W reportażu dotyczącym wydarzeń w Pawłokomie zadano kłam fałszywej narracji o winie Polaków za tragiczne wydarzenia do jakich doszło w tej miejscowości, wykorzystywane obecnie przez stronę ukraińską i przedstawiane przez nią jako równoważne z ludobójstwem na Wołyniu i Podolu.

Reportaż przedstawia skomplikowane, i jak dotąd przedstawiane w złym świetle, działania Armii Krajowej osłaniające polską ludność przed napaściami zbrodniarzy z OUN-UPA. Konieczna akcja obronna polskiego podziemia jest wykorzystywany przez stronę ukraińską do ukazywania wydarzeń w Pawłokomie jako tożsamych z rzeziami na Wołyniu i Podolu. Jednak akcja Armii Krajowej miała na celu powstrzymanie mordów z rąk band UPA. 71 lat po tych wydarzeniach, reportaż zadaje kłam fałszywej narracji o winie Polaków.

Radio Maryja / Youtube.com / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz