Czy wiecie Państwo, co to jest „prawy sektor” Euromajdanu w Kijowie? Ja nic nie słyszałem w polskich mediach o czymś takim, a są tam dziwolągi jaskiniowe z piekła rodem – ze świata Hitlera, Bandery i Mussoliniego.

W ukraińskim internecie można obejrzeć fotografie bojowników Euromajdanu ze współczesną swastyką – wilczym kłem, Ideą Nacji. Nikt z wodzów Euromajdanu, w tym Kliczko, nie odcięli się od tych swoich sojuszników nie z tej epoki.

To głównie członkowie paramilitarnej organizacji „Patriota Ukrainy”. Ale także bojówkarze „Swobody” Tiahnyboka. To oni powiewają flagami OUN-UPA, symbolami chorej ideologii i zbrodni.

Oto tacy neonaziści właśnie uczestnikom Euromajdanu, stojąc pod flagą Unii Europejskiej, czytają wiersze z antysemickiego i rasistowskiego tomu „Głos Krwi” – i nikt nie protestuje. Nie protestuje Kliczko, Jaceniuk… Polscy politycy mają to gdzieś, im nawet nie przeszkadza, że rzekomo pro-europejskie protesty odbywają się pod symbolami organizacji które dokonały ludobójstwa obywateli II RP, głównie ludności polskiej, ale także żydowskiej, ormiańskiej, romskiej, ukraińskiej, rosyjskiej i czeskiej.

Jedna z współautorek tomu „Głos Krwi” z trybuny Euromajdanu, z tego miejsca gdzie przemawiał Schetyna, Kaczyński, Palikot i być może inni polscy politycy, Diana Kamliuk, odczytała następujący wiersz z akcentami antysemickimi:

Pożółkłe odgłosy archiwalnych fotografii

oddalona łuna dawno minionych dni

ohydne spory „za” i „przeciw”

oraz rozmyślania pasionych Żydów„.

Odnośnie Żydów, używana jest forma nazwy używana powszechnie na Ukrainie za obraźliwą, ponadto rasiści z Ukrainy o Holokauście i jego ofiarach piszą jako o „żydowskim mydle”:

Wygodniej jest opłakiwać żydowskie mydło

Niech czy świata na tym się skupią

od naczelnych do szeregowych epoletów

W Norymberdze sądził trybunał„.

Swoje wystąpienie do bojowników o wartości europejskie Diana Kamliuk zakończyła następującym wezwaniem:

„Żeby Was nie zaduszono dokładnie tak jak pomarańczowy Majdan w 2004 roku, abyście docięli od razu i nie dali się zwieść gadaninie Żydów!W naszych żyłach płynie ukraińska krew białego człowieka!

Ktoś nie wierzy, że coś takiego mogło zabrzmieć z trybuny, z której przemawiał także Kaczyński i Schetyna? Proszę posłuchać:

Były minister w rządzie Julii Tymoszenko – oligarcha Poroszenko, chciał przemówić do „bojowników” „Swobody”. Wygwizdali go i zwymyślali – „ty Żydzie!” Odjechał obrażony.

Dlaczego nic z tego nie dociera do nas za pośrednictwem polskich mediów? Jak się nazywa ta polska instytucja, która teraz zajmuje się cenzurą – której oczywiście nie ma?

Wiesław Tokarczuk

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz