Prezydent USA Joe Biden nie pojedzie na Ukrainę w czasie wizyty w Europie w przyszłym tygodniu – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zadeklarowała, że jeszcze w niedzielę  zostaną podane dalsze szczegóły dotyczące podróży Bidena do Europy. „Podróż będzie skoncentrowana na dalszym jednoczeniu świata w popieraniu narodu ukraińskiego i przeciwko inwazji prezydenta Putina na Ukrainę, ale nie ma planów wyjazdu na Ukrainę” – napisała Psaki na Twitterze.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Prezydent USA Joe Biden wyrusza w podróż w środę. W jej trakcie weźmie udział między innymi w szczytach NATO i Unii Europejskiej.

Informowaliśmy, że we wtorek czasu miejscowego Senat USA jednogłośnie przyjął rezolucję potępiającą działania prezydenta Rosji Władimira Putina i uznającą go za zbrodniarza wojennego. Rezolucja została zaproponowana przez republikańskiego senatora Lindseya Grahama. Poparły ją obie partie.

Pod koniec lutego br. rząd USA wprowadził sankcje zabraniające amerykańskim podmiotom transakcji z rosyjskim bankiem centralnym i innymi państwowymi instytucjami finansowymi. USA drastycznie obniżyły też swój status handlowy z Rosją. Zakazały także importu rosyjskich owoców morza, alkoholu i diamentów.

Zobacz także: Xi do Bidena: „kryzys” na Ukrainie nie leży w niczyim interesie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz