Mateusz Piskorski na czele nowej partii

W sobotę w Warszawie odbył się zjazd założycielski partii „Zmiana”. Na jej czele stanął były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski.

Piskorski i inni założyciele „Zmiany” określają ją jaką całkowitą alternatywę dla partii obecnie funkcjonujących w polityce. W czasie pozjazdowej konferencji prasowej Piskorski podkreślał, że ma być to partia „prospołeczna”, zakłądająca aktywną rolę państwa w procesach gospodarczych oraz na płaszczyźnie socjalnej. Piskorski zapowiadał nawet programową nacjonalizację wszystkich tych sprywatyzowanych przedsiębiorstw, w których nowy właściciel łamał układy zbiorowe z ich pracownikami.ZOBACZ TAKŻE: POLSCY EURAZJACI: IDEALIŚCI CZY AGENCI?

Drugą kluczową płaszczyzną w ramach której partia rzuca wyzwanie obecnej elicie politycznej jest polityka zagraniczna. Piskorski określił politykę RP jako „lokajską” wobec USA. Skrytykował jednostronne zaangażowanie Polski w konflikt ukraiński, które według niego nie służy ani nam, ani Ukrainie, ani Europie. Opowiedział się za normalizacją stosunków z Rosją. Z Piskorskim będzie współpracował, jako wiceprzewodniczący nowej partii, Bartosz Bekier przewodzący radykalnej, nacjonalistycznej Falandze oraz Tomasz Jankowski z Samoobrony.

Krytycy Piskorskiego oskarżają go o ścisłe związki z elitami rosyjskimi. W marcu zeszłego roku Piskorski jako obserwator przebywał na Krymie w czasie referendum o jego oddzieleniu się od Ukrainy, które było nieuznawane przez OBWE i Polskę.

facebook.com/partia.zmiana/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. krasnal14 :

    A ja mam taką nowinkę 🙂 Szanowny M Piskorski założyciel kiedyś pisemka Odala razem z niejakim Martynowskim , ostro działali w ruchu BMS oraz nazi skinów , a obecnie piskorski jest piewcą antyfaszystowskim , ciekawe ciekawe , po za tym razem z kolegami w latach młodości nawiązał ścisłe kontakty z nazistami z samej Moskwy tak jak np wokalista grupy korozja metala czy np TNF lub Kolovrat . Zachowało się wiele fotografii z tamtych czasów i obiecujemy że się ukarzą niebawem no i plus parę ciekawych materiałów video z różnych imprezek i koncertów a tak na próbkę jedna fotka pod linkiem na facebook bardzo sympatyczna fotografia https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1402059800100146&set=a.1384007661905360.1073741827.100008884184341 Pozdrawiamy – Twoi byli koledzy których sprzedałeś dla szmalu