Przy okazji posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Węgier rozmawiał zarówno z przedstawicielem USA jak i Rosji.

Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó w trakcie sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ przeprowadził rozmowy dwustronne z przedstawicielami mocarstw. Szef węgierskiej dyplomacji spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Jak mówił Szijjártó oba państwa zamierzają wymieniać się doświadczeniami w dziedzinie polityki socjalnej. Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane w listopadzie w czasie posiedzenia Wspólnego Węgiersko-Rosyjskiego Komitetu Ekonomicznego.

Ławrow popiera inicjatywę Węgrów by przenieść z Moskwy do Budapesztu centralę Międzynarodowego Banku Inwestycyjnego, którego udziałowcami obok Rosji i Węgier są Bułgaria, Kuba, Czechy, Mongolia, Rumunia, Słowacji i Wietnam (Polska wycofała się z tego banku w 2000 r.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Nowym Jorku Szijjártó spotkał się także z ambasadorem USA przy ONZ Nikki Halley. Jak zrelacjonował szef węgierskiej dyplomacji oba państwa uzgodniły wspólny sprzeciw wobec przygotowywanego w ramach ONZ dokumentu w sprawie migracji (Global Compact for Migration). Zarówno władze Węgier jak i USA uznały ten dokument za „bardzo niebezpieczny” jako „zachęcający do migracji na poziomie globalnym, co prowadzi do dalszych zagrożeń terrorystycznych i ryzyka dla bezpieczeństwa”.

Czytaj także: Szef MSZ Ukrainy wciągnięty na „czarną listę” portalu Mirotworec ścigającego „wrogów Ukrainy”

dailynewshungary.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz