Arseni Pawłow padł ofiarą eksplozji, która miała miejsce w windzie w domu, w którym mieszkał.

Jeden z liderów separatystycznych obrońców Donbasu, znany jako „Motorola” został zabity w Doniecku. Informację potwierdza źródło w kierownictwie Donbaskiej Republiki Ludowej.

Zdaniem kierownictwa DRL „Motorola” zginął w zamachu, która najprawdopodobniej zorganizowały ukraińskie grupy dywersyjne.

Miejsce eksplozji zostało ogrodzone. Na miejscu pracują śledczy. Domniemani sprawcy są już poszukiwani.

Wcześniej donoszo, że eksplozja, która miała miejsce w lipcu mogła być kolejną próbą zlikwidowania “Motoroli”. Wybuch miała miejsce w pobliżu szpitala, gdzie dowódca donbaskich separatystów chodził się leczyć. „Motorola” miał wtedy stwierdzić, że mógł z pewnością być „celem kryminalistów”

Już kilkukrotnie pojawiały się pogłoski o jego rzekomej śmierci.

Będący obywatelem Rosji Pawłow przyjechał do Donbasu w 2014 roku. Wcześniej służył m.in. w piechocie morskiej.

Czytaj równiez: Motorola grozi Polsce

kresy.pl/ interfax/ radiosvoboda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   banderowskie gówno wybiło z szamba !!……….Gdzie wy chachłate banderowskie świniołaki pasujecie do europy, nawet tej obecnej zdegenerowanej ??!!………Wasze zbankrutowane szambo nazi-banderowskie rozpada się, a wolność od jego smrodu dla Republik Ługańskiej i Donieckiej jest nieuniknione !!……..Ta śmierć niczego nie zmieni, może oprócz jeszcze większej nienawiści wschodu i płd.wschodu ukrainy do nazi-banderowskiej zachodniej upadliny, a Motorola stanie się dla walczących o wolność Powstańców Donbasu nieśmiertelnym bohaterem !!……….A ty jajec banderowski ścierwojadzie skończysz tam, gdzie twój nazistowski grajdół…………….na śmietniku !!

  • Avatar
   pro_fide :

   Szkoda że zginął,ponieważ ten watażka powinien odpowiedzieć za swoje ”wyczyny” przed Międzynarodowym Trybunałem.Tak na marginesie to źle świadczy o Separach i Ruskich jeśli Ukry zapuszczają się na tereny kontrolowane przez DRL i z sukcesem dokonują akcji dywersyjnych w wyniku których ginie znany separ z DRL. Czyżby szala zwycięstwa przechylała się na rzecz Ukrów?

 1. Avatar
  valdemarus83 :

  O widzę ,że pojawiła się,baderkurewska hiena cmentarna bez ,,jajec”. Od dłuższego czasu śledzę ten portal,i tak prymitywnego, chamskiego,poniżej poziomu prostaka,jakim jest ten osobnik nie widziałem aż do teraz. Typowa koczowniczo stepowa, występująca u mongolsko-hazarskiej dziczy zamieszkałej na upaninie,mentalność zwyrodnialca o poziomie kultury i inteligencji pełzającej glizdy.

   • upadlina
    upadlina :

    Jak na razie sierściuchu, upadliński rzygu, to na tobie poznało już się kilkoro forumowiczów, więc nie bredź o moim poziomie, bo ja przynajmniej nie kłamię notorycznie jak ty i nie używam bezpośrednio wulgaryzmów o takich gabarytach w stosunku do innych forumowiczów, jak ty to robisz hrywnowa dziwko od tymy !!………….Motorola banderowski szmaciarzu walczył o wolną od nazizmu i banderyzmu Noworosję, co może boleć degenerata twojego pokroju!!………Jeżeli chodzi o jego groźby (wspominanie o tym jest po prostu śmieszne, bo to tak jakbyś ty skierował jakieś groźby pod adresem jakiegoś państwa), to bardziej były pod adresem marionetkowych „władz” w Warszawie, a nie narodu, kretynku od tymy !!…………Co do Rosji cwelu banderowski, to jest ona dziś polskim sojusznikiem przeciw nazi-banderowskiej upadlinie i wspomagającym ją uSSmanom, więc nie bredź o życzeniu jej tego, co bandero-ścierkom!!…….Ciekawe, że nie masz takich życzeń wobec obecnego polskiego okupanta zza oceanu, który wyniszcza Polskę od 89 roku!!……….Ponieważ dostrzegliście, że nie uda się w Polsce zamieść pod dywan ludobójstwa na Wołyniu, więc odpuściliście sobie, a główną część energii poświęcacie na judzeniu do nienawiści między Rosją i Polską w myśl uchwały oun z 1990r !!……….Krytykujecie swoich banderowskich „herojów”, aby zdobyć zaufanie Polaków!!…………Taka jest twoja praca na tym portalu hrywnowa dziwko od tymy !!……….Władować Polskę w wojnę z Rosją, to wasz główny cel, który jest zbieżny z celem uSSmanii !!

 2. Avatar
  dajaman :

  Czego i kogo wy durnie bronicie!? Niech się Ukr-bandersyny i Rosyjski motłoch się wybijają na pohybel skur…lom! Im dłużej trwa ten konflikt tym lepiej dla nas Polaków. 2 wrogów się tłucze miedzy sobą to niech się wycinają! Przyjdzie czas na rozliczenia i Ukrów i Rosjan! Jedni za Wołyń drudzy za Operację Polską 1937-1939. Jeśli jesteście Polakami to nie powinniście nikomu z tych dwóch kibicować! Znając naszą historię!

  • upadlina
   upadlina :

   dajaman kretynie, przestań bredzić !!……..W 1937 nie było Rosji tylko żydo-ZSRR a Rosja nie była krajem suwerennym tylko jedną z republik !!……….Banderowska upadlina to wróg Polski, ale Rosja to dziś polski sojusznik przeciw niej i sponsorującym ją zbrodniczym uSSmanom!!…….Jakoś nie wspominasz, że polskiego śmiertelnego wroga banderowskiego wspomaga nie Rosja , ale uSSmania!!……….Prawda boli kanalio anty-polska??

   • Avatar
    dajaman :

    Gówno wiesz, bo z dupy wyszedłeś kacapie!. Kretyna widzisz codziennie w lustrze. Chcesz to liż dupe Rosjanom pożyteczny idioto. Anty polski to Ty jesteś śmieciu, spójrz na to co piszesz i naucz sie czytać ze zrozumieniem. Tak poza tym ile tam płacą w Petersburgu za wypisywanie bzdur? Pewnie dzisiaj premia będzie szumowino? No jak to jest? Nie pisałem nic o USA, bo nie tyczy się USA artykuł, ale dla twojej tępej świadomości to wiedz że również i USmanów nie popieram. Sam się zdenkonspirowałeś kacapie polskojęzyczny. Won do mateczki rossiji! Wara od prawdziwych Polaków kanalio! Plujesz jadem na wszystkich pewnie sam masz korzenie żydowskie jak Hitler, bo widać to po Twojej schizofrenii i nienawiści do ‚braci’. Masz tyle szczęścia że możesz pyszczyć przez internet, bo gdybym Cię dorwał pachołku na ulicy to byś z płaczem do mamusi biegł… w Moskwie.. Ciekawy jestem czym Cię szprycują kacapie. Sądząc po Twoich wpisach długo nie pociągniesz. Poza tym jak sie czujesz podszywając się po Polaka? pewnie duma Cię rozpiera ruski aktorze. Kiedyś i na Ciebie znajdzie się kosa. Skonczy się to plucie jak zdechniesz pod płotem chlając wódę ze swoimi braćmi rosjanami- „słowianami”, albo z dziurą we łbie.

 3. Avatar
  wsciekly :

  DLA MNIE TO TROCHĘ NACIĄGANE . MIESZKAŁ W DOMU WIELORODZINNYM A BOMBĘ PODŁOŻONO W WINDZIE ? TO SIĘ KUPY NIE TRZYMA !!!
  Gościu taki jak Motorola Płotnicki czy ten drugi co zginął pod Moskwą powinni być pod szczególnym nadzorem . POWINNI BYĆ CHRONIENI !!! Gdybym miał kogoś ochraniać to na pewno nie umieszczałbym go w bloku mieszkalnym !!! MNÓSTWO ŚWIADKÓW KTÓRZY ŁATWO WYPAPLALIBY GDZIE MIESZKA ÓW MOTOROLA , OCHRONA TAKIEGO MIEJSCA JAK BLOK MIESZKALNY JEST PRAKTYCZNIE NIEMOŻLIWA W TAKIM BLOKU MIESZKA OK 500 OSÓB DO TYCH 500 OSÓB MOGĄ PRZYJECHAĆ KREWNI ZNAJOMI !!! UPILNOWANIE TAKIEGO MIEJSCA JEST PRAKTYCZNIE NIEMOŻLIWE !