Mateusz Piskorski na czele nowej partii

W sobotę w Warszawie odbył się zjazd założycielski partii „Zmiana”. Na jej czele stanął były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski.

Piskorski i inni założyciele „Zmiany” określają ją jaką całkowitą alternatywę dla partii obecnie funkcjonujących w polityce. W czasie pozjazdowej konferencji prasowej Piskorski podkreślał, że ma być to partia „prospołeczna”, zakłądająca aktywną rolę państwa w procesach gospodarczych oraz na płaszczyźnie socjalnej. Piskorski zapowiadał nawet programową nacjonalizację wszystkich tych sprywatyzowanych przedsiębiorstw, w których nowy właściciel łamał układy zbiorowe z ich pracownikami.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCY EURAZJACI: IDEALIŚCI CZY AGENCI?

Drugą kluczową płaszczyzną w ramach której partia rzuca wyzwanie obecnej elicie politycznej jest polityka zagraniczna. Piskorski określił politykę RP jako „lokajską” wobec USA. Skrytykował jednostronne zaangażowanie Polski w konflikt ukraiński, które według niego nie służy ani nam, ani Ukrainie, ani Europie. Opowiedział się za normalizacją stosunków z Rosją. Z Piskorskim będzie współpracował, jako wiceprzewodniczący nowej partii, Bartosz Bekier przewodzący radykalnej, nacjonalistycznej Falandze oraz Tomasz Jankowski z Samoobrony.

Krytycy Piskorskiego oskarżają go o ścisłe związki z elitami rosyjskimi. W marcu zeszłego roku Piskorski jako obserwator przebywał na Krymie w czasie referendum o jego oddzieleniu się od Ukrainy, które było nieuznawane przez OBWE i Polskę.

facebook.com/partia.zmiana/kresy.pl

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. krasnal14 :

    A ja mam taką nowinkę 🙂 Szanowny M Piskorski założyciel kiedyś pisemka Odala razem z niejakim Martynowskim , ostro działali w ruchu BMS oraz nazi skinów , a obecnie piskorski jest piewcą antyfaszystowskim , ciekawe ciekawe , po za tym razem z kolegami w latach młodości nawiązał ścisłe kontakty z nazistami z samej Moskwy tak jak np wokalista grupy korozja metala czy np TNF lub Kolovrat . Zachowało się wiele fotografii z tamtych czasów i obiecujemy że się ukarzą niebawem no i plus parę ciekawych materiałów video z różnych imprezek i koncertów a tak na próbkę jedna fotka pod linkiem na facebook bardzo sympatyczna fotografia https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1402059800100146&set=a.1384007661905360.1073741827.100008884184341 Pozdrawiamy – Twoi byli koledzy których sprzedałeś dla szmalu