W rozmowie z grecka telewizją ANT1 wiceminister obrony Grecji Dimitris Vitsas stwierdził, że ogromna większość osób przybywających do Grecji to imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

„Większość napływających do Grecji ludzi nie jest według kryteriów prawa międzynarodowego uchodźcami. Są to przede wszystkim Afgańczycy”– stwierdził wiceminister. Tylko 1 na 10 osób ucieka do Europy przed prześladowaniami – „już tylko co dziesiąta osoba przedostająca się z turcji do Grecji, ucieka przed wojna i prześladowaniem”. Afgańczycy w większości liczą na lepsze życie w Europie – „90 proc. Afgańczyków, którzy do nas przyjeżdżają to imigranci ekonomiczni. Liczą na lepsze życie w Europie”.

stefczyk.info / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz