Francuscy muzułmanie chcą utworzyć fundację, która ma pomóc im w budowaniu nowych meczetów bez pomocy od radykalnych islamskich organizacji. Poinformowała o tym Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego.

Francuscy muzułmanie chcą, by nowa fundację finansującą budowę meczetów zasilały pieniądze przedsiębiorców produkujących żywność „halal”. Podkreślają, że są przywiązani do wartości republiki.

Niemal wszyscy muzułmanie we Francji są związani z otwartym, tolerancyjnym islamem i w pełni szanują wartości i prawa Republiki– powiedział w telewizji przedstawiciel organizacji. Muzułmanie chcą także, by imamowie byli kształceni we Francji a nie za granicą, gdzie mogą przesiąknąć radykalną ideologią.

W ubiegłym tygodniu dwóch muzułmanów wtargnęło do kościoła w Normandii i w bestialski sposób zamordowało księdza.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz