Wiarygodność mediów spada, zwłaszcza w obecnym roku wyborczym z powodu braku bezstronności w informowaniu o sporze politycznym.

Najnowszy sondaż Instytutu Gallupa podaje, że jedynie 32 proc. Amerykanów twierdzi, że media „podają wiadomości wyczerpująco, właściwie i uczciwie”. Tak niskiego poziomu zaufanie nie zanotowano jeszcze nigdy od rozpoczęcia badań na ten temat w 1972 roku. W 2015 roku poziom zaufania wynosił 40%, a w 2003 ponad 50%.

Bardzo wyraźnym sygnałem dotyczącym poziomu zaufania był sondaż telewizji NBC News i „Wall Street Journal” w którym więcej negatywnych ocen od mediów zebrali tylko Władimir Putin i Donald Trump. Pozytywnie oceniło pracę mediów oceniło 19%. W opinii publicznej sposób przekazywania informacji przez media staje się coraz bardziej subiektywny i wynika z rosnącego podziału politycznego pomiędzy zwolennikami Demokratów i Republikanów.

kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz