Według ministra finansów obniżając rating wiarygodności kredytowej Polski agencja ratingowa nie kierowała się twardymi danymi gospodarczymi.

Na antenie TVP Info minister finansów Paweł Szałamacha powiedział m.in. – „Agencja Standard & Poor’s obniżając rating wiarygodności kredytowej Polski nie kierowała się twardymi danymi gospodarczymi, które są bardzo dobre, ale oceną polityczną. S&P już wcześniej zachowywała się niekonwencjonalnie – obniżyła m.in. rating USA”. Minister zaznaczył również, że jeszcze – „Kilka dni wcześniej Bank Światowy podwyższył prognozę wzrostu gospodarczego w Polsce na rok 2016, a jeszcze wcześniej podobną decyzję w stosunku do Polski podjął Międzynarodowy Fundusz Walutowy, przedłużając nam dostęp do elastycznej linii kredytowej”

Paweł Szałamacha uważa, że agencja popełniła błąd obniżając rating Polski – „Spadek bezrobocia, wzrost stopy inwencji i inne pozytywne wskaźniki są w poprzek co do ich konkluzji”

wprost.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  Motto:
  Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.

  Agencja ratingowa Standard & Poor’s obniżyła w piątek długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu „BBB plus” z „A minus”. Perspektywa ratingu jest negatywna.
  Po nitce do kłebka:
  ,,Rynek usług świadczonych przez agencje ratingowe pozostaje ciągle zdominowany przez pięć dużych amerykańskich firm. Formułowane przez nie oceny są dość powszechnie podejrzewane o służebność wobec celów polityki zagranicznej USA oraz interesów ponadnarodowej finansjery.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/natychmiast-zatrzymac-i-aresztowac-petru-2016-01

  Portal wolna-polska.pl ma charakter edukacyjno – informacyjny, nie popiera, nie namawia, nie sugeruje i nie wspomaga żadnej nielegalnej działalności, nienawiści i przestępstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu wskazane, oczywiście z podaniem źródła (pełnego linku).