Kim Dzong Un wyraził swoje wsparcie dla Rosji

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wyraził w niedzielę pełne poparcie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, poinformowała agencja prasowa Yonhap News.

Jak poinformowała agencja prasowa Yonhap News, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wyraził w niedzielę pełne poparcie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putin

„Naród rosyjski osiągnął wielkie sukcesy w realizacji słusznej sprawy obrony godności i bezpieczeństwa swojego kraju… jednocześnie stawiając czoła wszelkim wyzwaniom i trudnościom” – powiedział Kim w przesłaniu do Putina z okazji Dnia Rosji. „Naród koreański udziela im pełnego wsparcia i zachęty”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Pjongjang niedawno podkreślił swoje bliskie związki z Moskwą, pomimo rosnącej krytyki społeczności międzynarodowej w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Kim wyraził również przekonanie, że przyjazne stosunki będą się umacniać we wszystkich dziedzinach i w „drodze na rzecz obrony międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości i zapewnienia światowego bezpieczeństwa”.

W minionym tygodniu, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi poinformował o rozbudowie możliwości atomowych KRLD.

MAEA wykryła, że reaktor w Jongbjon pozostaje aktywny. „Na dobudówce do znanego nam zakładu wzbogacania paliwa jądrowego zainstalowano dach, więc dobudówka jest już zewnętrznie ukończona. W pobliżu reaktora lekkowodnego (LWR) zaobserwowaliśmy, że nowy budynek, którego wznoszenie rozpoczęto w kwietniu 2021 roku, został ukończony; rozpoczęto również budowę dwóch przylegających budynków” – oświadczenie Grossiego zacytowała w poniedziałek Interia.

Wcześniej podawaliśmy informację, że przedstawiciele Korei Południowej i USA twierdzą, że są sygnały, iż Korea Północna przygotowuje też próbną detonację ładunku jądrowego na swoim poligonie jądrowym w północno-wschodnim mieście Punggye-ri. Byłaby to siódma taka próba  od 2006 roku i pierwsza odkąd Pjongjang ogłosił, że zdetonował bombę termojądrową we wrześniu 2017 roku.

Kresy.pl/en.yna.co.kr

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz