Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Minister spraw wewnętrznych Litwy Vladislav Kondratovič ocenił, że rosnąca liczba wiz Schengen wydawanych obywatelom Rosji stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wcześniej grupa państw, w tym Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy i kraje nordyckie, wezwała Komisję Europejską do pilnego zablokowania wydawania wiz Rosjanom. (more…)
Ukraińska grupa MHP, działająca w sektorze spożywczym i agrotechnologicznym, poinformowała w poniedziałek o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia udziałów w greckiej spółce Th. Nitsiakos AVEE. Firma z siedzibą w Janinie należy do największych producentów drobiu w Grecji.
Rosja i Ukraina przeprowadziły kolejną wymianę jeńców wojennych, obejmującą po 185 żołnierzy z każdej strony. Według rosyjskiego ministerstwa obrony w rozmowach pośredniczyły Zjednoczone Emiraty Arabskie. (more…)
Charkowskie Biuro Konstrukcyjne im. Morozowa może wstrzymać produkcję z powodu braku nowych zamówień państwowych. Przedsiębiorstwo kończy realizację ostatniego kontraktu na transportery BTR-4E, a pracownicy obawiają się zwolnień już w sierpniu. (more…)
Uniwersytet Jagielloński zajął 396. miejsce w najnowszym rankingu Center for World University Rankings i został najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią. W pierwszym tysiącu zestawienia znalazło się tylko 10 polskich uczelni i instytucji naukowych.
Center for World University Rankings opublikowało najnowszą edycję globalnego rankingu uczelni na 2026 rok. Pierwsze miejsce ponownie zajął Uniwersytet Harvarda, a za nim uplasowały się Massachusetts Institute of Technology oraz Uniwersytet Stanforda. Pierwszą piątkę zamknęły dwie uczelnie brytyjskie: Uniwersytet w Cambridge i Uniwersytet Oksfordzki.
Według komunikatu Uniwersytetu Jagiellońskiego pierwsza dziesiątka rankingu nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim rokiem. Po pięciu najwyżej sklasyfikowanych uczelniach znalazły się Uniwersytet Princeton, Uniwersytet Pensylwanii, Uniwersytet Columbia, Uniwersytet Yale oraz Uniwersytet w Chicago.
Unia Europejska przeznaczy dodatkowe 100 mln euro na wsparcie libańskich sił zbrojnych. Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas przekonuje, że wzmocnienie struktur państwa jest najlepszym sposobem ograniczenia zagrożenia ze strony Hezbollahu. (more…)
Propaganda globalistów dominuje w krajach NATO. W Onecie na przykład jawnie pomstują na “zniesławianie prawego sektora przez Rosję”. Media rosyjskie docierają może do jakiegoś promila ludzi na Zachodzie. Jaceniuk widzi jednak “agresję”. W ogóle, to słowo “agresja” oni często odmieniają przez wszystkie przypadki. No i to jest gebeszczyzna. Powtarzać tą samą frazę 1000 razy….
John Swinton, redaktor naczelny NY Timesa (należącego do żydowskiej rodziny Sulzbergerów) 12 kwietnia 1893r. mówił:
“Niezależna prasa w Ameryce nie istnieje. I wy o tym wiecie. Nie ma nikogo wśród was, który ośmieliłby się pisać własne opinie i już wiecie, że jeśli to uczynicie to nie byłyby nigdy opublikowane. Mi płacą tygodniówkę po to bym trzymał swoje uczciwe opinie daleko poza gazetą. Wielu z was otrzymuje podobną pensję za podobne rzeczy i każdy wie, ze gdyby chciał być takim wariatem by pisać uczciwie szybko znalazłby się na ulicy w poszukiwaniu innej pracy. Jeśli ja ośmieliłbym się napisać to co myślę naprawdę, znalazłbym się bez pracy w ciągu 24 godzin.
Dziennikarski interes polega na niszczeniu prawdy, na świadomym okłamywaniu, znieważaniu, warowaniu u nóg bogactwa oraz na sprzedawaniu własnego kraju i swojej rasy za kawałek chleba powszedniego.
Czym jest to szaleństwo by wznosić toasty za niezależna prasę? Jesteśmy tylko wasalami bogaczy za kulisami, oni pociągają za sznurki a my tańczymy.
Nasze talenty, nasze możliwości i nasze losy są własnością innych. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami”
https://en.wikipedia.org/wiki/Concentration_of_media_ownership — większość właścieli zachodnich mediów spotyka się na zjazdach Bilderbergów i tam dyskutuje politykę informacyjną. Zachód to zakamuflowane Sowiety. nawiasem….Towarzysz Jaceniuk wygadał się, ale zauważy to jedynie wyrobiony czytelnik. Otóż: w kraju wolnych, pluralistycznych mediów żaden polityk nie jest w stanie wydawać rozkazu walki z rzekomymi kłamstwami obcego imperium. Niezależni dziennikarze piszą przecież prawdę, zgodnie ze swoim sumieniem. W takim prawdziwie wolnym i pluralistycznym kraju niemożliwe jest odgórne wydawanie rozkazów mediom. A jaceniuk z Brytolami taki rozkaz zamierzają wydać. 🙂
…bo wiedzą, że brytyjskie media go wykonają. Tak jak wykonały w sprawie globcia, wojny w Iraku, promocji multi-kulti, zakazania tematu kreacji pieniądza. W kiosku masz 100 gazet wydawanych przez kilku “arystokratów” z Wall Street. 100 kanałów w kablówce nadawanych przez kilku arystokratów. Od tej pozornej różnorodności można dostać oczopląsu. POZORNEJ.
W ustach faszysty przymiotnik “goebbelsowska” to chyba superlatyw. 🙂
Jaceniuk to jest Goebbels pierwszej wody.