Administracja Trumpa przedstawia przepisy mające obniżyć ceny leków

Administracja prezydenta Donalda Trumpa ogłosiła w piątek trzy środki zaradcze mające na celu obniżenie cen leków na receptę – ze szczególnym uwzględnieniem seniorów – zgodnie z zarządzeniami wykonawczymi podpisanymi na początku tego roku – poinformował portal Fox Business.

Jak poinformował portal Fox Business, zgodnie z zarządzeniami wykonawczymi z początku 2020 roku, administracja urzędującego prezydenta Donalda Trumpa ogłosiła w piątek trzy środki zaradcze, które mają obniżyć cenę leków na receptę.

Zobacz też: Donald Trump Junior został zarażony koronawirusem

„Razem te reformy pozwolą Amerykanom zaoszczędzić wiele, wiele miliardów dolarów każdego roku” – przekonywał Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Pierwsza zasada wymagałaby od wytwórców leków, aby kierowali rabaty i upusty bezpośrednio na pacjentów Medicare, a nie na ubezpieczycieli i pośredników zarządzających świadczeniami aptek. Administracja Trumpa twierdzi, że reguła może potencjalnie przynieść 30-procentowe oszczędności dla pacjentów, chociaż Biuro Budżetowe Kongresu szacuje, że ostatecznie może to kosztować podatników więcej.

Druga zasada ogłoszona w piątek ma na celu zwiększenie konkurencyjności cen leków w USA poprzez powiązanie cen płaconych za recepty w ramach Medicare z cenami pobieranymi za te same leki w innych krajach. Trump powiedział, że Medicare przyjrzy się cenom płaconym przez inne kraje rozwinięte i zamiast płacić „najwyższą cenę z listy”, program „zapłaci najniższą cenę”.

Oba przepisy mają wejść w życie 1 stycznia, chociaż oczekuje się, że przemysł farmaceutyczny napotka problemy prawne, które mogą opóźnić lub zablokować zasady. „Firmy farmaceutyczne nie lubią mnie za bardzo. Ale musieliśmy to zrobić” – powiedział Trump, ogłaszając nową politykę w Białym Domu. „Mam tylko nadzieję, że je zatrzymają. Mam nadzieję, że mają odwagę je zatrzymać” – dodał.

Zobacz też: Administracja Trumpa wycofuje żołnierzy USA z Afganistanu i Iraku

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponadto administracja oświadczyła, że ​​zakończy Inicjatywę Niezatwierdzonych Leków, która miała na celu zapobieganie używaniu niezatwierdzonych leków, ale zamiast tego pozwoliła producentom na wykorzystywanie starszych leków, które otrzymały odnowioną zgodę.

Kresy.pl/Fox Business/Breitbart

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz