115 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do naszego kraju, ujawnili w trakcie minionych trzech dni (od 3 do 5 lutego) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Zatrzymano również 3. przewodników.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa Straży Granicznej, 115 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do naszego kraju, ujawnili w trakcie minionych trzech dni (od 3 do 5 lutego) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG. Zatrzymano również 3. przewodników.

29 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w niedzielę, w sobotę – 31, w piątek z kolei – 55. Na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach i Bobrownikach migranci, przedostając się na terytorium Polski, pokonali rzekę graniczną Świsłocz. Funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze zatrzymali natomiast trzech Afgańczyków wytypowanych z dwóch grup nielegalnych migrantów. Ich zadaniem było przeprowadzenie cudzoziemców przez granicę, przekazanie kurierom i szybki powrót na Białoruś.

Cudzoziemcy pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich m.in. obywatele: Uzbekistanu, Tadżykistanu, Afganistanu, Etiopii, Nigerii, Syrii, Iraku, Turcji, Mali, Kamerunu, Gwinei, Kongo i Iranu.

W lutym br. Straż Graniczna odnotowała już 185 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Jak informowaliśmy, polskie służby ostrzegają, że otwiera się nowa droga dla nielegalnych imigrantów: samolotami z Kuwejtu do Moskwy i na Białoruś. Obawy potęguje fakt, że już teraz cudzoziemcy dostają się do Mińska czy Grodna właśnie z Rosji. Loty z Kuwejtu do Moskwy miały wystartować 2 lutego.

Zobacz także: Nielegalna imigracja. Niemcy chcą zaostrzyć reguły azylowe

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz