Marsz na cześć SS Galizien we Lwowie [+VIDEO]

We Lwowie obyła się tradycyjna parada na cześć dywizji SS Galizien – informuje ukraińska agencja Unian.

Doroczny marsz w rocznicę sformowania ukraińskiej dywizji SS Galizien, w którym wzięło udział ponad 200 osób, odbył się pod hasłem „Marsz wielkości ducha”. Uczestnicy ubrani byli w tradycyjne ukraińskie wyszywane koszule (wyszywanki), a także w stroje maskujące. Byli to głównie młodzi ludzie, członkowie „organizacji pozarządowych”.

Marsz rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Stepana Bandery i skandowania „Dywizja Hałyczyna – bohaterowie Ukrainy!”oraz „Nasza ziemia – nasi bohaterowie!”.Hasła te, podobnie jak banderowskie, wznoszono również w trakcie pochodu. Niesiono również baner ku czci dywizji SS z napisem „Płomień chwały nie zgaśnie”.W marszu uczestniczyli także weterani dywizji.

Marsz ku czci zbrodniczej dywizji SS odbył się wczoraj także w Stanisławowie (ob. Iwano-Frakiwsk), gdzie ukraińscy nacjonaliści uczcili 73. rocznicę sformowania ukraińskiej dywizji SS Galizien. Obchody zorganizowali członkowie Cywilnego Korpusu Azow, odwołującego się do symboliki neonazistowskiej.

ZOBACZ: Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien [+VIDEO / + FOTO]

Dywizja SS Galizien była jednostką zbrodniczej niemieckiej formacji SS, złożoną z ukraińskich kolaborantów, powołaną przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. Jest odpowiedzialna za liczne zbrodnie na Polakach.

PRZECZYTAJ: Dywizja SS Galizien

Unian.net / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  Co na to GW, TVN, Tomasz Lis, Cimoszewicz, Żakowski, HGW, Olejnik? i inne klakiery. Czemu na ten temat się nie wypowiedzą? Bo popularne stało się opluwanie ale naszych Polskich Narodowców przyrównując ich do faszystów tylko ciekawe w czym ten faszyzm miałby się u naszych objawiać??? W tym, że są patriotami a nawet i nacjonalistami? Ale nacjonalista to nie znaczy frajerzy, że już faszysta!!! U banderowców szmaciarze macie nawiązywanie do faszyzmu ale wszędzie u was o tym cicho!!! A PiSdzielce wcale nie są lepsi. To też podobne ku..wy!!!

 2. sugarless
  sugarless :

  Ukraina to sztuczny twór , wykreowany przez dyplomacje wiedeńską , w celu osłabienia państwa Polskiego ,rezuny banderowskie mają krew na rękach ,Lwów płacze na widok tej corocznej makabrycznej maskarady morderców i klaunów jednocześnie , przyjdzie dzień zapłaty i całe te hałatajstwo zniknie jak kamfora……..

 3. sylwia
  sylwia :

  Pamietajmy, że Ukraińcy z dywizji SS Galizien dokonywały masowych rzezi Polaków w Małopolsce wschodniej, m.in. w Hucie Pieniackiej (ok. 850 ofiar, w tym kobiety i dzieci) w tarnopolskiem. W Hucie Pienackiej 'pomagał’ ukrainskim SS-manom z 4-tego pułku oddział UPA (zapewne sotnia Dmytra Karpenki (’Jastruba’)) i banda cywilnych Ukraińcow chciwych polskiej krwi. Okrucieństwo i sadyzm są cechami wrodzonymi zachodnich Ukraińców. Gdy skandują hasła 'Moskale na noże!’ albo 'Węgrzy na noże!’, to robią to na serio. Oni naprawdę chcą ludzi rżnąc nożami. Jak to wygladalo? '…Obok Bąkowskich mieszkali Kierepkowie. Urszula Kierepka była położną. Wieczorem, tuż przed pacyfikacją, została wezwana do porodu. Jej wnuk, dziś 84-letni Sulimir Stanisław Żuk, z trudem wraca wspomnieniami do tego dnia. Miał wtedy niespełna 14 lat. – Wraz z rodzącą kobietą wywleczono babcię z domu, biciem i wrzaskami popędzono do kościoła. … Dziecko przyszło na świat w kościele. Franciszek Bąkowski przechowuje list od wnuczki kobiety, która widziała, jaki los spotkał rodzącą matkę, jej dziecko i akuszerkę. Z relacji wynika, że pilnujący mieszkańców wsi ukraiński esesman rozdeptał noworodka. „Dzielna akuszerka chciała uratować dziecko i jego matkę, ale ten zbrodniarz zabił je” – czyta fragment listu pan Franciszek i pokazuje kolejne zdania: „Babcia była wtedy odrętwiała, nic nie czuła, nie miała żadnych myśli. (…) esesman kazał jej wziąć to roztrzaskane maleństwo i wynieść z kościoła… Stefci udało się wydostać z płonącej stodoły – mówi pan Franciszek. Kiedy prowadzono ją w grupie dziewcząt i kobiet do kościoła, mijała ogarnięte pożarem zabudowania, z których dobiegały krzyki palonych żywcem ludzi. Później w zgliszczach jednej z tamtych stodół znaleziono szczątki ich ojca. Ukraińcy wypędzili ją z kościoła w jednej z ostatnich grup. Prosto do stodoły Relichów, jednych z bogatszych gospodarzy. Wprowadzili ok. 40 osób, zaryglowali wrota, zadrutowali, aby nikt nie mógł się wydostać, i zaczęli oblewać ściany benzyną…’ ( http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/wydarzenia/artykuly/452213,huta-pieniacka-28-lutego-1944-ukraincy-z-ss-galizien-wymordowali-polakow-z-huty-pieniackiej-relacje-ocalalych.html) h grupowych. Ukraina była entuzjastycznym sprzymierzeńcem hitlerowskich Niemiec. Na Ukrainie szaleje jawny hitleryzm. Żołnierze i policjanci pozdrawiają się gestem 'Heil Hitler’, którego uczy się młodzież na zajęciach. Ukraina ma roszczenia terytorialne wobec Polski. Ich agenci prowadzą antypolską działalność w polskim rządzie, instytucjach, organizacjach społecznych i środkach masowego przekazu. Ukraińcy chętnie barbarzyńsko mordowali Polakow i chętnie to znow zrobią. Ukraińcy to nasi tradycyjni śmiertelni wrogowie.

  https://www.youtube.com/watch?v=p6FpZ3mqKLI