11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian

Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy skierowanej do sejmu RP o ustanowienie dnia 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian. Przyłącz się do niej! Podaj dalej!

11 lipca 1943 roku był jednym z najtragiczniejszych dni dla Polaków podczas II wojny światowej. Udowodniono, że bojówki OUN-UPA wymordowały w tym dniu na Wołyniu co najmniej 3 tysiące bezbronnych polskich cywili (prawdopodobnie liczba ofiar 11 lipca była znacznie większa; a łącznie w latach 1939-47 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ukraińscy nacjonaliści zgładzili ponad 130 tys. Polaków). Wydawałoby się, że taki dzień, kulminacja trzeciego ludobójstwa na narodzie polskim, zasługuje na upamiętnienie. Jedn…ak jest inaczej, przynajmniej dla polskich władz.
Inicjatywa dotycząca projektu uchwały: „O ustanowienie 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian” utknęła na dobre w parlamencie. EURO-entuzjazm, tu i teraz, okazał się ważniejszy od historii narodowej i obowiązku pamięci o ofiarach nacjonalizmu ukraińskiego. 69 lat ciszy w tych sprawach to zdecydowanie za długo, to nie tylko wstyd ale i hańba. Skorzystaliśmy z przysługujących nam praw obywatelskich i sami powołaliśmy komitet inicjatywy ustawodawczej skutecznie zmierzający do celu. Komitet d.s. ustanowienia dnia „11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian” po zebraniu 100 tys. podpisów, po drodze uświadamiający całemu społeczeństwu prawdę o skrzętnie przemilczanym ludobójstwie Polaków na Kresach, ma szansę doprowadzić sprawę do końca. Apelujemy do wszystkich organizacji kresowych i tych naszych rodaków, którym prawda o naszym narodzie leży na sercu, o rozpoczęcie zbierania podpisów. Akcją obejmujemy cały kraj, każdy zakątek, gdzie tylko są chętni do zbierania podpisów. Pokażmy, że nie chodzi tu o 100 tys. podpisów ale i o coś więcej.
Na początku marca br. listy ze 100 tys. podpisów musimy złożyć w Sejmie. Wówczas posłowie będą MUSIELI zająć się naszym projektem.

Do zebrania podpisów w rodzinie, od znajomych, sąsiadów wystarczy lista do wydrukowania, pobrana z http://11lipca1943.wolyn.org/wykaz_lista.doc
Kto nie ma drukarki, niech zapisze pliki do druku na pendrive (USB) i zgłosi się z tym nośnikiem do najbliższego punktu XERO, albo po prostu poprosi kogoś, kto ma drukarkę, o wydrukowanie pliku z internetu.

Do zbierania podpisów „ze stolika” lub w inny sposób w miejscu publicznym potrzebny jest wykaz j.w, wydruk „pod ręką” do okazania służbom porządkowym: [link=http://11lipca1943.wolyn.org/jpg/sejm/skansejm.jpg] oraz projekt do wglądu dla podpisujących – [link=http://11lipca1943.wolyn.org/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=103].

Wszelkie Informacje znajdują się na: [link=http://11lipca1943.wolyn.org/]
Zebrane podpisy wysyłamy pocztą na adres: Bartexpo – Wydawca KSI 02-670 Warszawa, ul. Puławska 240 lok 60 z dopiskiem „Inicjatywa”.
Prosimy o wysyłanie wykazów z podpisami tak szybko jak to możliwe. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!

Kazimierz
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz