Fundacja Ad Arma tworzy pod Toruniem ośrodek strzelecki „Akademia Młodego Strzelca”, który ma być miejscem społecznej integracji międzypokoleniowej wokół idei patriotycznych. By ukończyć inwestycję, potrzebne jest jednak wsparcie.

Toruńska Fundacja Ad Arma podjęła się wysiłku utworzenia „Akademii Młodego Strzelca” – ośrodka strzeleckiego w Lubiczu pod Toruniem. Według przedstawicieli Fundacji, ma to umożliwić młodym Polakom powrót do tradycji praktycznego kształcenia patriotycznego.– Myśl o stworzeniu własnego ośrodka strzeleckiego powstała już w 2014 roku, zaraz na początku działalności Fundacji. Sama działalność informacyjna, czy też legislacyjna to zdecydowanie za mało. Jeden wyjazd na strzelnicę jest skuteczniejszy niż 5 wykładów –podkreśla Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

PRZECZYTAJ I ZOBACZ:

Jacek Hoga (Ad Arma) obala mity nt. zwiększenia dostępu do broni palnej

Jacek Hoga (Ad Arma) dla Kresów.pl: Polacy nie dorośli do posiadania broni? To bujda [+VIDEO]

Teren, na którym ma powstać „Akademia Młodego Strzelca”, umożliwia utworzenie osi 100 metrowej, oraz krótszych osi do strzelań dynamicznych. Na tym mają skoncentrować się pierwsze prace, ale sam teren umożliwia dalszy rozwój ośrodka. W planach jest budowa strzelnicy zamkniętej o osiach długości 50 metrów, a także sali gimnastycznej do lekcji fechtunku. Ośrodek ma być miejscem społecznej integracji międzypokoleniowej wokół idei patriotycznych.

Przedstawiciele Fundacji Ad Arma zaznaczają, że prace przy tworzeniu Akademii są możliwe wyłącznie dzięki darczyńcom. By inwestycja mogła zostać ukończona, potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli. Fundacja liczy w tym względzie na hojność osób rozumiejących, że „przyszłość nie może polegać wyłącznie na rządowych projektach”.

– Tylko poprzez własny wysiłek możemy odnawiać fundamenty społeczne bez obaw o odcięcie dotacji po kolejnych wyborach. Nie urzędnik, a samorządni obywatele poprzez pracę organiczną budują zdrowe społeczeństwo –zaznaczają przedstawiciele Fundacji. Przy odpowiednim wsparciu, zakończenie inwestycji może być możliwe jeszcze w tym roku. Informacje szczegółowe, w tym dotyczące wsparcia, dostępne są na stronie akcji „Akademia Młodego Strzelca”.

– Od ponad dwóch lat staramy się przekonać Polaków, że prawo do posiadania broni to jeden z przymiotów wolnego człowieka. Staramy się by Polacy nie tylko byli przekonani do słuszności wspomnianej tezy, ale by fizycznie posiadali broń i byli w stanie ją obsłużyć. Jakiś czas temu w ramach kampanii „Ad Arma idzie do szkoły” dotarliśmy z naszym przesłaniem do liceów. Czas na kolejny krok – Akademię Młodego Strzelca. Od 15 marca zbieramy środki na budowę własnego ośrodka strzeleckiego, dzięki któremu młodzież zyska szansę na, być może, pierwszy kontakt z bronią. Czas by młode pokolenie Polaków było zdolne do obrony –zaznaczają przedstawiciele Ad Arma.

Kresy.pl / Ad Arma

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz