Orlen zbuduje własną sieć ładowarek samochodów elektrycznych

Wkrótce korzystając z sieci ładowarek elektrycznych Orlenu będzie można przejechać całą Polskę – obiecuje prezes koncernu.

Już w tym roku na wybranych stacjach paliw PKN Orlen pojawią się ładowarki do samochodów elektrycznych. W środę koncern ogłosił, że ogłosił postępowanie zakupowe (tzw. RFP) na 23 ładowarki o mocy 50kW i 100kW, które zostaną w latach 2018-2019 zlokalizowane na trasach tranzytowych w Polsce.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak podał Orlen, ładowarki pozwolą na ładowanie wszystkich typów samochodów elektrycznych dostępnych w Europie. Ładowanie pojazdu elektrycznego przy pomocy ładowarki o mocy 50kW będzie zajmowało około 20-30 minut. W tym czasie akumulator auta naładuje się z 20% do 80% pojemności. Jak mówił prezes Orlenu Wojciech Jasiński, dzięki sieci Orlenu posiadacze aut elektrycznych będą mogli przejechać przez całą Polskę korzystając z jego punktów ładowania.

Dwie ładowarki staną także pod siedzibami Orlenu w Płocku i w Warszawie. Lokalizacje pozostałych punktów zostaną podane w dalszej części postępowania zakupowego.

PKN Orlen informuje, że inwestycja wpisuje się w jej strategię otwierania się na sprzedaż paliw alternatywnych. Na stacjach Orlenu w Kostomłotach i w Katowicach, a także w niemieckich Grimmen i Uckerfelde działają już punkty ładowania Tesli. Na stacji koncernu działającej pod marką star w Mülheim działa także pilotażowy punkt tankowania wodoru do samochodów jeżdżących na to paliwo. Orlen posiada również punkty sprzedaży sieci paliw alternatywnych w Czechach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Orlen reaktywuje markę CPN?

Kresy.pl / PKN ORLEN

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz