć nie za darmo)... A tak to jeszcze za to płacimy, embargiem(Ukraińskim też !!!), datkami na Ukrainę(pomoc humanitarna, dozbrajanie, szkolenie, przyjmowanie uchodźców) oraz wypychaniem z rosyjskiego czy ukraińskiego rynku, na który gładko wchodzi biznes niemiecki, francuski czy amerykański(czyli to jest poniekąd w ich interesie by nas tam nie było!!!)... Trzeba popierać Narodowców, a kto nie lubi Dmowskiego, niech już od biedy
poprze KNP, byleby nikogo z tej bandy czworga!!!!
Niemcy niewielką CZĘŚĆ swojego złota mają jako depozyt w USA, już go zresztą spisały na straty, wiedząc że USA żadnego złota nie posiada. Proszę poczytać dokładnie prasę niemiecką komentującą tą sprawę. Mają zaś u siebie największe zasoby w Europie wg wielu źródeł, w dużej części z uwagi na zaszłości historyczn nie ujawniane. Do tego jak Pan słusznie zauwazył wielka część gospodarki rosyjskiej także do nich należy, na dodatek głównie surowce. Kto w takiej sytuacji chce wojny?;)
Podsumowując prostą analizę: Niemcy i Rosja posiadają surowce i AU zaś USA papierowy pusty dolar i wielkie pretensje że go nikt nie chce. Teraz, po tak prostym postawieniu sprawy już widać komu bardziej zależy na wojnie? ;)
Niemcy nie posiadają swojego złota ,teoretycznie jest ono głównie w USA ,a zasoby finansowe w kwocie kilkuset miliardów euro pozostałe po klęsce inwestycji w USA zainwestowali w Rosyjską gospodarkę. Muszą uważać co robią i mówią.
tagore
Ależ oczywiście że tak. Z prostej przyczyny - Niemcy podobnie jak Rosja nie są bankrutami, nie posiadają dolara, który właśnie przestał być światowa walutą, posiadają zaś solidne rezerwy AU i na collaps usa są przygotowane. Obydwu krajom nie zależy na wojnie, wystarczy że poczekają. USA zaś w wojnie widzi szansę na obronę upadającej pozycji jedynego supermocarstwa oraz odbicia się od finansowego i gospodarczego dna. Wyautowanie USA z Europy (oby się udało!) oznacza przeniesienie tych wojenek bankrutującej ameryki gdzie indziej, nie wyautowanie - przeniesienie wojen na nasze boisko.
Naziści z tych karnych batalionów, bo to przecież nie było normalne wojsko a coś w rodzaju SS do karania nieprawomyślnych, myśleli że pójdzie im jak z Polakami na wołyniu. Przyjadą, popija, zabawią się i wyrżną. A tu niespodzianka. Ruscy sie chyba aż tak łątwo wyrżnać nie dadzą jak my. Można powiedziec, trafił swój na swego.