Lider Nowoczesnej był dziś gościem TOK FM. Pytany o przyspieszone wybory prezydenta Warszawy odpowiedział:

Biorę to bardzo pod uwagę, że taka możliwość istnieje. Nie tylko ja zresztą. Media dyskutują już o tym, kto ma być kandydatem na prezydenta– stwierdził Petru.

Na pytanie czy ma już swojego kandydata odpowiedział, że „raczej tak„.

Już kilkakrotnie rozmawiałem z osobami z Platformy, że każdy będzie miał swojego kandydata, bo jednak trzeba odnieść się do polityki miejskiej w ciągu ostatnich 10 lat. Albo się ją popiera, albo nie. Nie jestem zachwycony tym, co się dzieje w Warszawie– powiedział lider Nowoczesnej.

Ale Ryszard Petru nie jest jeszcze pewny ustąpienia Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Najpierw trzeba zobaczyć, co się działo w Warszawie, jeżeli chodzi o reprywatyzację. Zgłosiliśmy wniosek w ramach procedury, aby ujawnić wszystkie dokumenty w tej sprawie. Chciałbym zobaczyć, które działki konkretnie przypadły handlarzom roszczeń. Nie wszystko jest, trzeba to móc zweryfikować, jakie są powiązania między urzędnikami a handlarzami roszczeń– mówił polityk.

Chodzi o to, czy były powiązania korupcyjne, czy wynikały z tego de facto przestępstwa. Jeżeli tak jest, to będą dalsze konsekwencje. Jeżeli się okaże, że to nieprawda, to wtedy nie ma powodu do odejścia HGW. Gdyby było wyjaśnione, to dzisiaj byśmy o tym nie rozmawiali– dodał lider Nowoczesnej.

Nie dołączam się do tych, którzy domagają się odwołania na tym etapie pani Gronkiewicz-Waltz. Tak długo, jak nie mam twardych, jednoznacznych dowodów o przestępstwie, to nie mogę popierać takiej decyzji, bo ona nie ma uzasadnienia– stwierdził.

TOK FM/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz